Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / بازاریابی / بازاریابی محتوا (Content Marketing)


بازاریابی محتوا چیست؟


همانطور که می دانید امروزه مخاطبان و کاربران زیادی با اینترنت و فضاهای مجازی آشنایی دارند و واژه محتوا را تا حدودی می دانند. اغلب مردم به صورت غیر حضوری در منزل، با تولید محتوا یک بازاریابی عالی را انجام می دهند و درآمد بالایی را نیز به خود اختصاص داده‌اند. لازم به ذکر است که بازاریابی محتوا یک نوع بازار‌یابی استراتژیک محسوب می شود که باعث جذب مخاطبان هدف خواهد شد. ما در این مطلب قصد داریم تمام اطلاعات درباره اهداف بازار‌یابی، انواع بازاریابی محتوایی و استراتژی بازاریابی محتوا را برای بازدیدکنندگان مطرح کنیم. پس توصیه می شود تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

چرا باید، از بازاریابی محتوا استفاده کنیم؟

دلایل زیادی برای استفاده از بازاریابی محتوا وجود دارد که اصلی ترین و مهم ترین آن، بالا بردن ترافیک یک سایت شخصی است. همانطور که می دانید اهداف اصلی بازاریابی محتوا، جلب اعتماد و نظر بازدیدکنندگان است تا محصولات یک سایت به خوبی به فروش برسد.

در نظر داشته باشید که اگر بازاریابی محتوا به خوبی صورت نگیرد، خرید و حتی ترافیک یک سایت یا تولید لید کاهش می یابد و تاثیری منفی زیادی روی رونق یافتن کسب و کارها می گذارد. پس توصیه می شود یک تولید محتوای باکیفیت انجام دهید تا مخاطبان زیادی را به سایت خود جذب کنید..

در آخر اینکه در حین تولید محتوا به کلید واژه و اصول استراتژی بازاریابی محتوا توجه داشته باشید تا خللی در محتوای سایت شما به وجود نیاید.


جدی گرفتن اهداف بازاریابی برای جذب کاربران به سایت - گروه تبلیغاتی مثلث
جدی گرفتن اهداف بازاریابی برای جذب کاربران به سایت

  بازاریابی محتوا به دنبال چه اهدافی است؟

همانطور که گفته شد، بازاریابی محتوا باعث تولید لید نیز می شود که این عامل باعث رونق یافتن یک کسب و کار خواهد شد. لازم به ذکر است که در اغلب سایت‌ها ترافیک های زیادی وجود دارد و این عامل باعث کم شدن تعداد بازدیدکنندگان یک سایت شده و بایستی با اصول و قوانین هایی که ترافیک سایت یا تولید لید را کاهش می دهند، آشنا شد.

از دیگر مواردی که از اهداف بازاریابی به شمار می آید، جلب کردن تعداد بازدیدکنندگان ایده آل است.در حالت کلی می توان گفت، اهداف مارکتینگ محتوا را جدی بگیرید تا کاربران زیادی به سایت و لید شما جذب شوند و اعتبار سایت را افزایش دهند.

  بازاریابی محتوا در برندهای نام آشنا چه استراتژی دارد؟

طی تحقیقاتی که برای تولید محتوا انجام شده، ثابت شده است که عامل پیشرفت اغلب کارآفرینان در کسب و کارهای خود، استفاده آن ها از استراتژی بازاریابی محتوا است. امروزه نصف شرکت و کمپانی‌های معتبر از این روش برای بالا بردن فروش محصولات خود استفاده می کنند و پیشرفت زیادی را در زمینه کسب و کارهای خود داشته اند.


افزایش روند مشتریان و مخاطبان با استراتژی بازاریابی محتوا - آژانس تبلیغاتی مثلث
افزایش روند مشتریان و مخاطبان با استراتژی بازاریابی محتوا

جذب مشتری عالی با استراتژی بازاریابی محتوا  

استراتژی بازاریابی محتوا در روند بالا بردن مشتریان و مخاطبان، تاثیر زیادی می گذارد و در هزینه های خرید و فروش محصولات صرفه جویی کرده و اعتبار سایت را بالا خواهد برد.

محتوا باکیفیت عامل موفقیت بازاریابی

همانطور که می دانید بازاریابی کار اصلی تولید محتواست که انواع زیادی از بازاریابی محتوا وجود دارد که در ادامه این بحث به چند نوع از آن می پردازیم :

 • بازاریابی شبکه اجتماعی :

در نظر داشته باشید که استراتژی بازاریابی محتوا در مرحله قبل از شبکه های اجتماعی قرار دارد.

