Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / نظارت و اجرای کمپین های تبلیغاتی (Monitoring and Implementation of Advertising Campaigns)

نظارت و اجرای کمپین های تبلیغاتی چگونه انجام می شود؟


به احتمال زیاد نام کمپین های تبلیغاتی را شنیده باشید.

 • کمپین تبلیغاتی چیست؟
 • چه مواردی را شامل می شود؟
 • چگونه می توان به شکل عملی کمپین تبلیغاتی پیاده سازی کرد؟  
 • معنی و مفهوم کمپین تبلیغاتی در همه کسب و کارهای امروزی بر کسی پوشیده نیست. برای همین اگر کمپین بازاریابی هوشمندانه و هدفمند برنامه ریزی شود، به راحتی می تواند در زمان کوتاهی تاثیر فوق العاده مثبت بر روی برند کاری شما و یا فروش محصولات شما داشته باشد.

مزایای داشتن کمپین تبلیغاتی


برای همه شرکت ها، کمپین بازاریابی راه اصلی ارتباط با مشتریان فعلی و از همه مهم تر جذب مشتریان جدیدتر است. کمپین های تبلیغاتی معمولا به دنبال انتقال پیام مشخص در یک بازه زمانی خاص به افراد هستند.

مزایای کمپین تبلیغاتی - نظارت و اجرای کمپین های تبلیغاتی - مجموعه تبلیغاتی مثلث

مزایای ایجاد کمپین تبلیغاتی چیست؟


 • افزایش فروش و سود بیشتر
 • افزایش آگاهی از محصول (برای مثال کمپین های تبلیغاتی خدمات جدید اپلیکیشن هفت هشتاد به دنبال معرفی خدمات خرید شارژ، کارت به کارت و قرعه کشی برای افزایش انگیزه برای تراکنش بیشتر و سایر ویژگی ها به مردم بود.)
 • ایجاد یک تصویر مشخص از برند (کمپین تبلیغاتی اسنپ در راستای معرفی هویت بصری خود به دنبال ایجاد یک تصویری مشخص از برند خود در ذهن مشتریان و مخاطبان بود.)
 • معرفی تجربه برند کسب و کار
 • کاهش شایعات و تبلیغات منفی (کمپین های تبلیغاتی شرکت های لبنی ایرانی در راستای شفاف سازی چگونگی تولید محصولات و برخورداری از استانداردهای جهانی در پاسخ به شایعاتی از جمله وجود باکتری های خطرناک در این محصولات)

فرآیند مدیریت کمپین تبلیغاتی


مرحله اول: تعیین اهداف کمپین تبلیغاتی


 • ما با کمپین تبلیغاتی خود به دنبال چه هستیم و از چه راهی می توان متوجه شد که آیا به آن رسیده ایم یا خیر؟
 • در این مرحله فقط “مشتریان بیشتر” هدف شما نیست و باید دقیق باشید و حتما هدفتان را مشخص کنید. شما به دنبال فروش بیشتر از قبل هستید؟ یا فقط می خواهید مشتریان جدید بیشتر برای کسب و کار خود پیدا کنید؟ یا می خواهید مشتریان حال حاضر مقدار بیشتری از محصولات شما را بخرند؟
 • یا اینکه می خواهید تعداد بیشتری از مشتریان سابق شما محصول جدیدی از شما بخرند؟ می خواهید فروشتان در هر کدام از دسته های مشتریان تا چه اندازه بیشتر شود؟ شما باید به دنبال تعیین شاخص های کلیدی عملکرد به کمک مدل SMART باشید!
 • شما باید هدف های خود را مناسب با نیاز کسب و کار خود تعیین نمایید. برای مثال تصور کنید که به دنبال دستیابی به آگاهی برند خود و همینطور وفاداری مشتری هستید، یکی از راه های تشخیص این امر مشخص کردن اهدافی برای افزایش مشتریان است.
 • احتمال زیاد در طول مسیر خود متوجه می شوید که بهترین و راحت ترین راه این است که هدف های خود را به صورت سالیانه مشخص کنید و در طول آن سال در مورد نوع و تعداد کمپین ها برای جذب بهتر مخاطب خود تصمیم گیری کنید و روی برنامه قبلی و حال حاضر خود بازنگری کنید.
 • هر مقدار که هدف های مدنظر شما با جزییات بیشتری مشخص شود، پیشرفت و کارآمدی کمپین تبلیغاتی شما آسان تر خواهد شد. با تعیین اهداف، شما می توانید کمپین هایی را برای اندازه گیری نتایج مورد نظرتان راه اندازی کنید و همچنین منابع مورد نیاز برای دستیابی به این اهداف را شناسایی کنید.

