Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / اشتباهات بازاریابی دیجیتال


رایج ترین اشتباهات بازاریابی دیجیتال


بازاریابی دیجیتالSMB[1] (کسب و کارهای کوچک تا متوسط) تشنه‌­ی رشد و گسترش هستند، اما ناگفته نماند که وقتی کسی گرسنه است نمی­تواند به درستی فکر کند. صاحبان مشاغل که مشتاق رسیدن به بازار و رشد و توسعه هستند، عجله دارند و با وجود اینکه نمی‌­دانند از کجا و چگونه شروع کنند، کمپین بازاریابی رسانه های اجتماعی را راه ­اندازی می­کنند. آنها نا آگاهانه مرتکب اشتباهات مختلف در بازاریابی دیجیتال می‌­شوند و به نتایجی که انتظار داشته ­اند نمی رسند. ما برخی از رایج ترین این اشتباهات بازاریابی دیجبتال را فهرست می­کنیم.

در واقع، شبکه‌های رسانه‌ی اجتماعی واقعاً قدرتمند هستند و به ما این امکان را می‌دهند تا از مجموعه­‌ی عظیمی از مشتریان بالقوه استفاده کنیم که می‌توانند جذب شوند و به مشتریان دائمی ما تبدیل شوند. ترکیب‌­های متعددی از فعالیت های بازاریابی وجود دارد که می تواند ما را به نقطه اوج در کسب و کار برساند، اما باید آگاه باشیم که گرفتار ای ن­نوع اشتباهات نشویم.

ما در حال حاضر در عصر اینترنت زندگی می­کنیم، و این بدان معناست که کسانی که دارای بیزینسی هستند باید به آن توجه کنند. رشد و ارتقاء کسب و کار، برند و محصول یا خدماتمان همگی می­‌توانند بواسطه­‌ی تبلیغات و بازاریابی دیجیتال تحقق یابند.

مخاطبانی وجود دارند که باید به صورت آنلاین به آنها دسترسی پیدا کنیم. با این وجود، راه­‌های درست و غلطی برای انجام بازاریابی دیجیتال وجود دارد که در این مطلب این اشتباهات رایج را بررسی می کنیم تا مطمئن شویم که آیا به بهترین نحو این روش‌ها را بکار می بریم یا خیر.


محتوای وبلاگی ارزشمند برای اعتماد به ما - گروه تبلیغاتی مثلث
محتوای وبلاگی ارزشمند برای اعتماد به ما

نداشتن وبلاگ

باید به یاد داشته باشیم که ما نه تنها سعی می­‌کنیم از درگاه اینترنتی خود به عنوان یک روشی برای بازاریابی کسب و کار استفاده کنیم، بلکه سعی می­‌کنیم کسب و کار خود را به عنوان یک صنعت پیشرو مورد اعتماد بازاریابی کنیم. انتشار محتوای وبلاگی که ارزشمند، آگاهانه و در دسترس باشد، ما را به عنوان کسی که می­‌توان به او اعتماد کرد، تثبیت می­‌کند.

در ارتباط با اشتباهات بازاریابی دیجیتال، فقط داشتن وبلاگ مهم نیست بلکه تعاملی بودن آن نیز مهم است. برای دریافت پاسخ بازدیدکنندگان، سوالات خود را در بخش نظرات بپرسید. همچنین، پست‌های مهمان یا مصاحبه‌هایی از محققان یا متخصصان موفق در حوزه­‌ی کاری خودتان اضافه کنید. از این راهنمای نوشتن وبلاگ برای ایجاد پستی تأثیرگذار استفاده کنید.

اجتناب از رسانه های اجتماعی

یکی دیگر از اشتباهات بازاریابی دیجیتال عدم استفاده از رسانه های اجتماعی است ممکن است فکر کنیم با عدم استفاده از رسانه‌­های اجتماعی می­‌توانیم تنها روی یک رسانه تمرکز کنیم اما این یک راه ضروری برای تبدیل سرنخ‌­ها به مشتریان دائمی است. انتشار محتوای از کسب و کار خودمان، دستیابی به مخاطبان و تعامل با کاربران به ما کمک می­‌کند تا کسب و کار خود را به صورت آنلاین تبلیغ کنیم.