 • بازاریابی ppc:

در این نوع بازاریابی کارآفرین به تولید محتوای باکیفیت عالی نیاز دارد تا اعتبار سایت دو چندان شود.

 • بازاریابی درون زا :

این نوع بازاریابی ترافیک درون زا، ترافیک سایت را کاهش می دهد و کاربران زیادی را به خود اختصاص می دهد.

 • سئو :

سئو همان جستجوگر کسب و کارها بوده که محتوای بدون ایراد و ایده آل را در اختیار سایت خرید و فروش محصولات قرار می دهد.


وجود تفاوت بین بازاریابی محتوا و تبلیغات - گروه تبلیغاتی مثلث
وجود تفاوت بین بازاریابی محتوا و تبلیغات

تبلیغات و بازاریابی محتوا چه تفاوتی با یکدیگر دارد؟

تفاوت های زیادی بین بازاریابی محتوا و تبلیغات وجود دارد یعنی محتوا یک نوع بازاریابی استراتژیک بوده ولی روش تبلیغات به صورت رسانه ای و هزینه بر است. در نظر داشته باشید که بازاریابی محتوا، کاربر و مخاطبان زیادی را نسبت به تبلیغات به خود اختصاص می دهد و در مقابل این نوع بازاریابی از کارآفرین یا مدیر سایت هزینه زیادی گرفته نمی شود ولی در تبلیغات هزینه های زیادی را باید به تبلیغ کننده بدهد تا تبلیغ محصولات موردنظر خود را انجام دهد که اغلب مشتریان کمی را به خود اختصاص می دهد.

مزیت های استراتژی بازاریابی محتوا چیست؟

در نظر داشته باشید که یکی از مهم ترین مزایای استراتژی بازاریابی محتوا، زیاد کردن ترافیک سایت است. در حالت کلی صاحب هر کسب و کار توسط این نوع بازاریابی پیشرفت کرده‌اند و مشتریان وفادار و زیادی را به خود جلب می کنند. در ادامه این بحث به چند مزایای مهم استراتژی بازاریابی محتوا می پردازیم :

 • آگاه شدن از برند

همانطور که می دانید هر مشتری بایستی اطلاعات کافی از برند هر محصولات داشته باشد تا با خیال آسوده خریدهای خود را از سایت موردنظر خریداری کند پس برای آگاه کردن مشتریان خود از برند محصولات، اطلاعات کافی درباره هر برند را با یک ویدئو یا اینفوگرافیک برای مخاطبان بازگو کنید.

 • جلب اعتماد بازدیدکنندگان

مارکتینگ محتوا باید با جلب اعتماد مشتریان صورت بگیرد در غیر این صورت ترافیک سایت کاهش یافته و پیشرفتی در کسب و کار کارآفرین به وجود نخواهد آمد.

 • تولید لید

یکی دیگر از اهداف این بازاریابی، تولید لید است که ترافیک سایت را بالا برده و خرید و فروش محصولات را زیادتر خواهد کرد. تولید لید پیشرفت را در کسب و کار به وجود می آورد.


بهبود سئو سایت با بکار نبردن کلمات نادرست - گروه تبلیغاتی مثلث
بهبود سئو سایت با بکار نبردن کلمات نادرست

 • سئو سایت

در نظر داشته باشید که در ابتدای کار، سئو سایت خود را بهبود دهید تا مشتریان زیادی به سایت جذب شوند. برای بهبود دادن سئو سایت توصیه می شود در تولید محتواهای خود کلید واژه های نادرست را بکار نبرید و الگوریتم موتورهای جستجوگر را در اختیار کارآفرینان قرار دهید.

 • استخدام کپی رایترها

کسانی که مطالب ایده آل و مفیدی را در اختیار مشتریان قرار دهند باعث بالا بردن کیفیت و ترافیک سایت می شود پس ضروری است که کارآفرینان افرادی را که ایده و مطالب خوبی را در اختیار کاربران قرار می دهند، استخدام کنند تا سئو سایت و وب سایت شخصی آسیبی نبیند.

 • تعیین سیستم مدیریتی محتوا

تعیین سیستم مدیریتی محتوا باعث می شود که محتواهای افراد به درستی در سایت جای بگیرد تا توسط نرم افزار و سخت افزارهای زیادی این درستی تایید شود.

 • ایده پردازی

همانطور که می دانید یکی از مزایای مهم استراتژی بازاریابی محتوا، ایده پردازی است یعنی تولید یک محتوا با ایده و مطالب مفید، رتبه سایت را بالا می برد و مشتریان زیادی را به خود اختصاص می دهد.

 • انتشار محتوا

اگر تولید محتوای شما به صورت منظم باشد و مطالب مفیدی در اختیار سایت قرار گرفته باشد، در این صورت محتوای تولید شده مورد تایید است و می توان آن را منتشر کرد.

