Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / مبانی برندینگ / اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)


اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟


در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه تنها چیزی است که تاثیر به یاد ماندنی را در مصرف کنندگان ایجاد می کند، بلکه به مشتریان و مخاطبان اجازه می دهد تا بدانند که از بیزینس چه انتظاری دارند. اهمیت برندینگ باعث متمایز بین خود از رقبا و بُلد کردن آنچه ارائه می‌دهند که باعث تصمیم گیری آسان تر مشتریان می شود، است. اصول برندینگ باید به گونه ای باشد که نشان دهنده شخصیت یک کسب و کار باشد و با مشخص کردن اینکه چگونه می خواهد آن برند درک شود.

روش های مختلفی برای توسعه برند وجود دارد که می توان به تبلیغات، خدمات مشتری، مسئولیت اجتماعی، شهرت وهویت بصری اشاره کرد. همه این عناصر (و بسیاری موارد دیگر) با هم کار می کنند تا یک شناسه منحصر به فرد و جلب توجه کننده ایجاد کنند.


برندسازی موثر به بیزینس ها کمک می کند تا پایگاه مشتری وفادار ایجاد کنند - گروه تبلیغاتی مثلث
ایجاد مشتریان وفادار با برندسازی موثر

برندسازی چیست؟

ببرندینگ شاخه‌ای از علم بازاریابی است و برندسازی فرآیند ایجاد درک قوی و مثبت از یک شرکت، محصولات یا خدمات آن در ذهن مشتری با ترکیب عناصری مانند لوگو، طراحی، بیانیه ماموریت و یک اسلوگان در تمام ارتباطات بازاریابی است. برندسازی موثر به بیزینس ها کمک می کند تا خود را از رقبای خود متمایز کنند و یک پایگاه مشتری وفادار ایجاد کنند.

این بدان معناست که مشتریان انتظار دارند که لحن صدای ما از طریق ایمیل، وب سایت، خدمات مشتری و هر نقطه تماس دیگری در کسب و کار یکسان باشد. اگر برند خود را تغییر دهیم باید لوگو و استایل خود را در همه جا چه آنلاین و چه آفلاین تغییر دهیم.

اطمینان حاصل کنید که یک برند ثابت ایجاد می کنید تا مشتریان شما از حضور همه کانال های شما لذت ببرند.


اصول برندینگ

رعایت اصول برندینگ بر هر کسب‌وکاری در هر حد و اندازه‌ای بضروری است. بعید است تا کنون نام برند‌هایی مانند کوکاکولا، استارباکس، اپل و ری‌-بن به گوشتان نخورده باشد. قطعا این برند‌ها فراتر از یک نام هستند. مردم این برند‌ها را دوست دارند، به یاد می‌آوردند و آن‌ها را خریداری می‌کنند. رعایت اصول برندینگ اولین مرحله‌ای است که این برند‌ها در ساخت برندی موفق در نوع خود آن را پشت سرگذاشته‌اند.


انواع برندینگ (انواع برندسازی)

اهمیت برند سازی فقط مربوط به محصولات و خدمات نمی شود بلکه انواع برندینگ وجود دارد که در زیر نام برده ایم:

 • برندسازی محصول
 • نام تجاری شرکت
 • برندسازی خدمات
 • برندسازی شخصی
 • برندسازی جغرافیایی
 • برندسازی فرهنگی
 • برندسازی خرده فروشی و …

همانطور که انواع مختلفی از لوگوها برای استفاده در یک کسب و کار وجود دارد، استراتژی های برندسازی مختلفی نیز وجود دارد که یک کسب و کار می توانند با توجه به نوع برندینگ (انواع برندینگ) خود از آنها برای ایجاد بهترین نشان از خود در بین رقبا و اجتماع استفاده کند.


اهمیت برندسازی برای کسب و کار

در بحث اهمیت برندسازی، یک برند منحصر به فرد می تواند با ایجاد مزیت رقابتی نسبت به رقبا، به ما در بدست آوردن و حفظ مشتریان با هزینه بسیار کمتر، تأثیر زیادی بر سود دهی بگذارد. در تجارت الکترونیک، جایی که بیزینس و شرکت‌های جدید (و در نتیجه رقبای جدید) هر روز ظهور می‌کنند، یک برند تثبیت شده می‌تواند دارایی ارزشمندی در جذب مشتری و ایجاد سود باشد.

