Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / ارزش پیشنهادی برند (Brand value)

آنچه برای شناخت ارزش پیشنهادی برند لازم است

به طور کلی ارزش پیشنهادی برند، تاثیر به سزایی بر روی فرآیند بازاریابی داشته و شناخت آن، موجب موفق شدن کسب و کار شما می شود. ارزش پیشنهادی یک برند در حقیقت تضمینی است که برای خرید کالاها و محصولات آن برند، به مشتریان داده می شود تا با خیال راحت محصولات مورد نظر خود را خریداری کنند. امروزه تمرکز ارزش پیشنهادی یک برند تنها بر روی برطرف کردن احتیاج مشتریان و تاثیرگذاری بر انتخاب مشتریان به منظور علاقه مند ساختن آن ها به خرید می باشد. از طرفی هدف اصلی یک برند، افزایش میزان رضایت و وفاداری مشتریان است که ارزش پیشنهادی برند در این زمینه کمک بسیاری به آن ها می کند.

ارزش برند

اگر شرکت شما ادغام شود یا توسط یک بیزینس دیگر خریداری شود و آنها بخواهند از نام، نشان و هویت برند شما برای فروش محصولات یا خدمات استفاده کنند، ارزش برند شما هزینه ای است که برای آن حق به شما می پردازند. این ارزش برند مبتنی بر بازار است.

راه دیگر برای ارزش گذاری در مورد برند، هزینه جایگزینی (ارزش برند بر اساس هزینه) است. به این معنا، ارزش نام تجاری هزینه ای است که شما باید برای طراحی، اجرا ، تبلیغ و تقویت یک نام تجاری کاملا جدید در همان سطح نام تجاری قبلی خود هزینه کنید.

این رقم ممکن است شامل هزینه استخدام یک آژانس تبلیغاتی و طراحی، زمان و تلاش صرف شده برای بازاریابی و استراتژی رسانه های اجتماعی، هزینه تبلیغات، گسترش روابط عمومی و حمایت مالی و غیره باشد.

ارزش ویژه برند و ارزش برند هر دو مشابه هستند اما یکسان نیستند. در مورد تفاوت هر کدام در ادامه توضیح بیشتر می دهیم:

مشتریانی که برند شما را بر دیگران ترجیح می دهند و به مرور به برند شما وفاداری نشان می دهند و به ارزش ویژه برند ... - مجموعه تبلیغاتی مثلث

تفاوت ارزش ویژه برند و ارزش برند

ارزش ویژه برند

ارزش ویژه برند به درک مشتریان و میزان مثبت بودن نظر یا نگاه آنها بستگی دارد. مشتریانی که برند شما را به برند دیگر ترجیح می دهند و به مرور به برند شما وفاداری نشان می دهند، به ارزش ویژه برند شما کمک می کنند.

ارزش ویژه برند شامل مشخص بودن نام تجاری، حس و وفاداری مشتری به برند است که از ارزش یک محصول یا خدمات فعلی یا بالقوه که توسط برند هدایت می شود، افزایش یا کاهش می دهد. این ساختار کلیدی در مدیریت نه تنها برای بازاریابی بلکه برای استراتژی تجارت هم است.

ارزش ویژه برند نیز با نشان دادن این که برند نه تنها یک کمک تاکتیکی برای ایجاد فروش کوتاه مدت نیست، بلکه حمایت از یک استراتژی تجاری است که ارزشی بلند مدت به سازمان می افزاید. ارزش ویژه برند را می توان به عنوان یک عامل موثر بر ارزش برند در نظر گرفت، زیرا در ایجاد ارزش ویژه برند خود، شما در کیفیتی که ارزش آن را افزایش می دهد مشارکت می کنید.

مواردی مانند به رسمیت شناختن نام تجاری، ارتباط مثبت با کیفیت و ایجاد مزیت رقابتی موثر یا ارزش ایده آل گرایانه و … همه این عوامل با افزایش هزینه مشتری و وفاداری مشتری باعث افزایش درآمد می شود.

با این حال، یک نام تجاری همچنین می تواند بدون داشتن ارزش ویژه ارزشمند باشد. به عنوان مثال، در مرحله پیش از عرضه محصول، یک شرکت قبل از اینکه مشتریان آینده آن را ببینند پول خرج کرده و برای توسعه آن سرمایه گذاری می کند.

ارزش ویژه برند هم با شهرت و هم با هدف برند ارتباط دارد، زیرا اینها به نحوی همسویی ارزش های شخصی مشتری با نام تجاری و پیوند حاصله بین آنها مربوط می شود.

ارزش برند

ارزش برند یک معیار مالی برای ارزش برند شما است. برای تعیین ارزش برند، مشاغل باید ارزش برند را در بازار تخمین بزنند. به عبارت دیگر، کسی که برند را خریداری می کند چقدر حاضر به پرداخت هزینه است؟

در مقایسه ارزش برند و ارزش ویزه برند، ارزش ویژه برند مفهومی مبهم تر است و اندازه گیری آن سخت تر است، زیرا به انگیزه، نظر و رفتار مصرف کننده مربوط می شود تا ارقام مالی.

