Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / محتوی متنی و تاثیر آن در ارتقاء اعتبار گوگل (Textual Content and Its Effect on Promoting Google Credibility)

چرا ساختار متن برای سئو مهم است؟ (محتوی متنی و تاثیر آن در ارتقاء اعتبار گوگل)

ساختار متون در سایت شما برای سئو مهم است. اگر محتوای شما به وضوح ساختار یافته باشد، شانس کسب رتبه خوب در Google بیشتر خواهد بود. در این مطلب، به شما می گوییم که چرا ساختار متن ضروری است.

چگونه افراد یک متن را بررسی می کنند؟

قبل از تصمیم گیری در مورد خواندن یا نخواندن چیزی، افراد تمایل دارند متن را اسکن کنند. آنها می خواهند بدانند که متن شما قبل از شروع به خواندن در مورد چیست.

بعضی قسمت ها وجود دارد که افراد هنگام بررسی متن به طور خاص آنها را مشاهده می کنند یا می خوانند. عنوان ها و زیر عنوان ها مانند پاراگراف اول یک متن واقعاً مهم هستند. اما اولین جملات هر پاراگراف جدید توجه مردم را به خود جلب می کند.

چگونه گوگل متن را “اسکن” می کند؟

درست مانند افرادی که متن ها را به روشی خاص اسکن می کنند، گوگل نیز همین کار را می کند. بگذارید ۳ مثال از نحوه استفاده گوگل از ساختار متن برای رتبه بندی خود به شما توضیح بدهیم:

گوگل در برخی از سیگنال های رتبه بندی، مثل نزدیکی معنایی را تعریف کرده است. نزدیکی معنایی به مجاورت کلمات مرتبط در یک متن اشاره می کند و همینطور قالب بندی متن را در نظر می گیرد. برای اینکه بتوانید نزدیکی معنایی کلمات را درک کنید، ساختار متن شما باید واضح باشد.

در حق ثبت اختراع دیگر گوگل، به صورت مستقیم در مورد عناوین صحبت می کند. عناوین حاوی کلمات کلیدی خاص برای موضوع یک صفحه خاص مهم هستند.

با به روزرسانی گوگل شناخت مترادف ها بسیار بهتر شد.

حق ثبت اختراع بیشتری وجود دارد که به استفاده از ساختار متن برای درک متن اشاره دارد. گوگل با گذشت زمان، در تحلیل محتوا بسیار بهتر شده است. هرچه بهتر بنویسید، درک محتوای شما برای گوگل آسان تر و بنابراین رتبه بندی آن بهتر است. به علاوه گوگل سخت در تلاش است تا زبان را به درستی درک کند.

به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۹، Google BERT را ارائه کرد؛ یک مدل پردازش زبان طبیعی (NLP) که به گوگل کمک می کند زبان ها را بهتر درک کند تا نتایج مرتبط تری ارائه دهد.

تنظیم مقالاتی با ساختار مشخص به دلیل دیگری نیز در رتبه بندی تأثیر مثبت دارد. متن های دارای ساختار خوب، شانس دیده شدن بیشتری دارند و شانس بیشتری برای جلب توجه رسانه های اجتماعی وجود دارد. این به خودی خود منجر به کسب رتبه های بالاتر می شود.

نکاتی در مورد بهبود ساختار متن شما

اگر می خواهید ساختار متن خود را بهبود ببخشید، باید به موارد زیر توجه کنید:

پاراگراف اول متن شما

عنوان های شما

جمله اول هر پاراگراف جدید

پاراگراف اول

شما باید به صورت واضح در مورد پاراگراف اول در پست خود را پیگیری کنید. در متون چاپی، یک نویسنده معمولاً با نوعی تیتر خاص شروع می کند، اما اگر برای وب می نویسید دیگر وقت آن نیست. شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا توجه خواننده خود را جلب کنید.

اطمینان پیدا کنید که پاراگراف اول پیام اصلی پست شما را بیان می کند. به این ترتیب، خواننده خود را برای درک مطلب پست خود آسان می کنید و به این ترتیب به گوگل می گویید پست شما چیست. این سبک به هرم معکوس نیز معروف است. فراموش نکنید که کلمه کلیدی تمرکز خود را در آن پاراگراف اول قرار دهید!

اهمیت پاراگراف اول - گروهتبلیغاتی مثلث

تمرکز بر کلمه کلیدی در پاراگراف اول

دلیل دیگر داشتن کلمه کلیدی متمرکز در پاراگراف اول ساده است، مردم کلمه مورد نظر خود را تشخیص می دهند و متوجه می شوند که در جای درست قرار گرفته اند!

