Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / مسئولیت اجتماعی بیزینس‌ها (Social Responsibility In Business)


تاثیر مسئولیت اجتماعی بر بیزینس‌ها


اکنون بیش از هر زمان دیگری، اهمیت فزاینده ای برای بیزینس ها وجود دارد که تمرکز خود را بر مسئولیت اجتماعی افزایش دهند. “مسئولیت اجتماعی” به عبارت ساده به معنای تعهد یک کسب و کار به دنبال کردن اهداف بلندمدت دست یافتنی و خوب برای مردم و جهان به طور کلی است.

من امروز تعدادی از بیزینس‌های موفق را مشاهده کرده‌ام که از مسئولیت اجتماعی به عنوان راهی برای بازپرداخت جامعه و تشکر از مشتریان برای وفاداری‌شان استفاده می‌کنند. این می تواند در قالب پروژه ها، جنبش ها یا توانمندسازی افراد باشد. هر شکلی که این سرمایه‌گذاری‌های بیزینس داشته باشند، قطعاً هم برای بیزینس و هم برای جامعه یک برد هستند. من همچنین دیده‌ام که برخی از بیزینس‌ها رهبری پروژه‌های بشردوستانه از ساخت جاده‌ها تا کاهش فقر را بر عهده می‌گیرند.

از آنجایی که مسئولیت اجتماعی بیزینس اجباری نیست، بسیاری از بیزینس ها ممکن است نیازی به مشارکت در آن احساس نکنند. با این حال، دلایل متعددی وجود دارد که معتقدم برای بیزینس‌ها مهم است که مسئولیت اجتماعی را در اولویت قرار دهند.

بیزینس‌ها به طور فزاینده‌ای تمرکز خود را بر مسئولیت اجتماعی، خواه از حقوق زنان، حفاظت از محیط زیست، یا تلاش برای از بین بردن فقر، در سطوح محلی، ملی یا جهانی افزایش می‌دهند. از منظر عینی، بیزینس‌های مسئولیت‌پذیر اجتماعی تصاویر جذاب‌تری را هم برای مصرف‌کنندگان و هم برای سهامداران به نمایش می‌گذارند، که تأثیر مثبتی بر درآمد آنها دارد.


مسئولیت اجتماعی با جذب و حفظ مشتریان برای بیزینس ضروریست - گروه تبلیغاتی مثلث
مسئولیت اجتماعی با جذب و حفظ مشتریان برای بیزینس ضروریست

مشتریان مهم هستند

پذیرش سیاست‌های مسئولیت‌ اجتماعی تا حد زیادی به سمت جذب و حفظ مشتریان می‌رود که برای موفقیت بلندمدت یک بیزینس ضروری است. علاوه بر این، بسیاری از افرادی که می دانند بخشی از سود یک بیزینس به سمت اهداف اجتماعی نزدیک و نزدیک به آنها هدایت می شود، با کمال میل برای کالاها حق بیمه پرداخت می کنند.

اگر بیزینس‌ها متعهد به حمایت از جامعه محلی باشند، می‌توانند شاهد افزایش مشتری نیز باشند. به عنوان مثال، بانک‌هایی که به خانوارهای کم درآمد وام می‌دهند، به‌عنوان یک نتیجه مستقیم، مستعد افزایش کسب‌وکار هستند.


انگیزه کارکنان را افزایش می دهد

مسئولیت اجتماعی ابزاری موثر برای افزایش مشارکت کارکنان است. این بیزینس‌ها تمایل دارند کارمندانی را جذب کنند که مشتاق ایجاد تغییر در جهان هستند، علاوه بر این که فقط یک چک حقوق دریافت می‌کنند. در بیزینس‌های بزرگ، تعداد نیروی زیادی وجود دارد و تلاش‌های جمعی کارکنان می‌تواند به نتایج قابل‌توجهی دست یابد، که باعث افزایش روحیه محل کار و افزایش بهره‌وری می‌شود.

به طور خلاصه، حتی یک سرمایه گذاری کوچک در طرح های مسئولیت اجتماعی بیزینس می تواند مشارکت کارکنان را افزایش دهد و بر میزان سودآوری بیزینس تأثیر بگذارد.


