Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / شبکه سازی در روابط عمومی (Public Relations)


بزرگترین قدرت شما به عنوان یک حرفه ای در روابط عمومی چیست (PR)؟

چه چیزی باعث برجسته شدن شما می شود؟

همه ما از ابزارها، تاکتیک ها و استراتژی های مشابهی استفاده می کنیم. بنابراین شغل یا مشتری جدید مرتباً به کسی برمی گردد که شما می شناسید.
در این رقابت می توانید به همان اندازه که می توانید بیانیه مطبوعاتی بنویسید. این موضوع به افرادی که روابط مورد نیاز مشتری یا شرکت استخدام کننده را دارند، بر می گردد.
به همین دلیل شعار روابط عمومی ما این است: “روابط را قبل از اینکه به آنها احتیاج داشته باشید ایجاد کنید.” ارتباط منظم با روزنامه نگاران در زمینه های جدید سرمایه گذاری در آینده به نفع شماست، زیرا این روابط به ایجاد کسب و کار جدید کمک می کند. خوشبختانه ما در جهانی زندگی می کنیم که برنامه ای برای همه چیز وجود دارد. برای ساخت یک شبکه حرفه ای قوی تر برای آژانس روابط عمومی خود برای این ابزارهای شبکه ثبت نام کنید.


شبکه سازی انتقال سریع اطلاعات را براحتی مهیا میکند _ آژانس تبلیغاتی مثلث
شبکه سازی (PR)


شبکه سازی چیست؟


شبکه سازی انتقال سریع اطلاعات را به راحتی مهیا می کند. شما هر روز در حال شبکه سازی هستید. وقتی در حال صحبت و مکالمه با دوست و آشنا هستید ممکن است به او پیشنهاد تماشای یک فیلم، رفتن به مکانی خاص یا مطالعه کتابی را پیشنهاد کنید.
همچنین ممکن است او از ملاقاتی که با فرد مشهوری داشته است با شما صحبت کند. این همان شباهتی است که در مورد روابط دوستانه و شبکه سازی وجود دارد. دقیقاً مثل همین کاری که در زندگی شخصی خودتان انجام می دهید، می توانید در زندگی حرفه ای خود به منظور شکار فرصت های شغلی مناسب انجام دهید.


تاریخچه


روابط عمومی پدیده قرن ۲۰ نیست، بلکه ریشه های تاریخی دارد. بیشتر کتب درسی تأسیس دفتر تبلیغات در سال ۱۹۰۰ را پایه گذار حرفه روابط عمومی می دانند. با این حال، دانشگاهیان اشکال اولیه روابط عمومی (PR) و مدیریت ارتباطات را در تمدن های باستان، در زمان استقرار جهان جدید و در طی جنبش لغو برده داری در انگلیس پیدا کرده اند. ریحان کلارک به دلیل تأسیس خدمات تحریریه در سال ۱۹۲۴ بنیانگذار روابط عمومی در انگلستان شناخته می شود.


شرکت‌ها باهم شبکه‌ روابط عمومی را به وجودمی اورند  _ گروه تبلیغاتی مثلث
گسترش سازی


استراتژی گسترش (شبکه سازی)


شبکه سازی در واقع همان ایجاد روابط کاری و حتی دوستانه با افراد و شرکت‌ها است. این عمل تنها با رد و بدل کردن شماره تلفن انجام می گیرد. اما شبکه سازی تنها داشتن شماره تلفن نیست زیرا مهم ترین مرحله در شبکه سازی حفظ آن ارتباط با افراد است.
افراد و همه شرکت ها اکثرا در شرایطی قرار می گیرند تا با هم شبکه‌ روابط عمومی را به وجود آورند اما بعد از تکمیل و ایجاد شبکه، لازم است تا اعتماد دو طرفه را هم به‌ دست آورند، زیرا تا ارتباطی وجود نداشته باشد نمی توان کاملا از شبکه روابط عمومی خود استفاده بکنیم. اگر بخواهیم بهتر برای شما توضیح دهیم شبکه انسانی فقط شناخته شدن و اینکه دیگران نام ما را به یادآورند نیست، بلکه اینکه چگونه نام ما را به یاد خود بیاورند است و هدف شبکه سازی همین است.با نکات زیر شبکه سازی را شروع کرده و بازده خود را تقویت کنید:


ابتدا دریابید هدف از شبکه سازی روابط عمومی چیست _  آژانس تبلیغاتی مثلث
هدف از شبکه سازی در روابط عمومی

شبکه هوشمند باشید


کاری که شما باید انجام دهید و به سرانجام برسانید هوشمند بودن در شبکه است. در مرحله اول، دریابید که هدف شما هنگام شبکه سازی روابط عمومی چیست. بعد، تحقیق کنید چه گروه هایی با نفوذ بیشتر می توانند به شما کمک کنند؟
توجه داشته باشید، من گفتم “تأثیرگذار”: اندازه مهم نیست بلکه توانایی برقراری ارتباط با افرادی است که به شما کمک می کنند به هدف خود برسید. تنها چیزی که برای ایجاد تغییر لازم دارید این است که یک اتصال برقرار باشد.

گروه های خود را پیدا کنید


چگونه یک گروه شبکه سازی روابط عمومی (PR) را انتخاب می کنید؟ به جایی که اهداف خود هستند بروید. چندین مشتری من در املاک و مستغلات هستند، بنابراین من در هیئت مدیره متخصصان املاک و مستغلات خدمت کرده ام. ارتباطاتی که من در آنجا برقرار کردم و دوستی هایی که من ایجاد کرده ام با ارزش است. شما همیشه می توانید به گروهی بپیوندید که هیچ ارتباطی با کار شما ندارد.


