Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / اهمیت بازاریابی دیجیتال (The Importance Of Digital Marketing)


چرا بازاریابی دیجیتال اهمیت دارد؟


بازاریابی دیجیتال جزئی از بیزینس های آنلاین است. بازاریابی دیجیتال به عنوان فاکتوری بسیار حائز اهمیت در بیزینس های امروزی به حساب می آید و نداشتن فعالیت موثر بازاریابی در آن ها ضعفی جبران ناپذیر در آینده نزدیک بیزینس است. با پیشرفت جوامع و رونق گرفتن کسب و کارهای آنلاین، اینترنت و مخاطبان آن از جایگاه مهمی برخوردار شدند و تاکنون در این زمینه تحقیقات بسیاری صورت گرفته و آمار و ارقام بدست آمده به خوبی این موضوع را نشان می دهد. در این زمان که ما هستیم، هر کسب و کاری که نتواند از بازاریابی در فضای مجازی بهره ببرد باید منتظر شکست باشد. در واقع فضای مجازی برای رشد کسب و کار، یک ابزار قدرتمند محسوب می شود. از این رو ما در این مطلب مزایا و اهمیت بازاریابی دیجیتال را مورد بررسی قرار داده ایم.

ما در مطلب چرا بازاریابی و تبلیغات مهم است راجب تفاوت بازاریابی سنتی و مدرن توضیح دادیم، تبلیغات سنتی مثل بیلبوردها، تبلیغ در مجلات هستند که با آنها آشنا هستیم اما چقدر با اهمیت بازاریابی دیجیتال آشنایی داریم؟ ممکن است ما و بسیاری از مدیرعامل های کسب و کار به پاپ آپ ها یا تبلیغات بنری در وب سایت ها فکر کرده باشیم اما به دلایل مختلف به آن ها اعتماد نکرده ایم و برخی می دانند که حضور خوب در رسانه های اجتماعی جنبه مهمی از دیجیتال مارکتینگ است پس در ادامه مطلب به اهمیت بازاریابی دیجیتال می پردازیم.


مزایای بازاریابی - داشتن اطلاعات مدیران از بازاریابی دیجیتال و بازاریابی سنتی - گروه تبلیغاتی مثلث
داشتن اطلاعات مدیران از بازاریابی دیجیتال و بازاریابی سنتی

بنیان گذاران و مدیران اجرایی اغلب به بازاریابی دیجیتال بعنوان الویت کسب و کار نگاه نمی کنند، اما باید بدانند که بالاخره تبلیغات چه بصورت سنتی و چه دیجیتال شامل هزینه می شود اما زمانی که راجب اهمیت بازاریابی دیجیتال و مقایسه آن با بازاریابی سنتی اطلاعات مناسب کسب کنند می توانند تصمیم درستی در مورد کسب و کار خود داشته بگیرند. بازاریابی دیجیتال به کسب و کار کمک می کند تا با جمع آوری کردن اطلاعات دقیق و آنالیز مختص هر کسب و کاری به تنظیم استراتژی بازاریابی مناسب با بیزینس و استفاده از ابزارها و راهکار های متناسب، برای اجرا کمپین های تبلیغاتی در ارتباط با هدفمان است.


دسترسی بیشتر به مخاطبان هدفمند

در بسیاری از موارد، با استفاده از کانال‌های سنتی‌تر، توانایی تنظیم کردن پیام خود را برای مخاطبان هدف نداریم. به عنوان مثال، افراد ۱۸ ساله و ۵۵ ساله به طور یکسان نیاز به خرید مواد غذایی دارند، اما آیا آنها بطور یکسان به تبلیغات پاسخ می دهند؟

کانال های بازاریابی دیجیتال به ما امکان می دهد افراد را بر اساس سن، جنسیت، سطح درآمد، موقعیت مکانی، عنوان شغل، علایق و موارد دیگر تقسیم بندی و در ادامه می توانیم محدوده مخطبا هدف خود را بر اساس فیلترها مشخص کنیم، از ابزارهای تجزیه و تحلیل که مرتبط با پلتفرم‌هایی مانند گوگل و فیس‌بوک و … هستند استفاده کنیم زیرا ویژگی‌های دقیق افرادی که صفحه اجتماعی ما را دنبال می‌کنند یا از وب‌سایت ما بازدید می‌کنند را به ما نشان می‌دهند.