مدیریت کمپین بازاریابی - نظارت کمپین های تبلیغاتی - مجموعه تبلیغاتی مثلث

  مرحله دوم: مشتریان خود را شناسایی کنید


 • ما به دنبال دستیابی به چه کسانی هستیم؟
 • هنگام انتخاب اهداف و روش های مورد استفاده در پیشرفت کمپین همیشه به این فکر کنید که مخاطب های شما چه کسانی هستند؟ و چه افرادی را هدف خود قرار داده اید که با این گروه سازگار است؟ شناسایی مخاطب به شما در گفتگو و ارتباط مستقیم با آنان کمک شایانی می کند. با این روش نرخ پاسخگویی کمپین بازاریابی شما افزایش پیدا می کند. از جمله راه های شناسایی مخاطبان عبارتند از:

ویژگی دموگرافیک مخاطب


شما به راحتی می توانید کمپین بازاریابی خود را مناسب با اطلاعات مشتری های مد نظر خود مانند سن آنها، جنسیت، سطح درآمد، نژاد، وضعیت شغلی، محل زندگی، مالکیت خانه و سطح تحصیلات سفارشی سازی و پیدا نمایید و همچنین به راحتی می توانید افراد را با مواردی چون سبک زندگی، سرگرمی ها و علایق آنها به راحتی دسته بندی کنید. به عنوان مثال مخاطبین کمپین های تبلیغاتی یک سالن ورزشی در منطقه دو تهران آقایان با سبک زندگی مشخص و ساکن منطقه دو تهران هستند.


ویژگی های مشتری


با استفاده از نظرسنجی های روزانه خود برای مشتریان، برگزاری مسابقات و جایزه هایی به آنها و همینطور پیگیری تاریخچه خرید آن ها برای دانستن در مورد علایق و رفتار مشتری های خود می توانید استفاده کنید. با شناخت ترجیحات آن ها به راحتی می توانید محصولات و پیشنهادات خرید متناسب با مشتری های خود را به آن ها ارائه کنید.

برای مثال مشتری هایی که توسط شما از کدهای تخفیف استفاده می کنند و در حراجی های شما خرید می کنند نسبت به کسانی که با قیمت اصلی از کس دیگری محصولات مورد نیاز خود را می خرند نگرش آن ها متفاوت تر است.


شناسایی درست مخاطب هدف از طریق مشخصات دموگرافی و ویژگی های رفتاری مشتری باعث کاهش خطا در کمپین بازاریابی می شود - مجموعه تبلیغاتی مثلث

مرحله سوم: شناسایی ابزار قابل استفاده در کمپین بازاریابی


 • کمپین های تبلیغاتی، شرکت را به مخاطبان خود وصل می کند. زمانی که مخاطب هدف و مشتری های دائمی خود را شناختید؛ حتما باید به دنبال بهتربن و جذاب ترین روش برای دستیابی به آنان باشید. ابزارهای مورد استفاده در مدیریت کمپین تبلیغاتی از طریق یک آگهی تبلیغاتی تلویزیونی و حتی یک بروشور یا حتی شبکه های اجتماعی را در بر می گیرد.
 • اگر قادر به تامین مالی یک کمپین با هزینه بالا نیستید، نگران نباشید؛ راز موفقیت در انتخاب پلتفرم هایی است که بتواند هدف های شما و نیازهای مشتریان شما را برآورده کند.
 • خودتان را تنها به یک رسانه خاص محدود نکنید، در همه سایت ها، شبکه های اجتماعی و اینترنت و فعالیت کنید زیرا امروز مشتریان در حال استفاده و گشت از موبایل به کامپیوتر به مرکز خرید و … هستند. البته تمام بیشتر وقت مشتریان به اینترنت و خرید اینترنتی می گذرد. کمپین مورد نظر شما باید طوری باشد که مشتری نا خود آگاه به آن جذب شود.

فرصت‌های رو به رشد


با رشد فرصت های رسانه ای، مثل شبکه های اجتماعی و عکس و فیلم بستر برنامه ریزی رسانه پیچیده تر از گذشته شده است. از شبکه های تلویزیونی که می توانستند مخاطبان بی شماری را با مناسب‌ ترین هدف قرار دهند، به جهانی پیچیده رسیده‌ایم که شبکه های مستقل بی شماری دارد و اَبَر‌ ایستگاه‌ ها، شبکه ‌های بی ‌سیم، تلویزیون‌ ها و ‌دیگر سیستم‌ های پخش نو ظهور مانند تبلیغات سینمایی، برای هدف قراردادن مخاطبانی که رفته رفته پراکنده تر می‌شوند و هنوز از رسانه دیجیتال حرفی نزده‌ایم.

به هرحال، رسانه دیجیتال یکی از بهترین فضاهای کلیدی تبلیغات است که به فرآیندهای بی‌ شمار تصمیم گیری نیاز دارد. به علاوه شرکت‌ ها معمولا با رسانه ها هم راحت تر هستند زیرا هم فضا بازتر است و هم ایده تبلیغاتی رسانه را می‌توان اندازه‌ گیری کرد.


