Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / اشتباهات بازاریابی دیجیتال


رایج ترین اشتباهات بازاریابی دیجیتال


بازاریابی دیجیتالSMB[1] (کسب و کارهای کوچک تا متوسط) تشنه‌­ی رشد و گسترش هستند، اما ناگفته نماند که وقتی کسی گرسنه است نمی­تواند به درستی فکر کند. صاحبان مشاغل که مشتاق رسیدن به بازار و رشد و توسعه هستند، عجله دارند و با وجود اینکه نمی‌­دانند از کجا و چگونه شروع کنند، کمپین بازاریابی رسانه های اجتماعی را راه ­اندازی می­کنند. آنها نا آگاهانه مرتکب اشتباهات مختلف در بازاریابی دیجیتال می‌­شوند و به نتایجی که انتظار داشته ­اند نمی رسند. ما برخی از رایج ترین این اشتباهات بازاریابی دیجبتال را فهرست می­کنیم.

در واقع، شبکه‌های رسانه‌ی اجتماعی واقعاً قدرتمند هستند و به ما این امکان را می‌دهند تا از مجموعه­‌ی عظیمی از مشتریان بالقوه استفاده کنیم که می‌توانند جذب شوند و به مشتریان دائمی ما تبدیل شوند. ترکیب‌­های متعددی از فعالیت های بازاریابی وجود دارد که می تواند ما را به نقطه اوج در کسب و کار برساند، اما باید آگاه باشیم که گرفتار ای ن­نوع اشتباهات نشویم.

ما در حال حاضر در عصر اینترنت زندگی می­کنیم، و این بدان معناست که کسانی که دارای بیزینسی هستند باید به آن توجه کنند. رشد و ارتقاء کسب و کار، برند و محصول یا خدماتمان همگی می­‌توانند بواسطه­‌ی تبلیغات و بازاریابی دیجیتال تحقق یابند.

مخاطبانی وجود دارند که باید به صورت آنلاین به آنها دسترسی پیدا کنیم. با این وجود، راه­‌های درست و غلطی برای انجام بازاریابی دیجیتال وجود دارد که در این مطلب این اشتباهات رایج را بررسی می کنیم تا مطمئن شویم که آیا به بهترین نحو این روش‌ها را بکار می بریم یا خیر.


محتوای وبلاگی ارزشمند برای اعتماد به ما - گروه تبلیغاتی مثلث
محتوای وبلاگی ارزشمند برای اعتماد به ما

نداشتن وبلاگ

باید به یاد داشته باشیم که ما نه تنها سعی می­‌کنیم از درگاه اینترنتی خود به عنوان یک روشی برای بازاریابی کسب و کار استفاده کنیم، بلکه سعی می­‌کنیم کسب و کار خود را به عنوان یک صنعت پیشرو مورد اعتماد بازاریابی کنیم. انتشار محتوای وبلاگی که ارزشمند، آگاهانه و در دسترس باشد، ما را به عنوان کسی که می­‌توان به او اعتماد کرد، تثبیت می­‌کند.

در ارتباط با اشتباهات بازاریابی دیجیتال، فقط داشتن وبلاگ مهم نیست بلکه تعاملی بودن آن نیز مهم است. به پرسش بازدیدکنندگان سایت پاسخ دهیم. همچنین، پست‌های مهمان یا مصاحبه‌هایی از محققان یا متخصصان موفق در حوزه­‌ی کاری خودتان اضافه کنیم. از این راهنمای نوشتن وبلاگ برای ایجاد پستی های تأثیرگذار استفاده کنیم.


اجتناب از رسانه های اجتماعی

یکی دیگر از اشتباهات بازاریابی دیجیتال عدم استفاده از رسانه های اجتماعی است ممکن است فکر کنیم با عدم استفاده از رسانه‌­های اجتماعی می­‌توانیم تنها روی یک رسانه تمرکز کنیم اما این یک راه ضروری برای تبدیل سرنخ‌­ها به مشتریان دائمی است. انتشار محتوای از کسب و کار خودمان، دستیابی به مخاطبان و تعامل با کاربران به ما کمک می­‌کند تا کسب و کار خود را به صورت آنلاین تبلیغ کنیم.


فراموش کردن کاربران موبایل

فراموش نکنیم تعداد افرادی که از موبایل برای جستجو استفاده می کنندکم نیست بنابراین، همانطور که وب سایت خود را بهینه می­‌کنیم، فراموش نکنیم که آن را برای کاربران تلفن همراه نیز بهینه کنیم تا زمان بارگذاری آن به همان سرعتی باشد که روی صفحه­‌ی نمایش رایانه انجام می­‌شود و اطمینان حاصل کنیم که طراحی وب سایت ما برای مشاهده در موبایل نیز تنظیم شده باشد.


