Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / هوش مصنوعی در بازاریابی


استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی


هر روز که می گذرد، کاربردها و استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. در چند سال اخیر، بازاریابان برای گنجاندن هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال مردد بودند. از ۲۰۲۱ شرکت های دیجیتال مارکتینگ، از هوش مصنوعی برای آسان تر کردن زندگی و کار خود استفاده می کنند و ابزارها را برای بازاریابان آسان تر و کاربردی کرده‌اند. هوش مصنوعی یکی از بزرگ‌ترین روندهای فناوری است که بر تمام حوزه‌های دیجیتال مارکتینگ تأثیر می‌گذارد و ما می توانیم با بهره مند شدن از هوش مصنوعی در بیزینس و تجزیه و تحلیل اطلاعات آن، به پیشرفت و آینده بیزینس خود کمک کنیم.


هوش مصنوعی به شبیه‌سازی هوش انسانی در ماشین‌هایی است که مانند انسان فکر کنند و عمل کنند - گروه تبلیغاتی مثلث

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) به شبیه‌سازی هوش انسانی در ماشین‌هایی اشاره دارد که طوری برنامه‌ریزی شده‌اند که مانند انسان فکر کنند و از اعمال آن‌ها تقلید کنند. این اصطلاح همچنین ممکن است برای هر ماشینی به کار رود که ویژگی های مرتبط با ذهن انسان مانند یادگیری و حل مسئله را نشان می دهد.

یکی از محبوب‌ترین نمونه‌ها این است که چگونه آمازون از هوش مصنوعی برای تأثیرگذاری بر تصمیمات خرید استفاده می‌کند و بر اساس خریدهای گذشته و سابقه جستجوی محصول، محصولاتی را توصیه می‌کند که می‌دانند حتی قبل از اینکه بدانید به آن‌ها نیاز دارید.

گوگل هوش مصنوعی را در بسیاری از زمینه ها پیاده سازی کرده است، از پردازش داده های شبیه انسان گرفته تا پیشنهادات ویدیویی هوشمندتر یوتیوب.

هوش مصنوعی در بازاریابی شخصی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و به برندها قدرت می‌دهد تا تبلیغات شخصی‌سازی شده و کمپین‌های بازاریابی ایمیلی را با هدف قرار دادن هر مصرف‌کننده منحصر به فرد به روشی معنادار ارائه دهند.

از آنجایی که هوش مصنوعی به سرعت راه خود را به سمت بازاریابی باز می کند، به طور چشمگیری بر انتظارات مصرف کنندگان تأثیر می گذارد. این انتظارات شامل تجربه شخصی، تعاملات فوری با برندها (از طریق چت بات ها)، در دسترس بودن چند پلتفرمی و … است.

واضح است که هوش مصنوعی آینده دیجیتال مارکتینگ است بنابراین آیا کسب‌وکارها می‌توانند کاری انجام دهند تا خود را برای آینده بازاریابی مختل شده توسط فناوری آماده کنند؟

همانطور که فناوری پیشرفت می کند، انتظارات مصرف کنندگان و مخاطبان نیز افزایش می یابد و یک صاحب کسب و کار هوشمند باید تلاش کند تا این انتظارات را برآورده کند. هوش مصنوعی در همه جا وجود دارد حتی در دیجیتال مارکتینگ.

هوش مصنوعی به سازمان ها کمک کرده است تا بفهمند مشتریان به چه چیزی نیاز دارند و به افزایش رضایت مشتری کمک کرده است. برخلاف تصور رایج، هوش مصنوعی اینجا برای جایگزینی شغل نیست، بلکه بهره‌وری و کارایی را افزایش می‌دهد.

در اینجا چند راه حل مقرون به صرفه مبتنی بر هوش مصنوعی وجود دارد که مشاغل بزرگ و کوچک می توانند برای ارائه تجربه کاربری بهتر و ایجاد استراتژی های بازاریابی هوشمندتر از آنها استفاده کنند:


چت بات ها بزرگترین ابزار خدمات مشتری برای بیزینس ها هستند - گروه تبلیغاتی مثلث

چت بات‌ها و چت ربات های پیشگو

وقتی در مورد کاربردهای هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال می شنوم، به لافاصله به چت بات ها فکر می کنم. چت بات ها به بیزینس ها کمک زیادی کرده اند. این چت بات ها از تعامل با مشتریان جدید یاد می گیرند و درک می کنند که چه چیزی یک مکالمه خوب را ایجاد می کند. آن‌ها سپس این بینش‌ها را برای ایجاد گفتگوهای بهتر در آینده به کار می‌گیرند.