ما برای تبلیغ برند، محصول و یا خدمات جدید، دنبال آن هستیم که مخاطب هدف ما از نظر فیزیکی در موقعیتی باشد که بتوانیم تبلیغات خود را به آن ها برسانیم. ما باید به مخاطبان خود که در موقعیت ها و شرایط مختلف هستند، در مکان مناسب در و زمان مناسب پیام تبلیغات خود را انتقال دهیم. با توجه به این شرایط و پیشرفت فناوری، اکثر افراد جامعه بیشتر اوقات به اینترنت متصل هستند.


دسترسی به مخاطبان بیشتر از طریق آنالیز و تحلیل دیتاهای دیجیتال مارکتینگ - آژانس تبلیغاتی مثلث
دسترسی به مخاطبان بیشتر از طریق آنالیز و تحلیل دیتاهای دیجیتال مارکتینگ

در رابطه با اهمیت بازاریابی دیجیتال می توان از طریق آنالیز و تحلیل دیتاهای آن، به طور بالقوه هر زمان که مخاطبان بیشترین فعالیت را با گوشی هوشمند یا دسکتاپ خود دارند را بررسی کنیم و اگر می خواهیم محصول یا جنبه خاصی از برند ما به بخش مشخصی از مخاطبانمان برسد، انجام این کار را بر اساس اطلاعات بدست آمده به بهترین حالت انجام دهیم.


نرخ تبدیل (مشتری راغب)

یکی از بزرگترین مشکلات ما، بررسی عملکرد تبلیغاتمان است. کسانی که تبلیغات ما را بر عهده می گیرند بصورت بروشور، بیلبورد و … شاید بتوانند به ما بگویند که چند نفر تبلیغات ما را دیدند، اما چگونه می خواهند ثابت کنند که تبلیغ ما به فروش تبدیل شده است؟

یکی از اهمیت های بازاریابی دیجیتال آن است که به ما امکان می دهد فرم های اطلاعات تماس را به تبلیغاتی که قرار است اجرا شود پیوست کنیم. این عملکرد سه مزیت دارد:

  • اول، به ما می گوید که چند نفر با تبلیغ به روشی که ما انتخاب کردیم درگیر شده اند.
  • دوم، ما را قادر می سازد تا آنها را به لیست ایمیل و تلفن خود اضافه کنیم.
  • سوم، این کار فرصت فوری به ما می دهد تا بتوانیم مشتری راغب و یا لید هارو تعقیب کنیم و سعی کنیم با استفاده از داده ها سرنخ ها را تبدیل به فروش کنیم.

ما معتقدیم دیجیتال مارکتینگ دارای چهار مزیت کلیدی (مزایا بازاریابی دیجیتال) است:

  • اندازه گیری
  • مقرون به صرفه بودن
  • سرعت
  • تعامل

اهمیت بازاریابی - بررسی تعداد مخاطبان و اطلاعات آنها از طریق وب سایت - آژانس تبلیغاتی مثلث
بررسی تعداد مخاطبان و اطلاعات آنها از طریق وب سایت

قابلیت اندازه گیری

از اهمیت بازاریابی دیجیتال می توان به پارامترهای قابل اندازه گیر اشاره کرد. یک وب‌سایت مسلماً مهم‌ترین ابزار بازاریابی است و کمک می کند تا به بینشی بهینه در مورد اینکه مردم به چه چیزهایی علاقه دارند و چگونه وب‌سایت ما را پیدا می‌کنند و یا در اطراف آن حرکت می‌کنند، برسیم.

 چند نفر از سایت ما بازدید کرده اند؟ آنها از کجا می آیند؟ از طریق جستجوی طبیعی، پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)، رسانه های اجتماعی یا کمپین های تبلیغاتی؟ ما می توانیم تغییرات تعداد مخاطبان خود را در طول زمان نظارت کنیم و اطلاعات واقعی در مورد اینکه آیا پیام بازاریابی ما به مخاطبان هدف رسیده است یا نه را داشته و بررسی کنیم.


مقرون به صرفه بودن

بهینه کردن هزینه ها از اجزاء کلیدی اهمیت بازاریابی دیجیتال محسوب می شود. دیجیتال مارکتینگ عرصه بازاریابی را به روی شرکت های کوچک و بزرگ ​​در سرتاسر جهان باز کرده است و از طریق مقرون به صرفه بودن آن، آنها را در یک میدان رقابت با شرکت های بزرگتر قرار داده است. به عنوان مثال، تبلیغات شبکه های اجتماعی از طریق دیجیتال مارکتینگ و از ابزارهای کمپین تبلیغاتی بصورت پست استفاد کردند که هزینه ی آن کمتر از هزینه چاپ بروشور است و می تواند تنها به تعدادی از افراد که جزء مخاطبان هدفشان هستند برسد.

