Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / ارزش پیشنهادی برند (Brand Value)


آنچه برای شناخت ارزش پیشنهادی برند لازم است


به طور کلی ارزش پیشنهادی برند، تاثیر به سزایی بر روی فرآیند بازاریابی داشته و شناخت آن، موجب موفق شدن کسب و کار شما می شود. ارزش پیشنهادی یک برند در حقیقت تضمینی است که برای خرید کالاها و محصولات آن برند، به مشتریان داده می شود تا با خیال راحت محصولات مورد نظر خود را خریداری کنند. امروزه تمرکز ارزش پیشنهادی یک بر‌ند‌ تنها بر روی برطرف کردن احتیاج مشتریان و تاثیرگذاری بر انتخاب مشتریان به منظور علاقه مند ساختن آن ها به خرید می باشد. از طرفی هدف اصلی یک برند، افزایش میزان رضایت و وفاداری مشتریان است که ارزش پیشنهادی‌ برند در این زمینه کمک بسیاری به آن ها می کند.


ارزش برند چیست؟

اگر شرکت شما ادغام شود یا توسط یک بیزینس دیگر خریداری شود و آنها بخواهند از نام، نشان و هویت برند شما برای فروش محصولات یا خدمات استفاده کنند، ارزش‌ بر‌ند شما هزینه ای است که برای آن حق به شما می پردازند. این ارزش مبتنی بر بازار است.

راه دیگر برای ارزش‌ گذاری در مورد بر‌ند، هزینه جایگزینی (ارزش برند بر اساس هزینه) است. به این معنا، ارزش نام تجاری هزینه ای است که شما باید برای طراحی، اجرا، تبلیغ و تقویت یک نام تجاری کاملا جدید در همان سطح نام تجاری قبلی خود هزینه کنید.

این رقم ممکن است شامل هزینه استخدام یک آژانس تبلیغاتی و طراحی، زمان و تلاش صرف شده برای بازاریابی و استراتژی رسانه های اجتماعی، هزینه تبلیغات، گسترش روابط عمومی و حمایت مالی و غیره باشد.

ارزش ویژه برند و ارزش‌ بر‌ند هر دو مشابه هستند اما یکسان نیستند. در مورد تفاوت هر کدام در ادامه توضیح بیشتر می دهیم:


کمک کردن مشتریان وفادار به ارزش ویژه برند - گروه تبلیغاتی مثلث
کمک کردن مشتریان وفادار به ارزش ویژه برند

تفاوت ارزش ویژه برند و ارزش برند


ارزش ویژه برند

ارزش ویژه برند به درک مشتریان و میزان مثبت بودن نظر یا نگاه آنها بستگی دارد. مشتریانی که برند شما را به برند دیگر ترجیح می دهند و به مرور به برند شما وفاداری نشان می دهند و به ارزش ویژه برند شما کمک می کنند.

ارزش ویژه برند شامل مشخص بودن نام تجاری، حس و وفاداری مشتری به برند است که از ارزش‌ پیشنهادی بر‌ند یک محصول یا خدمات فعلی یا بالقوه که توسط برند هدایت می شود، افزایش یا کاهش می دهد. این ساختار کلیدی نه تنها در مدیریت بازاریابی بلکه برای استراتژی تجارت هم است.

ارزش ویژه برند نیز با نشان دادن این که برند نه تنها یک کمک تاکتیکی برای ایجاد فروش کوتاه مدت نیست، بلکه حمایت از یک استراتژی تجاری است که ارزشی بلند مدت به سازمان می افزاید. ارزش ویژه‌ بر‌ند را می توان به عنوان یک عامل موثر بر ارزش برند در نظر گرفت، زیرا در ایجاد ارزش ویژه برند خود، شما در کیفیتی که ارزش آن را افزایش می دهد مشارکت می کنید.

مواردی مانند به رسمیت شناختن نام تجاری، ارتباط مثبت با کیفیت و ایجاد مزیت رقابتی موثر یا ارزش ایده آل گرایانه و … همه این عوامل با افزایش هزینه مشتری و وفاداری مشتری باعث افزایش درآمد می شود.