بنابراین، چت بات ها بزرگترین ابزار خدمات مشتری برای بیزینس ها هستند. آنها به پاسخگویی به سوالات مشتریان و حل سریع مشکلات کمک می کنند. همچنین یک ابزار فروش سودمند برای اطمینان از تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری است.


کمک در بازاریابی

بازاریابی به گونه‌ای عمل می‌کند که بازاریابان سعی می‌کنند محتوایی را ایجاد کنند که مشتریانشان احتمالاً دوست داشته باشند. برنامه های کاربردی هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال می توانند مشخص کنند که چه محتوایی بر اساس داده های تاریخی به احتمال زیاد مشتریان را به سایت باز می گرداند.

هوش مصنوعی مشخص می کند که کدام مشتریان به احتمال زیاد اشتراک یک سرویس خاص را لغو می کنند و تجزیه و تحلیل می کند که کدام ویژگی ها در لغو اشتراک مشتریان استاندارد هستند. بنابراین، با کمک این تحلیل‌ها، بازاریابان می‌توانند کمپین‌های آتی خود را برنامه‌ریزی کنند و روش‌هایی را اتخاذ کنند که باعث می‌شود مردم بمانند.


حفظ مشتریان مهمترین بخش در بسیاری از کسب و کارها است - گروه تبلیغاتی مثلث

حفظ مشتریان یا مخاطبان فعلی

مشتریان فعلی ما بیشتر از یک فرد غریبه که از وجودمان اطلاعی ندارد، برای خرید باز می گردند. بنابراین، راضی نگه داشتن مشتریان خود راهی برای موفقیت تضمین شده است. در بسیاری از کسب و کارهایی که به اشتراک متکی هستند، این مهمترین بخش است.

بنابراین، بخش تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال، اطلاعاتی در مورد مشتریانی که اشتراک خدمات را لغو می‌کنند و دلایل لغو آن ها را ارائه می‌دهد. سپس بازاریابان می توانند اقداماتی را برای جلوگیری از لغو اشتراک انجام دهند.


تجزیه و تحلیل جستجوی صوتی

جستجوی صوتی مقدمه ای نسبتاً جدید برای برنامه های کاربردی هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال است. گوگل، آمازون و اپل گزینه جستجوی صوتی را ایجاد کرده اند و تنها کاری که باید انجام دهم این است که از آن نهایت استفاده را ببریم. استفاده ما از طریق جستجوی صوتی باعث رشد ارگانیک روند بازاریابی‌ ما می شود.


جستجوی صوتی مقدمه ای جدید برای برنامه های کاربردی هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال است - گروه تبلیغاتی مثلث

تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده

برنامه های کاربردی هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال می توانند از طریق میلیاردها واحد داده موجود در اینترنت اجرا شوند و دقیقاً آنچه را که برای کسب و کار خود باید بدانیم را به ما می گویند. هوش مصنوعی به ما اطلاعاتی در مورد قیمتی که بیشترین تبدیل را دریافت خواهیم کرد، موثرترین زمان برای ارسال پست، اینکه کدام بخش موضوع برای جلب توجه بهتر عمل می کند و غیره به ما می دهد. با این حال، این داده ها حدس و گمان هستند و باید قبل از اینکه همه کمپین های بازاریابی خود را بر اساس آن قرار دهیم، به طور کامل یاد بگیریم.


شخصی سازی

آیا تا به حال از وب سایتی بازدید کرده اید که ابتدا از شما جزئیات خاصی در مورد خودتان می پرسد؟ این یعنی هوش مصنوعی که سعی می کند هدف شما را در وب سایت مشخص کند. زمانی که به مصرف کننده دقیقاً آنچه می خواهد داده شود، احتمال روی آوردن به مشتری بسیار بیشتر است.