رسانه دیجیتال یکی از بهترین فضاهای کلیدی تبلیغات است که به فرآیندهای بی‌ شمار تصمیم گیری نیاز دارد - گروه تبلیغاتی مثلث

فرآیند برنامه ریزی رسانه


هنگام نوشتن برنامه رسانه ای خود سعی کنید خریداران کلیدی و مصرف کنندگان برند خود را در‌نظر بیاورید. همینطور افرادی را که بر این خریداران و مصرف کنندگان تأثیر می گذارند. بخش بزرگتر این عمل به این برمی گردد که تعیین کنید آن ها چه کسانی هستند و تفاوتشان با بقیه‌ مردم چیست، کجا زندگی می کنند، چه زمانی خرید می کنند، هر چند وقت یک بار از چیزی که خریده اند استفاده می کنند و بهترین راه دستیابی به آنها چیست.

کلام اخر

سعی شده که آنچه در این مطلب آمده، شبیه به چیزی باشد که باید در بخش رسانه از سند برنامه ریزی بازاریابی بنویسید. این بخش مواردی مانند اهداف، استراتژی ها، توجیه، تاکتیک‌ ها و خرید را پوشش می دهد.


مطالب مرتبط :

advertising campaigns

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ب.ظ

تحلیل Analysis Of Swot) SWOT)

blog تجزیه و تحلیل SWOT چیست؟ برای راه اندازی یک کسب و کار موفق، باید به طور منظم فرآیندهای خود را تجزیه و تحلیل کنیم تا....

تحلیل Analysis Of Swot) SWOT)

blog تجزیه و تحلیل SWOT چیست؟ برای راه اندازی یک کسب و کار موفق، باید به طور منظم فرآیندهای خود را تجزیه و تحلیل کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تا حد امکان کارآمد عمل می کنیم. تجزیه و تحلیل SWOT (نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها)، یک فرآیند برنامه‌ریزی است که به بیزینس کمک می‌کند....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اعتماد به برند (Trust The Brand)

blog اعتماد به برند یک هدف است اعتماد به برند چیزی بیش از اعتماد به محصول برند خوب را تشکیل می دهد. همچنین شامل کل تجربه....

اعتماد به برند (Trust The Brand)

blog اعتماد به برند یک هدف است اعتماد به برند چیزی بیش از اعتماد به محصول برند خوب را تشکیل می دهد. همچنین شامل کل تجربه ای است که مشتریان از خرید تا استفاده از محصول از برند بدست می آورند. هنگامی که مصرف کنندگان به یک برند اعتماد می کنند، سه عامل اصلی برای ایجاد....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ب.ظ

روند دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Trends)

blog ۶روند بازاریابی دیجیتال که در سال ۲۰۲۲ اجرا می شود با توجه به اینکه صنعت به سرعت در حال تغییر است، همراهی با روندهای بازاریابی....

روند دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Trends)

blog ۶روند بازاریابی دیجیتال که در سال ۲۰۲۲ اجرا می شود با توجه به اینکه صنعت به سرعت در حال تغییر است، همراهی با روندهای بازاریابی دیجیتال می تواند دشوار باشد و فعالیت های مختلفی برای کمپین یا استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق وجود دارد که همگام شدن با هر جنبه‌ای یک چالش واقعی است به همین....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ب.ظ

نیاز به بازاریابی دیجیتال

blog چرا به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید ما در مباحث قبلی راجب اهمیت بازاریابی دیجیتال صحبت کردیم و حال می خواهیم درباره اینکه چرا بیزینس ها....

نیاز به بازاریابی دیجیتال

blog چرا به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید ما در مباحث قبلی راجب اهمیت بازاریابی دیجیتال صحبت کردیم و حال می خواهیم درباره اینکه چرا بیزینس ها نیاز به بازاریابی دیجیتال دارند را بررسی کنیم. بازاریابی دیجیتال مهم است زیرا یک کسب و کار را با مشتریانش زمانی که آنلاین هستند مرتبط می­کند و در تمام صنایع....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال

blog چگونه فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال به فروش کمک می‌کنند؟ فرآیند فروش محصولات و خدمات به دلیل پیشرفت های جدید و در حال توسعه فناوری....

فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال

blog چگونه فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال به فروش کمک می‌کنند؟ فرآیند فروش محصولات و خدمات به دلیل پیشرفت های جدید و در حال توسعه فناوری تغییر کرده است. اگر به دنبال افزایش فروش برای بیزینس خود هستیم، باید فروش دیجیتال را در نظر بگیریم تا به ما در دستیابی به اهداف درآمدی و ارائه ارزش....
۸:۰۰ ق.ظ