Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / مسئولیت اجتماعی بیزینس‌ها (Social Responsibility In Business)


تاثیر مسئولیت اجتماعی بر بیزینس‌ها


اکنون بیش از هر زمان دیگری، اهمیت فزاینده ای برای بیزینس ها وجود دارد که تمرکز خود را بر مسئولیت اجتماعی افزایش دهند. “مسئولیت اجتماعی” به عبارت ساده به معنای تعهد یک کسب و کار به دنبال کردن اهداف بلندمدت دست یافتنی و خوب برای مردم و جهان به طور کلی است.

من امروز تعدادی از بیزینس‌های موفق را مشاهده کرده‌ام که از مسئولیت اجتماعی به عنوان راهی برای بازپرداخت جامعه و تشکر از مشتریان برای وفاداری‌شان استفاده می‌کنند. این می تواند در قالب پروژه ها، جنبش ها یا توانمندسازی افراد باشد. هر شکلی از این سرمایه‌گذاری‌های بیزینس، قطعاً هم برای بیزینس و هم برای جامعه یک برد هستند. من همچنین دیده‌ام که برخی از بیزینس‌ها رهبری پروژه‌های بشر دوستانه از ساخت جاده‌ها تا کاهش فقر را بر عهده می‌گیرند.

از آنجایی که مسئولیت اجتماعی بیزینس اجباری نیست، بسیاری از بیزینس ها ممکن است نیازی به مشارکت در آن احساس نکنند. با این حال، دلایل متعددی وجود دارد که معتقدم برای بیزینس‌ها مهم است که مسئولیت اجتماعی را در اولویت قرار دهند.

بیزینس‌ها به طور فزاینده‌ای تمرکز خود را بر مسئولیت اجتماعی، خواه از حقوق زنان، حفاظت از محیط زیست، یا تلاش برای از بین بردن فقر، در سطوح محلی، ملی یا جهانی افزایش می‌دهند. از منظر عینی، بیزینس‌های مسئولیت‌پذیر اجتماعی تصاویر جذاب‌تری را هم برای مصرف‌کنندگان و هم برای سهامداران به نمایش می‌گذارند، که تأثیر مثبتی بر درآمد آنها دارد.


مسئولیت اجتماعی با جذب و حفظ مشتریان برای بیزینس ضروریست - گروه تبلیغاتی مثلث
مسئولیت اجتماعی با جذب و حفظ مشتریان برای بیزینس ضروریست

مشتریان مهم هستند

پذیرش سیاست‌های مسئولیت‌ اجتماعی تا حد زیادی به سمت جذب و حفظ مشتریان می‌رود که برای موفقیت بلندمدت یک بیزینس ضروری است. علاوه بر این، بسیاری از افرادی که می دانند بخشی از سود یک بیزینس صرف اهداف اجتماعی می شود، با کمال میل برای خرید کالاها یا خدمات هزینه پرداخت می کنند.

اگر بیزینس‌ها متعهد به حمایت از جامعه باشند، می‌توانند شاهد افزایش مشتری نیز باشند. به عنوان مثال، بانک‌هایی که به خانوارهای کم درآمد وام می‌دهند، به‌عنوان یک نتیجه مستقیم، مستعد افزایش کسب‌وکار هستند.


انگیزه کارکنان را افزایش می دهد

مسئولیت اجتماعی ابزاری موثر برای افزایش مشارکت کارکنان است. این بیزینس‌ها تمایل دارند کارمندانی را جذب کنند که مشتاق ایجاد تغییر در جهان هستند، علاوه بر این که فقط یک چک حقوق دریافت می‌کنند. در بیزینس‌های بزرگ، تعداد نیروی زیادی وجود دارد و تلاش‌های جمعی کارکنان می‌تواند به نتایج قابل‌ توجهی دست یابد، که باعث افزایش روحیه محل کار و افزایش بهره‌وری می‌شود.

