Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / شبکه سازی در روابط عمومی (Public Relations)


بزرگترین قدرت شما به عنوان یک حرفه ای در روابط عمومی چیست؟

چه چیزی باعث برجسته شدن شما می شود؟

همه ما از ابزارها، تاکتیک ها و استراتژی های مشابهی استفاده می کنیم. بنابراین شغل یا مشتری جدید مرتباً به کسی برمی گردد که شما می شناسید.
در این رقابت می توانید به همان اندازه که می توانید بیانیه مطبوعاتی بنویسید. این موضوع به افرادی که روابط مورد نیاز مشتری یا شرکت استخدام کننده را دارند، بر می گردد.
به همین دلیل شعار روابط عمومی ما این است: “روابط را قبل از اینکه به آنها احتیاج داشته باشید ایجاد کنید.” ارتباط منظم با روزنامه نگاران در زمینه های جدید سرمایه گذاری در آینده به نفع شماست، زیرا این روابط به ایجاد کسب و کار جدید کمک می کند. خوشبختانه ما در جهانی زندگی می کنیم که برنامه ای برای همه چیز وجود دارد. برای ساخت یک شبکه حرفه ای قوی تر برای آژانس روابط عمومی خود برای این ابزارهای شبکه ثبت نام کنید.

شبکه سازی انتقال سریع اطلاعات را براحتی مهیا میکند. _ آژانس تبلیغاتی مثلث


شبکه سازی چیست؟


شبکه سازی انتقال سریع اطلاعات را به راحتی مهیا می کند. شما هر روز در حال شبکه سازی هستید. وقتی در حال صحبت و مکالمه با دوست و آشنا هستید ممکن است به او پیشنهاد تماشای یک فیلم، رفتن به مکانی خاص یا مطالعه کتابی را پیشنهاد کنید.
همچنین ممکن است او از ملاقاتی که با فرد مشهوری داشته است با شما صحبت کند. این همان شباهتی است که در مورد روابط دوستانه و شبکه سازی وجود دارد. دقیقاً مثل همین کاری که در زندگی شخصی خودتان انجام می دهید، می توانید در زندگی حرفه ای خود به منظور شکار فرصت های شغلی مناسب انجام دهید.


تاریخچه


روابط عمومی پدیده قرن ۲۰ نیست، بلکه ریشه های تاریخی دارد. بیشتر کتب درسی تأسیس دفتر تبلیغات در سال ۱۹۰۰ را پایه گذار حرفه روابط عمومی می دانند. با این حال، دانشگاهیان اشکال اولیه روابط عمومی و مدیریت ارتباطات را در تمدن های باستان، در زمان استقرار جهان جدید و در طی جنبش لغو برده داری در انگلیس پیدا کرده اند. ریحان کلارک به دلیل تأسیس خدمات تحریریه در سال ۱۹۲۴ بنیانگذار روابط عمومی در انگلستان شناخته می شود.

شرکت‌ها  باهم شبکه‌ روابط عمومی را به وجودمی اورند بعد از تکمیل شبکه، تا اعتماد هم رو بدست آورند _ مجموعه تبلیغاتی مثلث


استراتژی گسترش (شبکه سازی)


شبکه سازی در واقع همان ایجاد روابط کاری و حتی دوستانه با افراد و شرکت‌ها دوستانه است. این عمل تنها با رد و بدل کردن شماره تلفن انجام می گیرد. اما شبکه سازی این مرحله پایان کار نیست زیرا که مهم ترین مرحله این کار ایجاد روابط نیست، بلکه حفظ کردن آن است.
افراد و همه شرکت ها اکثرا در شرایطی قرار می گیرند تا با هم شبکه‌ روابط عمومی را به وجود آورند اما بعد از تکمیل و ایجاد شبکه، لازم است تا اعتماد دو طرفه را هم به‌ دست آورند، زیرا تا ارتباطی وجود نداشته باشد نمی توان کاملا از شبکه روابط عمومی خود استفاده بکنیم. اگر بخواهیم بهتر برای شما توضیح دهیم شبکه انسانی فقط شناخته شدن و اینکه دیگران نام ما را به یادآورند نیست، بلکه اینکه چگونه نام ما را به یاد خود بیاورند است؛ و هدف شبکه سازی همین است.