با این حال، یک نام تجاری همچنین می تواند بدون داشتن ارزش ویژه ارزشمند باشد. به عنوان مثال، در مرحله پیش از عرضه محصول، یک شرکت قبل از اینکه مشتریان آینده آن را ببیند پول خرج کرده و برای توسعه آن سرمایه گذاری می کند.

ارزش ویژه برند هم با شهرت و هم با هدف بر‌ند‌ ارتباط دارد، زیرا اینها به نحوی همسویی ارزش های شخصی مشتری با نام تجاری و پیوند حاصله بین آنها مربوط می شود.


ارزش برند

ارزش برند یک معیار مالی برای تخمین ارزش‌ برند شما است و برای تعیین آن، مشاغل باید ارزش‌ برند را در بازار تخمین بزنند. به عبارت دیگر، کسی که برند را خریداری می کند چقدر حاضر به پرداخت هزینه است؟

در مقایسه ارزش برند و ارزش ویژه برند، ارزش ویژه برند مفهومی مبهم تر است و اندازه گیری آن سخت تر است، زیرا به انگیزه، نظر و رفتار مصرف کننده مربوط می شود تا ارقام مالی.


استفاده از ارزش پیشنهادی برند برای جذب مخاطب - گروه تبلیغاتی مثلث
استفاده از ارزش پیشنهادی برند برای جذب مخاطب

بررسی اهمیت ارزش پیشنهادی یک برند در موفقیت برندینگ

با توجه به اینکه امروزه حجم ارائه دهندگان کالا و خدمات در کسب و کارهای مختلف بالا می باشد، میزان رقابت هم بسیار زیاد بوده و هر کدام کالا و خدماتی با کیفیت درجه یک ارائه می دهند.

به طور کلی انتخاب مشتریان به عواملی مانند تصمیمات عاطفی، کیفیت، کارایی و ویژگی های دیگر محصولات بستگی داشته و اغلب بهترین گزینه را متناسب با نیازهای خود انتخاب می کنند بنابراین بهتر است علاوه بر ویژگی های کیفیتی، با استفاده از ارزش‌ پیشنهادی بر‌ند‌ یک نوع عامل متفاوت هم برای محصولات خود مطرح کنید تا مخاطب را جذب خود کند.


نحوه طراحی ارزش‌پیشنهادی برند

به طور کلی می توانید مزایایی متفاوت برای برند و محصولات خود خلق کنید تا محصولات شما را از محصولات رقبا متمایز سازد. به عنوان مثال می توانید یک پیشنهاد فروش رد نشدنی برای کسب و کار خود طراحی کنید که موجب جذب مشتری شود. برخی از ترفندهایی که می توانید برای ارزش پیشنهادی‌ بر‌ند استفاده کنید عبارتند از:

– استفاده از شعار تعویض کالا تا یک هفته

– استفاده از شعار دریافت کالای رایگان به عنوان پاداش و مزایا

– تبلیغ از طریق حضور در مسابقات متفاوت یا برنامه های تلویزیونی

با استفاده از ترفندهای متفاوتی که برندهای موفق جهان از آن ها بهره گرفته اند، می توانید ارزش پیشنهادی خود را تعیین کرده و در جهت توسعه برندینگ تلاش کنید.


قیمت  جزء ارزش پیشنهادی برند است - مجموعه تبلیغاتی مثلث
قیمت جزء ارزش پیشنهادی برند است

عوامل موثر در تعریف ارزش پیشنهادی برند

۱. جدید بودن: به طور کلی استفاده از ترفندها و خدمات جدید، دارای ارزش بسیاری برای مخاطبان بوده و موجب علاقه مند ساختن آن ها به خرید می شود.

۲. قیمت: قیمت هم به عنوان ارزش پیشنهادی برند ارائه داده می شود؛ چرا که اولویت مشتریان برای خرید محصولات با کیفیت، قیمت مناسب می باشد.