به طور خلاصه، حتی یک سرمایه گذاری کوچک در طرح های مسئولیت اجتماعی بیزینس می تواند مشارکت کارکنان را افزایش دهد و بر میزان سودآوری بیزینس تأثیر بگذارد.


افزایش وفاداری و حفظ مشتری با مسئولیت اجتماعی - گروه تبلیغاتی مثلث
افزایش وفاداری و حفظ مشتری با مسئولیت اجتماعی

پشتیبانی جامعه و وفاداری مشتری

مسئولیت اجتماعی به عنوان یک پلتفرم برای بیزینس ها و مصرف کنندگان به طور یکسان برای ایجاد تأثیر مثبت بر جوامع محلی و جهانی عمل می کند. کسب‌وکارهایی که ابتکار مسئولیت اجتماعی را مطابق با ارزش‌هایشان اجرا می‌کنند، این فرصت را دارند که حفظ و وفاداری مشتری را افزایش دهند.

تحقیقات نشان می‌دهد که ۸۷ درصد از مصرف‌کنندگان آمریکایی احتمالاً محصولی را از بیزینس خریداری می‌کنند که طرفدار موضوعی است که به آن‌ها اهمیت می‌دهد، و ۷۶ درصد اگر متوجه شوند که یک بیزینس از موضوعی برخلاف باورهایشان پشتیبانی می‌کند، از خرید محصول خودداری می‌کنند.

بیزینس‌های جامعه‌محور معمولاً به لطف تصویربرداری برتر از برند، از رقابت خود نیز لذت می‌برند. به عنوان مثال، ایلان ماسک، مدیر عامل بیزینس تسلا (TSLA) با خط تولید خودروهای برقی پیشرفته و محصولات خودروی دوست دار محیط زیست خود، مشتریانی را که دوستدار محیط زیست هستند با موفقیت به خود جذب کرده است.


CSR یا مسئولیت اجتماعی شرکتی

مسئولیت اجتماعی شرکتی چیست (Corporate Social Responsibility)؟ مسئولیت اجتماعی شرکت، همچنین به عنوان CSR شناخته می شود به این مفهوم است که یک کسب و کار مسئولیت انجام کارهای خوب را دارد. CSR به این معنی است که یک شرکت باید اقدامات خود را خود تنظیم کند و از نظر اجتماعی در برابر مشتریان، سهامداران و جهان به طور کلی پاسخگو باشد. اما واقعاً این در عمل به چه معناست؟

برای کشف چهار نوع مسئولیت اجتماعی شرکتی و نحوه ظاهر آنها در عمل، ادامه مطلب را بخوانید.


CSR می تواند به ما در جذب و حفظ کارمندان کمک کند.

یکی از دلایل اصلی درخواست افراد برای بیزینس های مختلف، استراتژی CSR آنها است. از دیدگاه من، یک استراتژی CSR نشان می دهد که یک بیزینس دلسوز است و با همه افراد، از جمله کارکنان، به خوبی رفتار می کند. و کسب‌وکاری که متعهد به بهبود جهان است، احتمالاً استعدادهای بیشتری را جذب می‌کند. این نشان می دهد که کارکنان چقدر مسئولیت اجتماعی را بر عهده می گیرند. تلاش های CSR همچنین به ایجاد یک محیط کاری سازنده تر و مثبت برای کارکنان کمک می کند. این کار داوطلبانه و تلاش های مثبت کارکنان را ترویج می کند.


پلتفرمی برای بازاریابی و جلب توجه مخاطبان با داشتن مسئولیت اجتماعی - گروه تبلیغاتی مثلث
پلتفرمی برای بازاریابی و جلب توجه مخاطبان با داشتن مسئولیت اجتماعی

CSR می تواند درک مشتریان از برند را بهبود بخشد.

رقابت در دنیای تجارت امروز سخت است و برای یک بیزینس می تواند کاملاً چالش برانگیز باشد که خود را از نظر مشتریان متمایز کند. با این حال، کسب‌وکارهایی که مسئولیت اجتماعی را جدی می‌گیرند، می‌توانند مشتریان را جذب کنند و همچنین پلتفرمی را برای بازاریابی و جلب توجه مخاطبان خود ایجاد کنند.

