Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / برنامه ریزی و پخش محتوای تبلیغاتی


چرا برنامه ریزی در تولید و پخش محتوای تبلیغاتی مهم است؟


برنامه ریزی و پخش محتوای تبلیغاتی و استراتژی و برنامه ریزی در توزیع محتوا طرحی است که به کسب و کار کمک می کند تا محتوای خود را منتشر کنند. خواه تبلیغ آخرین محصول و جدیدترین آن باشد و یا کتاب الکترونیکی جدیدی را به اشتراک بگذارد. انتشار مطالب فقط می تواند شما را تا محتوای منشر شده ببرد، اما استراتژی توزیع محتوا باعث می شود که اکثر افرادی که شما و نوع بیزینس شما را دنبال می کنند آن را ببینند.

استراتژی های توزیع محتوا به دلیل مقدار داده ای که افراد و برند ها در هر دقیقه ایجاد می کنند مهم هستند.

به این آمار نگاه کنید:

کاربران اینستاگرام ۴۶۷۴۰ پست در دقیقه منتشر می کنند.

کاربران توییتر هر دقیقه ۴۵۶۰۰۰ توییت ارسال می کنند.

گوگل در هر دقیقه ۳،۶۰،۷۰۸۰ جستجو انجام می دهد.

LinkedIn هر روز بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر وارد سیستم می کند.

این آمار بدون شک گیج کننده است؛ اما چیزی که همه این آمارها نشان می دهند مهم است، هر دقیقه محتوای زیادی تولید می شود!

دستیابی سریع به مخاطبان با استراتژی توزیع محتوا _ آژانس تبلیغاتی مثلث
دستیابی سریع به مخاطبان با استراتژی توزیع محتوا

استراتژی توزیع محتوا چیست؟

استراتژی توزیع محتوا یک (برنامه ریزی و پخش محتوای تبلیغاتی) سند استراتژیک است که یک سازمان برای هدایت تلاش های بازاریابی خود برای ارتقا پست ها، منابع و سایر دارایی های محتوایی ایجاد می کند. دلایل ایجاد استراتژی توزیع محتوا بسیار زیاد است. تصادفی بودن پست را از بین می برد اما داشتن استراتژی ساختار فرآیند توزیع محتوا را فراهم می کند.

یک استراتژی متفکر توزیع محتوا روند دستیابی به مخاطب را در زمان مناسب ساده می کند و آنها را متقاعد می کند که اقدامات مورد نظر در مورد دارایی محتوای شما را انجام دهند. خواه بارگیری کتاب الکترونیکی باشد یا ثبت نام برای یک خبرنامه یا رزرو نسخه ی نمایشی در وب سایت شما.

استراتژی محتوا بخشی از برنامه بازاریابی شماست که به طور مداوم شما و تخصصی که در صنعت خود دارید را نشان می دهد. شاید شما هم شنیده باشید که ایجاد محتوا چقدر برای رشد کسب و کار شما مهم است، اما همانطور که در این پست خواهید دید، هدف آن باید برنامه ریزی شده باشد.

هنگامی که شما یک استراتژی محتوا تهیه می کنید، چند سوال برای پاسخ دادن وجود دارد. اکنون که راهکار توزیع محتوا را در مورد چرایی و دلیل آن فهمیدیم؛ اجازه دهید برخی از سوالات دیگری را که احتمالاً دارید، برطرف کنیم.


چه کسی مطالب شما را می خواند؟

مخاطبان محتوای شما چه کسانی هستند؟ برای چند مخاطب محتوا ایجاد می کنید؟ همان طور که ممکن است کسب و کار شما بیش از یک نوع مشتری داشته باشد، استراتژی محتوای شما می تواند بیش از یک نوع خواننده یا بیننده را تأمین کند. استفاده از انواع متنوعی از کانال ها به شما کمک می کند محتوای متفاوتی را به هر نوع مخاطبی که در ذهن دارید تحویل دهید و هر کسی را که شرکت شما با آن تجارت می کند درگیر کنید.