عناوین

عناوین باید جذاب باشد و باید محتوای پاراگراف اول آن را به وضوح بیان کند. عناوین اجازه می دهد تا خوانندگان شما به سرعت متن شما را بررسی کنند و تصمیم بگیرند که آیا مایل به خواندن مقاله شما هستند یا خیر! یا اگر مایل به خواندن بودند کدام تیتر ها را ترجیح می دادند. ما به شما توصیه می کنیم بالای هر پاراگراف طولانی یک عنوان از پاراگراف ها که از لحاظ موضوعی مشابه هستند قرار دهید.

در افزونه Yoast SEO ما بررسی می کنیم که آیا از کلمه کلیدی تمرکز خود در عناوین خود استفاده می کنید یا خیر.  اگر عنوانی مشخص کند که یک متن از چه چیزی استفاده می شود، برای موتورهای جستجو مفید است. اینکه آیا آنها یک عامل رتبه بندی هستند یا نه (و سئوکاران در این مورد با هم مشاجره می کنند)، عناوین برای ساختار متن شما اهمیت زیادی دارند. بنابراین گوگل احتمالاً از آنها برای تعیین متن استفاده خواهد کرد.

اهمیت عنوان ها، زیرعنوان ها و اولین جملات هر پاراگراف

جملات اصلی

اطمینان پیدا کنید که اولین جمله یک پاراگراف مهمترین، جمله اصلی آن پاراگراف است. به هر حال، افرادی که از طریق محتوا متن شما را بررسی می کنند، تمایل دارند اولین جمله هر پاراگراف جدید را بخوانند. جملات دیگر در یک پاراگراف به شرح اولین جمله اصلی می پردازند.

به احتمال زیاد گوگل هم برای تعیین موضوع متن به این جملات توجه بیشتری نشان می دهد. آنها در صورت امکان مکان های بسیار خوبی برای استفاده از کلمه کلیدی شما هستند. اگر در حال نوشتن مقاله ای با ساختار مناسب هستید، کلمه کلیدی شما باید به طور طبیعی در بسیاری از جملات اصلی وجود داشته باشد.

رتبه بندی

هنگامی که یک کاربر در گوگل  سرچ می کند، گوگل بر اساس بسیاری از عوامل سعی می کند مرتبط ترین پاسخ را از فهرست خود پیدا کند و با در نظر گرفتن مواردی مانند مکان کاربر، زبان و دستگاه (دسکتاپ یا گوشی)، پاسخ هایی با بالاترین کیفیت را تعیین کند و ملاحظات دیگری را که بهترین تجربه کاربر و مناسب ترین پاسخ را ارائه می دهد، تعیین کند.

به عنوان مثال، جستجوی “تعمیرگاه های دوچرخه” پاسخ های متفاوتی را نسبت به کاربری در هنگ کنگ به یک کاربر در پاریس نشان می دهد. google برای رتبه بندی صفحات بالاتر را نمی پذیرد و رتبه بندی به صورت برنامه ریزی انجام می شود.

رتبه بندی - محتوی متنی - اعتبار گوگل - دیجیتال مارکتینگ - آژانس تبلیغاتی مثلث

کلمه کلیدی اسپم کردن صفحه

برخی از متخصصان سئو معتقدند که افزایش تعداد کلمات کلیدی در یک صفحه می تواند به رتبه بندی کمک کند. ممکن است یک استراتژی موثر در سئو (اواخر دهه ۹۰ تا اوایل دهه ۲۰۰۰) باشد اما امروزه اینگونه نیست.

پنهان کردن پیوندها

پیوندها هنوز هم از عوامل مهم رتبه بندی هستند. بسیاری از سایت ها پیوندهایی را از سایت های دیگر پنهان دریافت می کنند. این پیوندها پنهان بودند زیرا اغلب آنها ارتباطی با محتوای سایتی که در آن قرار داده شده بودند نداشتند.

دلایل معتبر برای استفاده از متن پنهان

گوگل از روش های مختلفی برای تعیین وجود محتوای پنهان در یک سایت استفاده می کند، اما آنها به انواع دیگر محتوای پنهان اجازه می دهند. در اینجا چند دلیل موجه برای پنهان کردن محتوا وجود دارد:

بخشی از عناصر ناوبری

پیوندهای زیادی در صفحه می تواند وجود داشته باشد، بنابراین از منوهای کشویی، چند منوی سلسله مراتبی، منوهای تب دار، منوهای کشویی و… استفاده می شود تا صفحه به هم ریخته به نظر نرسد.

اشتراک محتوای پولی

Google به وب سایت هایی که اشتراک پولی ارائه می دهند، اجازه می دهد محتوا را پنهان کنند و حتی از روش پنهان سازی First Click Free استقبال می کنند. این بدان معنی است که هنگام بازدید اولیه از Google، محتوا را مشاهده خواهید کرد؛ اما در بازدید دوم از صفحه، محتوا دیگر ظاهر نمی شود، در عوض برای ورود به محتوا باید وارد شوید و اغلب هزینه پرداخت می کنید.