به عبارت ساده، مسئولیت اجتماعی می تواند به مردم کمک کند تا بیزینس ما را به عنوان یک نیروی مثبت در جامعه ببینند. پروژه‌هایی که ما و تیممان انجام می‌دهیم می‌تواند به افزایش آگاهی در مورد دلایل مهم کمک کند و کسب‌وکار ما را در ذهن نگه دارد.

CSR همچنین در مورد برند مهم است. برای داشتن یک برند موفق و حفظ مشتریان، کسب و کارها باید با مخاطبان هدف خود اعتماد ایجاد کنند، و من معتقدم داشتن یک استراتژی CSR می تواند به ایجاد شهرت خوب و به نوبه خود، کسب اعتماد و وفاداری در بین مشتریان کمک کند.

وفاداری مصرف کننده کمک زیادی به حفظ یک کسب و کار می کند. بخشی از چیزی که یک کسب و کار را کارآمد می کند مشتریان ما هستند. بدون آنها، تجارت ما به سادگی وجود نخواهد داشت. مصرف‌کنندگان برای وفاداری خود از برندها و کسب‌وکارها انتظار دارند که تماماً به دنبال کسب سود نباشند، بلکه به جامعه ادای دین کنند.

بر اساس یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۵ توسط Nielsen (ثبت نام الزامی است)، بیش از ۵۰٪ از مصرف کنندگان مایل به پرداخت بیشتر برای یک محصول یا خدمات هستند اگر کسب و کار پایداری را در اولویت قرار دهد. این به من می‌گوید که مصرف‌کنندگان بیزینس‌هایی را انتخاب می‌کنند که فقط سود محور نیستند.


CSR نشانه ای از پاسخگویی به سرمایه گذاران را نشان می دهد.

کسب و کارهایی که مسئولیت اجتماعی دارند نیز می توانند برای سرمایه گذاران جذاب تر به نظر برسند. در تجربه من، سرمایه گذاران در یک تجارت یک هدف مشترک دارند: داشتن بازدهی بیشتر از وجوه سرمایه گذاری شده. به نظر من مشاغلی که قادر به مدیریت امور مالی هستند و در عین حال به جوامع خود کمک می کنند، در معاملات خود پاسخگو و شفاف هستند. طبق گزارش سال ۲۰۱۶ Aflac، سرمایه‌گذاری‌ها در CSR معمولاً توسط سرمایه‌گذاران به عنوان اتلاف پول تلقی نمی‌شود، بلکه بیشتر به عنوان «شاخص فرهنگ بیزینس است که احتمال دارد اشتباهات گزافی مانند کلاهبرداری مالی ایجاد کند». این مطالعه می گوید ۶۱ درصد از سرمایه گذاران مسئولیت اجتماعی را نشانه ای از “رفتار اخلاقی بیزینس می دانند که ریسک سرمایه گذاری را کاهش می دهد.”


CSR شامل تعامل مستقیم مشاغل با اعضای جامعه است - گروه تبلیغاتی مثلث
CSR شامل تعامل مستقیم مشاغل با اعضای جامعه است

CSR باعث صرفه جویی در هزینه می شود.

ممکن است انتظار نداشته باشیم که یک استراتژی CSR نتیجه ما را بهبود ببخشد زیرا معمولاً به سرمایه گذاری در پروژه ها نیاز دارد. با این حال، همانطور که در بالا ذکر شد، بسیاری از مشتریان مایلند برای محصولات یک برند مسئول اجتماعی هزینه بیشتری بپردازند و CSR می تواند به جذب و حفظ کارمندان کمک کند. با توجه به اینکه گردش مالی می تواند هزاران دلار برای بیزینس ها هزینه داشته باشد، این نکته قابل توجه است.