محصول یا خدمات باید مشکلی را حل می کند _ اژانس تبلیغاتی مثلث
محصول یا خدمات باید مشکلی را حل می کند

چه مشکلی را برای مخاطبان خود حل خواهید کرد؟

در حالت ایده آل، محصول یا خدمات شما مشکلی را حل می کند که می دانید مخاطبان شما با آن مواجه هستند. با همین رمز، محتوای شما با شروع شناسایی فروش، مخاطب شما را بیشتر می کند.

یک استراتژی محتوای صحیح از افراد، محصول شما پشتیبانی می کند. کسانی که هنوز می فهمند چالش های اصلی آنها چیست و کسانی که در حال حاضر برای غلبه بر این چالش ها از محصول شما استفاده می کنند. محتوای شما راه حل (های) ارائه شده شما را تقویت می کند و باعث می شود مشتریان شما توقع محصولات و خدمات با کیفیت تری از داشته باشند.


سوالات بزرگ درباره استراتژی های توزیع محتوا

استراتژی بازاریابی (برنامه ریزی و پخش محتوای تبلیغاتی) برای انواع مشاغل متفاوت به نظر می رسد، بنابراین استراتژی های توزیع محتوا نیز متفاوت خواهند بود. قبل از این که از ابتدا شروع به ساختن یک طرح کنید، بیایید به سه سوال متداول بازاریاب درباره استراتژی های توزیع محتوا پاسخ دهیم.


سوال ۱: آیا انواع مختلف مطالب باید استراتژی های مختلفی برای توزیع مطالب داشته باشند؟

 یکی از رایج ترین اشتباهاتی که مشاغل هنگام توزیع محتوای خود مرتکب می شوند استفاده از استراتژی توزیع یکسان برای کلیه دارایی های خود برای فروش و ایجاد محتوا است. اما این مانند ارسال رزومه و نامه برای بسیاری از مشاغل مختلف مشابه است و همه ما می دانیم که مورد آخر هرگز کارساز نیست.

سوال ۲: چگونه می توانم بدانم که استراتژی توزیع محتوا کار می کند؟

این سوالی است که اغلب به آن بر می خوریم، انتشار محتوا مشکل است. تیم های بازاریابی برای ایجاد یک محتوا تلاش زیادی می کنند، آن را به سبک درجه یک توزیع می کنند و در پایان، نمی توانند نوع پیش بینی های مورد انتظار خود را به دست آورند. این محتوا ممکن است مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار گیرد، اما هیچ چیز با ارزش واقعی نیست.

سوال ۳: آیا باید مسیر پولی را طی کنید یا به توزیع محتوای یونیک اکتفا کنید؟

بهترین کار این است که تلاش های توزیع محتوای خود را به صورت ارگانیک آغاز کنید.


 چگونه این کار را انجام می دهید؟

هنگامی که محتوا در سایت شما منتشر شد، آن را به صورت یونیک در کانال هایی تحت مالکیت و مدیریت خود قرار دهید، با افراد تأثیرگذار تماس بگیرید یا مطالب خود را در شبکه های اجتماعی ۳دیگر توزیع کنید.

نحوه ایجاد استراتژی توزیع محتوا _ مجموعه تبلیغاتی مثلث
نحوه ایجاد استراتژی توزیع محتوا

نحوه ایجاد استراتژی توزیع محتوا

در حال حاضر شما باید ایده روشنی در مورد اینکه یک استراتژی توزیع محتوا چیست (برنامه ریزی و پخش محتوای تبلیغاتی)، چگونه باید اقدامات توزیع خود را اندازه گیری کنید و اینکه آیا باید از مسیر درست یا مسیر یونیک محتوا استفاده کنید، داشته باشید.


