Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / ویدیو تبلیغاتی (Video Ads)


رشد کسب و کار بوسیله ساخت ویدیو تبلیغاتی


در سال های اخیر، بخش اعظم بازاریابی محتوا به تولید ویدیو اختصاص یافته است. ویدیو تبلیغاتی یکی از مؤثرترین اشکال تبلیغات است، زیرا تصاویر متحرک آسان‌تر در ذهن افراد می ماند نسبت به تبلیغات نوشتاری یا شنیداری. تبلیغات ویدیویی به تبلیغ محصولات یا خدمات از طریق محتوای ویدیویی که اکثرا کوتاه هستند، با هدف افزایش آگاهی، خرید و فروش اشاره دارد. از ویدیو تبلیغاتی می توان در رسانه‌های مختلف، شبکه های اجتماعی و وب‌سایت‌ مختلف برای تبلیغ استفاده کرد. در ادامه این مطلب به درباره انواع تیزر تبلیغاتی مانند انیمیشن و رئال و انیمشن رئال، انواع ویدیو های تبلیغاتی مانند مستند صنعتی و … صحبت می کنیم.


در سال های اخیر، فیلم ها در بازاریابی دیجیتالی بیشتر از پیش رشد داشته اند و به عنوان ابزار تبلیغی قدرتمند برای مشاغل ظاهر می شوند تا کالاها را به روشی هیجان انگیز و جذاب تبلیغ کنند. خوشبختانه اگر شغلی دارید که می خواهید یک استراتژی بازاریابی موثر ویدیویی را برایش شروع کنیم، ما به شما در این راه کمک خواهیم کرد تا ویدیو تبلیغاتی با کیفیت تولید کنیم.


مخاطب خود را پیدا کنیم، مخاطبین ما کجا هستند؟


اگرچه ویدیو تبلیغاتی به صورت نمایی رشد می کند و با تکنیک ها و سؤالات بازاریابی کلاسیک مرتبط هستند، اما مشتریان از کجا به صورت آنلاین ما را پیدا کنند؟ کدام پلتفرم به ما امکان می دهد تا به بهترین شکل از طریق ویدیو تبلیغاتی دیده شویم؟ آیا بیزینس ما از طریق استوری در اینستاگرام و ساخت ویدیو تبلیغاتی از یک محصول جدید رشد خواهد کرد؟


داستان وار درباره محصول توضیح دهیم


یک ویدیو تبلیغاتی موثر به جای اینکه تنها به فروش متکی باشد باید داستانی را برای مخاطب توضیح دهد تا مخاطب بیشتر به موضوع تبلیغ جذب شوند، مشاغل باید به نیازها و خواسته های مشتری خود، از قدرت عاطفی برای تولید ویدیو تبلیغاتی استفاده کنند.


عنوان جذب کننده استفاده کنیم


عنوان ویدیو تبلیغاتی برای جلب توجه بیننده باید جذب کننده و چشم نواز باشد. علاوه بر این، با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط در یک عنوان، احتمالاً هنگام مشاهده تبلیغ ما، این ویدیو در موتورهای جستجو نیز ظاهر می شود.

فیلم تبلیغاتی یا ویدئو تبلیغاتی- گروه تبلیغاتی مثلث
فیلم تبلیغاتی

ویدیوی عالی (ROI) تولید کنیم


۸۳٪ از مشاغل می گویند که این فیلم بازده خوبی را برای سرمایه گذاری فراهم می کند. حتی اگر تولید فیلم هنوز ساده ترین و ارزان ترین کار نیست، اما زمان زیادی می برد. علاوه بر این، ابزارهای ویرایش آنلاین فیلم نیز دائما در حال بهبود و مقرون به صرفه تر شدن هستند و حتی تلفن های هوشمند هم می توانند ویدیو تبلیغاتی بسیار مناسبی را تهیه کنند.


خبر خوب دیگر این است که فیلم ها لازم نیست که طولانی باشند، زیرا محتوای ویدیو تبلیغاتی مهم است! آخرین تحقیقات نشان می دهد که کاربران اکثراً ویدیوهایی که برای محصول یا خدمات خود آماده می کنند به طور واضح خدمات خود را توضیح نمی دهند.


ایجاد اعتماد با دادن خدمات متفاوت


اعتماد پایه و اساس بیزینس و تبدیل به فروش است. اما ایجاد اعتماد باید به خودی خود یک هدف باشد. کل مفهوم بازاریابی محتوا مبتنی بر اعتماد و ایجاد روابط طولانی مدت با مشتری است. باید تمرکز بر روی فروش را کمتر کنیم و با ارائه اطلاعات جالب و مفید به مردم اجازه دهیم به ما مراجعه کنند.


