Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / تولید محتوای تصویری (visual content production)

امروزه تبلیغات در فضای حقیقی به تنهایی نمی ‌تواند تضمین ‌کننده موفقیت یک برند یا کسب ‌و کار باشد. بلکه باید از ظرفیت موجود در فضای مجازی نیز استفاده شود؛ به ‌عنوان مثال می ‌توان به طراحی وب سایت های اینترنتی و یا ایجاد صفحه در انواع شبکه های اجتماعی اشاره کرد. برای جذب مخاطب در فضای مجازی داشتن محتوای تبلیغاتی مناسب و با کیفیت از اهمیت بسیاری برخوردار است. تولید محتوا به اشکال مختلف انجام می ‌شود که از جمله آنها می توان به محتواهای صوتی، تصویری و متنی اشاره کرد. انواع روش های تولید محتوای تصویری و مزایای آن در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته ‌است. برای کسب اطلاعات بیشتر ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید.

تولید محتوای تصویری

روش های مختلفی برای تبلیغ یک کسب ‌و کار در فضای مجازی وجود دارد که از جمله آنها می توان به طراحی وب سایت های اینترنتی یا صفحات شبکه های اجتماعی اشاره کرد. تبلیغ در فضای واقعی (از قبیل بیلبورد، بروشور و …) نمی تواند به تنهایی موجب شناخت یک برند یا کسب و کار در بین عامه مردم شود. از این رو انجام تبلیغ در فضای مجازی ضرورت می یابد. صرف ‌نظر از نوع روش انتخابی برای تبلیغ، باید تولید محتوای مناسب، استاندارد و با کیفیت باید در دستور کار قرار گیرد.

محتوا همان اطلاعاتی است که در اختیار مخاطب قرار گرفته و او را به سمت برند یا کسب ‌و کار مورد نظر هدایت می ‌کند. کلمات به ‌تنهایی برای ارتباط گیری با مخاطب کافی نیستند و نمی توان تنها بر محتواهای متنی تکیه کرد. بلکه باید از صوت و تصویر نیز در تولید محتوا استفاده شود. امروزه در زمینه بازاریابی دیجیتال عبارتی پرکاربرد تحت عنوان «تولید محتوای تصویری» شکل ‌گرفته و رواج یافته است. این نوع محتوا در اشکال مختلف در معرض دید مخاطب قرار می ‌گیرد؛ به عنوان مثال می ‌توان به عکس، ویدئو، اسلایدر، لوگو و اینفوگرافیک اشاره کرد.

 تاثیرگذاری تصویر بر مخاطب بیشتر از متن است. به نحوی که ۹۰ درصد اطلاعات انتقالی به مغز از طریق دیدن صورت می ‌گیرد -مجموعه تبلیغاتی مثلث

دلیل اهمیت تولید محتوای تصویری

با نگاهی به رسانه ‌های اغلب کسب ‌و کارها و برندهای بزرگ و معتبر می ‌توان به این نکته دست یافت که تمامی آنها نگاه ویژه ای به تولید محتوای تصویری داشته و دارند. آمارها و ارقام حاصل از بررسی ‌های صورت ‌گرفته نیز مهر تأییدی بر این ‌موضوع است. طبق آمارهای به ‌دست آمده ۶۰ درصد کاربران، تمایل بیشتری برای مشاهده وب ‌سایت های دارای تصویر در مقایسه با سایر وب ‌سایت ها دارند. از طرفی میزان تاثیرگذاری یک تصویر بر مخاطب بیشتر از متن است. به نحوی که ۹۰ درصد اطلاعات انتقالی به مغز از طریق دیدن صورت می ‌گیرد.