افزایش وفاداری و حفظ مشتری با مسئولیت اجتماعی - گروه تبلیغاتی مثلث
افزایش وفاداری و حفظ مشتری با مسئولیت اجتماعی

پشتیبانی جامعه و وفاداری مشتری

مسئولیت اجتماعی به عنوان یک پلتفرم برای بیزینس ها و مصرف کنندگان به طور یکسان برای ایجاد تأثیر مثبت بر جوامع محلی و جهانی عمل می کند. کسب‌وکارهایی که ابتکار مسئولیت اجتماعی را مطابق با ارزش‌هایشان اجرا می‌کنند، این فرصت را دارند که حفظ و وفاداری مشتری را افزایش دهند.

تحقیقات نشان می‌دهد که ۸۷ درصد از مصرف‌کنندگان آمریکایی احتمالاً محصولی را از بیزینس خریداری می‌کنند که طرفدار موضوعی است که به آن‌ها اهمیت می‌دهد، و ۷۶ درصد اگر متوجه شوند که یک بیزینس از موضوعی برخلاف باورهایشان پشتیبانی می‌کند، از خرید محصول خودداری می‌کنند.

بیزینس‌های جامعه‌محور معمولاً به لطف تصویربرداری برتر از برند، از رقابت خود نیز لذت می‌برند. به عنوان مثال، ایلان ماسک، مدیر عامل بیزینس تسلا (TSLA) با خط تولید خودروهای برقی پیشرفته و محصولات خودروی دوست دار محیط زیست خود، مشتریانی را که دوستدار محیط زیست هستند با موفقیت به خود جذب کرده است.


CSR یا مسئولیت اجتماعی شرکتی

مسئولیت اجتماعی شرکتی چیست (Corporate Social Responsibility)؟ مسئولیت اجتماعی شرکت، همچنین به عنوان CSR شناخته می شود، این مفهوم است که یک کسب و کار مسئولیت انجام کارهای خوب را دارد. CSR به این معنی است که یک شرکت باید اقدامات خود را خود تنظیم کند و از نظر اجتماعی در برابر مشتریان، سهامداران و جهان به طور کلی پاسخگو باشد. اما واقعاً این در عمل به چه معناست؟

برای کشف چهار نوع مسئولیت اجتماعی شرکتی و نحوه ظاهر آنها در عمل، ادامه مطلب را بخوانید.


CSR می تواند به ما در جذب و حفظ کارمندان کمک کند.

یکی از دلایل اصلی درخواست افراد برای بیزینس های مختلف، استراتژی CSR آنها است. از دیدگاه من، یک استراتژی CSR نشان می دهد که یک بیزینس دلسوز است و با همه افراد، از جمله کارکنان، به خوبی رفتار می کند. و کسب‌وکاری که متعهد به بهبود جهان است، احتمالاً استعدادهای بیشتری را جذب می‌کند. این نشان می دهد که کارکنان چقدر مسئولیت اجتماعی را بر عهده می گیرند. تلاش های CSR همچنین به ایجاد یک محیط کاری سازنده تر و مثبت برای کارکنان کمک می کند. این کار داوطلبانه و تلاش های مثبت کارکنان را ترویج می کند.


پلتفرمی برای بازاریابی و جلب توجه مخاطبان با داشتن مسئولیت اجتماعی - گروه تبلیغاتی مثلث
پلتفرمی برای بازاریابی و جلب توجه مخاطبان با داشتن مسئولیت اجتماعی

CSR می تواند درک مشتریان از برند را بهبود بخشد.

رقابت در دنیای تجارت امروز سخت است و برای یک بیزینس می تواند کاملاً چالش برانگیز باشد که خود را از نظر مشتریان متمایز کند. با این حال، کسب‌وکارهایی که مسئولیت اجتماعی را جدی می‌گیرند، می‌توانند مشتریان را جذب کنند و همچنین پلتفرمی را برای بازاریابی و جلب توجه مخاطبان خود ایجاد کنند.

به عبارت ساده، مسئولیت اجتماعی می تواند به مردم کمک کند تا بیزینس ما را به عنوان یک نیروی مثبت در جامعه ببینند. پروژه‌هایی که ما و تیممان انجام می‌دهیم می‌تواند به افزایش آگاهی در مورد دلایل مهم کمک کند و کسب‌وکار ما را در ذهن نگه دارد.

CSR همچنین در مورد برند مهم است. برای داشتن یک برند موفق و حفظ مشتریان، کسب و کارها باید با مخاطبان هدف خود اعتماد ایجاد کنند، و من معتقدم داشتن یک استراتژی CSR می تواند به ایجاد شهرت خوب و به نوبه خود، کسب اعتماد و وفاداری در بین مشتریان کمک کند.