 • معرفی محصولات

یکی دیگر از مزایای مهم و اصولی برای این نوع بازاریابی، معرفی محصولات با کیفیت بالا و ایده آل است. در نظر داشته باشید که بهترین و دقیق ترین محصول را بایستی با توجه به نیاز شخصی هر مشتری آن را به فروش رساند.

 • شناسایی مخاطبین هماهنگ با هدف

یکی دیگر از استراتژی بازاریابی محتوا، شناخت مخاطبین هماهنگ با هدف است که شناسایی مخاطبین یا همان مشتریان سایت باعث ایجاد ارتباط سریع و آسان با محصولات می شود و فروش اینترنتی عالی را به انجام می رساند.


تاثیر بازاریابی محتوا بر وبلاگ نویسی - آژانس تبلیغاتی مثلث
تاثیر بازاریابی محتوا بر وبلاگ نویسی

  بازاریابی محتوا  چه تاثیری در وبلاگ نویسی دارد؟

امروزه بازاریابی محتوا بر وبلاگ نویسی نیز تاثیر می گذارد تا وبلاگ های موردنظر به صورت دقیق و باکیفیت در اختیار مشتریان سایت قرار بگیرد. در نظر داشته باشید که اگر یک وبلاگ نویس بخواهد از استراتژی بازاریابی محتوا تاثیر بگیرد، باید با برنامه ریزی عالی و دقیق کار خود را به جلو ببرد. در نظر داشته باشید که یک وبلاگ نویس بایستی بر کار خود تمرکز زیادی کند تا مشتریان و بازدیدکنندگان بالایی را به خود جذب کند و فروش بالایی را به ارمغان بیاورد.

بررسی ارتباط بین سئو و بازاریابی محتوا

اگر سئو و بازاریابی محتوا را با یکدیگر راه اندازی کنید و نظارت کامل را بر این دو حرفه داشته باشید می توانید اعتبار سایت را چند برابر کرده و مشتریان زیادی را به خود جذب کنید. در نظر داشته باشید که سئو با مارکتینگ محتوا ارتباط کمی دارند ولی برخلاف وبلاگ نویسی، همدیگر را تکمیل می کنند و تاثیر زیادی بر ترافیک سایت می گذارند.

سئو تنها بخشی از  بازاریابی محتوا است.

سئو تاثیر زیادی در جستجوگرهای سایت، فرستادن ایمیل، رسانه و شبکه های اجتماعی و همچنین تایپیست ها می گذارد و از کار آن ها حمایت می کند. لازم به ذکر است که از طریق این سئو می توانید مشتریان زیادی را به وب سایت خود جذب کنید و فروش بالایی را نیز به خود اختصاص دهید.


اهمیت زیاد کلمات کلیدی در سئو و بازاریابی محتوا - گروه تبلیغاتی مثلث
اهمیت زیاد کلمات کلیدی در سئو و بازاریابی محتوا

اهمیت کلمات کلیدی در سئو بازاریابی بیشتر از تصور شما است.

همانطور که می دانید توجه به کلمات کلیدی و واژگان کلیدی در سئو و حتی بازاریابی محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است و بایستی برای تولید محتوای با کیفیت این موارد را رعایت کرده و جزو هدف اصلی خود قرار دهید. در نظر داشته باشید که مشتری با کلمات کلیدی جذب می شود.

سئو محتوا چگونه انجام میشود؟

سئو محتوا از موارد زیر برخوردار است :

 • تگ های عنوان : دقت کنید که حتما برای هر محتوایی که منتشر می کنید یک عنوان مطرح کرده و به صورت تگ در موتورهای جستجوگر ثبت و ذخیره کنید. در حالت کلی در نظر داشته باشید که عکس و ویدئو در تگ عنوان های هر محتوا وجود داشته باشد.
 • متا توضیحات : متا توضیحات در آخر هر محتوایی لازم است یعنی یک توضیحات کوتاه و مفید درباره محصول در آخر محتوا بیان کنید تا محتوای ارائه شده با کیفیت و ایده آل باشد.
 • دسته : یادتان باشد که یک محتوای عالی از دسته بندی مطالب برخوردار است و بایستی موضوع یک محتوا را سازماندهی کرده و طبق آن اطلاعات، محصولات را جمع بندی کرد.

قوانین مهم بازاریابی‌محتوا

استراتژی بازاریابی محتوا در دنیای سایت و فضای مجازی از موقعیت و مرحله عالی برخوردار است و یک سری قوانینی را به خود اختصاص می دهد که در ادامه به آن ها می پردازیم :

 • مخاطب واقعی

خیلی از کارآفرینان برای فروش زیاد محصولات خود، از ربات هایی برای بالا بردن مشتریان و بازدیدکنندگان سایت استفاده می کنند که این عامل باعث ایجاد مشکلات در بازاریابی محتوا خواهد شد.

