Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / محتوای متنی در ارتقاء اعتبار گوگل


چرا ساختار محتوای متنی برای سئو مهم است؟ساختار محتوای متنی در سایت برای سئو مهم است. اگر محتوای متن به وضوح ساختار یافته باشد، شانس کسب رتبه خوب در Google بیشتر خواهد بود. در این مطلب، به شما می گوییم که چرا ساختار متن برای ارتقا در گوگل ضروری است.


چگونه افراد یک متن را بررسی می کنند؟


قبل از تصمیم گیری در مورد خواندن یا نخواندن چیزی، افراد تمایل دارند متن را اسکن کنند. آنها می خواهند بدانند که متن قبل از شروع به خواندن در مورد چیست.

بعضی قسمت ها وجود دارد که افراد هنگام بررسی متن به طور خاص آنها را مشاهده می کنند یا می خوانند. عنوان ها و زیر عنوان ها مانند پاراگراف اول یک متن واقعاً مهم هستند. اما اولین جملات هر پاراگراف جدید توجه مردم را به خود جلب می کند.


چگونه گوگل متن را “اسکن” می کند؟


درست مانند افرادی که متن ها را به روشی خاص اسکن می کنند، گوگل نیز همین کار را می کند. بگذارید ۳ مثال از نحوه استفاده گوگل از ساختار متن برای رتبه بندی خود را توضیح بدهیم:

گوگل در برخی از سیگنال های رتبه بندی، مثل نزدیکی معنایی را تعریف کرده است. نزدیکی معنایی به مجاورت کلمات مرتبط در یک متن اشاره می کند و همینطور قالب بندی متن را در نظر می گیرد. برای اینکه بتوانیم نزدیکی معنایی کلمات را درک کنیم، ساختار متن باید واضح باشد.

گوگل برای اسکن محتوا متنی، به صورت مستقیم در مورد عناوین صحبت می کند. عناوین حاوی کلمات کلیدی خاص برای موضوع یک صفحه خاص مهم هستند.

گوگل برای اسکن محتوا متنی به استفاده از ساختار متن برای درک متن اشاره دارد. گوگل با گذشت زمان، در تحلیل محتوا بسیار بهتر شده است. هرچه بهتر بنویسیم، درک محتوای برای گوگل آسان تر و بنابراین رتبه بندی آن بهتر است. به علاوه گوگل سخت در تلاش است تا زبان را به درستی درک کند.

به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۹، Google BERT را ارائه کرد؛ یک مدل پردازش زبان طبیعی (NLP) که به گوگل کمک می کند زبان ها را بهتر درک کند تا نتایج مرتبط تری ارائه دهد.

تنظیم مقالاتی با ساختار مشخص به دلیل دیگری نیز در رتبه بندی تأثیر مثبت دارد. متن های دارای ساختار خوب، شانس دیده شدن بیشتری دارند و شانس بیشتری برای جلب توجه رسانه های اجتماعی وجود دارد. این به خودی خود منجر به کسب رتبه های بالاتر می شود.


نکاتی در مورد بهبود ساختار محتوا متنی


اگر بخواهیم ساختار متن خود را بهبود ببخشیم، باید به موارد زیر توجه کنیم:

پاراگراف اول متن

عنوان های محتوای متنی

جمله اول هر پاراگراف جدید


پاراگراف اول


در پاراگراف اول محتوای متنی خود باید به صورت واضح کلیت متن خود را توضیح دهیم. در متون چاپی، یک نویسنده معمولاً با نوعی تیتر خاص شروع می کند، اما اگر برای وب می نویسید دیگر وقت آن نیست. در وبلاگ فقط چند ثانیه فرصت داریم تا توجه خواننده خود را جلب کنیم.

