Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال


چگونه فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال به فروش کمک می‌کنند؟


فرآیند فروش محصولات و خدمات به دلیل پیشرفت های جدید و در حال توسعه فناوری تغییر کرده است. اگر به دنبال افزایش فروش برای بیزینس خود هستیم، باید فروش دیجیتال را در نظر بگیریم تا به ما در دستیابی به اهداف درآمدی و ارائه ارزش به مشتریانمان کمک کند. ابتدا باید بررسی کنیم که فروش‌دیجیتال چیست و چگونه می‌توانیم استراتژی های فروش و تلاش های بازاریابی خود را برای شروع فروش دیجیتال تغییر دهیم. هر وقت صحبت در مورد فروش دیجیتال می شود، بحث به سرعت به سمت موضوعاتی مانند بهینه­‌سازی موتورهای جستجو، تبلیغات فیس بوک یا سایر مقوله‌­های مرتبط با پیام رسانی کشیده می‌­شود.

فروش دیجیتال متفاوت است و درک این تفاوت برای هر سازمانی که می‌­خواهد تلاش خود را برای فروش به حداکثر برساند نیز بسیار مهم است.


برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه با بازاریابی دیجیتال - گروه تبلیغاتی مثلث
برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه با بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال

بیایید با بازاریابی دیجیتال شروع کنیم. به زبان ساده، بازاریابی دیجیتال شامل برقراری ارتباط با مشتریان هدف خودمان در فضای آنلاین و تأثیر ­‌گذاری روی آن ها است.

بازاریابی دیجیتال یک تلاش برای برقراری تعاملی آنلاین است که از سرمایه­‌های مختلف از جمله وب‌سایت، ویدیو، تصاویر (اینفوگرافیک یا عکس)، محتوای نوشتاری (وبلاگ یا کتاب الکترونیکی) و صفحات رسانه‌های اجتماعی برای ارتباط با مشتریان استفاده می‌کند.

همچنین شامل استراتژی‌های خاصی برای ایجاد تعامل، مانند تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک، جستجوی پرداخت، بهینه‌سازی موتورهای جستجو و پرداخت اجتماعی است. بازاریابی دیجیتال روشی قدرتمند است که به کسب و کارها امکان می‌­دهد در زمان مناسب با افراد مناسب روبرو شوند.

اگر در یک دنیای کاملاً آنلاین قرار دارید، تلاش­‌های بازاریابی دیجیتال شما می­‌تواند برای فروش، فوق العاده باشد. با این حال، برای بسیاری از مشاغل، تعامل آنلاین کافی نیست و اینجاست که فروش دیجیتال وارد عرصه عمل می‌­شود.


همکاری فروش و بازاریابی برای یکپارچه شدن - گروه تبلیغاتی مثلث
همکاری فروش و بازاریابی برای یکپارچه شدن

فروش دیجیتال

برخلاف بازاریابی دیجیتال که مقصود آن جذب مخاطب هدف است، هدف فروش دیجیتال تبدیل مخاطبان به خریدار است. فروش دیجیتال مسئول افزایش درآمد است. یک تلاش فروش‌دیجیتال به خوبی طراحی شده از ابزارهای دیجیتال (سیستم‌های CRM، پلتفرم‌های مدیریت محتوا، منابع تولید پیشرو)، پلتفرم‌ های اجتماعی و روش‌های ارتباطی مختلف برای برنده شدن در تجارت استفاده می‌کند. اشتباه نکنید، تلاش‌های بازاریابی دیجیتال می‌تواند اغلب بر درآمد تأثیر بگذارد اما فروش دیجیتالی صرفاً بر افزایش فروش متمرکز است.

تلاش‌های فروش دیجیتال به دو عملکرد برای تعامل بالقوه تقسیم می‌شوند. بخش اول از فعالیت­‌های ورودی خریداران بالقوه پشتیبانی می کند. این‌ها مشتری‌­های احتمالی هستند که از وب‌‌‍سایت بازدید می­‌کنند، به پیشنهادات پاسخ می­‌دهند و با علاقه با بیزینس ما ارتباط برقرار می­‌کنند. یک تلاش بازاریابی دیجیتال برای این منظور طراحی شده است، ارتباط با مخاطبان هدف.


به همین دلیل، فروش و بازاریابی باید در توسعه استراتژی‌های پیام‌رسانی و فروش با یکدیگر همکاری کنند تا مطمئن شوند که تلاش مشترک در حال ایجاد یک تجربه یکپارچه است.