فراموش کردن کاربران موبایل

فراموش نکنیم تعداد افرادی که از موبایل برای جستجو استفاده می کنندکم نیست بنابراین، همانطور که وب سایت خود را بهینه می­‌کنیم، فراموش نکنیم که آن را برای کاربران تلفن همراه نیز بهینه کنیم تا زمان بارگذاری آن به همان سرعتی باشد که روی صفحه­‌ی نمایش رایانه انجام می­‌شود و اطمینان حاصل کنیم که طراحی وب سایت ما برای مشاهده در موبایل نیز تنظیم شده باشد.


وبگاه باید دارای Call to Action (فراخوان برای اقدام) باشد - گروه تبلیغاتی مثلث
وبگاه باید دارای Call to Action (فراخوان برای اقدام) باشد

عدم ارائه تخفیف و تبلیغات

یک نظرسنجی از برنامه­‌ی اندرویدی Retail Me Not نشان داد که دو سوم مشتریان صرفاً به دلیل تخفیف، یک خرید ناخواسته انجام داده‌اند. کدهای کوپن آنلاین یا پیشنهادهای زمان­دار محدود، پاپ آپ های (صفحات خودبازشو) عالی برای وب سایت شما هستند، به خصوص در صفحه‌­ی مقصد یا زمانی که ممکن است سبد خرید خود را رها کنند. همچنین وب سایت باید شامل Call to Action (فراخوان برای اقدام) داشته باشد که می تواند با یک تبلیغ، برای مخاطب انگیزه ایجاد کند.

عدم استفاده از روش جست‌وجو بر مبنای کلیدواژه

مشتریان بالقوه باید بتوانند ما را به صورت آنلاین پیدا کنند، بنابراین تمرکز بر سئو[۲] ضروری است. مشخص کنید که کدام کلمات کلیدی مرتبط­‌ترین هستند، حجم جستجوی بالایی دارند و رتبه بندی آنها نسبتاً آسان است. سپس، با رتبه‌بندی هر کلمه­‌ی کلیدی، میزان ترافیکی که از هر کدام دریافت می‌کنیم و اینکه آیا بازدیدکنندگانی که بعد از آن کلمه‌­ی کلیدی باز هم به وب سایت مراجعه کرده‌­اند، می تواند آنها را به سرنخی برای جستجوگران و بازدیدکنندگان بعدی تبدیل کند را بررسی کنیم.

هدف قرار دادن یک گروه گسترده­ای از مخاطبان

صرف بودجه­‌ی بازاریابی برای دستیابی به بیشترین تعداد ممکن افراد بازدید کننده از وب سایت ما، استفاده­ کارآمد از بودجه نیست. یک بازار هدف مشخص و معین را تعریف کنیم که سرنخ های مرتبط بیشتری را به همراه خود خواهد داشت.

برای کسب اطلاعات در مورد هیچ مخاطبی، از فرضیات خود استفاده نکنیم. تحقیقات خود را برای رسیدن به مخاطبان هدف انجام دهیم و از بهترین راه برای دستیابی به آنها استفاده کنیم.


شفاف بودن چیزی که ما را از رقبا متمایز می‌کند - گروه تبلیغاتی مثلث
شفاف بودن چیزی که ما را از رقبا متمایز می‌کند

نادیده گرفتن رقابت

این احتمال وجود دارد که شخص دیگری همان چیزی را ارائه دهد که ما آن‌­را پیشنهاد داده­‌ایم. نادیده گرفتن رقبا از اشتباهات بازاریابی دیجیتال است و باید بکوشیم تا راهی برای برجسته شدن خود پیدا کنیم. مثلا مشخص کنیم چه چیزی برند ما را خاص می‌­کند و آن را در وب سایت خود برجسته کنیم. این­که چه چیزی ما را از رقبا متمایز می کند، باید در وب سایت واضح و شفاف به چشم دیگران بیاید.