با استفاده از ارزش پیشنهادی برند یک نوع عامل متفاوت هم برای محصولات خود مطرح کنید تا مردم را جذب خود کند - گروه تبلیغاتی مثلث

بررسی اهمیت ارزش پیشنهادی یک برند در موفقیت برندینگ

با توجه به اینکه امروزه حجم ارائه دهندگان کالا و خدمات در کسب و کارهای مختلف بالا می باشد، میزان رقابت هم بسیار زیاد بوده و هر کدام کالا و خدماتی با کیفیت و درجه یک ارائه می دهند.

به طور کلی انتخاب مشتریان به عواملی مانند تصمیمات عاطفی، کیفیت، کارایی و ویژگی های محصولات بستگی داشته اغلب بهترین گزینه را متناسب با نیازهای خود انتخاب می کنند. بنابراین بهتر است علاوه بر ویژگی های کیفیتی، با استفاده از ارزش پیشنهادی برند یک نوع عامل متفاوت هم برای محصولات خود مطرح کنید تا مردم را جذب خود کند.

نحوه طراحی ارزش پیشنهادی برند

به طور کلی می توانید مزایایی متفاوت برای برند و محصولات خود خلق کنید تا محصولات شما را از محصولات رقبا متمایز سازد. به عنوان مثال می توانید یک پیشنهاد فروش رد نشدنی برای کسب و کار خود طراحی کنید که موجب جذب مشتری شود. برخی از ترفندهایی که می توانید برای ارزش پیشنهادی برند استفاده کنید عبارتند از:

– استفاده از شعار تعویض کالا تا یک هفته

– استفاده از شعار دریافت کالای رایگان به عنوان پاداش و مزایا

– تبلیغ از طریق حضور در مسابقات متفاوت یا برنامه های تلویزیونی

با استفاده از ترفندهای متفاوتی که برندهای موفق جهان از آن ها بهره گرفته اند، می توانید ارزش پیشنهادی خود را تعیین کرده و در جهت توسعه برندینگ تلاش کنید.

 قیمت هم به عنوان ارزش پیشنهادی برند ارائه داده می شود. اولویت مشتریان برای خرید با کیفیت،قیمت مناسب می باشد - مجموعه تبلیغاتی مثلث

عوامل موثر در تعریف ارزش پیشنهادی برند

۱. جدید بودن: به طور کلی استفاده از ترفندها و خدمات جدید، دارای ارزش بسیاری برای مخاطبان بوده و موجب علاقه مند ساختن آن ها به خرید می شود.

۲. قیمت: قیمت هم به عنوان ارزش پیشنهادی برند ارائه داده می شود؛ چرا که اولویت مشتریان برای خرید محصولات با کیفیت، قیمت مناسب می باشد.

۳. طراحی: طراحی ظاهر یک برند و محصول، تاثیر بسیاری بر ذهن مشتریان داشته و نوعی ارزش پیشنهادی محسوب می شود.

۴. عملکرد و کارایی: در برخی موارد عملکرد و کارایی خوب یک محصول برای مشتریان بسیار مهم تر از برند بوده و ارزش پیشنهادی در حقیقت همان عملکرد بالای محصولات به حساب می آید.

۵. ضمانت نامه و گارانتی: امروزه کالاهایی که دارای ضمانت نامه و خدمات پس از فروش هستند، طرفدار بیشتری داشته و دارای ریسک خرید کمتری می باشد. بنابراین مشتریان ترجیح می دهند کالا یا محصولی را خریداری کنند که دارای گارانتی می باشد.

۶. کاهش هزینه ها: شما می توانید با ارائه ارزش پیشنهادی برند در زمینه کاهش هزینه ها، نظر مخاطبان را به خود جلب کرده و موجب رونق کسب و کار می شود.

مشتریان سلایق مختلفی دارند صاحبان برند با طراحی محصولاتی متناسب با سلایق آن ها می توانند ارزش پیشنهادی برند ...- آژانس تبلیغاتی مثلث

۷. سفارشی سازی: به طور کلی مشتریان سلایق مختلفی دارند ولی صاحبان برند می توانند با طراحی محصولاتی متناسب با سلایق شخصی آن ها یا ارائه خدمات و محصولاتی مختص برخی افراد، ارزش پیشنهادی برند خود را تعیین کنند. به عنوان مثال برخی شرکت ها با ساخت کف پوشی مختص اتومبیل، مشتریان بیشتری جذب کنند.

۸. راحتی استفاده از آن: سهولت استفاده از یک محصول، ارزش پیشنهادی آن محصول را تعیین کرده و نظر مشتریان بسیاری را به خود جلب می کند.