۳. طراحی: طراحی ظاهر یک برند‌و محصول، تاثیر بسیاری بر ذهن مشتریان داشته و نوعی ارزش پیشنهادی محسوب می شود.

۴. عملکرد و کارایی: در برخی موارد عملکرد و کارایی خوب یک محصول برای مشتریان بسیار مهم تر از بر‌ند بوده و ارزش‌ پیشنهادی در حقیقت همان عملکرد بالای محصولات به حساب می آید.

۵. ضمانت نامه و گارانتی: امروزه کالاهایی که دارای ضمانت نامه و خدمات پس از فروش هستند، طرفدار بیشتری داشته و دارای ریسک خرید کمتری می باشد. بنابراین مشتریان ترجیح می دهند کالا یا محصولی را خریداری کنند که دارای گارانتی می باشد.

۶. کاهش هزینه ها: شما می توانید با ارائه ارزش پیشنهادی‌ بر‌ند در زمینه کاهش هزینه ها، نظر مخاطبان را به خود جلب کرده و موجب رونق کسب و کار می شود.

۷. سفارشی سازی: به طور کلی مشتریان سلایق مختلفی دارند ولی صاحبان بر‌ند‌ می توانند با طراحی محصولاتی متناسب با سلایق شخصی آن ها یا ارائه خدمات و محصولاتی مختص برخی افراد، ارزش پیشنهادی برند خود را تعیین کنند. به عنوان مثال برخی شرکت ها با ساخت کف پوشی مختص اتومبیل، مشتریان بیشتری جذب کنند.


ایجاد ارزش پیشنهادی برند با توجه به سلیقه مشتریان - گروه تبلیغاتی مثلث
ایجاد ارزش پیشنهادی برند با توجه به سلیقه مشتریان

۸. راحتی استفاده از آن: سهولت استفاده از یک محصول، ارزش پیشنهادی آن محصول را تعیین کرده و نظر مشتریان بسیاری را به خود جلب می کند.

۹. ایجاد مقام و منزلت: در برخی از موارد، مشتریان سعی دارند با استفاده از برندهای معروف، ثروت و منزلت خود را به نمایش گذاشته و به دنبال ارزش محصولات می باشند.


کلام آخر

بنابراین ارزش پیشنهادی برند در حقیقت همان شهرت بر‌ند‌ بوده و باید متناسب با سلایق جامعه طراحی شود تا موجب توسعه برندینگ و سودآوری بیشتر شود. همانطور که گفته شد، ارزش پیشنهادی به عوامل زیادی بستگی دارد که با شناخت آن ها می توانیم در جهت ایجاد اعتماد نسبت به بر‌ند‌ در بین مشتریان، تلاش کنیم.


مطالب مرتبط:

?What is brand value and how to measure and improve it

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ق.ظ

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت....

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت ظریفی بین این دو وجود دارد. هر دو عملکرد قصد دارند درآمد کسب و کار را افزایش دهند، اما روشی که آنها برای انجام این کار تلاش می کنند متفاوت....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از....

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از ضروریات زندگی روزمره هم تبدیل شده است. بسیاری از مردم در طول روزهای هفته بیشتر زمان خود را به صورت آنلاین سپری می کنند و اینترنت بدون شک مکانی برای....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر....

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر این، اغلب تبلیغات صرف این کالاها برای ایجاد روابط پایدار با مشتریان کافی نیست. ایجاد هویت برند قوی و استفاده از تبلیغات برند، کلید ایجاد چنین اعتماد و دستیابی به....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه....

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه تنها چیزی است که تاثیر به یاد ماندنی را در مصرف کنندگان ایجاد می کند، بلکه به مشتریان و مخاطبان اجازه می دهد تا بدانند که از بیزینس چه انتظاری....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد....

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد و قابل تشخیص توسط مشتریان باشد. برند قوی چیزی است که پشت هر محصول موفق قرار می گیرد. نظرسنجی جهانی نوآوری محصولات جدید نیلسن کشف کرد که تقریباً ۵۹٪ از....
۸:۰۰ ق.ظ