سرعت پردازش تصویر در مغز نیز بسیار کوتاه و حدود ۱۳ میلی ثانیه و گاهی کمتر است. به عبارتی درک تصاویر بلافاصله پس از رویت انجام می شود. اما این موضوع برای متن یا نوشته صدق نمی کند. سایر نکات که بازاریابان دیجیتال را بیشتر به سمت استفاده از تولید محتواهایی تصویری در تدوین استراتژی سوق می ‌دهد عبارتند از:

 • آمار بالای اشتراک ‌گذاری محتوای تصویری در مقایسه با متنی در شبکه های اجتماعی از جمله یوتیوب
 • لایک و اشتراک گذاری سه ‌برابری اینفوگرافیک (یکی از انواع محتواهای تصویری) در فضای مجازی
 • اشتراک ‌گذاری دو برابری مقالات دارای تصویر در مقایسه با مقالات بدون تصویر
 • لایک دو برابری محتواهای تصویری در مقایسه با متنی در فضای مجازی

انواع روش های تولید محتوای تصویری

بسیاری از افراد تولید محتوای تصویری را تنها به شکل عکس می ‌شناسند. این در حالی است که فرمت ‌های مختلفی برای تولید محتواهای این چنینی وجود دارد که متداول ترین آنها عبارتند از:

عکاسی تبلیغاتی یکی از شاخه های مهم عکاسی صنعتی ست که محصولات با هدف فروش بیشتر به تصویر کشیده می شوند - مجموعه تبلیغاتی مثلث
 • عکس

متداول ترین شکل تولید محتوای تصویری با فرمت عکس انجام می ‌شود. در این حالت عکس با متن مناسب همراه شده و مخاطب را بیش ‌از پیش به سوی کسب ‌و کار یا برند جذب می ‌کند. در رابطه با این موضوع باید از تصاویر اورجینال، با کیفیت و مرتبط استفاده شود. همچنین بهینه سازی اندازه عکس برای افزایش سرعت بارگذاری نیز حائز اهمیت است.

تاثیر گذاری این روش به حدی بالا ارزیابی می ‌شود که امروزه بسیاری از کسب ‌و کارها بخشی از منابع مالی تبلیغاتی خود را به انجام عکاسی از خدمات یا محصولات خود اختصاص می دهند. عکاسی تبلیغاتی یکی از شاخه های اصلی و مهم عکاسی صنعتی است که در آن محصولات یا خدمات یک برند با هدف فروش بیشتر به تصویر کشیده می شوند. عکاسی از محصول، غذا، ساختمان، فضا، سبک زندگی، سفر، مد و فشن و … از جمله انواع عکاسی تبلیغاتی به شمار می ‌روند.

 • عکاسی تبلیغاتی

عناصر اساسی عکاسی تبلیغاتی این است که روحیه، احساس یا حس را که یک محصول می تواند در بیننده ایجاد کند، به تصویر بکشد. عکاسان تبلیغاتی دغدغه فروش یا جذب غرایز درون بیننده را دارند که نیاز به خرید ایجاد می کند. این که آیا عکس به گونه ای طراحی شده است که زیبا یا شیک به نظر برسد، تأثیر در ایجاد انگیزه برای خرید است. عکاسی تبلیغاتی شامل گرفتن عکس از محصولات یا خدمات است که این عکس ها نه تنها باید دارای کیفیت بسیار بالا و جذاب باشند، بلکه باید جالب و چشم نواز نیز باشند.

آنها باید توجه مصرف کنندگان را به تبلیغات جلب کنند و مصرف کنندگان را به خرید محصول یا خدمات  سوق دهند. برای اینکه بتوان ایده خوبی در مورد نحوه عکاسی تبلیغاتی از محصولات یا خدمات بدست آورد، ابتدا باید متوجه آن شد که به چه نوع عکس هایی نیاز هست.برای این کار، معمولا قبل از شروع تصویر برداری باید مخاطبان هدف را مورد بررسی قرار دهیم در این بررسی باید سبک عکاسی مورد پسن مخاطب و همینطور پیامی که توسط عکس تبلیغاتی انتقال پیدا می کند باید برای عکاس کاملا واضح باشد.