با معرفی هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال، شخصی سازی بسیار آسان تر می شود. با درک ترجیحات شخصی، دوست داشتن ها و ناپسندهای مشتریان فردی کمک می کند. از این طریق، بازاریابان می توانند تجربه شخصی را به مصرف کنندگان ارائه دهند.


تبلیغات هدفمند می تواند پیام های بسیار مرتبط را به مشتریان خاص ارائه دهد - گروه تبلیغاتی مثلث

تبلیغات هدفمند

آیا تا به حال برای «کفش سفید» در گوگل جستجو کرده اید و در سراسر شبکه های اجتماعی خود تبلیغاتی برای کفش های سفید داشته اید؟ این روش دیگری برای استفاده از برنامه های کاربردی هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال است.

تبلیغات هدفمند می تواند پیام های بسیار مرتبط را به مشتریان خاص ارائه دهد یا مخاطب خاصی را هدف قرار دهد. یادگیری بازاریابی ماشینی و دیجیتالی می‌تواند داده‌های مشتری را بر اساس عوامل مختلفی مانند سن، جنسیت و مکان به گروه‌هایی تقسیم کند و سپس پیام مناسب را به افراد مناسب برساند.


محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی

بسیاری از وب سایت ها می توانند برای ما مطلب بنویسند. با این حال، مهم ترین عامل، که خلاقیت است، در دست بازاریابان است. بازاریابان فقط می توانند از این ابزارها برای جذب تعامل بیشتر در وب سایت خود از طریق وبلاگ خود استفاده کنند.


محتوای خودکار

اگر در بیزینس ما توجهی وجود ندارد یا کمتر مورد توجه قرار می گیرد، نشانه آن است که بیزینس‌مان در پلتفرم دیجیتال عملکرد خوبی ندارد. از این رو هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال به بازاریابان کمک می کند تا تعامل بیشتری ایجاد کنند. تعامل بیشتر از طریق محتوای با کیفیت ایجاد می شود.

از طریق هوش مصنوعی، بازاریابان می توانند دریابند که مشتریان چه نوع محتوایی را دوست دارند و بیشترین توجه را به خود جلب می کنند. به عنوان مثال، دستگاه به ما می گوید که اگر مشتری X را بخواهد، Y را نیز دوست خواهد داشت. بنابراین، می توانیم به ایجاد X بیشتر و همچنین مقدار بیشتری از Y ادامه دهیم.


ایمیل های شخصی سازی شده

ایمیل ها یکی از موثرترین راه ها برای ارتباط شخصی با افراد و ایجاد روابط هستند. هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال می تواند به طور مداوم عملکرد خود را بهبود بخشد. یک مدل تمایل مشخص می کند که مشتریان چه محصولات و خدماتی را دوست دارند و می توانند به خبرنامه بعدی اضافه شوند.


با فناوری تشخیص تصویر، مشتریان تصویر محصول مورد علاقه خود را در وب سایت ها پیدا می‌کنند - گروه تبلیغاتی مثلث

فناوری تشخیص تصویر

معرفی نسبتاً جدید به دنیای هوش مصنوعی و هیجان انگیزترین آن، فناوری تشخیص تصویر است. از طریق این فناوری، مشتریان می توانند تصویر محصول مورد علاقه خود را ارسال کنند و سپس محصول را در وب سایت ما پیدا کنند. این فناوری تجربه و رضایت مشتری را بهبود می بخشد.

این بسیار شبیه به روش کار برچسب گذاری تصویر در برنامه های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام است. به این ترتیب نرم افزار امکان تشخیص تصویر را فراهم می کند و تصاویر ما با وجود اینکه توسط دیگران ارسال شده اند، در فید ما قابل مشاهده هستند.


نتیجه

بازاریابان هوشمند در صدر بیشتر روندهای بیزینسی قرار دارند و هوش مصنوعی کار آنها را آسان‌تر می‌کند و فضا را برای خلاقیت بیشتر و تفکر خارج از چارچوب آماده می کند. سه دلیل اصلی برای شکوفایی هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال وجود دارد که بازاریابان می توانند از آن استفاده کنند: افزایش رضایت مشتری، تشویق به وفاداری به برند و افزایش درآمد.