با ساختن دقیق برند خود از طریق داستان‌ها، روابط، پیام‌های بازاریابی و دارایی‌های بصری، این فرصت را داریم که انتظارات مشتریان خود را شکل دهیم و پیوندی منحصربه‌فرد ایجاد کنیم که فراتر از رابطه خرید و فروش است.

اهمیت برندسازی به دلیل تأثیر کلی که بر بیزینس می گذارد برای یک تجارت کاملاً حیاتی است. برندسازی می‌تواند نحوه درک مردم از برند را تغییر دهد، می‌تواند کسب‌وکار جدید را هدایت کند و ارزش بر‌ند را افزایش دهد اما اگر اشتباه انجام شود یا اصلاً انجام نشود، می‌تواند عکس آن اتفاق بیافتد.


اهمیت برندینگ - گروه تبلیغاتی مثلث
اهمیت برندینگ

برندسازی بسیار فراتر از یک لوگو یا عناصر گرافیکی است. وقتی به برند خود فکر می کنیم، واقعاً می خواهیم به کل تجربه مشتری خود فکر کنیم. همه چیز از لوگو، وب سایت، تجربیات رسانه های اجتماعی، نحوه پاسخگویی به تلفن تا نحوه تجربه مشتریان از کارکنان در اهمیت برندینگ نقش دارد.

به طور خلاصه، برند ما همان گونه است که مشتری ما را درک می کند.

بسیار مهم است که از تجربه برند خود آگاه باشیم و برای ایجاد تجربه برندی که می خواهیم داشته باشیم برنامه ای داشته باشیم. یک بر‌ند خوب اتفاقی نیست و نیاز به برنامه خوب، فکر شده و استراتژیک دارد.

بسیاری از سازمان‌های کوچک و استارت‌آپ‌ها از صرف زمان لازم برای فکر کردن به برندشان در این مفهوم گسترده و تأثیری که بر کسب‌وکارشان می‌گذارد غفلت می‌کنند.


بیایید به ۱۰ مورد از اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) نگاه کنیم:


 • برندسازی باعث شناخته شدن می شود.

مردم تمایل دارند با شرکت ها و بیزینس هایی که با آنها آشنا هستند تجارت کنند. اگر برندینگ ثابت باشد و به راحتی قابل تشخیص باشد، می تواند به مخاطبان و مشتریان کمک کند در خرید محصولات یا خدمات احساس راحتی بیشتری کنند.


بدلیل تجارت در سطح گسترده و پیچیده، متمایز بودن مهم است - گروه ساختمانی فرکتال

 • از اهمیت برندینگ در کسب کار، متمایز شدن از بقیه رقبا است.

در بازار جهانی که تجارت در سطح گسترده و پیچیده انجام میگیرد، متمایز بودن از دیگر کسب و کار های مشابه بسیار مهم است. زیرا دیگر آن بیزینس در سطح محلی و داخل یک کشور فعالیت نمیکند و وارد اقتصاد جهانی شده که رقابت بین هزاران یا میلیون ها بیزینس مشابه در سراسر جهان است.

 • بر‌ند ما درباره DNA کسب و کارمان به مردم می گوید.

تجربه کامل برند، از هویت بصری مانند لوگو گرفته تا نحوه پاسخگویی به تلفن و… اهمیت دارد و باید به مشتریان خود درباره نوع شرکتی که هستیم بگوییم.

 • برند ما انگیزه و جهت را برای کارکنانمان فراهم می کند.

استراتژی واضح برند شفافیتی را ارائه می دهد که کارکنان برای موفقیت نیاز دارند. باید به آنها بگویم که چگونه عمل کنند، چگونه همکاری کنند و چگونه می توان به اهداف سازمان رسید.

 • یک برند قوی رجوع کننده (Referral) ایجاد می کند.

افراد دوست دارند به دیگران درباره بر‌ندهایی که دوست دارند بگویند. مردم بر‌ندها را می پوشند، برندها را می خورند، به بر‌ندها گوش می دهند و مدام در مورد برندهایی که دوست دارند به دیگران می گویند. از طرف دیگر، نمی‌توان به کسی درباره برندی که نمی‌توانیم به خاطر بسپارید گفتگو کنیم.