فیلم های تبلیغاتی نیز می توانند اعتماد ما را به محصول بیشتر کنند. برخی از مصرف کنندگان و افرادی هستند که همچنان به دلیل ترس از تقلب در خرید محصولات و خدمات در اینترنت تردید دارند و نگران هستند. اما فیلم های بازاریابی موثر محصولات ما را به صورت کامل به مصرف کننده ارائه می دهند. به همین دلیل ۵۷٪ از مصرف کنندگان می گویند که فیلم ها به آنها اطمینان بیشتری برای خرید آنلاین دادند.تولید ویدیو تبلیغاتی برای گوگل

تبلیغات ویدیویی - آژانس تبلیغاتی مثلث
ایجاد اعتماد با قرار گرفتن طولانی مدت در جستجوی گوگل

ویدیو تبلیغاتی به ما امکان می دهند زمان سپری شده توسط بازدید کنندگان در سایت خود را افزایش دهیم. بنابراین، قرار گرفتن طولانی در جستجوی گوگل باعث ایجاد اعتماد می شود و به موتورهای جستجوگر سیگنال می دهد که سایت از محتوای خوبی برخوردار است.

سیستم moovly به تبلیغ کننده آمار و ارقامی شگفت انگیز را می دهد، اگر ۵۳ ویدیو منتشر شده در وب سایت خود داریم، ۵۳ بار بیشتر از همه در Google ظاهر می شویم. از آنجا که Google اکنون صاحب YouTube است، افزایش قابل توجهی در میزان تأثیرگذاری فیلم ها بر موتور جستجو وجود دارد.


تبلیغات ویدیویی برای کاربران تلفن همراه


ویدیو ها از طریق موبایل با هم دست به دست می شوند. ۹۰٪ از بینندگان ویدیوها را از طریق تلفن همراه خود مشاهده می کنند. از سال ۲۰۱۳، نماهای ویدیوی تلفن همراه بیش از ۲۳۳ درصد رشد داشته است. گزارش های یوتیوب نشان می دهد که هر ساله تماشای ویدیوی تلفن همراه ۱۰۰٪ افزایش می یابد.

از آنجایی که مردم دوست دارند فیلم ها را در حال انجام کارهای خود مشاهده کنند، و تعداد کاربران تلفن های هوشمند روز به روز در حال افزایش است و مخاطبان ویدیوی بیشتر و بیشتر می شوند.


تبلیغات ویدیویی برای کاربران تلفن همراه - مجموعه تبلیغاتی مثلث
روندافزایشی بینندگان ویدیو در تلفن همراه

چرا محتوای ویدیویی؟ قدرت تولید محتوای ویدیویی


ویدیو تبلیغاتی همه افراد را نیز درگیر می کند زیرا سریع تر به موضوع تبلیغ می رسند، همینطور ویدیو ابزاری عالی برای یادگیری است و استفاده از آن نیز بسیار آسان است.


تولید ویدیو تبلیغاتی برای شبکه های اجتماعی


در هشتمین گزارش سالانه صنعت بازاریابی رسانه های اجتماعی، مایکل استلزنر اظهار داشت که ۶۰٪ از بازاریابان شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۱۵ از محتوای ویدیویی استفاده کرده اند و ۷۳٪ بازدهی بیشتری مشاهده کرده اند.


شبکه های اجتماعی همچنین محتوای ویدیویی را با ویژگی های جدید خود، افراد را به استفاده از این روش ترغیب می کنند. فیس بوک ۳۶۰۰ ویدیو، فیلم زنده (یک برنامه ویدیویی محور برای نوجوانان) راه اندازی کرده است. اینستاگرام فیلم ها و داستان های اینستاگرام ۶۰ ثانیه ای را به نمایش گذاشت، توییتر Periscope دارد و یوتیوب دومین شبکه اجتماعی محبوب جهان است.

با این حال، در زمینه رسانه های اجتماعی، بازاریابان ویدیو باید به خاطر داشته باشند که مردم محتوای ویدیویی که با آن احساساتی شوند و بر روی احساسات آن ها تاثیر بگذارند را بیشتر به اشتراک می گذارند. ۷۶٪ از کاربران می گویند اگر ویدیو تبلیغاتی سرگرم کننده باشد، یک ویدیو را با دوستان خود به اشتراک می گذارند.