 عکاسی صنعتی نشان می دهد مردم در حال ساختن محصول و روند تولید و اجرایی که توسط کارمندان و کارگران انجام می شود را ثبت می کنند _گروه تبلیغاتی مثلث
 • عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی از محصولات، ماشین آلات، تجهیزات، روند اجرای کار و کارکنان عکس می گیرند. سپس از این عکس های صنعتی در مستند سازیی فعالیت شرکت، وب سایت ها و کانال های بازاریابی مانند مجلات، بروشورها، تبلیغات و پست های رسانه های اجتماعی استفاده می شود. عکاسی صنعتی در صنایع مختلف از جمله ساختمان، معدن، تولید انرژی و حمل و نقل و … رایج است.

اغلب عکاسی صنعتی نشان می دهد که مردم در حال ساختن و درست  کردن محصولات آن صنایع هستند و هدف این است که روند تولید و اجرایی که توسط کارمندان و کارگران انجام می شود را ثبت کنند. هر شرکت بزرگ صنعتی به عکس هایی از بخش های مختلف صنعت خود نیاز دارد و با پیشرفت تکنولوژی و اتوماسیون، نیاز به این تصاویر افزایش می یابد.

عکاسی صنعتی از آن جهت حائز اهمیت است که فناوری، نوآوری و سخت کوشی را پشت سر می گذارد که در پشت انواع فرآیندهای صنعتی قرار دارد. اکثر مردم از فعالیت هایی که در صنایع ذکر شده که در پشت صحنه اتفاق می افتد آگاه نیستند و عکاسی صنعتی می توانند آنها را بطور منحصر به فرد و جالب نشان دهند.

 • گیف

نوع دیگری از تولید محتوا تصویری به ‌صورت گیف انجام می شود. گیف یک فرمت برای عکس های کم حجم، متحرک و بدون صدا است که در آن فشرده سازی و کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت انجام می شود. مخاطبان احساس خوبی نسبت ‌به فرمت های این ‌چنینی داشته و بهتر با آن ارتباط می ‌گیرند. تصاویر دارای فرمت گیف اغلب در بنرهای تبلیغاتی به کار گرفته می ‌شوند. زیرا عکس های متحرک در سایت ها و شبکه ‌های اجتماعی طرفداران بسیاری دارند. مزایای عنوان شده برای گیف عبارتند از:

 • جذابیت بیشتر برای مخاطب  
 • حجم کم نسبت ‌به سایر فرمت ها
 • بارگذاری سریع و بدون از دست دادن کیفیت
 • انتقال بهتر پیام به مخاطب خصوصاً در مطالب آموزشی
 • سازگار با انواع شبکه های اجتماعی، سایت ‌ها و مرورگرها
 مزیت تولید محتوا ویدیویی، اعتبار بخشی به کسب و کار، انتقال راحت ‌تر و سریع ‌تر پیام و افزایش مشتری است (مستند تبلیغاتی)- مجموعه تبلیغاتی مثلث
 • ویدیو

ویدیو یکی از پرقدرت ترین روش ‌های تولید محتوای تصویری در جذب و درگیر کردن مخاطب است. به همین دلیل بسیاری از کسب ‌و کارها به ‌دنبال تولید ویدیوهای تبلیغاتی مناسب هستند. مهم ‌ترین مزیت تولید محتوا به این روش، اعتبار بخشی به کسب و کار، انتقال راحت ‌تر و سریع ‌تر پیام و افزایش مشتری است. ایجاد زمینه معرفی کامل محصولات یا خدمات برای مخاطب را نیز می ‌توان به مزایای تولید محتوای ویدیویی اضافه کرد. از طرفی این کار به صورت اختصاصی برای یک کسب ‌و کار انجام شده و اورجینال است. در نتیجه امکان کپی کردن آن توسط رقبا کاهش می ‌یابد. تولید محتوای ویدیویی به اشکال مختلف امکان ‌پذیر است که از جمله آنها می ‌توان به ویدیو تبلیغاتی یا تیزر تبلیغاتی اشاره کرد. دیگر اشکال تولید اینگونه محتواها عبارتند از:

 • ویدیو بررسی محصول یا خدمات (دمو)
 • مستند تبلیغاتی یا مستند صنعتی  
 • ویدیو معرفی شرکت
 • ویدیو آموزشی
 • ویدیوی وبلاگ
 • ویدیو مصاحبه
 • وبینار
داشتن ویدئوهای هدفمند (مستند تبلیغاتی) برای مخاطبان، یک ابزار ارتباطی قدرتمند است که باعث افزایش فروش می شود. -آژانس تبلیغاتی مثلث
 • مستند صنعتی (مستند تبلیغاتی)

در مستند صنعتی، تولید ویدئو کوتاه  برای کارخانه های صنعتی و تولیدی اهمیت روز افزونی پیدا کرده است زیرا اینترنت به مهمترین وسیله ارتباطی و انتشار اطلاعات تبدیل شده است. توضیح فرآیندهای تولید تنها با کلمات بسیار دشوار است، داشتن ویدئوهای هدفمند (مستند تبلیغاتی) برای مخاطبان، یک ابزار ارتباطی قدرتمند است که باعث افزایش فروش می شود.

خریداران وقتی از طریق مستند صنعتی محصول، برند تجاری یا خدمات صنعتی را مشاهده می کنند اطلاعات جامعی راجب آن محصول و یا صنعت کسب می کنند که می تواند در مسیر انتخاب و خرید محصول یا خدمات به آن ها کمک کند.

خریداران صنعتی هنگام جستجو برای یک محصول خاص، مانند سایر مصرف کنندگان از فیلم ها استفاده می کنند. یک شرکت یا صنعت می تواند دقیقاً نحوه عملکرد یک محصول و یا تولید آن را نشان دهد که این ارزش بسیار بیشتری نسبت به یک صفحه محصول یک بعدی در وب سایت دارد و مخاطبان اطلاعاتی هم از مراحل مختلف محصولات و خدمات یک صنعت پیدا می کنند.

 • تیزر تبلیغاتی

تبلیغات ویدیویی به عنوان یک عنصر کلیدی در اطلاع رسانی، ترغیب و یادآوری مشتریان در مورد محصولات، برند های تجاری و شرکت ها شناخته شده است. تبلیغات جذاب و استفاده از رسانه های مناسب برای انتقال محتوای تبلیغاتی به مخاطب موثر است. مشتریان بازار هدف می توانند در تیزر تبلیغاتی مرحله معرفی یا چرخه تولید  محصول را با سرعت بالایی ببینند.در میان انواع تبلیغات (رسانه ای، محیطی، چاپی و …)، تیزرهای تبلیغاتی تلویزیون هنوز زیر مجموعه تبلیغات رسانه ای هستند که بیشترین و بهترین تأثیر را بر مخاطب می گذارد.

تکنیک تیزر تبلیغاتی برای ارائه تبلیغات در تلویزیون، رادیو، رسانه های محیطی و چه در چاپ  به رفتاری گفته می شود که با نشان ندادن چیزی به طور کامل یا نگفتن کامل چیزی، باعث ایجاد حس کنجکاوی در طرف مقابل می شود. به عنوان مثال، در تصویری که پخش می شود، نمی دانید با چه برند یا شرکتی سر و کار دارید. پیامی در حال انتقال است اما نمی دانید هدف چیست.

پوستر تبلیغاتی، اعلامیه کاغذ چاپی یا آگهی که به صورت عمومی نمایش داده می شود و باید فوراً توجه رهگذر را به خود جلب کند -مجموعه تبلیغاتی مثلث
 • پوستر تبلیغاتی

پوستر تبلیغاتی، اعلامیه کاغذ چاپی یا آگهی که به صورت عمومی نمایش داده می شود. چه برای تبلیغ یک محصول، یک رویداد یا یک احساس (مانند میهن پرستی)، یک پوستر باید فوراً توجه رهگذر را به خود جلب کند. اصطلاح پوستر برای نشان دادن یک صفحه کاغذ چاپ شده برای نمایش یک اثر هنری استفاده می شود.