وفاداری مصرف کننده کمک زیادی به حفظ یک کسب و کار می کند. بخشی از چیزی که یک کسب و کار را کارآمد می کند مشتریان ما هستند. بدون آنها، تجارت ما به سادگی وجود نخواهد داشت. مصرف‌کنندگان برای وفاداری خود از برندها و کسب‌وکارها انتظار دارند که تماماً به دنبال کسب سود نباشند، بلکه به جامعه ادای دین کنند.

بر اساس یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۵ توسط Nielsen (ثبت نام الزامی است)، بیش از ۵۰٪ از مصرف کنندگان مایل به پرداخت بیشتر برای یک محصول یا خدمات هستند اگر کسب و کار پایداری را در اولویت قرار دهد. این به من می‌گوید که مصرف‌کنندگان بیزینس‌هایی را انتخاب می‌کنند که فقط سود محور نیستند.


CSR نشانه ای از پاسخگویی به سرمایه گذاران را نشان می دهد.

کسب و کارهایی که مسئولیت اجتماعی دارند نیز می توانند برای سرمایه گذاران جذاب تر به نظر برسند. در تجربه من، سرمایه گذاران در یک تجارت یک هدف مشترک دارند: داشتن بازدهی بیشتر از وجوه سرمایه گذاری شده. به نظر من مشاغلی که قادر به مدیریت امور مالی هستند و در عین حال به جوامع خود کمک می کنند، در معاملات خود پاسخگو و شفاف هستند. طبق گزارش سال ۲۰۱۶ Aflac، سرمایه‌گذاری‌ها در CSR معمولاً توسط سرمایه‌گذاران به عنوان اتلاف پول تلقی نمی‌شود، بلکه بیشتر به عنوان «شاخص فرهنگ بیزینس است که احتمال دارد اشتباهات گزافی مانند کلاهبرداری مالی ایجاد کند». این مطالعه می گوید ۶۱ درصد از سرمایه گذاران مسئولیت اجتماعی را نشانه ای از “رفتار اخلاقی بیزینس می دانند که ریسک سرمایه گذاری را کاهش می دهد.”


CSR شامل تعامل مستقیم مشاغل با اعضای جامعه است - گروه تبلیغاتی مثلث
CSR شامل تعامل مستقیم مشاغل با اعضای جامعه است

CSR باعث صرفه جویی در هزینه می شود.

ممکن است انتظار نداشته باشیم که یک استراتژی CSR نتیجه ما را بهبود بخشد زیرا معمولاً به سرمایه گذاری در پروژه ها نیاز دارد. با این حال، همانطور که در بالا ذکر شد، بسیاری از مشتریان مایلند برای محصولات یک برند مسئول اجتماعی هزینه بیشتری بپردازند و CSR می تواند به جذب و حفظ کارمندان کمک کند. با توجه به اینکه گردش مالی می تواند هزاران دلار برای بیزینس ها هزینه داشته باشد، این نکته قابل توجه است.


CSR می تواند ما را قادر سازد تا با مشتریان تعامل بهتری داشته باشیم.

از دیدگاه ما، CSR می تواند به تجارت ما کمک کند تا با مشتریان تعامل بهتری داشته باشیم. CSR شامل تعامل مستقیم مشاغل با اعضای جامعه است که ممکن است مخاطبان یا مشتریان بالقوه نیز باشند.

ما می توانیم بازخورد مستقیمی در مورد آنچه که به درستی انجام می دهیم و آنچه بیزینس ما باید در آن بهبود یابد دریافت کنیم. تبلیغات دهان به دهان هنوز یک شکل مؤثر از تبلیغات است و مشتریانی که بخشی از مسئولیت اجتماعی ایجاد شده توسط یک بیزینس بوده اند، می توانند به سایر مشتریان بالقوه درباره کسب و کار خود اطلاع دهند.

در نتیجه، کسب‌وکارها دیگر نمی‌توانند تنها با هدف کسب سود به ضرر محیط زیست، جامعه، اقتصاد، مصرف‌کنندگان و کارکنان فعالیت کنند. بیزینس‌ها باید در نظر بگیرند که چگونه می‌توانند به جامعه کمک کنند و این می‌تواند به ما کمک کند مشتریان را جذب کنیم و بهترین کارمندان خود را حفظ کنیم. رضایت مشتری و حفظ کارکنان کلید موفقیت هر کسب و کاری است.


