Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / خلاقیت در تبلیغات (Creativity In Advertising)

خلاقیت در تبلیغات (Creativity In Advertising)


از دیر باز انسان برای توسعه کسب و کار خود همواره از تبلیغات استفاده کرده است. تمام صاحبین کسب و کارهای بزرگ می دانند که برای معرفی محصول، برندینگ و فروش نیاز به تبلیغات دارند. اما آیا تمام تبلیغ‌هایی که انجام می‌شود با نتایج موفقیت آمیز همراه است؟ قطعاً جواب خیر است. واقعیت این است که ما در حال حاضر با مخاطبینی روبرو هستیم که به دلیل افزایش حجم تبلیغات، اعتماد خود را به آن‌ها از دست داده است. پس راهکار چیست؟مهم‌ترین فاکتور برای موفقیت یک تبلیغ، داشتن خلاقیت در اجرای آن است (خلاقیت در تبلیغات). با توجه به اهمیت این موضوع در این مطلب در مورد روش‌های ایده پردازی تبلیغاتی خلاقانه با شما صحبت می‌کنیم. در ادامه با گروه تبلیغاتی مثلث همراه باشید.


تبلیغات چیست؟


به تمام فعالیت‌هایی که برای ترویج کالا، خدمات و ایده‌ها انجام می شود تبلیغات گفته می شود. این فعالیت‌ها باید در راستای برجسته کردن ویژگی‌های یک محصول باشد تا بتواند انگیزه خرید را در مشتری ایجاد کند. هدف‌‌ تبلیغات عبارتند از:

 • افزایش آگاهی از برند
 • فروش بیشتر
 • توسعه جایگاه برند در بازار هدف و فروش
 • تشویق بازار هدف برای خرید یا بهره‌مند شدن از خدمات مورد نظر

هر تبلیغ باید یک پیام داشته باشد که به جنبه خاصی از محصول یا مزیت‌های رقابتی آن پرداخته باشد- مجموعه تبلیغاتی مثلث
اثربخشی تبلیغات

پیام تبلیغاتی چیست؟


بیش از ایده پردازی تبلیغاتی ابتدا باید به این سوال پاسخ داده شود که قرار است این تبلیغ چه چیزی را محقق کند؟ یا به بیانی ساده‌تر پیامی که می‌خواهیم به مخاطب هدف خود انتقال بدهیم چیست؟

پیام تبلیغاتی می‌تواند به صورت خاص یا برای مخاطب عام باشد. هر تبلیغ باید یک پیام داشته باشد که به جنبه خاصی از محصول یا مزیت‌های رقابتی آن پرداخته باشد. متاسفانه در برخی موارد پیام تبلیغاتی به درستی مشخص نمی شود و یا بهتر است بگوییم صاحب بیزنس به درستی نمی‌داند که باید چه پیامی را به مخاطب خود انتقال دهد. در نتیجه تبلیغ اثر بخشی لازم را نخواهد داشت.


ایده پردازی و خلاقیت در تبلیغات


ایده پردازی فرآیند ایجاد ایده های تازه است که می تواند به مشاوره تبلیغاتی تبدیل شود. در زمینه نوآوری محصول، ایده پردازی پایه و اساس همه چیز را که منجر به عرضه محصول می شود، قرار می دهد. بدون شک، ایده پردازی مهمترین بخش فرآیند تبلیغات است. ایده پردازی روش های مختلف تجسم و انتقال ایده ها را بررسی می کند.

تولید کارهای گرافیکی و محتوای متنی و بصری، فیلم‌برداری و اجرای تبلیغات، همه براساس ایده‌ی اولیه صورت می‌گیرند؛ حال هر چقدر این ایده خلاقانه‌تر باشد، میزان اثربخشی تبلیغ بیشتر است. اینها می توانند ایده هایی برای شروع یک کسب و کار جدید، یک محصول جدید، محتوای جدید یا حتی روش های خلاقانه برای صحبت در مورد یا بازاریابی یک محصول یا خدمات موجود باشند.

خلاقیت را می توان به عنوان “استفاده از تخیل یا ایده های اصلی برای ایجاد چیزی” تعریف کرد. اما بدون ایجاد ایده خلاقانه راهی برای ارتباط معنی دار با مشتریان وجود ندارد. بهترین راه برای جلب توجه در میان “سر و صدای” تبلیغاتی، خلاق بودن است و جذاب ترین تبلیغات، آن است که توجه مخاطبان را به خود جلب کرده و حفظ می کنند.

برای ایده پردازی و خلاقیت در تبلیغ برای ایده پردازی و خلاقیت در تبلیغات نیازمند، تحقیقات گسترده‌ای درباره مخاطبان هدف، محصول و رسانه‌ی تبلیغاتی است که خصوصیات و ویژگی‌های مخاطبان هدف، مهم‌ترین و موثرترین عامل در ایده‌پردازی است.