۹. ایجاد مقام و منزلت: در برخی از موارد، مشتریان سعی دارند با استفاده از برندهای معروف، ثروت و منزلت خود را به نمایش گذاشته و به دنبال ارزش محصولات می باشند.

کلام آخر

بنابراین ارزش پیشنهادی برند در حقیقت همان شهرت برند بوده و باید متناسب با سلایق جامعه طراحی شود تا موجب توسعه برندینگ و سودآوری بیشتر شود. همانطور که گفته شد، ارزش پیشنهادی به عوامل زیادی بستگی دارد که با شناخت آن ها می توانید در جهت ایجاد اعتماد به برند بین مشتریان، تلاش کنید.

مطالب مرتبط:

What is brand value and how to measure and improve it?

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -
جدیدترین مطالب وبلاگ
۱۴۰۰-۰۹-۰۴

ریبرندینگ (rebranding)

blog هر آن چه که باید در مورد ریبرندینگ یا بازسازی برند (تغییر نام تجاری) بدانید آیا در فکر تغییر نام تجاری خود هستید؟ شاید دیگر....

ریبرندینگ (rebranding)

blog هر آن چه که باید در مورد ریبرندینگ یا بازسازی برند (تغییر نام تجاری) بدانید آیا در فکر تغییر نام تجاری خود هستید؟ شاید دیگر آن قدر از لوگوی خود الهام نمی گیرید، یا احساس می کنید از لحاظ زیبایی شناسی با ارزش های شما مطابقت ندارد، یا با شرکت خود در حال بحث و....
۱۴۰۰-۰۹-۰۴
۱۴۰۰-۰۸-۲۹

ارزش پیشنهادی برند (Brand value)

blog آنچه برای شناخت ارزش پیشنهادی برند لازم است به طور کلی ارزش پیشنهادی برند، تاثیر به سزایی بر روی فرآیند بازاریابی داشته و شناخت آن،....

ارزش پیشنهادی برند (Brand value)

blog آنچه برای شناخت ارزش پیشنهادی برند لازم است به طور کلی ارزش پیشنهادی برند، تاثیر به سزایی بر روی فرآیند بازاریابی داشته و شناخت آن، موجب موفق شدن کسب و کار شما می شود. ارزش پیشنهادی یک برند در حقیقت تضمینی است که برای خرید کالاها و محصولات آن برند، به مشتریان داده می شود....
۱۴۰۰-۰۸-۲۹
۱۴۰۰-۰۸-۲۴

سفیر برند کیست؟ (Who is the brand ambassador؟)

blog سفیر برند توسط شرکت‌ها و سازمان‌ها استخدام شده، به این منظور که ویژگی‌ها و نقاط مثبت برند آن شرکت را به مردم ارائه می دهد....

سفیر برند کیست؟ (Who is the brand ambassador؟)

blog سفیر برند توسط شرکت‌ها و سازمان‌ها استخدام شده، به این منظور که ویژگی‌ها و نقاط مثبت برند آن شرکت را به مردم ارائه می دهد و با این کار باعث می‌شود شناخت و آگاهی مردم نسبت به محصولات آن شرکت افزایش یابد. سفیر برند سعی در جلب اعتماد مردم دارد و این اعتماد در نهایت....
۱۴۰۰-۰۸-۲۴
۱۴۰۰-۰۸-۱۹

قیف فروش در بازاریابی (Sales funnel in marketing)

blog اصطلاح قیف فروش در بازاریابی و لید به چه معناست؟ در کسب ‌وکارهای بزرگ میزان فروش و مشتری مداری از مهم‌ترین عواملی است که باعث....

قیف فروش در بازاریابی (Sales funnel in marketing)

blog اصطلاح قیف فروش در بازاریابی و لید به چه معناست؟ در کسب ‌وکارهای بزرگ میزان فروش و مشتری مداری از مهم‌ترین عواملی است که باعث بقا و پایدار ماندن آن کسب و کار می ‌شود. اگر مشتری از خدماتی که ارائه می‌دهید راضی باشد، پیشرفت زیادی در کسب و کارتان می‌کنید. در گام نخست باید....
۱۴۰۰-۰۸-۱۹
۱۴۰۰-۰۸-۱۴

زبان بدن (Body Language)

blog در هر حوزه ای از کسب و کار نیاز به مشاوره وجود دارد. انواع کسب و کارها برای ادامه حیات خود بر حسب فعالیتشان نیاز....

زبان بدن (Body Language)

blog در هر حوزه ای از کسب و کار نیاز به مشاوره وجود دارد. انواع کسب و کارها برای ادامه حیات خود بر حسب فعالیتشان نیاز به همکاری با افراد و یا کسب و کار دیگر دارند. در مشاوره، بخش فروش و جذب مشتری از اصلی‌ترین بخش‌های آن است که مهمترین اقدامات باید در آن بخش....
۱۴۰۰-۰۸-۱۴