Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / استراتژی تولید محتوا (Content Production Strategy)


اهمیت استراتژی تولید محتوا

در سال‌ های اخیر، تولید محتوا اهمیت بسیار زیادی در بازاریابی کسب و کارهای بزرگ و کوچک پیدا کرده است. یکی از انواع تولید محتوا، تولید محتوای تصویری است. نتایج تحقیقات نشان می دهد که  ۹۰ درصد از اطلاعات وارد شده در مغز بصری بوده و ۶۵ درصد از افراد نیز با دیدن، اطلاعات را در مغز خود ذخیره می کنند. به همین دلیل است که متخصصان همواره بر اهمیت تولید محتوای تصویری تاکید دارند. تولید محتوای تصویری انواع مختلفی دارد که اجرای هر کدام از آن ها نیازمند طراحی و تدوین استراتژی است که در ادامه به آن می پردازیم.


 ویدیو تبلیغاتی


تولید محتوای ویدیویی یکی از روش های قدرتمند برای جلب توجه مشتریان است. از همین رو، ویدئو مارکتینگ روز به روز، اهمیت بیشتری پیدا می کند. برندهای بزرگ در سراسر دنیا برای تولید محتوای ویدیویی خود هزینه و وقت زیادی صرف می کنند؛ زیرا آن ها به خوبی دریافته اند در صورتی که موفق به تولید ویدیو تاثیرگذار شوند، باعث افزایش محبویت برند خود در بین مخاطبان خواهند شد.

در اغلب موارد مخاطبان در ارتباط با محتوای تصویری، تعامل بیشتری از خود نشان می دهند و حتی ممکن است آن را با دیگران به اشتراک بگذارند. برای تدوین استراتژی ویدئو مارکتینگ، توجه به نکات زیر ضروری است:

  • اهداف بازاریابی ویدیویی یا ویدیو مارکتینگ مشخص شود.
  • بستری که قرار است ویدیو منتشر شود، مشخص شود.
  • ساخت ویدیو به افراد متخصص در این حوزه سپرده شود.
  • داستان و سناریو ویدیو با توجه به مخاطب هدف نوشته شود.
  • هزینه ساخت ویدئو به درستی برآورد شود تا در تامین بودجه، مشکل به وجود نیاید.

یکی از شاخه های تولید محتوای تصویری، عکاسی تبلیغاتی است -گروه تبلیغاتی مثلث
یکی از شاخه های تولید محتوای تصویری، عکاسی تبلیغاتی است.

عکاسی تبلیغاتی


یکی از شاخه های تولید محتوای تصویری، عکاسی تبلیغاتی است. عکاسی از محصولات یا خدمات به منظور تبلیغات، سابقه ای دیرینه دارد. اما در سال های اخیر عکاسی تبلیغاتی دچار تحول زیادی شده است. عکاسان تبلیغاتی از ابزارهای مختلفی برای پیاده سازی ایده های خود کمک می گیرند، به همین دلیل است عکس هایی که امروزه در شبکه های اجتماعی یا وب سایت ها می بینیم از تاثیر گذاری زیادی برخوردار هستند.

در طراحی استراتژی تولید محتوا تصویری توجه به این نکته حائز اهمیت است که هر چند محتوای متنی از اهمیت بسیار زیادی در معرفی محصول یا خدمات برخوردار است، اما آن چیزی که در نهایت باعث می شود، مخاطب تصمیم نهایی خود را بگیرد، عکس است. بنابراین، باید عکاسی از محصول با صبر و حوصله زیادی انجام شود تا بتواند اثرگذاری لازم را داشته باشد.

از طرف دیگر یکی از عوامل مهم در عکاسی تبلیغاتی که باید به آن توجه کرد، پرهیز از هرگونه کپی برداری است. داشتن خلاقیت و ایده های بکر است که مخاطب را به سوی خود جذب می کند و باعث می شود آن محصول را بخرد یا از خدمات آن استفاده کند.


هدف اصلی پوستر جذب مخاطب به واسطه گرافیک زیباست _ آژانس تبلیغاتی مثلث
هدف اصلی پوستر جذب مخاطب به واسطه گرافیک زیباست.

پوستر تبلیغاتی


پوستر یکی از قدیمی ترین انواع استراتژی تولید محتوا است. پوسترهای تبلیغاتی در صورتی که به صورت هوشمندانه انتخاب شوند، می‌توانند کمک بزرگی به شناخته شدن برند بکنند. پوستر تبلیغاتی از دو عنصر گرافیک و متن تشکیل شده است. هدف اصلی در طراحی پوستر این است که مخاطب به واسطه گرافیک زیبا، از دور جذب پوستر شود و زمانی که نزدیک تر شد بتواند متن پوستر را بخواند.