در عین حال، با مخاطبان وسیع‌تری که به طور بالقوه سراسر جهان را در بر می‌گیرد، دسترسی بسیار بیشتری خواهید داشت برای مثال، تبلیغات بنری آنلاین در وب سایت ها معمولاً هزینه کمتری نسبت به تبلیغات در رسانه های قدیمی تر مانند بیلبورد ها یا مجلات دارند. با داده‌هایی که توسط بازاریابی و تبلیغات آنلاین بدست می آید، می توانیم بازخوردی در مورد میزان کارآمدی هزینه‌های تبلیغاتی دریافت کنیم که باعث هدفمند کردن تبلیغات و در عین حال مدیریت کردن هزینه ها می شود.


سرعت

یکی از مزایا بازاریابی دیجیتال، سرعت انتقال پیام است. ما همچنین می توانیم پیام خود را در دنیای مجازی سریعتر منتشر کنیم، یک کلیک ساده روی یک دکمه ماوس تمام چیزی است که لازم است. وقتی با فرآیند بسیار طولانی‌تر تولید و توزیع موارد چاپی با دیجیتال مارکتینگ مقایسه می‌شود، به این معنی است که شرکت‌ها می‌توانند در پیام‌رسانی خود بسیار چابک‌تر عمل کنند. پست‌های توییتر یا به‌روزرسانی‌های وب‌سایت در مقایسه با مدت زمان برای توسعه و چاپ یک آگهی چند دقیقه طول می‌کشد.

زمانی می خواهیم یک خبرنامه الکترونیکی ارسال کنیم می توان قبل ارسال متن آن را بار ها عوض و چک کنیم و همینطور کنترل کنیم که آیا ایمیل ما خوانده شده یا خیر، در حالی که یک آگهی ممکن است یک هفته طول بکشد تا در روزنامه درج شود و هرگز نمی دانیم که چند نفر آن را دیده اند.


اهمیت بازاریابی - تعامل با مشتری احتمالی یا فعلی توسط بازاریابی دیجیتال - گروه تبلیغاتی مثلث
تعامل با مشتری احتمالی یا فعلی توسط بازاریابی دیجیتال

تعامل با مشتری و حفظ آنها

بازاریابی دیجیتال یک مزیت پویا برای نحوه تبلیغ خود در دنیایی رو به پیشرفت به ارمغان می آورد. یکی از بزرگترین دلایلی که بازاریابی دیجیتال بسیار مهم شده است، تعاملی است که به ارمغان می آورد و ما می توانیم با مشتریان احتمالی و فعلی خود صحبت کنیم، به سوالات پاسخ دهیم و مشکلات آنها را حل کنیم. ما همچنین می توانیم با مخاطبان گسترده تری تعامل داشته باشیم، به این معنی که می توانیم فعالیت هایی بیشتر از فروش انجام دهیم.

تعامل را می توان از طریق راه های دیگری نیز مانند مسابقات، وبلاگ ها، روابط عمومی، رویدادها و سایر فعالیت های بازاریابی به دست آورد.

برای رستوران‌ها و یا مشاغلی که بصورت حضوری با مشتری هدف خود ارتباط برقراری می کنند، حفظ مشتری و تعامل با آنها آسان تر است اما چگونه یک کارخانه تولید کننده کنسرو با افرادی که محصول آن را در فاصله ۲۰۰ کیلومتری خریده اند در ارتباط باقی می ماند؟

از مزایا بازاریابی دیجیتال آن است که به صاحبان مشاغل فرصت های بی پایانی برای حفظ مشتری و تعامل با آنها می دهد، چه از طریق بازخورد مخاطبان، مدیریت، بررسی، پست های رسانه های اجتماعی یا خبرنامه های ایمیلی و… .

از اهمیت های بازاریابی آنلاین می توان به برقراری ارتباط با مشتری اشاره کرد. یکی از جنبه های حیاتی بازاریابی دیجیتال، خدمات به مشتریان است. این بدان معناست که کارشناسان بازاریابی با تماس با مشتریان برای پاسخ به سؤالات آنها، حل مسائلی که در مورد یک محصول یا خدمات با آن مواجه می شوند و تبدیل آنها به مشتریان وفادار را انجام می دهند.