باید اطمینان داشته باشیم که پاراگراف اول پیام اصلی متن را بیان می کند به این ترتیب، خواننده متوجه ماهیت متن می شود و به این ترتیب به گوگل می گوییم پست ما چیست. این سبک به هرم معکوس نیز معروف است. فراموش نکنیم که تراکم کلمه کلیدی متن رل در پاراگراف ابتدایی افزایش دهیم.


اهمیت پاراگراف اول - گروهتبلیغاتی مثلث

تمرکز بر کلمه کلیدی در پاراگراف اول


دلیل دیگر داشتن کلمه کلیدی متمرکز در پاراگراف اول ساده است، مردم کلمه مورد نظر خود را تشخیص می دهند و متوجه می شوند که در جای درست قرار گرفته اند یا خیر.


عناوین


عناوین باید جذاب باشد و باید محتوای پاراگراف اول آن را به وضوح بیان کند. عناوین اجازه می دهد تا خوانندگان به سرعت متن را بررسی کنند و تصمیم بگیرند که آیا مایل به خواندن مقاله هستند یا خیر! یا اگر مایل به خواندن بودند کدام تیتر ها را ترجیح می دهند. ما به شما توصیه می کنیم بالای هر پاراگراف طولانی یک عنوان از پاراگراف ها که از لحاظ موضوعی مشابه هستند قرار دهید.

افزونه Yoast SEO محتوا متنی را بررسی می کند که آیا از کلمه کلیدی در عناوین استفاده می کنیم یا خیر که این موضوع اهمیت عنوان را می رساند.  اگر عنوانی مشخص کند که از چه کلماتی استفاده کرده است، برای موتورهای جستجو مفید است. اینکه آیا آنها یک عامل رتبه بندی هستند یا نه (و سئوکاران در این مورد با هم مشاجره می کنند)، باید گفت عناوین برای ساختار متن اهمیت زیادی دارند. بنابراین گوگل احتمالاً از آنها برای تعیین متن استفاده خواهد کرد.

اهمیت عنوان ها، زیرعنوان ها و اولین جملات هر پاراگراف

جملات اصلی


اطمینان پیدا کنیم که اولین جمله یک پاراگراف مهمترین، جمله اصلی آن پاراگراف است. به هر حال، افرادی که از طریق محتوا متن ما را بررسی می کنند، تمایل دارند اولین جمله هر پاراگراف جدید را بخوانند. جملات دیگر در یک پاراگراف به شرح اولین جمله اصلی می پردازند.

به احتمال زیاد گوگل هم برای تعیین موضوع متن به این جملات توجه بیشتری نشان می دهد. آنها در صورت امکان مکان های بسیار خوبی برای استفاده از کلمه کلیدی هستند. اگر در حال نوشتن مقاله ای با ساختار مناسب هستیم، کلمه های کلیدی باید به طور طبیعی در بسیاری از جملات اصلی وجود داشته باشد.


رتبه بندی


هنگامی که یک کاربر در گوگل  سرچ می کند، گوگل بر اساس بسیاری از عوامل سعی می کند مرتبط ترین پاسخ را از فهرست خود پیدا کند و با در نظر گرفتن مواردی مانند مکان کاربر، زبان و دستگاه (دسکتاپ یا گوشی)، پاسخ هایی با بالاترین کیفیت را تعیین کند و ملاحظات دیگری را که بهترین تجربه کاربر و مناسب ترین پاسخ را ارائه می دهد، تعیین کند.

به عنوان مثال، جستجوی “تعمیرگاه های دوچرخه” پاسخ های متفاوتی را به کاربری در هنگ کنگ نسبت به یک کاربر در پاریس نشان می دهد. google برای رتبه بندی صفحات بالاتر را نمی پذیرد و رتبه بندی به صورت برنامه ریزی انجام می شود.