پوسترها انواع مختلفی مانند پوستر خبری، ترغیب کننده، تزئینی و تبلیغاتی دارند. پوستر تبلیغاتی برای شناساندن یک کالا یا تبلیغ بیشتر برای آن، مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهم ترین ویژگی های پوستر تبلیغاتی خوب این است که بتواند مخاطب هدف را حداقل به مدت ۱۵ ثانیه متوقف کند و آن ها را به خواندن محتوای نوشتاری ترغیب کند.

البته نباید فراموش کرد که یک پوستر خوب به همان اندازه که می تواند تاثیر مثبت در رشد و توسعه یک کسب و کار داشته باشد، یک پوستر بد هم می تواند به همان اندازه آسیب های جدی وارد کند. بنابراین پوستر تبلیغاتی باید توسط افراد متخصص در این حوزه طراحی شود.


تیزر تبلیغاتی حس کنجکاوی بیننده را در مورد محصول برانگیخته می کند _ آژانس تبلیغاتی مثلث
تیزر تبلیغاتی حس کنجکاوی بیننده را در مورد محصول برانگیخته می کند.

تیزر تبلیغاتی


تیزر تبلیغاتی نوعی از استراتژی تولید محتوا است که سعی دارد در زمان کوتاهی به مخاطب در ارتباط با محصول یا خدمات خاصی در قالب ویدیو اطلاعات بدهد. اما توجه به این نکته حائز اهمیت است که در تیزر تبلیغاتی تنها نشانه هایی از ویدیو اصلی، نمایش داده می شود. به عبارت دیگر با دادن سرنخ هایی به مخاطب سعی می شود که حس کنجکاوی بیننده را در مورد محصول بر انگیزد. استراتژی تولید تیزر تبلیغاتی در حالت کلی به سه دسته زیر تقسیم می شود:

تیزر تبلیغاتی رئال: در این تیزر از انسان های واقعی در محیط واقعی فیلم برداری می شود و خود محصول بدون هیچ گونه اغراقی به صورت واقعی نشان داده می شود.

تیزر تبلیغاتی انیمیشن: این نوع تیزر توسط نرم افزارهای کامپیوتری در قالب انیمیشن ساخته می شود. شخصیت های استفاده شده در تیزر تبلیغاتی انیمیشن غیر واقعی و کارتونی هستند.

تیزر تبلیغاتی رئال انیمیشن: این نوع از تیزر، ترکیبی از دو نوع تیزر تبلیغاتی رئال و تیزر تبلیغاتی انیمیشن است. در واقع افراد حقیقی با تصاویر انیمیشین ترکیب می شوند. این نوع از تیزر معمولا برای تبلیغ خوراکی یا محصولات آموزشی کودکان و نوجوانان کاربرد دارد.

این که از کدام استراتژی برای ساخت تیزر استفاده شود، بستگی به هدف از تبلیغات، مخاطب هدف و امکانات موجود دارد.


مستند سازی تهیه یک ویدئو از آغاز تا تکمیل یک پروژه است - گروه تبلیغاتی مثلث
مستند سازی در واقع تهیه یک ویدیو از آغاز تا تکمیل یک فعالیت و یا پروژه است.

مستند تبلیغاتی (مستند صنعتی)


مستند تبلیغاتی یکی دیگر از انواع تولید محتوای تصویری است. مستند سازی در واقع تهیه یک ویدیو از آغاز تا تکمیل یک فعالیت و یا پروژه است. در مستند تبلیغاتی در صورت نیاز از اسناد و مدارک نیز استفاده می شود. مستند صنعتی و تبلیغاتی برای شرکت ها این فرصت را ایجاد می کنند تا بتوانند خود را به مخاطبین هدف خود معرفی کنند.

بهترین زمان برای ساخت مستند تبلیغاتی زمانی است که برند تا حدی در بین مردم شناخته شده است. مستند در این مرحله به برند کمک می کند تا اعتماد مخاطبین خود را به دست بیاورد. در طراحی استراتژی تولید محتوای تصویری باید به این نکته توجه داشت که هدف مستند صنعتی و تبیلغاتی انتقال پیام اصلی برند و گزارش خدمات و فعالیت های شرکت ها به صورت واقعی به مخاطبین هدف است و نباید به سراغ صحنه های غیر واقعی رفت.

به عنوان مثال بسیاری از برندهای ایرانی با ساخت مستندهای تبلیغاتی حرفه ای موفق شده اند دیدگاه مردم را نسبت به کالاهای داخلی تغییر دهند. این نشان دهنده اهمیت استراتژی تولید محتوا است.