دومین عملکرد فروش‌‍دیجیتال تلاش خارج از محدوده تیم است. این همان چیزی است که واقعاً یک تلاش فروش دیجیتال قوی را از یک روش متوسط ​​متمایز می­‌کند. در رویکرد فروش برون‌گرا، تیم از منابع مختلفی برای تحقیق در مورد مشتری­‌های احتمالی بالقوه، ارتباط با راهنمایی­‌های بالقوه و برنامه‌ریزی تعاملات استفاده می‌کند. این‌ها فعالیت­‌هایی هستند که مشتریان احتمالی را به مشتری تبدیل می­‌کنند.

فروشندگان دیجیتال از منابعی مانند موتورهای جستجو، پلتفرم‌های اجتماعی و …. استفاده می‌کنند.

برخلاف فروشنده سنتی حضوری، یک فروشنده دیجیتال زمان کمتری برای ایجاد رابطه و جلب توجه مشتری بالقوه دارد. با این حال، زمانی که فروشندگان دیجیتال از ابزارهای خود به درستی استفاده می کنند، احتمال برنده شدن در فروش بیشتر است.

تحقیق خریداران در فضای اجتماعی - گروه تبلیغاتی مثلث
تحقیق خریداران در فضای اجتماعی

تحقیقات موسسه دیجیتال مارکتینگ نشان داد که نمایندگان فروش با استفاده از رسانه­‌های اجتماعی ۳.۶ برابر شانس بیشتری برای ملاقات با یک تصمیم گیرنده دارند. خریداران تحقیقات خود را به صورت آنلاین در بستر فضاهای اجتماعی مختلف انجام می دهند، به همین دلیل حضور فروشندگان در آنها حیاتی است. با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید در مورد چگونگی عملی کردن استراتژی فروش دیجیتال بحث کنیم.


چگونگی اجرای استراتژی فروش دیجیتال

اکنون سه مرحله وجود دارد که می‌­توانیم برای شروع یک تلاش فروش دیجیتالی از آنها استفاده کنیم:


۱.تحقیق کنیم.

فروشندگان دیجیتالی اهمیت تحقیق را درک می‌­کنند. تحقیقات کامل می‌تواند شامل یک بازار تجاری یا یک صنعت، شرکت‌های خاص و افراد حیاتی در داخل یک سازمان باشد. همانطور که تحقیقات خود را انجام می­‌دهید، از گروه‌­های صنعتی، نشریات و سازمان دهندگان رویداد استفاده کنید که می‌­توانند بینش ارزشمندی از وضعیت فعلی یک کسب و کار ارائه دهند.


حضور فروشندگان در شبکه های اجتماعی - گروه تبلیغاتی مثلث
حضور فروشندگان در شبکه های اجتماعی

۲. حضور در رسانه­‌های اجتماعی.

فروشندگان امروز باید در شبکه‌­های اجتماعی حضور داشته باشند. اینکه کدام پلتفرم‌­ های اجتماعی مرتبط هستند به صنعت ما بستگی دارد. با این حال، به عنوان یک قاعده کلی، لینکدین و فیس بوک هر دو دسترسی به مجموعه بزرگی از مشتریان بالقوه را فراهم می­‌کنند. توییتر و اینستاگرام نیز بسته به مدل کسب‌وکار و فرصت ایده‌آل ما، پلتفرم‌های خوبی هستند که می‌توانیم در آن فعالیت داشته باشیم.

تلاش اجتماعی با انتخاب پلتفرم‌­ ما و ایجاد یک برند شخصی شروع می­‌شود. تفاوت اصلی بین پلتفرم ­‌های اجتماعی برای فروش و پلتفرم‌­ های اجتماعی، به طور کلی، قصد حضور ماست و نحوه فعالیت ماست.


۳. ابزار مناسب را انتخاب کنیم.

انتخاب ابزارهای فناوری مناسب برای حمایت از تلاش‌­های فروش دیجیتالی ضروری است. در جستجوی ابزارهای دیجیتال، به راحتی می‌­توان تحت تأثیر حجم اطلاعات موجود و تعداد بسیار زیاد گزینه­‌‎ها غرق شد.

برای ساده نگه داشتن کارها، با یک منبع تولید کننده انگیزه شروع کنیم. به عنوان مثال: LinkedIn Sales Navigator به دلیل سادگی و هزینه مناسب، این ابزار به ایجاد و پرورش روابط مشتری در یک شبکه کمک می­‌کند. هنگامی که یک پلتفرم نسل پیشرو راه اندازی کردیم، پلتفرم‌ ­های اجتماعی مورد استفاده را انتخاب و اولویت بندی کنیم.