 • زمان طولانی

قانون اساسی که بازاریابی محتوا دارد این است که در زمان کوتاه به نتیجه عالی نمی رسد و بایستی در مدت زمان طولانی بازده خود را به نمایش بگذارد. لازم به ذکر است که یکی از قوانین مهم استراتژی بازاریابی محتوا، داشتن صبر و جلب اعتماد مشتریان است که این عامل باعث پیشرفت در سئو سایت خواهد شد.

 • اشتراک گذاری

اگر در مرحله بازاریابی خود مطالب با کیفیت را اشتراک گذاری نکنید، بازده سایت کاهش یافته و ترافیک کمی را به ارمغان می آورد. در نظر داشته باشید که اشتراک گذاری یکی از تاثیرگذارترین روش در سئو نیز محسوب می شود و باعث باکیفیت شدن محتواهای تولید شده در سایت خواهد شد.


رسیدن به نتیجه عالی در سایت با گذشت مدت زمان طولانی - مجموعه تبلیغاتی مثلث
رسیدن به نتیجه عالی در سایت با گذشت مدت زمان طولانی

معایب بازاریابی محتوا

همانطور که می دانید این بازاریابی علاوه بر داشتن مزایای زیاد، از معایب هایی نیز برخوردار است که در ادامه به چند معایب مارکتینگ محتوا مهم می پردازیم:

 • برای اینکه این نوع بازاریابی به یک نتیجه عالی برسد بایستی مدت زیادی را تحمل کنید تا بازده سایت بالا برود.
 • منابعی که دست اول و غیر تکراریست، در دسترس سایت قرار نمی گیرد.
 • امروزه کارآفرینان زیادی با این روش محصولات خود را به فروش می رسانند پس داشتن رقیب های زیاد یکی از مهم ترین معایب این بازاریابی به شمار می آید.
 • بدون داشتن تخصص و مهارت، امکان پیشرفت در این زمینه وجود ندارد.
 • ارزیابی با سرعت و به آسانی در این حرفه وجود ندارد.

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد، از این بازاریابی برای فروش و معرفی محصولات هر کسب و کار به وجود می آید و فروش محصولات با این روش به تخصص نیاز دارد تا پیشرفت زیادی را در هر کسب و کار به وجود آید. درنظر داشته باشید که این نوع محتوا را با وبلاگ نویسی و سئو سایت اشتباه نگیرید و با دقت و تمرکز بالا کسب و کار خود را رونق دهید زیرا این روش برای موفق تر شدن در هر کسب و کاری به دقت و تجربه زیادی نیازمند است. ما در این مطلب سعی کردیم تمام اطلاعات درباره بازاریابی محتوا را با نکات و مزایا و معایب مهم، برای مشتریان و کاربران سایت های مختلف بازگو کنیم. حال توصیه می کنیم قبل از خرید محصولی از سایت های معتبر حتما این مطلب را با دقت و تمرکز بالا مطالعه فرمائید تا از یک سایتی که تولید محتوا و تولید لید باکیفیت دارد، محصولات موردنیاز خود را خریداری کنید.

مطالب مرتبط:

?What is content marketing

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ق.ظ

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت....

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت ظریفی بین این دو وجود دارد. هر دو عملکرد قصد دارند درآمد کسب و کار را افزایش دهند، اما روشی که آنها برای انجام این کار تلاش می کنند متفاوت....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از....

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از ضروریات زندگی روزمره هم تبدیل شده است. بسیاری از مردم در طول روزهای هفته بیشتر زمان خود را به صورت آنلاین سپری می کنند و اینترنت بدون شک مکانی برای....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر....

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر این، اغلب تبلیغات صرف این کالاها برای ایجاد روابط پایدار با مشتریان کافی نیست. ایجاد هویت برند قوی و استفاده از تبلیغات برند، کلید ایجاد چنین اعتماد و دستیابی به....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه....

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه تنها چیزی است که تاثیر به یاد ماندنی را در مصرف کنندگان ایجاد می کند، بلکه به مشتریان و مخاطبان اجازه می دهد تا بدانند که از بیزینس چه انتظاری....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد....

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد و قابل تشخیص توسط مشتریان باشد. برند قوی چیزی است که پشت هر محصول موفق قرار می گیرد. نظرسنجی جهانی نوآوری محصولات جدید نیلسن کشف کرد که تقریباً ۵۹٪ از....
۸:۰۰ ق.ظ