Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / تاثیر سایت در جایگاه سازی برند

تاثیر سایت و شبکه های اجتماعی در جایگاه سازی و آگاهی بخشی برند

موقعیت کسب و کار از طریق سایت و شبکه های اجتماعی بر درک مخاطب شما متمرکز است، به این معنی که مربوط به کاری است که در ذهن مخاطب خود اثر می گذارید و کاری است که با خود محصول یا خدمات انجام می دهید.

موقعیت یابی برند در مورد این است که شما چگونه برند خود را به صورت واضح در ذهن مشتری خود متمایز می کنید، زیرا این تمایز مطلوب تصور شده باعث می شود برند شما را به جای رقبا انتخاب کنند.

به طور معمول برندهایی با موقعیت مناسب با کلمات یا عباراتی در ذهن مشتری پیوند دارند، بنابراین هویت نام تجاری شخصاً در ذهن خریداران تعریف می شود. به عبارت دیگر، آنها به سرعت برند تجاری (محصول یا خدمات) را از سایر گزینه های ممکن متمایز می کنند، زیرا برند خود را نسبت به سایر گزینه ها در مقابل آنها قرار داده اید.

برند متمایز و جایگاه سازی برند --بازاریابی دیجیتال -آژانس تبلیغاتی‌مثلث

سوالاتی که می توانید هنگام آگاهی بخشی و جایگاه سازی برند خود در سایت و یا شبکه های اجتماعی از خود بپرسید:

  • چه برندی می تواند بهتر از رقبا باشد؟
  • این برند چه ارزشی به مشتریان می دهد؟
  • باور پذیرترین خصوصیات برند کدامند؟
  • نام تجاری را باید با چه ویژگی هایی شناخت؟
  • آیا منابع لازم برای حفظ موقعیت برند پس از راه اندازی را داریم؟
  • عوامل عاطفی کلیدی که بیشتر مورد توجه مشتریان قرار می گیرند کدامند؟
  • آیا برند و بازار آن به اندازه کافی بر روی مشتری تمرکز شده است؟

پاسخ به سوالات مطرح شده در بالا به شما کمک می کند تا هنگام نوشتن بیانیه جایگاه برند خود، فکرتان را متمرکز کنید. این مراحل یک تا سه جمله ای است که به مشتریان توضیح می دهد چه چیزی برند شما را از رقبا متفاوت می کند و ارزش ادراک شده خاصی را که برای شما ایجاد می کند.

۳ ویژگی اصلی که به آگاهی بخشی و جایگاه سازی برند کمک می کند تا از رقبا متمایز شوید

اگر بازار بسیار شلوغ شده باشد موقعیت برند ضعیف تا حد زیادی بی فایده خواهد بود. به منظور بازاریابی بهتر و تقویت موقعیت تجاری خود و جایگاه سازی برند، برخی از عواملی را که در زیر ذکر شده است. برای افزایش تمایز و جایگاه سازی برند خود در نظر بگیرید.

برند و تاثیرات مثبت آن بر زندگی -بازاریابی دیجیتال - آژانس تبلیغاتی مثلث
  • تأثیر مثبت در آگاهی بخشی و جایگاه سازی برند

مشتری ها به سمت برند هایی می روند که مشخصاً تأثیر مثبتی در جهان، جوامع خاص یا کل جامعه دارند. تاثیری که برند شما دارد باید به وضوح تعریف شود و اطمینان داشته باشید که ارزش های شرکت شما این تأثیر مثبت را در همه کارهایی که منعکس می کند، نشان می دهد. تأثیر مثبت باعث ایجاد اصالت و اعتماد می شود، که مورد توجه مخاطبان هدف شما قرار می گیرد و در نتیجه باعث ایجاد شناخت بیشتر برند، آگاهی بخشی و جایگاه سازی برند، دید، مراجعه و خریدهای مکرر می شود.

  • حس جاه طلبی قابل تحسین با شبکه های اجتماعی

هنگام در نظر گرفتن ایده آل ها، ارزش ها، مأموریت، وعده و هدف برند خود از بزرگ فکر کردن نترسید. شاید شما در حال حاضر مجهز به ارائه هر آنچه دوست دارید برای مشتریان را داشته باشید، اما شاید برندسازی مشترک یا Co-Branding بتواند مشکل را حل کند(تاثیر سایت در آگاهی بخشی و جایگاه سازی برند).

  • یک تجربه عالی مشتری

وقتی خدمات به مشتری ارائه می شود، اغلب مهم نیست که یک محصول چقدر شگفت انگیز باشد. همیشه سخت تلاش کنید تا نیازها را برآورده کنید و از هر لحاظ بیش از حد انتظار باشید.

موقعیت یابی محصول چه تاثیری بر مصرف کنندگان دارد؟

در آگاهی بخشی و جایگاه سازی برند می توانید از موقعیت یابی محصول برای تأثیرگذاری در آنچه مشتری درباره محصول یا نام تجاری شما فکر می کند استفاده کنید.  تصویر ذهنی مصرف کننده در نتیجه بر تصمیمات خرید تأثیر دارد. موقعیت یابی محصول شما باید با ویژگی های محصولات و نمایش آنها در بازار مطابقت داشته باشد تا موثر باشد.اگر ابتکارات شما در زمینه موقعیت یابی و بازاریابی از یکدیگر پشتیبانی نمی کند، ممکن است مشتریان خود را گیج کرده و فروش خود را از دست بدهید.