بنابراین برای تشویق مخاطبان خود از شبکه های اجتماعی، فیلم های سرگرم کننده باید تولید کنیم. شبکه های اجتماعی می تواند باعث افزایش ترافیک به سایت شود و ما می توانیم نتیجه یک فروش خوب را در کسب و کار خود ببینیم.

ویدیو تبلیغاتی - آژانس تبلیغاتی مثلث
ترغیب مخاطبان با محتوا ویدیویی

نکته مهم درباره تبلیغات ویدیو


میانگین کلیک تبلیغات در ویدیو ۱.۸۴٪ است. این بالاترین آمار CTR از همه قالبهای تبلیغاتی دیجیتال است و برای تبلیغ ویدیوی YouTube غیرقابل رد ۱۵ ثانیه، نرخ تکمیل ۹۲٪ است. برای تبلیغات ویدیویی، نرخ بازدید آن ۹٪ است.

*CTR: درصد کلیک های صورت گرفته بر روی صفحه وب سایت شما به نسبت تعداد نمایش در نتایج جستجو (در اصطلاح نرخ کلیک کاربران)


استفاده از شبکه های اجتماعی در ویدیو تبلیغاتی

تبلیغات ویدیوئی در سیستم رسانه های اجتماعی نیز بسیار مؤثر است. در سال های پیش فیس بوک با تبلیغات ویدیویی بر روی سکوی اول قرار داشته است. مشتریان باید بدانند که ۷۴٪ از کل آگهی فراخوان را می توان در ۱۰ ثانیه اول فیلم نمایش داد. بنابراین، در عوض با ایجاد ویدیو تبلیغاتی فروش خود را چندین برابر بیشتر کنیم و نتیجه را دنبال نماییم.


مستند صنعتی


یک ویدیو تبلیغاتی تجاری یا مستند صنعتی، فیلمی است که مخاطبان “صنعت” یا تجارت را هدف قرار می دهد. به طور خاص، فیلم های صنعتی فقط برای استفاده در پخش نیست؛ فیلم های آموزش منابع انسانی، پروسه ساخت ساختمان ها، فیلم های ارتش و نیروهای مسلح، فیلم های خط تولید کارخانه ها، فیلم های آموزشی و … جزء مستند های صنعتی یا فیلم های تجاری می باشند. در تولید مستند صنعتی تمرکز در به تصویر کشیدن وضوح روند اجرا یا تولید و عمل گرایی است.


ساخت مستند صنعتی - مجموعه تبلیغاتی مثلث
مستند صنعتی یا فیلم تجاری

مستند تبلیغاتی


فیلم تبلیغاتی به سبک مستند یا مستند تبلیغاتی، ویدیویی است که بیشتر از مصاحبه تشکیل شده است. در برخی از صحنه ها افراد مربوط به آن تجارت چیزی راجع به آن کسب و کار می گویند و برخی دیگر نیز در رابطه با محیطشان یا شغلی که انجام می دهند توضیح می دهند.

مواردی که افراد در این مصاحبه ها راجع به کسب و کار خود می گویند جنبه واقعی دارد. افراد در مستند تبلیغاتی توضیح می دهد که چگونه می خواهند در صنعت خود تغییر ایجاد کنند. به این ترتیب می توان پیام تبلیغاتی یک کسب و کار را در قالب یک فیلم تبلیغاتی به سبک مستند به مخاطبان هدف رساند.


ساخت مستند تبلیغاتی - آژانس تبلیغاتی مثلث
ساخت مستند تبلیغاتی

تیزر تبلیغاتی چیست و انواع تیزر ها


 تیزر چیست؟ ویدیوکوتاهی است که در آن به نوعی محصول و یا خدمات را معرفی می کند که باعث ایجاد حس هیجان و کنجکاوی در مشتریان و مخاطبان می گردد؛ بطوری که آن ها را مشتاق به خرید و یا آشنایی با آن محصول و خدمات می کند. تیزر ها تصاویر کوتاه و یا مبهمی درباره محصولات به مخاطبان نشان می دهند قبل از اینکه آن محصول در جامعه هدف عرضه شده باشد، به طوری که توجه مخاطبان را به آن محصول جلب کند. انواع تیزر تبلیغاتی سه نوع می باشد که درادامه توضیح می دهیم.