CSR می تواند ما را قادر سازد تا با مشتریان تعامل بهتری داشته باشیم.

از دیدگاه ما، CSR می تواند به تجارت ما کمک کند تا با مشتریان تعامل بهتری داشته باشیم. CSR شامل تعامل مستقیم مشاغل با اعضای جامعه است که ممکن است مخاطبان یا مشتریان بالقوه نیز باشند.

ما می توانیم بازخورد مستقیمی در مورد آنچه که به درستی انجام می دهیم و آنچه بیزینس ما باید در آن بهبود یابد دریافت کنیم. تبلیغات دهان به دهان هنوز یک شکل مؤثر از تبلیغات است و مشتریانی که بخشی از مسئولیت اجتماعی ایجاد شده توسط یک بیزینس بوده اند، می توانند به سایر مشتریان بالقوه درباره کسب و کار خود اطلاع دهند.

در نتیجه، کسب‌وکارها دیگر نمی‌توانند تنها با هدف کسب سود به ضرر محیط زیست، جامعه، اقتصاد، مصرف‌کنندگان و کارکنان فعالیت کنند. بیزینس‌ها باید در نظر بگیرند که چگونه می‌توانند به جامعه کمک کنند و این می‌تواند به ما کمک کند مشتریان را جذب کنیم و بهترین کارمندان خود را حفظ کنیم. رضایت مشتری و حفظ کارکنان کلید موفقیت هر کسب و کاری است.


چگونه یک بیزینس می تواند از نظر اجتماعی مسئولیت پذیرتر باشد؟

حتی کوچکترین ابتکار می تواند بر جامعه تأثیر بگذارد. کمک نقدی یا منابع به موسسات خیریه می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند، اگرچه بیزینس های کوچک و استارت آپ ها ممکن است توانایی انجام این کار را نداشته باشند. بیزینس ها می توانند با سازماندهی رویدادهای جمع آوری کمک های مالی کوچک، تشویق به کار داوطلبانه، ایجاد یک ماموریت اجتماعی و اهداف روشن، اجرای برنامه های آموزشی برای کارکنان، یا پیوستن به تلاش ها با کسب و کارهایی با ذهنیت مشابه، شروع کنند.


مزایای مسئولیت اجتماعی بیزینس چیست؟

پذیرش CSR حفظ و وفاداری مشتری را افزایش می‌دهد، تعامل کارکنان را افزایش می‌دهد، تصویر برند را بهبود می‌بخشد، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و استعدادهای برتر را جذب می‌کند و تفاوتی برای امور مالی نهایی ایجاد می‌کند.


مطالب مرتبط:

Why Social Responsibility Matters to Businesses

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ق.ظ

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت....

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت ظریفی بین این دو وجود دارد. هر دو عملکرد قصد دارند درآمد کسب و کار را افزایش دهند، اما روشی که آنها برای انجام این کار تلاش می کنند متفاوت....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از....

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از ضروریات زندگی روزمره هم تبدیل شده است. بسیاری از مردم در طول روزهای هفته بیشتر زمان خود را به صورت آنلاین سپری می کنند و اینترنت بدون شک مکانی برای....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر....

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر این، اغلب تبلیغات صرف این کالاها برای ایجاد روابط پایدار با مشتریان کافی نیست. ایجاد هویت برند قوی و استفاده از تبلیغات برند، کلید ایجاد چنین اعتماد و دستیابی به....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه....

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه تنها چیزی است که تاثیر به یاد ماندنی را در مصرف کنندگان ایجاد می کند، بلکه به مشتریان و مخاطبان اجازه می دهد تا بدانند که از بیزینس چه انتظاری....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد....

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد و قابل تشخیص توسط مشتریان باشد. برند قوی چیزی است که پشت هر محصول موفق قرار می گیرد. نظرسنجی جهانی نوآوری محصولات جدید نیلسن کشف کرد که تقریباً ۵۹٪ از....
۸:۰۰ ق.ظ