با نکات زیر شبکه سازی را شروع کرده و بازده خود را تقویت کنید:

ابتدا هدف از شبکه سازی روابط عمومی چیست.تحقیق کنید چه گروهی با نفوذ بیشتر کمکتان میکند_ مجموعه تبلیغاتی مثلث

شبکه هوشمند باشید


کاری که شما باید انجام دهید و به سرانجام برسانید هوشمند بودن در شبکه است. در مرحله اول، دریابید که هدف شما هنگام شبکه سازی روابط عمومی چیست. بعد، تحقیق کنید چه گروه هایی با نفوذ بیشتر می توانند به شما کمک کنند؟
توجه داشته باشید، من گفتم “تأثیرگذار”: اندازه مهم نیست بلکه توانایی برقراری ارتباط با افرادی است که به شما کمک می کنند به هدف خود برسید. تنها چیزی که برای ایجاد تغییر لازم دارید این است که یک اتصال برقرار باشد.

گروه های خود را پیدا کنید


چگونه یک گروه شبکه سازی روابط عمومی را انتخاب می کنید؟ به جایی که اهداف خود هستند بروید. چندین مشتری من در املاک و مستغلات هستند، بنابراین من در هیئت مدیره متخصصان املاک و مستغلات خدمت کرده ام. ارتباطاتی که من در آنجا برقرار کردم و دوستی هایی که من ایجاد کرده ام با ارزش است. شما همیشه می توانید به گروهی بپیوندید که هیچ ارتباطی با کار شما ندارد.

اهداف شما البته ممکن است متفاوت باشد. آنچه مهم است داشتن اهداف خاص است._ مجموعه تبلیغاتی مثلث


برای رویدادهای شبکه سازی روابط عمومی اهداف تعیین کنید


هنگام شبکه سازی، قبل از ورود به اتاق سه هدف برای خودم تعیین کردم. به عنوان مثال: با شخص جدیدی ملاقات کنید، بفهمید چه کسی مسئول تعهدات گفتاری است و شخصی را پیدا کنید که ممکن است یک شریک استراتژیک خوب باشد.
اهداف شما البته ممکن است متفاوت باشد. آنچه مهم است داشتن اهداف خاص است. این زمینه را برای کسب تجربه فراهم می کند.


برای رویدادهای شبکه اهداف تعیین کنید


هنگام شبکه سازی به عنوان مثال: با شخص جدیدی ملاقات کنید. بفهمید چه کسی مسئول تعهدات گفتاری است و شخصی را پیدا کنید که ممکن است یک شریک استراتژیک خوب باشد.
اهداف شما البته ممکن است متفاوت باشد. آنچه مهم است داشتن اهداف خاص است. این یک زمینه را برای تجربه تعیین می کند.

انتخابی باشید


شما باید بدانید که چند ساعت می توانید به شبکه اختصاص دهید. اگر هفته ای یک ساعت است، پیشنهاد می کنم خودتان را به یک گروه محدود کنید.
سوال بعدی این است: آیا آن ساعت صبح، یا عصر یا آخر هفته برای شما بهتر است؟ گروه هایی که عضو آنها هستید زمان جلسات مختلفی دارند که متناسب با برنامه شما است.


نیازها را بدانید


قبل از عضویت در یک گروه آنچه از شما خواسته می شود را بیاموزید. یک گروه شبکه ملی تجارت وجود دارد که دارای فصول در سراسر کشور و هزاران عضو است.
در هر گروه فقط یک نفر در هر صنعت مجاز است؛ بنابراین اگر در زمینه تبلیغات فعالیت می کنید، پس تنها شخص در تبلیغات خواهید بود. این گروه مستلزم این است که شما به طور منظم به سایر اعضا راهنمایی کنید.

خروج از گروه های شبکه جرم محسوب نمی شود. شبکه سازی به زمان، انرژی و تلاش نیاز دارد _ گروه تبلیغاتی مثلث


بدانید چه موقع نه بگویید


خروج از گروه های شبکه جرم محسوب نمی شود. شبکه سازی به زمان، انرژی و تلاش نیاز دارد.
من حدود سه سال به یک گروه املاک و مستغلات کار کرده ام، اما هیچ مشکلی در آن وجود نداشت. تصمیم گرفتم آن را ترک کنم، و در حالی که در یکی از آخرین ناهارهایم شرکت می کردم، کنار زنی نشستم که هرگز ندیده بودم. معلوم شد که شرکت او به دنبال یک شرکت روابط عمومی بود.

در عرض چند هفته، من یک حساب جدید ایجاد کردم. یک حساب که با اولین چک به اندازه کافی پول آورده بود تا سه سال اول حضورم در این گروه را پوشش دهد. شما باید وقت بگذارید، همه فرصت ها را بررسی کنید و فعال باشید؛ اما اگر هیچ کاری از تلاش شما بیرون نیامده و واقعاً تا آنجا که می توانید کار کرده اید، پس آن را ترک کنید.