یکی از اهمیت های دیجیتال مارکتینگ استفاده از رسانه‌های دیجیتال، برای تبادل نظرات و پاسخ  به بازخورد های منفی مشتریان در فضای عمومی، که نه تنها به این معنی است که می‌توانیم نگرانی‌های آن‌ها را برطرف و راهنماییشان کنیم و  هر کسی که پاسخ ما را می‌خواند، می تواند راجب آن هم  نظر بدهد، همینطور با مشتریانی که تجربه مثبتی از خدمات و کسب و کار ما داشته اند می توانیم آنها را حفظ و به جامعه وفادار در کسب و کار خود به صورت آنلاین تبدیل کنیم و در اخر با بررسی بازخورد های مثبت و منفی می توانیم عملکرد خود را بهبود بخشیده و از انتقاد مشتریان برای جبران کمبود ها و پیشرفت بیزینس خود استفاده کنیم. این مزایا بازاریابی دیجیتال یعنی حفظ و تعامل با مشتری، در رابطه با تجربه مشتری از برند بسیار تاثیر گذار است.


تاثیر تعامل با مشتری با بازاریابی دیجیتال - گروه تبلیغاتی مثلث
تاثیر تعامل با مشتری با بازاریابی دیجیتال

در تعامل با مشتری، اگر بخواهیم واقعاً با مشتریان خود درگیر شویم و بدانیم که آنها به چه پیام‌هایی پاسخ می‌دهند، هیچ چیز مؤثرتر از بازاریابی دیجیتال نیست. پاسخ این سوال را  با نگاه کردن به اطراف خود می توانیم پیدا کنیم. چند دستگاه الکترونیکی را می توانید ببینید؟ این احتمال وجود دارد که شما در حال خواندن این مطلب در لپ‌تاپ یا موبایل هستید و احتمالاً چند دستگاه دیگر وجود دارند که می‌توانند به راحتی به اینترنت متصل شوند.

به نحوه دریافت و خواندن خبر های جهان بطور روزمره و حتی نحوه اشتراک گذاری اطلاعات با همکاران، دوستان و خانواده فکر کنید. آنلاین بودن می تواند بر، نحوه خرید ما، نحوه اطلاع از رویدادها و  حتی می تواند بر نحوه انتخاب و رأی دادن ما تأثیر بگذارد. آنلاین بودن آسان است و تقریباً در هر زمان و مکان می توان آنلاین بود، اینها از دلایلی است که دیجیتال مارکتینگ نحوه تبلیغ و بازاریابی محصولات و خدمات کسب و کارها را تغییر داده است.


نتیجه گیری

همانطور که در این مطلب راجب اهمیت و مزایا بازاریابی دیجیتال صحبت کردیم، دیجیتال مارکتینگ در بقای کسب و کارهای کوچک و بزرگ بسیار مهم است. اگر می خواهیم کسب و کارمان رشد کند، یا برند خود را در معرض مخاطبان بیشتری قرار دهیم و خیلی خدمات دیگر، بهتر است برای هدفمند کردن و بهینه کردن هزینه ها از متخصصان بازاریابی مشورت و برای اجرای کار هارا به شرکت های دیجیتال مارکتینگ بسپاریم. ممکن است در ابتدا این کار ترسناک و ریسک پذیر به نظر برسد، اما اگر برای اطلاعات و دانش خود را بروز کنیم، خواهیم دید که شرکت ما پتانسیل زیادی برای توسعه و پیشرفت دارد.


مطالب مرتبط:

Why Digital Marketing Is Important For Business Owners

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ق.ظ

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت....

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت ظریفی بین این دو وجود دارد. هر دو عملکرد قصد دارند درآمد کسب و کار را افزایش دهند، اما روشی که آنها برای انجام این کار تلاش می کنند متفاوت....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از....

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از ضروریات زندگی روزمره هم تبدیل شده است. بسیاری از مردم در طول روزهای هفته بیشتر زمان خود را به صورت آنلاین سپری می کنند و اینترنت بدون شک مکانی برای....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر....

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر این، اغلب تبلیغات صرف این کالاها برای ایجاد روابط پایدار با مشتریان کافی نیست. ایجاد هویت برند قوی و استفاده از تبلیغات برند، کلید ایجاد چنین اعتماد و دستیابی به....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه....

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه تنها چیزی است که تاثیر به یاد ماندنی را در مصرف کنندگان ایجاد می کند، بلکه به مشتریان و مخاطبان اجازه می دهد تا بدانند که از بیزینس چه انتظاری....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد....

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد و قابل تشخیص توسط مشتریان باشد. برند قوی چیزی است که پشت هر محصول موفق قرار می گیرد. نظرسنجی جهانی نوآوری محصولات جدید نیلسن کشف کرد که تقریباً ۵۹٪ از....
۸:۰۰ ق.ظ