علاوه بر این، یک استراتژی قوی برای سایت برند مانند استاده از بک لینک ها، ایجاد رجوع کننده ها (Referrals) یا بدست آوردن ترافیک از تریق وایرال شدن، بسیار مهم است.

 • برند قوی به مشتریان کمک می کند تا بدانند چه انتظاری دارند.

یک بر‌ند منسجم و واضح مشتری را راحت می کند، زیرا آنها دقیقاً می دانند که هر بار که برند را تجربه می کنند باید چه انتظاری داشته باشند.

 • بر‌ند نماینده و قول ما به مشتری است.

مهم است که به یاد داشته باشیم که برند ما نماینده ماست. ما برند هستیم، کارکنان ما برند هستند، موارد بازاریابی ما برند هستند. آنها در مورد شما چه می گویند، و در مورد آنچه که قرار است به مشتری تحویل دهید (وعده) چه می گویند؟


با برند تلاش های بازاریابی را با صرفه جویی در زمان و هزینه هدایت می کنیم - گروه ساختمانی فرکتال

 • برند به ما کمک می کند شفافیت ایجاد کنیم و متمرکز بمانیم.

پرسه زدن از ایده ای به ایده دیگر بدون هیچ چیزی که ما را راهنمایی کند بسیار آسان است و باعث فاصله گرفت زیاد با اهداف یا برنامه های اصلی می شود. یک استراتژی واضح بر‌ند به کمک می کند تا بر ماموریت و چشم انداز خود به عنوان یک سازمان متمرکز بمانیم. برند می تواند به ما کمک کند استراتژیک باشیم و تلاش های بازاریابی را با صرفه جویی در زمان و هزینه هدایت می کنیم.

 • از اهمیت برند ارتباط عاطفی با مشتریان است

یک بر‌ند خوب در سطح احساسی با مردم ارتباط برقرار می کند، وقتی آنها برند را می خرند احساس خوبی دارند. خرید یک تجربه احساسی است و داشتن یک برند قوی به افراد کمک می‌کند تا هنگام تعامل با بیزینس احساس خوبی در سطح احساسی داشته باشند.

 • از اهمیت برند ایجاد ارزش برای بیزینس است

بر‌ند قوی فراتر از دارایی های فیزیکی برای بیزینس ارزش ایجاد می کند. به بر‌ند هایی که می شناسید فکر کنید (کوکاکولا، اپل، فوردو …) آیا این شرکت ها واقعا ارزش تجهیزات، محصولات، انبارها یا کارخانه هایشان را دارند؟

نه، ارزش این شرکت‌ها بسیار بیشتر از دارایی‌های فیزیکی‌شان است. بر‌ند آنها ارزشی ایجاد کرده است که بسیار فراتر از ارزش فیزیکی آنهاست.

مطالب مرتبط:

What Is Branding and Why Is It Important for Your Business?

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ق.ظ

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت....

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت ظریفی بین این دو وجود دارد. هر دو عملکرد قصد دارند درآمد کسب و کار را افزایش دهند، اما روشی که آنها برای انجام این کار تلاش می کنند متفاوت....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از....

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از ضروریات زندگی روزمره هم تبدیل شده است. بسیاری از مردم در طول روزهای هفته بیشتر زمان خود را به صورت آنلاین سپری می کنند و اینترنت بدون شک مکانی برای....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر....

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر این، اغلب تبلیغات صرف این کالاها برای ایجاد روابط پایدار با مشتریان کافی نیست. ایجاد هویت برند قوی و استفاده از تبلیغات برند، کلید ایجاد چنین اعتماد و دستیابی به....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه....

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه تنها چیزی است که تاثیر به یاد ماندنی را در مصرف کنندگان ایجاد می کند، بلکه به مشتریان و مخاطبان اجازه می دهد تا بدانند که از بیزینس چه انتظاری....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد....

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد و قابل تشخیص توسط مشتریان باشد. برند قوی چیزی است که پشت هر محصول موفق قرار می گیرد. نظرسنجی جهانی نوآوری محصولات جدید نیلسن کشف کرد که تقریباً ۵۹٪ از....
۸:۰۰ ق.ظ