عدم استفاده از اثبات اجتماعی

دیدن نمونه­‌هایی از مشتریان راضی و خوشحال، باعث تشویق بیشتر سایر مشتریان می‌­شود. توصیفات، مطالعات موردی و داستان­‌هایی از تجربیات موفقیت آمیز به بازدیدکنندگان وب سایت اطمینان می‌­دهد که سایر افراد هم از کسب و کار ما راضی هستند. آنها می توانند احساس اطمینان کنند که در آینده از این کسب و کار راضی خواهند بود.

نداشتن یک استراتژی روشن

بدون برنامه و چشم اندازی در آینده، هیچ هدفی برای پیگیری وجود ندارد یا روش‌­هایی که مبتنی بر تحقیق‌­اند، یافت نمی­شوند. این اغلب می‌­تواند منجر به اتلاف وقت، پول و منابع شود. با تعریف مخاطبان هدف، تعیین اهداف معقول و درک آنچه برای دستیابی به آنها و پیگیری پیشرفت خود نیاز داریم، شروع به ساختن استراتژی بازاریابی خود کنیم.


یک استراتژی برای تبدیل ترافیک وب به فروش باید ایجاد کنیم. - گروه تبلیغاتی مثلث
استراتژی برای تبدیل ترافیک وب به فروش ایجاد کنیم

عدم تبدیل ترافیک وب به سوی مشتریان

بازدیدکنندگان وب سایت که در نهایت مشتری ما نمی شوند، ارزش کمی برای وب سایت دارند، مگر اینکه تبلیغات شفاهی برای ما انجام دهند که منجر به معرفی ما در محیط مجازی شود. جذب بازدیدکنندگان به وب سایت هدف شماره یک است، اما هدف شماره دو تبدیل آنها به مشتری دائمی است. یک استراتژی برای تبدیل ترافیک وب به فروش باید ایجاد کنیم.

داشتن وب سایتی با طراحی ضعیف

داشتن وب سایتی با طراحی ضعیف از اشتباهات بازاریابی دیجیتال است زیرا وب سایت که با در نظر گرفتن بازاریابی دیجیتال ساخته شده است باید دارای یک فراخوان برای اقدام و یک صفحه مقصد بهینه شده باشد. هر گونه تبلیغات یا تخفیف نیز باید در جلو و مرکز آن نمایش داده شود. داشتن یک وبسایت آموزنده و دعوت کننده در تلاش ما برای تبدیل بازدیدکنندگان به سرنخ ها برای کسب و کارمان، بسیار مهم است.

عدم پیگیری سرنخ های خود

از اشتباهات بازاریابی دیجیتال عدم پیگری lead است. سرنخ های آنلاین می توانند از منابع ترافیکی مختلفی مانند کلمات کلیدی، ارسال انبوهی از ایمیل‌­ها، لینک­‌های ارجاع دهنده، رسانه‌­های اجتماعی و غیره به دست آیند. یکی از این منابع ممکن است جذب سرنخ هایی باشد که به ندرت به مشتری تبدیل می­‌شوند، در حالی که منبع دیگری ممکن است به طور مداوم آنها را جذب کند. دانستن این موضوع مهم است تا بتوانیم استراتژی خود را بر اساس آن تنظیم کنیم.


سرنخ های آنلاین می توانند از منابع ترافیکی مختلفی دست آیند - گروه تبلیغاتی مثلث
سرنخ های آنلاین می توانند از منابع ترافیکی مختلفی دست آیند

قدرت بازاریابی دیجیتال

کسب و کار ما برای پیشرفت، به ابزارها و استراتژی های بازاریابی مناسب نیاز دارد. بازاریابی دیجیتال فرصت‌­های بی پایانی را برای یادگیری و رشد در اختیار ما قرار می‌­دهد. ما با اصلاح استراتژی بازاریابی دیجیتال خود، هدف قرار دادن سرنخ های مناسب و ایجاد یک وب سایت بهینه، کسب و کار خود را به بالاترین حد ممکن می توانیم ارتقاء دهیم.