آنچه مهم است داشتن اهداف خاص است این زمینه را برای کسب تجربه فراهم می کند - گروه تبلیغاتی مثلث
داشتن هدف خاص زمینه ای برای کسب تجربه


برای رویدادهای شبکه سازی روابط عمومی اهداف تعیین کنید


هنگام شبکه سازی، قبل از ورود به اتاق سه هدف برای خودم تعیین کردم. به عنوان مثال: با شخص جدیدی ملاقات کنید، بفهمید چه کسی مسئول تعهدات گفتاری است و شخصی را پیدا کنید که ممکن است یک شریک استراتژیک خوب باشد.
اهداف شما البته ممکن است متفاوت باشد. آنچه مهم است داشتن اهداف خاص است. این زمینه را برای کسب تجربه فراهم می کند.


برای رویدادهای شبکه اهداف تعیین کنید


هنگام شبکه سازی به عنوان مثال: با شخص جدیدی ملاقات کنید. بفهمید چه کسی مسئول تعهدات گفتاری است و شخصی را پیدا کنید که ممکن است یک شریک استراتژیک خوب باشد.
اهداف شما البته ممکن است متفاوت باشد. آنچه مهم است داشتن اهداف خاص است. این یک زمینه را برای تجربه تعیین می کند.

انتخابی باشید


شما باید بدانید که چند ساعت می توانید به شبکه اختصاص دهید. اگر هفته ای یک ساعت است، پیشنهاد می کنم خودتان را به یک گروه محدود کنید.
سوال بعدی این است: آیا آن ساعت صبح، یا عصر یا آخر هفته برای شما بهتر است؟ گروه هایی که عضو آنها هستید زمان جلسات مختلفی دارند که متناسب با برنامه شما است.


نیازها را بدانید


قبل از عضویت در یک گروه آنچه از شما خواسته می شود را بیاموزید. یک گروه شبکه ملی تجارت وجود دارد که دارای فصول در سراسر کشور و هزاران عضو است.
در هر گروه فقط یک نفر در هر صنعت مجاز است؛ بنابراین اگر در زمینه تبلیغات فعالیت می کنید، پس تنها شخص در تبلیغات خواهید بود. این گروه مستلزم این است که شما به طور منظم به سایر اعضا راهنمایی کنید.


 شبکه سازی به زمان، انرژی و تلاش نیاز دارد _ گروه تبلیغاتی مثلث
شبکه سازی به زمان، انرژی و تلاش نیاز دارد.


بدانید چه موقع نه بگویید


خروج از گروه های شبکه جرم محسوب نمی شود. شبکه سازی به زمان، انرژی و تلاش نیاز دارد.
من حدود سه سال با یک گروه املاک و مستغلات کار کرده ام، اما هیچ مشکلی در آن وجود نداشت. تصمیم گرفتم آن را ترک کنم و در حالی که در یکی از آخرین ناهارهایم شرکت می کردم، کنار زنی نشستم که هرگز ندیده بودم. معلوم شد که شرکت او به دنبال یک شرکت روابط عمومی بود.

در عرض چند هفته، من یک حساب جدید ایجاد کردم. یک حساب که با اولین چک به اندازه کافی پول آورده بود تا سه سال اول حضورم در این گروه را پوشش دهد. شما باید وقت بگذارید، همه فرصت ها را بررسی کنید و فعال باشید؛ اما اگر هیچ کاری از تلاش شما بیرون نیامده و واقعاً تا آنجا که می توانید کار کرده اید، پس آن را ترک کنید.


برای بهترین نتیجه، فعال شوید


وقتی به یک گروه می پیوندید، باید پیش قدم باشید. ببینید آیا آنها کمیته هایی دارند که می توانید به آنها بپیوندید. اگر می توانید، در محل کار خود رویدادهایی را برگزار کنید. بیشتر از همه، با افرادی که آنجا هستند صحبت کنید.
من به یک رویداد شبکه ای رفتم و به صورت فعال کار کردم. من اشاره کردم که سخنرانی می کنم و قبل از اینکه بدانم، این فرصت به من داده شد که در یک سخنرانی که از قبل برنامه ریزی شده بود، یکی از مجریان باشم. من پذیرفتم، زیرا مخاطب یکی از اهداف اصلی من بود.

Networking in Public Relations

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ق.ظ

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت....

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت ظریفی بین این دو وجود دارد. هر دو عملکرد قصد دارند درآمد کسب و کار را افزایش دهند، اما روشی که آنها برای انجام این کار تلاش می کنند متفاوت....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از....

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از ضروریات زندگی روزمره هم تبدیل شده است. بسیاری از مردم در طول روزهای هفته بیشتر زمان خود را به صورت آنلاین سپری می کنند و اینترنت بدون شک مکانی برای....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر....

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر این، اغلب تبلیغات صرف این کالاها برای ایجاد روابط پایدار با مشتریان کافی نیست. ایجاد هویت برند قوی و استفاده از تبلیغات برند، کلید ایجاد چنین اعتماد و دستیابی به....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه....

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه تنها چیزی است که تاثیر به یاد ماندنی را در مصرف کنندگان ایجاد می کند، بلکه به مشتریان و مخاطبان اجازه می دهد تا بدانند که از بیزینس چه انتظاری....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد....

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد و قابل تشخیص توسط مشتریان باشد. برند قوی چیزی است که پشت هر محصول موفق قرار می گیرد. نظرسنجی جهانی نوآوری محصولات جدید نیلسن کشف کرد که تقریباً ۵۹٪ از....
۸:۰۰ ق.ظ