فواید

یک قسمت کلیدی از موقعیت یابی محصول این است که محصول را با مزایای خاصی که اعضای بازار هدف شما را به خود جلب می کنند مرتبط سازید. وقتی مصرف کنندگان معتقدند محصول شما این مزایا را دارد احتمال خرید محصول بیشتر است. برای موقعیت یابی موثر محصول، مشتری مجبور است مزایای وعده داده شده را پس از خرید محصول تست کند.

ایجاد مزایا برای تست محصول - -بازاریابی دیجیتال- آژانس تبلیغاتی مثلث

کاربران

مصرف کنندگان دوست دارند محصولی را خریداری کنند که مردم آن را دوست دارند. شما می توانید کالای خود را مانند کالاهایی که گروه خاصی از مصرف کنندگان استفاده می کنند قرار دهید. این نوع موقعیت یابی اعضای آن گروه را به سمت خرید محصول سوق می دهد، اما گروه های دیگر را دلسرد می کند. شما می توانید با ارائه چندین خط تولید به گروه های مختلف، مانند مدل های خودرو، برای بزرگسالان جوان، خانواده ها و افراد مسن، این مسئله را برطرف کنید.

تفکیک

با متقاعد کردن مصرف کنندگان در تفاوت های مهمی که در ارائه محصولات شما وجود دارد، می توانید از موقعیت یابی محصول برای تمایز محصولات خود از محصولات رقبا استفاده کنیدکه باعث آگاهی بخشی و جایگاه سازی برند می شود. به عنوان مثال، ابزاری که شخصی در تبلیغات استفاده می کند و مرد کار را با استفاده از یکی از ابزارهای شرکت شما به پایان می رساند. این استراتژی می تواند بسیاری از مزایای محصولات شما را در یک روش خلاصه کند و می تواند مشتریانی را که از محصولات دیگر استفاده می کنند ترغیب کند محصولات شما را امتحان کنند.

مثال: موقعیت یابی در بازاریابی باتری

موقعیت تجاری در بازاریابی باتری بسیار مهم است، صرفاً به این دلیل که اکثر برند ها دقیقاً همان محصول را می فروشند. مواد شیمیایی سازنده باتری ها با هم یکسان می شوند. بنابراین اگر همان محصول را می فروشید، چگونه می توان مصرف کننده را به هزینه های بیشتری میتوان ترغیب کرد؟

در مورد Duracell، شما بازاریابی را از طریق اعتماد سازی انجام می دهید. بازاریابی آنها نشان داد که هرکسی، هر هدفی که داشته باشد هر چند پیش پا افتاده یا جدی برای انجام کار به دوراسل اعتماد دارد. سپس، اطمینان از مطابقت عملکردها با گفته های آنها، اعتماد برای ارزیابی میزان موثر بودن این موقعیت بود.

ارتقا و بهبود جهت آکاهی سازی و جایگاه سازی برند - آژانس تبلیغاتی مثلث

نمونه هایی از موقعیت یابی موثر برند

موقعیت یابی برند تا حدی توسط شرایط بازار شما تعیین می شود. اگر یک برند رقیب هستید، نمی توانید ادعا کنید که رهبر بازار هستید وقتی برند دیگری اکثر سهم بازار را در اختیار دارد. با این حال، می توانید برند خود را متمایز کرده و با پیام رسانی جایگزین، خود را از بقیه متمایز کنید.

برخی از مشهورترین نمونه های موقعیت یابی برند نیز منجر به معروف ترین کمپین های تبلیغاتی شده اند.


مطالب مرتبط :
How Social Media Increases Brand Awareness

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ق.ظ

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت....

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت ظریفی بین این دو وجود دارد. هر دو عملکرد قصد دارند درآمد کسب و کار را افزایش دهند، اما روشی که آنها برای انجام این کار تلاش می کنند متفاوت....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از....

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از ضروریات زندگی روزمره هم تبدیل شده است. بسیاری از مردم در طول روزهای هفته بیشتر زمان خود را به صورت آنلاین سپری می کنند و اینترنت بدون شک مکانی برای....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر....

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر این، اغلب تبلیغات صرف این کالاها برای ایجاد روابط پایدار با مشتریان کافی نیست. ایجاد هویت برند قوی و استفاده از تبلیغات برند، کلید ایجاد چنین اعتماد و دستیابی به....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه....

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه تنها چیزی است که تاثیر به یاد ماندنی را در مصرف کنندگان ایجاد می کند، بلکه به مشتریان و مخاطبان اجازه می دهد تا بدانند که از بیزینس چه انتظاری....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد....

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد و قابل تشخیص توسط مشتریان باشد. برند قوی چیزی است که پشت هر محصول موفق قرار می گیرد. نظرسنجی جهانی نوآوری محصولات جدید نیلسن کشف کرد که تقریباً ۵۹٪ از....
۸:۰۰ ق.ظ