به‌طور کلی، هدف از تبلیغات، رساندن پیام یک برند به مخاطبان هدف یا اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی برند است. بنابراین، با استفاده از ایده پردازی و خلاقیت در تبلیغات می توان  ارتباط با مخطبان را آسان‌تر و اثر بخش کرد ایده پردازی و خلاقیت در تبلیغات، اثربخشی تبلیغ را چند برابر کرده و برند یا محصول را برای همیشه در ذهن مخاطب ثبت می کند.


ایده پردازی تبلیغاتی فرآیندی است که تمرکز روی ایجاد و توسعه مفاهیم انتزاعی، حقیقی یا بصری جدید و متفاوت است (خلاقیت در تبلیغات) - آژانس تبلیغاتی مثلث
ایده پردازی تبلیغات

ایده پردازی تبلیغاتی


بدون شک، ایده پردازی تبلیغاتی مهمترین بخش فرایند تبلیغات است. ایده پردازی روش های مختلف تجسم و انتقال ایده ها را بررسی می کند، رویکردهای کلیدی مورد استفاده در کمپین های تبلیغاتی بین المللی و به یاد ماندنی را بررسی می کند و طیف وسیعی از روش ها را که می توانید برای ایجاد ایده های خلاقانه خود استفاده کنید، توضیح می دهد.

هدف در یک فرآیند ایده پردازی تبلیغاتی موفق، ایجاد ایده های محتوا است که با فرصت های تجاری مطابقت دارد و تعادل مناسب بین نیازهای تجاری و مصرف کننده برای ایجاد نفوذ، جذب مخاطب و اشتراک گذاری محتوا در سطوح سرمایه گذاری مقرون به صرفه را پیدا می کند.

با ایده پردازی تبلیغاتی، شما خود و دیگران را تحت تاثیر قرار می دهید تا متفاوت فکر کنند و مشخص کنند که کجا می توانید ارزش افزوده بهتری داشته باشید. امروزه با افزایش رقابت بین مشاغل و برند ها اهمیت خلاقیت در تبلیغات بسیار مشهود است. ارائه ارزش به مشتریان از طریق ایجاد ارتباطات معنادار از طریق ایده پردازی و خلاقیت در تبلیغات، یکی از راه های ایجاد شناخت برند است.

اگر مصرف کننده کالا یا خدماتی باشد که بتواند با آن ارتباط برقرار کند یا به علایق آنها مرتبط باشد، بیشتر توجه آنها را جلب می کند. شرکت ها می توانند از این طریق یک برند معتبر ایجاد کنند. یک برند از طریق ایده پردازی تبلیغاتی معنا دار، مرتبط، و سازگار می تواند برای مخاطب هدف خود اعتبار ایجاد کند.

ایده پردازی تبلیغات یک فرآیند است که در آن تمرکز روی ایجاد و توسعه مفاهیم انتزاعی، حقیقی یا بصری جدید و متفاوت است. اما برای این که ایده پردازی و خلاقیت بتوانند با یکدیگر به خوبی ترکیب شوند (خلاقیت در تبلیغات) توجه به نکات زیر بسیار حائز اهمیت است.


ایده باید با توجه به شرایط ذهنی و ادارکی، اجتماعی، اقتصادی و سن و جنسیت و… جامعه هدف طراحی شود.-مجموعه تبلیغاتی مثلث
جامعه هدف ایده تبلیغاتی

 • ایده تبلیغات باید با توجه به مخاطب هدف طراحی شود

ایده باید با توجه به شرایط ذهنی و ادارکی، اجتماعی، اقتصادی و سن و جنسیت و… جامعه هدف طراحی شود. به همین دلیل باید قبل از ایده‌پردازی تبلیغاتی جامعه هدف به درستی شناخته شود. شناسایی صحیح جامعه هدف، کلید موفقیت در برندینگ است.  اغلب افراد شناخت درستی از بازار هدف خود ندارند. بهترین روش برای پیدا کردن بازار هدف پاسخ به این دو سوال است:

 • مشتریان بیشتر از کدام جنسیت هستند؟
 • گروه سنی آنها چیست؟
 • منطقه زندگی آن‌ها کجاست؟
 • شغل آنها چیست؟
 •  میانگین درآمد آنها چقدر است؟

بعد از شناخت دقیق بازار هدف می‌توان به ایده پردازی پرداخت. قطعاً یک تیزر تبلیغاتی خلاقانه که قرار است برای یک برند پوشاک بزرگسالان ارائه شود با تیزر تبلیغاتی یک برند پوشاک برای کودکان متفاوت خواهد بود!