نمونه هایی از ارتقا محتوا در مقابل توزیع محتوا

برنامه ریزی در تولید و پخش محتوای تبلیغاتی وقتی شرکت ها رویکرد تبلیغاتی را در پیش می گیرند، ممکن است برخی از کانال های ارتباط جمعی سنتی مانند روزنامه ها و رسانه های محلی را در بر بگیرند. به احتمال زیاد آنها بیشتر تبلیغات خود را در شبکه های اجتماعی معروف مانند Facebook ،Twitter و LinkedIn و یا اینستاگرام انجام خواهند داد.

می توانید به روز رسانی های خود را به نمایه عمومی شرکت خود ارسال کنید، و طرفداران و دنبال کنندگان شما می توانند به محتوای شما دسترسی پیدا کنند و به اشتراک بگذارند. وقتی شرکت ها یک گام فراتر می روند و رویکرد توزیع را در پیش می گیرند، بیشتر توزیع آنها از طریق ایمیل و گروه های کسب و کار آنلاین بسیار هدفمند انجام می شود.

با استفاده از این روش ها، شرکت ها می توانند مخاطبین خاص را هدف قرار دهند، پیام های دقیق تری تهیه کنند و حتی از ابزارهای شخصی سازی ویژه برای ارسال پیام شخصی به هر گیرنده استفاده کنند. می توانند از نرم افزار اتوماسیون بازاریابی مانند HubSpot برای ارسال نامه های الکترونیکی خودکار به مخاطبین خود استفاده کنند، این یک جز component مهم در هر استراتژی تولید محتوا است.

استفاده از تبلیغ و توزیع برای جلب افراد _ گروه تبلیغاتی مثلث
استفاده از تبلیغ و توزیع برای جلب افراد

کدام یک برای تولید محتوا بهتر است: تبلیغ یا توزیع؟

اگر چه می توانید برای هر دو طرف استدلال تعیین کنید، اما این یک سوال ترفندانه است. به منظور جلب بیشترین و مناسب ترین افراد برای مشاهده محتوای شما نتایج واقعی باید از ترکیبی از هر دو استراتژی استفاده کنید. تبلیغ محتوای شما در شبکه های اجتماعی مختلف نه تنها مهم است، بلکه توزیع محتوای خود در مخاطبین ایمیل مورد نظر به همان اندازه مهم است. به این ترتیب می توانید میزان نمایش خود را به حداکثر برسانید و محتوای خود را در مقابل افرادی که بیشتر می خواهند آن را ببینند، به دست آورید.

مطالب مرتبط :
Why is planning important in the production and distribution of advertising content

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ق.ظ

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت....

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت ظریفی بین این دو وجود دارد. هر دو عملکرد قصد دارند درآمد کسب و کار را افزایش دهند، اما روشی که آنها برای انجام این کار تلاش می کنند متفاوت....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از....

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از ضروریات زندگی روزمره  هم تبدیل شده است. بسیاری از مردم در طول روزهای هفته بیشتر زمان خود را به صورت آنلاین سپری می کنند و اینترنت بدون شک مکانی برای....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر....

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر این، اغلب تبلیغات صرف این کالاها برای ایجاد روابط پایدار با مشتریان کافی نیست. ایجاد هویت برند قوی و استفاده از تبلیغات برند، کلید ایجاد چنین اعتماد و دستیابی به....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که: اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه....

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که: اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه تنها چیزی است که تاثیر به یاد ماندنی را در مصرف کنندگان ایجاد می کند، بلکه به مشتریان و مخاطبان اجازه می دهد تا بدانند که از بیزینس چه انتظاری....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد....

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد و قابل تشخیص توسط مشتریان باشد. برند قوی چیزی است که پشت هر محصول موفق قرار می گیرد. نظرسنجی جهانی نوآوری محصولات جدید نیلسن کشف کرد که تقریباً ۵۹٪ از....
۸:۰۰ ق.ظ