شما می توانید در گذشته گیر کرده باشید، سعی کنید از طریق روش های سنتی زندگی خود را تامین کنید، یا وارد دوره جدید برنامه های کاربردی هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال شوید. همگام بودن با روندهای بازاریابی برای کسب و کارهایی که می خواهند رقابتی باقی بمانند، واقعاً یک موضوع انتخابی نیست.

همانطور که فناوری پیشرفت می کند، انتظارات مصرف کنندگان نیز افزایش می یابد و یک صاحب کسب و کار هوشمند باید تلاش کند تا این انتظارات را برآورده کند و این همگام شدن با فناوری و استفاده از هوش مصنوعی می تواند به بیزینس ما کمک کند.


مطالب مرتبط:

?WHAT IS AI MARKETING

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ب.ظ

تحلیل Analysis Of Swot) SWOT)

blog تجزیه و تحلیل SWOT چیست؟ برای راه اندازی یک کسب و کار موفق، باید به طور منظم فرآیندهای خود را تجزیه و تحلیل کنیم تا....

تحلیل Analysis Of Swot) SWOT)

blog تجزیه و تحلیل SWOT چیست؟ برای راه اندازی یک کسب و کار موفق، باید به طور منظم فرآیندهای خود را تجزیه و تحلیل کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تا حد امکان کارآمد عمل می کنیم. تجزیه و تحلیل SWOT (نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها)، یک فرآیند برنامه‌ریزی است که به بیزینس کمک می‌کند....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اعتماد به برند (Trust The Brand)

blog اعتماد به برند یک هدف است اعتماد به برند چیزی بیش از اعتماد به محصول برند خوب را تشکیل می دهد. همچنین شامل کل تجربه....

اعتماد به برند (Trust The Brand)

blog اعتماد به برند یک هدف است اعتماد به برند چیزی بیش از اعتماد به محصول برند خوب را تشکیل می دهد. همچنین شامل کل تجربه ای است که مشتریان از خرید تا استفاده از محصول از برند بدست می آورند. هنگامی که مصرف کنندگان به یک برند اعتماد می کنند، سه عامل اصلی برای ایجاد....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ب.ظ

روند دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Trends)

blog ۶روند بازاریابی دیجیتال که در سال ۲۰۲۲ اجرا می شود با توجه به اینکه صنعت به سرعت در حال تغییر است، همراهی با روندهای بازاریابی....

روند دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Trends)

blog ۶روند بازاریابی دیجیتال که در سال ۲۰۲۲ اجرا می شود با توجه به اینکه صنعت به سرعت در حال تغییر است، همراهی با روندهای بازاریابی دیجیتال می تواند دشوار باشد و فعالیت های مختلفی برای کمپین یا استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق وجود دارد که همگام شدن با هر جنبه‌ای یک چالش واقعی است به همین....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ب.ظ

نیاز به بازاریابی دیجیتال

blog چرا به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید ما در مباحث قبلی راجب اهمیت بازاریابی دیجیتال صحبت کردیم و حال می خواهیم درباره اینکه چرا بیزینس ها....

نیاز به بازاریابی دیجیتال

blog چرا به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید ما در مباحث قبلی راجب اهمیت بازاریابی دیجیتال صحبت کردیم و حال می خواهیم درباره اینکه چرا بیزینس ها نیاز به بازاریابی دیجیتال دارند را بررسی کنیم. بازاریابی دیجیتال مهم است زیرا یک کسب و کار را با مشتریانش زمانی که آنلاین هستند مرتبط می­کند و در تمام صنایع....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال

blog چگونه فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال به فروش کمک می‌کنند؟ فرآیند فروش محصولات و خدمات به دلیل پیشرفت های جدید و در حال توسعه فناوری....

فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال

blog چگونه فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال به فروش کمک می‌کنند؟ فرآیند فروش محصولات و خدمات به دلیل پیشرفت های جدید و در حال توسعه فناوری تغییر کرده است. اگر به دنبال افزایش فروش برای بیزینس خود هستیم، باید فروش دیجیتال را در نظر بگیریم تا به ما در دستیابی به اهداف درآمدی و ارائه ارزش....
۸:۰۰ ق.ظ