چاپ پوستر با ابعاد بزرگ یک ابزار بازاریابی دائمی است که توسط مشاغل در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. پوسترهای چاپ شده به دلیل اندازه و تنوع زیاد برای ارتقاء آگاهی از نام تجاری عالی هستند. از سوی دیگر، پوسترهای فضای باز نیاز به اندازه بسیار بزرگتر دارند تا برای رهگذران قابل مشاهده باشد.

پوسترهای تبلیغاتی می توانند به خریداران جدید، محصولات و خدمات جدید شرکت شما را تبلیغ کنند. این یک راه هوشمندانه برای جلب توجه بیشتر به نام تجاری شرکت شما است. پوسترها بسیار مفید هستند زیرا می توان آنها را در مکان های مختلف قرار داد. به عنوان مثال  آنها را در نمایشگاه های تجاری، کنفراس ها، لابی های دفتر، محوطه دانشگاه، رویدادهای ورزشی، فروشگاه ها یا هر مکان دیگری که ممکن است مشتریان بالقوه در آن جمع شوند  نصب کرد. این یک راه عالی برای افزایش اثربخشی کمپین بازاریابی است.

پوستر تبلیغاتی با استفاده از طراحی های گرافیکی مسحور کننده و یک استراتژی قوی، روش جدید و پیشرفته ای برای برندسازی شرکت خود بیابند. همیشه پوسترهایی چاپ کنید که به طور حرفه ای برند شرکت را نشان می دهد. در مجموع، بهترین راه برای اطمینان از موفقیت کمپین پوستر شما طراحی مداوم پوسترهای جذاب، انجام تحقیقات بازار و پیگیری نتایج است.

اینفوگرافیک به کمک مطلب کوتاه، عکس های جذاب، آیکون، نمودار و طرح های گرافیکی طراحی می شود. - آژانس تبلیغاتی مثلث
 • اینفوگرافیک

اینفوگرافیک تصویر اورجینالی است که به کمک مطلب کوتاه، عکس های جذاب، آیکون، نمودار و طرح های گرافیکی طراحی می شود. هدف از تهیه اینگونه تصاویر، ساده سازی و تفهیم اطلاعات برای مخاطب است. این نوع از محتواهای تصویری بیشتر در شرایط ارائه اطلاعات آماری به مخاطب مورد استفاده قرار می‌گیرد. مزایای بسیاری برای اینفوگرافیک عنوان شده ‌که ازجمله آنها می ‌توان به افزایش سرعت انتقال اطلاعات به مخاطب و گنجاندن حجم بالایی از اطلاعات در فضای کم اشاره کرد. پوستر تبلیغاتی نیز معمولا به این روش تهیه و در اختیار انواع کسب ‌و کارها قرار می ‌گیرد.

سخن پایانی

ما در این مطلب به بررسی یکی از پرکاربردترین انواع محتوای تبلیغاتی تحت عنوان تولید محتوا تصویری پرداختیم. طبق آمارهای به دست آمده محتواهای تصویری در مقایسه با متنی و صوتی اثرگذاری بالاتری روی مخاطب دارد. دلیل استفاده گسترده برندها و کسب و کارهای مختلف از محتواهای تصویری نیز به همین موضوع باز می گردد. محتوای تصویری تنها در به کارگیری عکس نوشته یا عکس اسلایدی خلاصه نمی شود؛ بلکه می توان از اشکال دیگر آن از قبیل گیف (تصویر متحرک)، اینفوگرافیک و ویدیو نیز استفاده کرد.