اگر دارای بیزینس B2B هستیم، لینکدین ضروری است، با این حال، فیس بوک، توییتر و اینستاگرام نیز می­‌توانند ارزشمند باشند. برای پیدا کردن مخاطبان و انتخاب درست پلتفرم‌­ های اجتماعی سوال مهمی که باید بپرسیم این است که «مشتریان احتمالی من وقت خود را کجا می­‌گذرانند؟»


کمک CRM به بیزینس متناسب با عملکرد خریداران - گروه تبلیغاتی مثلث
کمک CRM به بیزینس متناسب با عملکرد خریداران

مشتری خود را بشناسیم.

داشتن یک ابزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) کمک می‌­کند. بسیاری از بیزینس‌­ها دارای سیستم‌­های موجود هستند که برای بیزینس و خریدارانشان سفارشی شده است. فروش دیجیتال به روش پیچیده‌­تری برای مدیریت روابط نیاز دارد و فناوری می‌­تواند به کارآمدتر شدن آن کمک کند.

بازاریابی دیجیتال و فروش دیجیتال هر دو از عملکردهای ضروری در هر بیزینسی هستند که می­‌خواهند در دنیای امروز رقابت کنند. درک تفاوت بین این دو برای ایجاد یک رویکرد جامع برای افزایش درآمد بسیار مهم است.

تحول دیجیتال فرصت­‌های بیشتری را برای فروش و بازاریابی ایجاد کرده است تا با یکدیگر همکاری کنند تا یک تجربه مشتری یکپارچه ایجاد کنند که باعث فروش بیشتر شود. هنگامی که این دو عملکرد در زمینه پیام رسانی، توسعه محتوا و فرآیند تعامل با مشتری با یکدیگر همکاری می­‌کنند، اتفاقات بزرگی می‌­تواند رخ دهد.


پلتفرم مناسب را پیدا کنیم.

ابزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) کمک می کند، بسیاری از شرکت­‌ها متناسب با عملکرد خود و خریداران از این سیستم که متناسب با بیزینس آنها طراحی شده است استفاده کنند. فروش دیجیتال به روش پیشرفته‌تری برای مدیریت روابط نیاز دارد و فناوری می‌تواند به آسان‌تر کردن آنها کمک کند.

بازاریابی دیجیتال و فروش‌دیجیتال هر دو از عملکردهای ضروری برای هر بیزینسی هستند که می‌خواهند رقابت کنند. برای ایجاد یک رویکرد جامع برای افزایش درآمد، درک تفاوت بین این دو بسیار مهم است.

تحول دیجیتال فرصت­‌های بیشتری را برای فروش و بازاریابی ایجاد کرده است تا با یکدیگر همکاری کنند تا یک تجربه مشتری یکپارچه ایجاد کنند که باعث فروش بیشتر شود. هنگامی که این دو عملکرد در زمینه پیام رسانی، توسعه محتوا و فرآیند تعامل با مشتری با یکدیگر همکاری می‌­کنند، اتفاقات بزرگی می‌­تواند رخ دهد.

مطالب مرتبط:

?What Is Digital Sales

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ق.ظ

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت....

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت ظریفی بین این دو وجود دارد. هر دو عملکرد قصد دارند درآمد کسب و کار را افزایش دهند، اما روشی که آنها برای انجام این کار تلاش می کنند متفاوت....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از....

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از ضروریات زندگی روزمره هم تبدیل شده است. بسیاری از مردم در طول روزهای هفته بیشتر زمان خود را به صورت آنلاین سپری می کنند و اینترنت بدون شک مکانی برای....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر....

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر این، اغلب تبلیغات صرف این کالاها برای ایجاد روابط پایدار با مشتریان کافی نیست. ایجاد هویت برند قوی و استفاده از تبلیغات برند، کلید ایجاد چنین اعتماد و دستیابی به....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه....

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه تنها چیزی است که تاثیر به یاد ماندنی را در مصرف کنندگان ایجاد می کند، بلکه به مشتریان و مخاطبان اجازه می دهد تا بدانند که از بیزینس چه انتظاری....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد....

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد و قابل تشخیص توسط مشتریان باشد. برند قوی چیزی است که پشت هر محصول موفق قرار می گیرد. نظرسنجی جهانی نوآوری محصولات جدید نیلسن کشف کرد که تقریباً ۵۹٪ از....
۸:۰۰ ق.ظ