نتیجه

محتوی متنی و تاثیر آن در ارتقاء اعتبار گوگل – ساختار متن برای جذب خوانندگان به وبلاگ شما و همچنین به دلایل سئو مهم است. هرچند نوشتن متون متناسب و خوش ساخت آسان نیست. در سئو ما معتقد به اهمیت محتوای با کیفیت هستیم. به همین دلیل است که تجزیه و تحلیل خوانایی بخشی از Yoast SEO است.

کیفیت نگارش و افزایش اعتبار در گوگل
محتوی متنی و تاثیر آن در ارتقاء اعتبار گوگل

دیجیتال مارکتینگ
Textual content and its effect on promoting Google credibility

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب وبلاگ
۱۴۰۰-۰۸-۰۴

بازاریابی محتوا (Content marketing)

blog همانطور که می دانید امروزه مخاطبان و کاربران زیادی با اینترنت و فضاهای مجازی آشنایی دارند و واژه محتوا را تا حدودی می دانند. اغلب....

بازاریابی محتوا (Content marketing)

blog همانطور که می دانید امروزه مخاطبان و کاربران زیادی با اینترنت و فضاهای مجازی آشنایی دارند و واژه محتوا را تا حدودی می دانند. اغلب مردم به صورت غیر حضوری در منزل، با تولید محتوا یک بازاریابی عالی را انجام می دهند و درآمد بالایی را نیز به خود اختصاص داده‌اند. لازم به ذکر است....
۱۴۰۰-۰۸-۰۴
۱۴۰۰-۰۷-۲۹

استراتژی های بازاریابی B2B و B2C

blog عوامل موثر در تدوین استراتژی های بازاریابی B2B و B2C زمانی که صحبت از بازاریابی می شود باید به این نکته توجه داشت که بازاریابی....

استراتژی های بازاریابی B2B و B2C

blog عوامل موثر در تدوین استراتژی های بازاریابی B2B و B2C زمانی که صحبت از بازاریابی می شود باید به این نکته توجه داشت که بازاریابی برای گسترش بازار در بین مصرف کنندگان (مشتریان) با بازاریابی برای گسترش بازار در بین مشاغل تفاوت های زیادی دارد؛ از این رو باید در هنگام تدوین استراتژی های بازاریابی....
۱۴۰۰-۰۷-۲۹
۱۴۰۰-۰۷-۲۴

تاثیر شبکه های اجتماعی در برندینگ (The impact of social media on branding)

blog تاثیر شبکه های اجتماعی در برندینگ (The impact of social media on branding) ‌شبکه‌ های اجتماعی (Social networks) اصطلاح جدیدی نیست. از دوره های گذشته،....

تاثیر شبکه های اجتماعی در برندینگ (The impact of social media on branding)

blog تاثیر شبکه های اجتماعی در برندینگ (The impact of social media on branding) ‌شبکه‌ های اجتماعی (Social networks) اصطلاح جدیدی نیست. از دوره های گذشته، افراد در کنار یک دیگر به دور آتش جمع می شدند و برای هم دیگر حکایت هایی را نقل می‌کردند و به نوعی شبکه های اجتماعی تشکیل داده بودند ولی....
۱۴۰۰-۰۷-۲۴
۱۴۰۰-۰۷-۱۹

هویت برند (Brand identity)

blog هویت برند (Brand identity)، در حقیقت نحوه ارتباط مشتریان با محصولات یا برند است که ارزش یک برند را مشخص کرده و موجب ایجاد تعامل....

هویت برند (Brand identity)

blog هویت برند (Brand identity)، در حقیقت نحوه ارتباط مشتریان با محصولات یا برند است که ارزش یک برند را مشخص کرده و موجب ایجاد تعامل بین مشتریان با برند می شود. به عبارتی دیگر هویت یک برند به عنوان شخصیت اصلی یک کسب و کار، در نظر گرفته شده و صاحبان برند برای تحقق آن....
۱۴۰۰-۰۷-۱۹
۱۴۰۰-۰۷-۱۴

ویژگی های برتر برند موفق

blog برای داشتن کسب و کاری موفق و برندی معتبر، باید ویژگی های برتر برند موفق را به خوبی بررسی کرده و شناخت کافی را در....

ویژگی های برتر برند موفق

blog برای داشتن کسب و کاری موفق و برندی معتبر، باید ویژگی های برتر برند موفق را به خوبی بررسی کرده و شناخت کافی را در مورد آن ها کسب کنید. به طور کلی ارزش و اعتبار یک برند، به شناخته شدن آن بین مشتریان مربوطه بوده و باعث ایجاد اعتماد در مشتریان می شود. با....
۱۴۰۰-۰۷-۱۴