انواع تیزر های تبلیغاتی:

  • رئال
  • انیمیشن
  • رئال انیمیشن

تیزر رئال


تیزر تبلیغاتی رئال یکی از انواع تیزر های تبلیغاتی رایج است که بدلیل واقعی بودن تمام اجزای تیزر همانند یک فیلم می تواند اباعث ایجاد حس همزاد پنداری در مخاطبان شود  و به راحتی نظر مخاطبان را جلب کند. این دسته از تیزر های تبلیغاتی دارای فضا، شخصیت ها و عناصر کاملا واقعی هستند. ساخت تیزر رئال همانند یک فیلم دارای داستان و فیلم نامه می باشد که داستان تیزر رئال مفهوم پیام را به خوبی به مخاطبان هدف خود منتقل می کند.


تیزر انیمیشن


ساخت انیمیشن برای تبلیغات اینگونه هست که هر ایده خلاقانه‌ شما می تواند تبدیل به تیزر انیمیشن شود مخصوصا زمانی که منظورمان امکان به نمایش در آمدن و یا قابلیت استفاده از آن بصورت رئال وجود نداشته باشد، می توانیم با استفاده از انیمیشن، تصویر سازی و مدل سازی کنیم.

تیزر انیمیشن نوعی از تیزر گرافیکی است که توسط نرم افزارهای کامپیوتری ساخته می شود. در ساخت انیمیشن از شخصیت های داستانی و فضا کاملا غیر واقعی و کارتونی می توان استفاده کرد.

ساخت انیمیشن این امکان را به ما می دهد که شخصیت هایی بسازید که نیازی به واقعی بودن نداشته باشند و ما می توانیم با داستان تیزر خود، تخیل بیننده را درگیر کرده و در جذب مخاطب هدف خود موثر باشیم.


تیزر تبلیغاتی مانند تیزر انیمیشن،تیزر رئال و تیزر رئال انیمیشن
ایجاد حس هیجان و کنجکاوی توسط تیزر تبلیغاتی

تیزر رئال انیمیشن


در ساخت تیزر رئال انیمیشن، از ترکیب تصاویر حقیقی با تصاویر انیمیشین استفاده می شود. تیزر رئال انیمیشن به دلیل تلفیقی بودن آن جذابیت و زیبایی تیزر تبلیغاتی را بیشتر کرده و در نتیجه تاثیر بسزایی بر روی مخاطبان هدف می گذارد و همچنین به دلیل متفاوت بودن تیزر تبلیغاتی رئال انیمیشن مخاطبان بیشتری را به دنبال دارد. چنانچه افراد به دنبال ساخت تیزر رئال انیمیشن موفق و حرفه ای هستند باید از متخصصان آن حوزه مشاوره بگیرند.


تیزر تبلیغاتی اینستاگرام


تیزرهای تبلیغاتی شبکه های اجتماعی، کلیپ های ویدیویی کوتاهی هستند که فقط برای سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، لینکدین، مخصوصا اینستاگرام و موارد دیگر ایجاد شده اند.این موارد معمولاً سرگرم کننده، جذاب و برای به اشتراک گذاشته شدن طراحی شده اند.

اگر تبلیغاتی را در تلویزیون ندیده اید، قطعاً ویدیویی را در شبکه های اجتماعی دیده اید. تیزرهای تبلیغاتی اینستاگرام هر روز و معمولاً در طول مسیر خریدار در گوشی های هوشمند نمایش داده می شوند. به دلیل سرگرم کننده بودن، ماهیت جذاب و طول کمتری که دارند، اغلب به جذب مشتریان بالقوه و فعلی کمک می کنند.


استراتژی ویدیو مارکتینگ


بدون انجام مطالعه بازار و ایجاد یک برنامه، نباید یک ویدیو تبلیغاتی تولید کنیم. استراتژی بازاریابی ویدیویی در نهایت همان چیزی است که ما را راهنمایی می کند.

بودجه، جدول زمانی، فرآیندهای تولید و … از آیتم های مهم استراتژی ویدیو مارکتینگ می باشد. بنابراین نوشتن و نهایی شدن این مرحله باید مرحله اول فرآیند تولید ویدیو ما باشد.

قبل از اینکه ما به جزئیات بپردازیم، در اینجا به مرور کلی مراحل تدوین استراتژی ویدیو مارکتینگ می پردازیم:


ویدیو مارکتینگ - گروه تبلیغاتی مثلث
ویدیو مارکتینگ

چگونه می توان استراتژی بازاریابی ویدیویی ایجاد کرد؟


  1. اهداف ویدیو خود را مشخص کنیم.
  2. مخاطبان هدف خود را مشخص کنیم.
  3. پیام تبلیغاتی خود را تعریف کنیم.
  4. خلاقیت را در تولید ویدیو مد نظر قرار دهیم.
  5. به جدول زمانی خود پایبند باشیم.
  6. بودجه واقعی خود را لحاظ کنیم.