 • ایده تبلیغات باید قابل فهم باشد

برخی از افراد به اشتباه ایده‌پردازی خلاقانه را به معنای پیاده سازی یک مفهوم پیچیده با عناصر غیر قابل فهم می‌دانند. در حالی که یک تبلیغ باید در همان نگاه اول توسط مخاطب درک و پذیرفته شود. نباید از توجه به این نکته غافل شد که پیچیدگی و نامفهوم بودن ذهن کاربر را خسته می‌کند. نتایج گزارشات نشان می‌دهد که تبلیغاتی با ایده‌های خیلی پیچیده توسط کاربر بدون اینکه به مرحله اقدام برسد رد می‌شود.

 • ایده تبلیغات باید به گونه‌ای طراحی شود که ایجاد انگیزه کند

مهم‌ترین فاکتوری که باید در ایده‌پردازی تبلیغات خلاقانه مورد توجه قرار بگیرد این است که تبلیغات باید بتواند در مخاطب خود ایجاد انگیزه کند (خلاقیت در تبلیغات). به عنوان مثال اگر محصولی که قرار است تبلیغ شود یک ماده غذایی است باید ایده در راستای ایجاد انگیزه برای خرید و خوردن آن باشد.

توجه به احساسات مصرف کنندگان، جلب اعتماد آنها با استدلال‌های مقتدرانه یا استفاده از دلایل منطقی برای توجیه خرید محصول از مواردی است که می‌تواند در مخاطب انگیزه ایجاد کند.


کاربرد دیگر اکثر نمادها انتقال اطلاعاتی است که با جملات و کلمات ساده و کوتاه نمی‌توان بیان کرد - گروه تبلیغاتی مثلث
کاربرد نماد در تبلیغات
 • ایده تبلیغات حاوی نماد باشد

یکی از بهترین راه‌ها برای انتقال مفاهیم و پیام تبلیغاتی نمادسازی است. استفاده از نماد در معرفی برند و هویت برند بسیار موثر است. اینگونه تبلیغات حتی اگر موفق به افزایش فروش نشود در ذهن مخاطب برای مدت زمان طولانی باقی می‌ماند. کاربرد دیگر اکثر نمادها انتقال اطلاعاتی است که با جملات و کلمات ساده و کوتاه نمی‌توان بیان کرد. به همین دلیل می‌توان در قالب یک تیزر تبلیغاتی کوتاه حجم قابل توجهی از مفاهیم را به مخاطب انتقال داد و ارتباط موثر با آن‌ها ایجاد کرد.


تیزر ویدئو‌ کوتاه است که برای معرفی یک پروژه بزرگ ساخته تا با تحریک حس کنجکاوی مخاطب،توجه او را جذب کنند - گروه تبلیغاتی مثلث
تیزر تبلیغاتی چیست؟

تیزر تبلیغاتی خلاقانه

تبلیغات انواع مختلفی دارد که یکی از آن‌ها ساخت تیزر است. تیزر به کلیپ‌ها و ویدئو‌های کوتاهی گفته می‌شود که برای معرفی یک پروژه بزرگ ساخته می‌شود تا با تحریک حس کنجکاوی مخاطب، توجه او را به سمت پروژه اصلی جذب کنند. اگر بخواهیم تیزر را به  زبان بسیار ساده‌تر توضیح دهیم تیزر با لو دادن بخشی از داستان، مخاطب را به سمت داستان اصلی جلب می‌کند.

 در سال‌های اخیر نمونه تیزرهای موفق بسیار زیادی را از برندهای مطرح در دنیا و حتی در ایران شاهد بوده‌ایم. نگاهی کوتاه به این تیزرها نشان می‌دهد که عامل موفقیت آن‌ها ترکیب ایده‌پردازی و خلاقیت بوده است(خلاقیت در تبلیغات). برخی از نکات مهم برای ساخت تیزر تبلیغاتی خلاقانه عبارتند از:

 • ایده‌پردازی و نوشتن سناریو، اولین گام در ساخت یک تیزر تبلیغاتی خلاقانه است که باید مطابق با روانشناسی مخاطب انجام شود.
 • فیلم‌ برداری با کیفیت یکی دیگر از مواردی است که در ساخت تیزر تبلیغاتی نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. سوژه تیزر تبلیغاتی باید خلاقانه و با نوآوری همراه باشد (تبلیغاتی خلاقانه) همچنین از پرداختن به ایده‌های کلیشه اجتناب کرد.
 • از تجهیزات حرفه‌ای برای نورپردازی و صدا استفاده شود.
 • تدوین و ادیت به صورت تخصصی روی تیزر تبلیغاتی انجام شود.