وبگاه باید دارای Call to Action (فراخوان برای اقدام) باشد - گروه تبلیغاتی مثلث
داشتن Call to Action (فراخوان برای اقدام) در وبسایت

عدم ارائه تخفیف و تبلیغات

یک نظرسنجی از برنامه­‌ی اندرویدی Retail Me Not نشان داد که دو سوم مشتریان صرفاً به دلیل تخفیف، یک خرید ناخواسته انجام داده‌اند. کدهای کوپن آنلاین یا پیشنهادهای زمان­دار محدود، پاپ آپ های (صفحات خودبازشو) عالی برای وب سایت شما هستند، به خصوص در صفحه‌­ی مقصد یا زمانی که ممکن است سبد خرید خود را رها کنند. همچنین وب سایت باید شامل Call to Action (فراخوان برای اقدام) داشته باشد که می تواند با یک تبلیغ، برای مخاطب انگیزه ایجاد کند.


عدم استفاده از روش جستجوی بر مبنای کلیدواژه

مخاطبان هدف باید بتوانند ما را به صورت آنلاین پیدا کنند، بنابراین تمرکز بر سئو[۲] ضروری است. مشخص کنیم که کدام کلمات کلیدی مرتبط­‌ترین هستند، حجم جستجوی بالایی دارند و رتبه بندی آنها نسبتاً آسان است. سپس، با رتبه‌بندی هر کلمه­‌ی کلیدی، میزان ترافیکی که از هر کدام دریافت می‌کنیم و اینکه آیا بازدیدکنندگانی که بعد از آن کلمه‌­ی کلیدی باز هم به وب سایت مراجعه کرده‌­اند، می تواند آنها را به سرنخی برای جستجوگران و بازدیدکنندگان بعدی تبدیل کند را بررسی کنیم.


هدف قرار دادن یک گروه گسترده­ای از مخاطبان

صرف بودجه­‌ی بازاریابی برای دستیابی به بیشترین تعداد ممکن افراد بازدید کننده از وب سایت ما، استفاده­ کارآمد از بودجه نیست. یک بازار هدف مشخص و معین را تعریف کنیم که سرنخ های مرتبط بیشتری را به همراه خود خواهد داشت.

برای کسب اطلاعات در مورد هیچ مخاطبی، از فرضیات خود استفاده نکنیم. تحقیقات خود را برای رسیدن به مخاطبان هدف انجام دهیم و از بهترین راه برای دستیابی به آنها استفاده کنیم.


شفاف بودن چیزی که ما را از رقبا متمایز می‌کند - گروه تبلیغاتی مثلث
شفاف بودن چیزی که م متمایز کند ما را از رقبا

نادیده گرفتن رقبا

این احتمال وجود دارد که شخص دیگری همان چیزی را ارائه دهد که ما آن‌­را پیشنهاد داده­‌ایم. نادیده گرفتن رقبا از اشتباهات بازاریابی دیجیتال است و باید بکوشیم تا راهی برای برجسته شدن خود پیدا کنیم. مثلا مشخص کنیم چه چیزی برند ما را خاص می‌­کند و آن را در وب سایت خود برجسته کنیم. این­که چه چیزی ما را از رقبا متمایز می کند، باید در وب سایت واضح و شفاف به چشم دیگران بیاید.


عدم استفاده از ثبات اجتماعی

دیدن نمونه­‌هایی از مشتریان راضی و خوشحال، باعث تشویق بیشتر سایر مشتریان می‌­شود. توصیفات، مطالعات موردی و داستان­‌هایی از تجربیات موفقیت آمیز به بازدیدکنندگان وب سایت اطمینان می‌­دهد که سایر افراد هم از کسب و کار ما راضی هستند. آنها می توانند احساس اطمینان کنند که در آینده از این کسب و کار راضی خواهند بود.


نداشتن استراتژی دقیق

بدون برنامه و چشم اندازی در آینده، هیچ هدفی برای پیگیری وجود ندارد یا روش‌­هایی که مبتنی بر تحقیق‌­اند، یافت نمی­شوند. این اغلب می‌­تواند منجر به اتلاف وقت، پول و منابع شود. با تعریف مخاطبان هدف، تعیین اهداف معقول و درک آنچه برای دستیابی به آنها و پیگیری پیشرفت خود نیاز داریم، شروع به ساختن استراتژی بازاریابی خود کنیم.