رتبه بندی - محتوی متنی - اعتبار گوگل - دیجیتال مارکتینگ - آژانس تبلیغاتی مثلث

کلمه کلیدی و اسپم کردن صفحه

برخی از متخصصان سئو معتقدند که افزایش تعداد کلمات کلیدی در یک صفحه می تواند به رتبه بندی کمک کند. ممکن است در گذشته این مورد یک استراتژی موثر در سئو (اواخر دهه ۹۰ تا اوایل دهه ۲۰۰۰) بوده باشد اما امروزه اینگونه نیست.


پنهان کردن پیوندها

پیوندها هنوز هم از عوامل مهم رتبه بندی هستند. بسیاری از سایت ها پیوندهایی را از سایت های دیگر پنهان دریافت می کنند. این پیوندها پنهان بودند زیرا اغلب آنها ارتباطی با محتوای سایتی که در آن قرار داده شده بودند نداشتند.


دلایل معتبر برای استفاده از متن پنهان

گوگل از روش های مختلفی برای تعیین وجود محتوای پنهان در یک سایت استفاده می کند، اما آنها به انواع دیگر محتوای پنهان اجازه می دهند. در اینجا چند دلیل موجه برای پنهان کردن محتوا وجود دارد:


دسته بندی سایت


یک وب سایت معمولا از صفحات مختلفی تشکلیل شده است که باید برای دسته بندی کردن مناسب آنها از منوهای کشویی، چند منوی سلسله مراتبی، منوهای تب دار و… استفاده کنیم تا صفحه به شکل بهم ریخته نباشد و دسترسی برای کاربران آسان باشد.


اشتراک محتوای پولی


Google به وب سایت هایی که اشتراک پولی ارائه می دهند، اجازه می دهد محتوا را پنهان کنند و حتی از روش پنهان سازی First Click Free استقبال می کنند. این بدان معنی است که هنگام بازدید اولیه از Google، محتوا را مشاهده خواهید کرد؛ اما در بازدید دوم از صفحه، محتوا دیگر ظاهر نمی شود، در عوض برای ورود به محتوا باید وارد شوید و اغلب هزینه پرداخت می کنید.

کیفیت نگارش و افزایش اعتبار در گوگل
محتوا متنی و تاثیر آن در ارتقاء اعتبار گوگل

نتیجه

محتوا متنی و تاثیر آن در ارتقاء اعتبار گوگل – ساختار متن برای جذب خوانندگان به وبلاگ ما و همچنین به دلایل سئو مهم است. هرچند نوشتن متون متناسب و خوش ساخت آسان نیست. در سئو ما معتقد به اهمیت محتوای با کیفیت هستیم. به همین دلیل است که تجزیه و تحلیل خوانایی بخشی از Yoast SEO است.

دیجیتال مارکتینگ
Textual content and its effect on promoting Google credibility

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ق.ظ

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت....

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت ظریفی بین این دو وجود دارد. هر دو عملکرد قصد دارند درآمد کسب و کار را افزایش دهند، اما روشی که آنها برای انجام این کار تلاش می کنند متفاوت....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از....

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از ضروریات زندگی روزمره هم تبدیل شده است. بسیاری از مردم در طول روزهای هفته بیشتر زمان خود را به صورت آنلاین سپری می کنند و اینترنت بدون شک مکانی برای....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر....

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر این، اغلب تبلیغات صرف این کالاها برای ایجاد روابط پایدار با مشتریان کافی نیست. ایجاد هویت برند قوی و استفاده از تبلیغات برند، کلید ایجاد چنین اعتماد و دستیابی به....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه....

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه تنها چیزی است که تاثیر به یاد ماندنی را در مصرف کنندگان ایجاد می کند، بلکه به مشتریان و مخاطبان اجازه می دهد تا بدانند که از بیزینس چه انتظاری....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد....

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد و قابل تشخیص توسط مشتریان باشد. برند قوی چیزی است که پشت هر محصول موفق قرار می گیرد. نظرسنجی جهانی نوآوری محصولات جدید نیلسن کشف کرد که تقریباً ۵۹٪ از....
۸:۰۰ ق.ظ