مطالب مرتبط :

How to Create Visual Content That’s Worth a Thousand Shares

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب وبلاگ
۱۴۰۰-۰۸-۰۴

بازاریابی محتوا (Content marketing)

blog همانطور که می دانید امروزه مخاطبان و کاربران زیادی با اینترنت و فضاهای مجازی آشنایی دارند و واژه محتوا را تا حدودی می دانند. اغلب....

بازاریابی محتوا (Content marketing)

blog همانطور که می دانید امروزه مخاطبان و کاربران زیادی با اینترنت و فضاهای مجازی آشنایی دارند و واژه محتوا را تا حدودی می دانند. اغلب مردم به صورت غیر حضوری در منزل، با تولید محتوا یک بازاریابی عالی را انجام می دهند و درآمد بالایی را نیز به خود اختصاص داده‌اند. لازم به ذکر است....
۱۴۰۰-۰۸-۰۴
۱۴۰۰-۰۷-۲۹

استراتژی های بازاریابی B2B و B2C

blog عوامل موثر در تدوین استراتژی های بازاریابی B2B و B2C زمانی که صحبت از بازاریابی می شود باید به این نکته توجه داشت که بازاریابی....

استراتژی های بازاریابی B2B و B2C

blog عوامل موثر در تدوین استراتژی های بازاریابی B2B و B2C زمانی که صحبت از بازاریابی می شود باید به این نکته توجه داشت که بازاریابی برای گسترش بازار در بین مصرف کنندگان (مشتریان) با بازاریابی برای گسترش بازار در بین مشاغل تفاوت های زیادی دارد؛ از این رو باید در هنگام تدوین استراتژی های بازاریابی....
۱۴۰۰-۰۷-۲۹
۱۴۰۰-۰۷-۲۴

تاثیر شبکه های اجتماعی در برندینگ (The impact of social media on branding)

blog تاثیر شبکه های اجتماعی در برندینگ (The impact of social media on branding) ‌شبکه‌ های اجتماعی (Social networks) اصطلاح جدیدی نیست. از دوره های گذشته،....

تاثیر شبکه های اجتماعی در برندینگ (The impact of social media on branding)

blog تاثیر شبکه های اجتماعی در برندینگ (The impact of social media on branding) ‌شبکه‌ های اجتماعی (Social networks) اصطلاح جدیدی نیست. از دوره های گذشته، افراد در کنار یک دیگر به دور آتش جمع می شدند و برای هم دیگر حکایت هایی را نقل می‌کردند و به نوعی شبکه های اجتماعی تشکیل داده بودند ولی....
۱۴۰۰-۰۷-۲۴
۱۴۰۰-۰۷-۱۹

هویت برند (Brand identity)

blog هویت برند (Brand identity)، در حقیقت نحوه ارتباط مشتریان با محصولات یا برند است که ارزش یک برند را مشخص کرده و موجب ایجاد تعامل....

هویت برند (Brand identity)

blog هویت برند (Brand identity)، در حقیقت نحوه ارتباط مشتریان با محصولات یا برند است که ارزش یک برند را مشخص کرده و موجب ایجاد تعامل بین مشتریان با برند می شود. به عبارتی دیگر هویت یک برند به عنوان شخصیت اصلی یک کسب و کار، در نظر گرفته شده و صاحبان برند برای تحقق آن....
۱۴۰۰-۰۷-۱۹
۱۴۰۰-۰۷-۱۴

ویژگی های برتر برند موفق

blog برای داشتن کسب و کاری موفق و برندی معتبر، باید ویژگی های برتر برند موفق را به خوبی بررسی کرده و شناخت کافی را در....

ویژگی های برتر برند موفق

blog برای داشتن کسب و کاری موفق و برندی معتبر، باید ویژگی های برتر برند موفق را به خوبی بررسی کرده و شناخت کافی را در مورد آن ها کسب کنید. به طور کلی ارزش و اعتبار یک برند، به شناخته شدن آن بین مشتریان مربوطه بوده و باعث ایجاد اعتماد در مشتریان می شود. با....
۱۴۰۰-۰۷-۱۴