[۱]  Small and Midsize Business = به یک روش خاص برای فروش محصولات یا خدمات شما به مشاغل کوچک و متوسط​​، بر خلاف شرکت‌های بزرگ، اشاره دارد.

[۲]  Search Engine Optimization = بهینه سازی موتور جستجو که گاهی در فارسی به آن سئو گفته می شود عملیاتی است که برای بهبود دید یک وب گاه یا یک صفحه­ی وب در صفحه نتایج موتورهای جستجو که می تواند طبیعی و یا الگوریتمی باشد، می گویند. این یکی از روش های بازاریابی موتور جستجو است.

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ب.ظ

تحلیل Analysis Of Swot) SWOT)

blog تجزیه و تحلیل SWOT چیست؟ برای راه اندازی یک کسب و کار موفق، باید به طور منظم فرآیندهای خود را تجزیه و تحلیل کنیم تا....

تحلیل Analysis Of Swot) SWOT)

blog تجزیه و تحلیل SWOT چیست؟ برای راه اندازی یک کسب و کار موفق، باید به طور منظم فرآیندهای خود را تجزیه و تحلیل کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تا حد امکان کارآمد عمل می کنیم. تجزیه و تحلیل SWOT (نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها)، یک فرآیند برنامه‌ریزی است که به بیزینس کمک می‌کند....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اعتماد به برند (Trust The Brand)

blog اعتماد به برند یک هدف است اعتماد به برند چیزی بیش از اعتماد به محصول برند خوب را تشکیل می دهد. همچنین شامل کل تجربه....

اعتماد به برند (Trust The Brand)

blog اعتماد به برند یک هدف است اعتماد به برند چیزی بیش از اعتماد به محصول برند خوب را تشکیل می دهد. همچنین شامل کل تجربه ای است که مشتریان از خرید تا استفاده از محصول از برند بدست می آورند. هنگامی که مصرف کنندگان به یک برند اعتماد می کنند، سه عامل اصلی برای ایجاد....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ب.ظ

روند دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Trends)

blog ۶روند بازاریابی دیجیتال که در سال ۲۰۲۲ اجرا می شود با توجه به اینکه صنعت به سرعت در حال تغییر است، همراهی با روندهای بازاریابی....

روند دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Trends)

blog ۶روند بازاریابی دیجیتال که در سال ۲۰۲۲ اجرا می شود با توجه به اینکه صنعت به سرعت در حال تغییر است، همراهی با روندهای بازاریابی دیجیتال می تواند دشوار باشد و فعالیت های مختلفی برای کمپین یا استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق وجود دارد که همگام شدن با هر جنبه‌ای یک چالش واقعی است به همین....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ب.ظ

نیاز به بازاریابی دیجیتال

blog چرا به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید ما در مباحث قبلی راجب اهمیت بازاریابی دیجیتال صحبت کردیم و حال می خواهیم درباره اینکه چرا بیزینس ها....

نیاز به بازاریابی دیجیتال

blog چرا به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید ما در مباحث قبلی راجب اهمیت بازاریابی دیجیتال صحبت کردیم و حال می خواهیم درباره اینکه چرا بیزینس ها نیاز به بازاریابی دیجیتال دارند را بررسی کنیم. بازاریابی دیجیتال مهم است زیرا یک کسب و کار را با مشتریانش زمانی که آنلاین هستند مرتبط می­کند و در تمام صنایع....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال

blog چگونه فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال به فروش کمک می‌کنند؟ فرآیند فروش محصولات و خدمات به دلیل پیشرفت های جدید و در حال توسعه فناوری....

فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال

blog چگونه فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال به فروش کمک می‌کنند؟ فرآیند فروش محصولات و خدمات به دلیل پیشرفت های جدید و در حال توسعه فناوری تغییر کرده است. اگر به دنبال افزایش فروش برای بیزینس خود هستیم، باید فروش دیجیتال را در نظر بگیریم تا به ما در دستیابی به اهداف درآمدی و ارائه ارزش....
۸:۰۰ ق.ظ