یک استراتژی برای تبدیل ترافیک وب به فروش باید ایجاد کنیم. - گروه تبلیغاتی مثلث
ایجاد استراتژی برای تبدیل ترافیک وب به فروش

عدم تبدیل ترافیک وب به سوی مشتریان

بازدیدکنندگان وب سایت که در نهایت مشتری ما نمی شوند، ارزش کمی برای وب سایت دارند، مگر اینکه تبلیغات شفاهی برای ما انجام دهند که منجر به معرفی ما در محیط مجازی شود. جذب بازدیدکنندگان به وب سایت هدف شماره یک است، اما هدف شماره دو تبدیل آنها به مشتری دائمی است. یک استراتژی برای تبدیل ترافیک وب به فروش باید ایجاد کنیم.


داشتن وب سایتی با طراحی ضعیف

داشتن وب سایتی با طراحی ضعیف از اشتباهات بازاریابی دیجیتال است زیرا وب سایت که با در نظر گرفتن بازاریابی دیجیتال ساخته شده است باید دارای یک فراخوان برای اقدام و یک صفحه مقصد بهینه شده باشد. هر گونه تبلیغات یا تخفیف نیز باید در جلو و مرکز آن نمایش داده شود. داشتن یک وبسایت آموزنده و دعوت کننده در تلاش ما برای تبدیل بازدیدکنندگان به سرنخ ها برای کسب و کارمان، بسیار مهم است.


عدم پیگیری سرنخ های خود

از اشتباهات بازاریابی دیجیتال عدم پیگری lead است. سرنخ های آنلاین می توانند از منابع ترافیکی مختلفی مانند کلمات کلیدی، ارسال انبوهی از ایمیل‌­ها، لینک­‌های ارجاع دهنده، رسانه‌­های اجتماعی و غیره به دست آیند. یکی از این منابع ممکن است جذب سرنخ هایی باشد که به ندرت به مشتری تبدیل می­‌شوند، در حالی که منبع دیگری ممکن است به طور مداوم آنها را جذب کند. دانستن این موضوع مهم است تا بتوانیم استراتژی خود را بر اساس آن تنظیم کنیم.


سرنخ های آنلاین می توانند از منابع ترافیکی مختلفی دست آیند - گروه تبلیغاتی مثلث
بدست اوردن سرنخ های آنلاین از منابع ترافیکی مختلفی

قدرت بازاریابی دیجیتال

کسب و کار ما برای پیشرفت، به ابزارها و استراتژی های بازاریابی مناسب نیاز دارد. بازاریابی دیجیتال فرصت‌­های بی پایانی را برای یادگیری و رشد در اختیار ما قرار می‌­دهد. ما با اصلاح استراتژی بازاریابی دیجیتال خود، هدف قرار دادن سرنخ های مناسب و ایجاد یک وب سایت بهینه، کسب و کار خود را به بالاترین حد ممکن می توانیم ارتقاء دهیم.


[۱]  Small and Midsize Business = به یک روش خاص برای فروش محصولات یا خدمات شما به مشاغل کوچک و متوسط​​، بر خلاف شرکت‌های بزرگ، اشاره دارد.

[۲]  Search Engine Optimization = بهینه سازی موتور جستجو که گاهی در فارسی به آن سئو گفته می شود عملیاتی است که برای بهبود دید یک وب گاه یا یک صفحه­ی وب در صفحه نتایج موتورهای جستجو که می تواند طبیعی و یا الگوریتمی باشد، می گویند. این یکی از روش های بازاریابی موتور جستجو است.

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ق.ظ

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت....

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت ظریفی بین این دو وجود دارد. هر دو عملکرد قصد دارند درآمد کسب و کار را افزایش دهند، اما روشی که آنها برای انجام این کار تلاش می کنند متفاوت....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از....

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از ضروریات زندگی روزمره هم تبدیل شده است. بسیاری از مردم در طول روزهای هفته بیشتر زمان خود را به صورت آنلاین سپری می کنند و اینترنت بدون شک مکانی برای....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر....

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر این، اغلب تبلیغات صرف این کالاها برای ایجاد روابط پایدار با مشتریان کافی نیست. ایجاد هویت برند قوی و استفاده از تبلیغات برند، کلید ایجاد چنین اعتماد و دستیابی به....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه....

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه تنها چیزی است که تاثیر به یاد ماندنی را در مصرف کنندگان ایجاد می کند، بلکه به مشتریان و مخاطبان اجازه می دهد تا بدانند که از بیزینس چه انتظاری....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد....

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد و قابل تشخیص توسط مشتریان باشد. برند قوی چیزی است که پشت هر محصول موفق قرار می گیرد. نظرسنجی جهانی نوآوری محصولات جدید نیلسن کشف کرد که تقریباً ۵۹٪ از....
۸:۰۰ ق.ظ