برای تبلیغات خلاقانه به کجا مراجعه کنیم؟


یکی از سوالات اغلب افرادی که با هدف افزایش فروش و برندسازی تصمیم به انجام تیزر تبلیغاتی خلاقانه می‌گیرند این است که برای گرفتن نتیجه موثر از تبلیغات به کجا مراجعه کنیم؟ در سال‌های اخیر شرکت‌های زیادی در حوزه تبلیغات آغاز به فعالیت کرده‌اند که انتخاب از میان آن‌ها می‌تواند دشوار باشد. بهترین گزینه مشاهده نمونه کارهای قبلی و کسب اطلاعات در مورد اثر بخشی از تبلیغات است.

همان طور که در این مطالب اشاره کردیم تبلیغات خلاقانه می‌تواند به طور چشم‌گیری باعث رشد و توسعه کسب و کار شود. ما در مجموعه تبلیغاتی مثلث با ارئه مشاوره تبلیغاتی و استفاده از راه حل‌های نوین صنعت بازاریابی برای رسیدن به بالاترین سطح بازده در کنار شما هستیم. زمینه فعالیت مجموعه تبلیغاتی مثلث شامل مشاوره تبلیغاتی، بازاریابی و برندینگ، دیجیتال مارکتینگ، برنامه ریزی و مدیریت کمپین و تولید محتوا وپروموشن است.

 شما می‌توانید با کارشناسان ما از طریق شماره‌های درج شده در سایت ارتباط باشید.


مطالب مرتبط :

When and How Advertising Creativity Works

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ب.ظ

تحلیل Analysis Of Swot) SWOT)

blog تجزیه و تحلیل SWOT چیست؟ برای راه اندازی یک کسب و کار موفق، باید به طور منظم فرآیندهای خود را تجزیه و تحلیل کنیم تا....

تحلیل Analysis Of Swot) SWOT)

blog تجزیه و تحلیل SWOT چیست؟ برای راه اندازی یک کسب و کار موفق، باید به طور منظم فرآیندهای خود را تجزیه و تحلیل کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تا حد امکان کارآمد عمل می کنیم. تجزیه و تحلیل SWOT (نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها)، یک فرآیند برنامه‌ریزی است که به بیزینس کمک می‌کند....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اعتماد به برند (Trust The Brand)

blog اعتماد به برند یک هدف است اعتماد به برند چیزی بیش از اعتماد به محصول برند خوب را تشکیل می دهد. همچنین شامل کل تجربه....

اعتماد به برند (Trust The Brand)

blog اعتماد به برند یک هدف است اعتماد به برند چیزی بیش از اعتماد به محصول برند خوب را تشکیل می دهد. همچنین شامل کل تجربه ای است که مشتریان از خرید تا استفاده از محصول از برند بدست می آورند. هنگامی که مصرف کنندگان به یک برند اعتماد می کنند، سه عامل اصلی برای ایجاد....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ب.ظ

روند دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Trends)

blog ۶روند بازاریابی دیجیتال که در سال ۲۰۲۲ اجرا می شود با توجه به اینکه صنعت به سرعت در حال تغییر است، همراهی با روندهای بازاریابی....

روند دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Trends)

blog ۶روند بازاریابی دیجیتال که در سال ۲۰۲۲ اجرا می شود با توجه به اینکه صنعت به سرعت در حال تغییر است، همراهی با روندهای بازاریابی دیجیتال می تواند دشوار باشد و فعالیت های مختلفی برای کمپین یا استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق وجود دارد که همگام شدن با هر جنبه‌ای یک چالش واقعی است به همین....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ب.ظ

نیاز به بازاریابی دیجیتال

blog چرا به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید ما در مباحث قبلی راجب اهمیت بازاریابی دیجیتال صحبت کردیم و حال می خواهیم درباره اینکه چرا بیزینس ها....

نیاز به بازاریابی دیجیتال

blog چرا به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید ما در مباحث قبلی راجب اهمیت بازاریابی دیجیتال صحبت کردیم و حال می خواهیم درباره اینکه چرا بیزینس ها نیاز به بازاریابی دیجیتال دارند را بررسی کنیم. بازاریابی دیجیتال مهم است زیرا یک کسب و کار را با مشتریانش زمانی که آنلاین هستند مرتبط می­کند و در تمام صنایع....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال

blog چگونه فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال به فروش کمک می‌کنند؟ فرآیند فروش محصولات و خدمات به دلیل پیشرفت های جدید و در حال توسعه فناوری....

فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال

blog چگونه فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال به فروش کمک می‌کنند؟ فرآیند فروش محصولات و خدمات به دلیل پیشرفت های جدید و در حال توسعه فناوری تغییر کرده است. اگر به دنبال افزایش فروش برای بیزینس خود هستیم، باید فروش دیجیتال را در نظر بگیریم تا به ما در دستیابی به اهداف درآمدی و ارائه ارزش....
۸:۰۰ ق.ظ