چگونه یک بیزینس می تواند از نظر اجتماعی مسئولیت پذیرتر باشد؟

حتی کوچکترین ابتکار می تواند بر جامعه تأثیر بگذارد. اهدای پول یا منابع به موسسات خیریه می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند، اگرچه بیزینس های کوچک و استارت آپ ها ممکن است توانایی انجام این کار را نداشته باشند. بیزینس ها می توانند با سازماندهی رویدادهای جمع آوری کمک های مالی کوچک، تشویق به کار داوطلبانه، ایجاد یک ماموریت اجتماعی و اهداف روشن، اجرای برنامه های آموزشی برای کارکنان، یا پیوستن به تلاش ها با کسب و کارهایی با ذهنیت مشابه، شروع کنند.


مزایای مسئولیت اجتماعی بیزینس چیست؟

پذیرش CSR حفظ و وفاداری مشتری را افزایش می‌دهد، تعامل کارکنان را افزایش می‌دهد، تصویر برند را بهبود می‌بخشد، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و استعدادهای برتر را جذب می‌کند، و تفاوتی برای امور مالی نهایی ایجاد می‌کند.


مطالب مرتبط:

Why Social Responsibility Matters to Businesses

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ب.ظ

تحلیل Analysis Of Swot) SWOT)

blog تجزیه و تحلیل SWOT چیست؟ برای راه اندازی یک کسب و کار موفق، باید به طور منظم فرآیندهای خود را تجزیه و تحلیل کنیم تا....

تحلیل Analysis Of Swot) SWOT)

blog تجزیه و تحلیل SWOT چیست؟ برای راه اندازی یک کسب و کار موفق، باید به طور منظم فرآیندهای خود را تجزیه و تحلیل کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تا حد امکان کارآمد عمل می کنیم. تجزیه و تحلیل SWOT (نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها)، یک فرآیند برنامه‌ریزی است که به بیزینس کمک می‌کند....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اعتماد به برند (Trust The Brand)

blog اعتماد به برند یک هدف است اعتماد به برند چیزی بیش از اعتماد به محصول برند خوب را تشکیل می دهد. همچنین شامل کل تجربه....

اعتماد به برند (Trust The Brand)

blog اعتماد به برند یک هدف است اعتماد به برند چیزی بیش از اعتماد به محصول برند خوب را تشکیل می دهد. همچنین شامل کل تجربه ای است که مشتریان از خرید تا استفاده از محصول از برند بدست می آورند. هنگامی که مصرف کنندگان به یک برند اعتماد می کنند، سه عامل اصلی برای ایجاد....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ب.ظ

روند دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Trends)

blog ۶روند بازاریابی دیجیتال که در سال ۲۰۲۲ اجرا می شود با توجه به اینکه صنعت به سرعت در حال تغییر است، همراهی با روندهای بازاریابی....

روند دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Trends)

blog ۶روند بازاریابی دیجیتال که در سال ۲۰۲۲ اجرا می شود با توجه به اینکه صنعت به سرعت در حال تغییر است، همراهی با روندهای بازاریابی دیجیتال می تواند دشوار باشد و فعالیت های مختلفی برای کمپین یا استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق وجود دارد که همگام شدن با هر جنبه‌ای یک چالش واقعی است به همین....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ب.ظ

نیاز به بازاریابی دیجیتال

blog چرا به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید ما در مباحث قبلی راجب اهمیت بازاریابی دیجیتال صحبت کردیم و حال می خواهیم درباره اینکه چرا بیزینس ها....

نیاز به بازاریابی دیجیتال

blog چرا به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید ما در مباحث قبلی راجب اهمیت بازاریابی دیجیتال صحبت کردیم و حال می خواهیم درباره اینکه چرا بیزینس ها نیاز به بازاریابی دیجیتال دارند را بررسی کنیم. بازاریابی دیجیتال مهم است زیرا یک کسب و کار را با مشتریانش زمانی که آنلاین هستند مرتبط می­کند و در تمام صنایع....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال

blog چگونه فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال به فروش کمک می‌کنند؟ فرآیند فروش محصولات و خدمات به دلیل پیشرفت های جدید و در حال توسعه فناوری....

فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال

blog چگونه فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال به فروش کمک می‌کنند؟ فرآیند فروش محصولات و خدمات به دلیل پیشرفت های جدید و در حال توسعه فناوری تغییر کرده است. اگر به دنبال افزایش فروش برای بیزینس خود هستیم، باید فروش دیجیتال را در نظر بگیریم تا به ما در دستیابی به اهداف درآمدی و ارائه ارزش....
۸:۰۰ ق.ظ