برای تولید محتوای تصویری از ابزارها و امکانات مختلفی استفاده می کنند- گروه تبلیغاتی مثلث
استفاده از امکانات مختلف برای تولید محتوا تصویری

تعرفه تولید محتوای تصویری


تعرفه تولید محتوای تصویری به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم ترین موارد تاثیر گذار در قیمت تولید محتوای تصویری، نوع محتوا است. به عنوان مثال قیمت ساخت یک ویدئو معرفی شرکت با ساخت یک پوستر تبلیغاتی یکسان نیست. یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در قیمت، زمان ویدیو است. بدون شک با افزایش زمان ویدئو، هزینه ساخت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

 از طرف دیگر برای تولید محتوای تصویری می توان از ابزارها و امکانات مختلفی استفاده کرد. هر چقدر که شما بخواهید تولید محتوای تصویری با کیفیتی انجام دهید باید هزینه بیشتری را در نظر بگیرید.


صحبت نهایی


حتما شما نیز بارها شنیده اید که محتوا پادشاه است. اما واقعیت این است که هر محتوایی پادشاه نیست، تنها محتوایی پادشاه است که به اشتراک گذاشته شود. تولید محتوای تصویری در صورتی که دارای یک استراتژی صحیح باشد منجر به جذب مشتری و شناخته شدن برند خواهد داشت؛ در غیر این صورت تنها باعث از بین رفتن هزینه و وقت خواهد شد. به همین دلیل ما توصیه می کنیم برای طراحی استراتژی تولید محتوای خود و انتخاب این که کدام نوع از محتوای ویدیویی مناسب شما است، از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید.


مطالب مرتبط :

Video Content Strategy: The Ultimate Guide

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ق.ظ

هوش مصنوعی در بازاریابی

blog استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی هر روز که می گذرد، کاربردها و استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.....

هوش مصنوعی در بازاریابی

blog استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی هر روز که می گذرد، کاربردها و استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. در چند سال اخیر، بازاریابان برای گنجاندن هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال مردد بودند. از ۲۰۲۱ شرکت های دیجیتال مارکتینگ، از هوش مصنوعی برای آسان تر کردن زندگی و کار....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

استراتژی بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing Strategy)

blog چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق ایجاد کنیم بسیاری از برندها فقط به دنبال آخرین روند بازاریابی دیجیتال هستند. برای هر موفقیت یک شبه در....

استراتژی بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing Strategy)

blog چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق ایجاد کنیم بسیاری از برندها فقط به دنبال آخرین روند بازاریابی دیجیتال هستند. برای هر موفقیت یک شبه در دنیای دیجیتال مارکتینگ، ده ها برند وجود دارد که بی سر و صدا استراتژی های بازاریابی دیجیتالی، بازاریابی قوی و غنی از داده ها را ایجاد می کنند. تعهد به....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ب.ظ

مدل هوک یا قلاب (Hook Model)

blog مدل هوک یا قلاب در بازاریابی مدل هوک (Hook Model) برای اولین بار در کتابی به نام “قلاب” (Hook) توسط نیر ایال، نویسنده، مدرس و....

مدل هوک یا قلاب (Hook Model)

blog مدل هوک یا قلاب در بازاریابی مدل هوک (Hook Model) برای اولین بار در کتابی به نام “قلاب” (Hook) توسط نیر ایال، نویسنده، مدرس و سرمایه گذار آمریکایی اسرائیلی الاصل معرفی شد. این یک مدل فکری است که برای ساختن محصولات شکل‌دهنده عادت استفاده می‌شود. این کتاب موضوعاتی مانند چگونگی شکل‌گیری عادات با استفاده از....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

رفرش برند (Brand Refresh)

blog چگونه رفرش برند می تواند عملکرد کسب و کار را احیا کند به رفرش برند رفرش برند (Brand Refresh) یکی از ساده ترین و تاثیرگذارترین....

رفرش برند (Brand Refresh)

blog چگونه رفرش برند می تواند عملکرد کسب و کار را احیا کند به رفرش برند رفرش برند (Brand Refresh) یکی از ساده ترین و تاثیرگذارترین راه هایی است که می توانیم زندگی جدیدی به برند خود بیافزاییم  و همچنین ارتباط جدیدی در چشم مشتریان خود ایجاد کنیم. در درجه اول یک راه حل نمایشی، به....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ب.ظ

تحول دیجیتال (Digital Transformation)

blog تحول دیجیتال برای همسویی بازاریابی و فروش هر زمان که به دنبال تغییر وضعیت موجود باشیم، موانع بازدارنده و دردسرهای فزاینده ای وجود خواهد داشت.....

تحول دیجیتال (Digital Transformation)

blog تحول دیجیتال برای همسویی بازاریابی و فروش هر زمان که به دنبال تغییر وضعیت موجود باشیم، موانع بازدارنده و دردسرهای فزاینده ای وجود خواهد داشت. اما زمانی که نوبت به همسویی سازمان‌های داخلی در بازاریابی و فروش (و خدمات مشتری) می‌رسد، این مبارزه می‌تواند نتایج بسیار زیادی داشته باشد. اما هیچ سازمانی و هیچ مدیریتی....
۸:۰۰ ب.ظ