ویدیو تبلیغاتی معرفی شرکت


برای معرفی شرکت و یا کسب و کار خود یک نمایش ویدیویی پویا تولید کنیم که توسط همه به خاطر سپرده شود و به ما کمک کند از بقیه متمایز شویم.

در ویدئو معرفی شرکت باید به معرفی خدمات یا محصولات ارائه شده، اهداف شرکت، نقاط قوت شرکت، اتاق فکر، تیم های فنی و اجرایی،برخی از همکاران و یا مشتریان، تقدیرنامه ها و … اشاره کنیم.


ویدیو معرفی شرکت - آژانس تبلیغاتی مثلث
ویدیو معرفی شرکت

تیزر تبلیغاتی خلاقانه


 برای تولید یک ایده خلاقانه و روش اجرای ایده جهت ساخت یک تیزر تبلیغاتی خلاقانه ابتدا باید روی مشکلات خود تمرکز کنیم؛ اطمینان حاصل کنیم که تیزر تبلیغاتی ما چه مسئله ای را در ذهن مخاطب هدف حل خواهد کرد.

سپس با تیم ایده پرداز خود با استفاده از طوفان فکری تمام ایده ها را یادداشت کنیم و پس از آن روی ایده های مطرح شده بحث و تبادل نظر کنیم، در بررسی آنها واقع بین و انتقاد پذیر باشیم


در مرحله بعد بین ایده های مطرح شده خلاقانه ترین ایده را انتخاب کنیم، این مرحله سخت ترین مرحله به نظر می رسد اما پس از انتخاب به آن متعهد شویم.

تصمیم گیری درباره هر یک از ایده ها بسیار مهمتر از تلاش برای انتخاب ایده ایده آل است. یک ایده فقط نیمی از راه شما برای رسیدن به یک مفهوم خلاقانه عالی است. در آخر به اجرای ایده انتخاب شده بپردازیم تا یک تیزر تبلیغاتی خلاقانه تولید کرده باشیم.


استراتژی تولید محتوا


یک استراتژی تولید محتوا، برنامه ریزی و توسعه و مدیریت محتوای نوشتاری و بصری را ترسیم می کند. هر شخصی که با شرکت ما درگیر شود، چه خریدار و چه یک متخصص و یا یک کاربر نهایی به مطالب مختلف نیاز دارد.

استراتژی تولید محتوا فرایند مداوم طرحی است که از محتوا به عنوان وسیله اصلی دستیابی به اهداف استفاده می کند. هر جنبه دیگر از استراتژی محتوا از اینجا شروع می شود.

استراتژی تولید محتوا راهنمای ایجاد، تحویل و مدیریت محتوای مفید و قابل استفاده است. به زبان ساده، استراتژی تولید محتوا این است که چه محتوایی باید تولید شود و چرا؟


مطالب مرتبط :

Video ADS

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ق.ظ

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت....

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت ظریفی بین این دو وجود دارد. هر دو عملکرد قصد دارند درآمد کسب و کار را افزایش دهند، اما روشی که آنها برای انجام این کار تلاش می کنند متفاوت....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از....

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از ضروریات زندگی روزمره هم تبدیل شده است. بسیاری از مردم در طول روزهای هفته بیشتر زمان خود را به صورت آنلاین سپری می کنند و اینترنت بدون شک مکانی برای....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر....

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر این، اغلب تبلیغات صرف این کالاها برای ایجاد روابط پایدار با مشتریان کافی نیست. ایجاد هویت برند قوی و استفاده از تبلیغات برند، کلید ایجاد چنین اعتماد و دستیابی به....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه....

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه تنها چیزی است که تاثیر به یاد ماندنی را در مصرف کنندگان ایجاد می کند، بلکه به مشتریان و مخاطبان اجازه می دهد تا بدانند که از بیزینس چه انتظاری....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد....

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد و قابل تشخیص توسط مشتریان باشد. برند قوی چیزی است که پشت هر محصول موفق قرار می گیرد. نظرسنجی جهانی نوآوری محصولات جدید نیلسن کشف کرد که تقریباً ۵۹٪ از....
۸:۰۰ ق.ظ