برای بهترین نتیجه، فعال شوید


وقتی به یک گروه می پیوندید، باید پیش قدم باشید. ببینید آیا آنها کمیته هایی دارند که می توانید به آنها بپیوندید. اگر می توانید، در محل کار خود رویدادهایی را برگزار کنید. بیشتر از همه، با افرادی که آنجا هستند صحبت کنید.
من به یک رویداد شبکه ای رفتم و به صورت فعال کار کردم. من اشاره کردم که سخنرانی می کنم و قبل از اینکه بدانم، این فرصت به من داده شد که در یک سخنرانی که از قبل برنامه ریزی شده بود، یکی از مجریان باشم. من پذیرفتم، زیرا مخاطب یکی از اهداف اصلی من بود.

Networking in Public Relations

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب وبلاگ
۱۴۰۰-۰۷-۲۴

تاثیر شبکه های اجتماعی در برندینگ (The impact of social media on branding)

blog تاثیر شبکه های اجتماعی در برندینگ (The impact of social media on branding) ‌شبکه‌ های اجتماعی (Social networks) اصطلاح جدیدی نیست. از دوره های گذشته،....

تاثیر شبکه های اجتماعی در برندینگ (The impact of social media on branding)

blog تاثیر شبکه های اجتماعی در برندینگ (The impact of social media on branding) ‌شبکه‌ های اجتماعی (Social networks) اصطلاح جدیدی نیست. از دوره های گذشته، افراد در کنار یک دیگر به دور آتش جمع می شدند و برای هم دیگر حکایت هایی را نقل می‌کردند و به نوعی شبکه های اجتماعی تشکیل داده بودند ولی....
۱۴۰۰-۰۷-۲۴
۱۴۰۰-۰۷-۱۹

هویت برند (Brand identity)

blog هویت برند (Brand identity)، در حقیقت نحوه ارتباط مشتریان با محصولات یا برند است که ارزش یک برند را مشخص کرده و موجب ایجاد تعامل....

هویت برند (Brand identity)

blog هویت برند (Brand identity)، در حقیقت نحوه ارتباط مشتریان با محصولات یا برند است که ارزش یک برند را مشخص کرده و موجب ایجاد تعامل بین مشتریان با برند می شود. به عبارتی دیگر هویت یک برند به عنوان شخصیت اصلی یک کسب و کار، در نظر گرفته شده و صاحبان برند برای تحقق آن....
۱۴۰۰-۰۷-۱۹
۱۴۰۰-۰۷-۱۴

ویژگی های برتر برند موفق

blog برای داشتن کسب و کاری موفق و برندی معتبر، باید ویژگی های برتر برند موفق را به خوبی بررسی کرده و شناخت کافی را در....

ویژگی های برتر برند موفق

blog برای داشتن کسب و کاری موفق و برندی معتبر، باید ویژگی های برتر برند موفق را به خوبی بررسی کرده و شناخت کافی را در مورد آن ها کسب کنید. به طور کلی ارزش و اعتبار یک برند، به شناخته شدن آن بین مشتریان مربوطه بوده و باعث ایجاد اعتماد در مشتریان می شود. با....
۱۴۰۰-۰۷-۱۴
۱۴۰۰-۰۷-۰۹

وفاداری به برند (Brand loyalty)

blog آنچه برای شناخت و بررسی ارتباط بین وفاداری مشتریان به برند با رضایت مشتریان لازم است وفاداری مشتریان به برند به این معناست که مشتریان....

وفاداری به برند (Brand loyalty)

blog آنچه برای شناخت و بررسی ارتباط بین وفاداری مشتریان به برند با رضایت مشتریان لازم است وفاداری مشتریان به برند به این معناست که مشتریان یک برند با وجود تغییرات محیطی یا سایر تغییرات، همچنان طرفدار آن برند بوده و محصولات مورد نظر خود را خریداری کنند. امروزه بیشتر کسب و کار ها از حالت....
۱۴۰۰-۰۷-۰۹
۱۴۰۰-۰۷-۰۴

روش های موثر دیجیتال مارکتینگ (Effective digital marketing methods)

blog اهمیت بازاریابی دیجیتال در دنیای امروز بر هیچ کسی پوشیده نیست. به همین دلیل است که تمام کسب و کارهای بزرگ و کوچک به دنبال....

روش های موثر دیجیتال مارکتینگ (Effective digital marketing methods)

blog اهمیت بازاریابی دیجیتال در دنیای امروز بر هیچ کسی پوشیده نیست. به همین دلیل است که تمام کسب و کارهای بزرگ و کوچک به دنبال استفاده از روش های موثر دیجیتال مارکتینگ است. بازاریابی دیجیتال مارکتینگ به روش های مختلفی قابل اجرا است. به کار بردن هر یک از روش های خاص دیجیتال مارکتینگ برای....
۱۴۰۰-۰۷-۰۴