Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / ریبرندینگ (Rebranding)

هر آن چه که باید در مورد ریبرندینگ یا بازسازی برند بدانید

آیا در فکر تغییر نام تجاری خود هستید؟ یا نمی دانید ریبرندینگ چیست؟ شاید دیگر آن قدر از لوگوی خود الهام نمی گیرید، یا احساس می کنید از لحاظ زیبایی شناسی با ارزش های شما مطابقت ندارد، یا با شرکت خود در حال بحث و گفت و گو در این حوزه هستید، اینجاست که شناخت اصول ریبرندینگ یا تغییر نام تجاری اهمیت پیدا می کند. در این راستا لازم است ادامه مطلب را دنبال کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این حوزه کسب کنید.

ریبرندینگ چیست و نکات قابل توجه در بررسی و معرفی آن

همانطور که می دانید، به منظور معرفی اصول ریبرندینگ یا بازسازی برند، ممکن است شرکت شما سعی کند مخاطبان بیشتری را مورد هدف قرار دهد، لذا باید فرآیند تغییر نام تجاری خود را به درستی انجام دهد. یک مثال رایج این است که یک شرکت تأسیس شده را درنظر بگیرید که به منظور جلب نظر جمعیت خود، تغییر نام می دهد.

یکی از شرکت هایی که این کار را با موفقیت انجام داده، آدیداس است. در چند سال گذشته، در حوزه ورزشی این شرکت سهم قابل توجهی در بازار نسبت به رقبای همتای خود بدست آورده است. ممکن است از خود سوال کنید رمز موفقیت در استراتژی برندینگ این شرکت چیست؟ درحقیقت تمرکز بر بازاریابی دیجیتالی و استراتژی نام تجاری تأثیرگذار، مهم ترین رمز موفقیت این شرکت است.

اگر تکنولوژی، صنعت شما را مختل کرده است، تغییر نام تجاری برای ادامه رقابت و تغییر موقعیت به عنوان یک شرکت پیشرو در محیط جدید، ضروری است. شاید این تغییر لزوماً از فناوری الهام گرفته نشده باشد. روندهای جدید در این حوزه ممکن است بر صنعت شما تأثیر بگذارد، لذا لازم است در این حوزه با کارشناسان و متخصصان مجرب مشورت نمایید.


در فرآیند تغییر نام تجاری شرکت شما باید محورگونه و توسعه یافته به خطوط تولید جدید باشد - آژانس تبلیغاتی مثلث
در فرآیند تغییر نام تجاری شرکت ما باید محورگونه و توسعه یافته به خطوط تولید جدید باشد – آژانس تبلیغاتی مثلث

بررسی استراتژی تجارت در ریبرندینگ یا بازسازی برند

اصول ریبرندینگ تغییر نام تجاری شرکت شما باید محورگونه و توسعه یافته به خطوط تولید جدید باشد. برند شما باید این تغییرات مهم را منعکس کند و برای نشان دادن هویت گذشته شرکت شما عقب نماند. در حقیقت هیچ تلاش منسجمی برای ریبرندینگ یا بازسازی برند نباید به تعویق افتد.

هنگامی که شرکت ها به تازگی شروع به کار می کنند، غیر معمول نیست که از برند خود بسیار ناراحت باشند. شما فقط به یک لوگوی سریع نیاز ندارید، بلکه باید با دقت و حوصله به ایجاد برندینگ در شرکت خود بپردازید. با این حال، با رشدشرکت، یک تلاش بی وقفه در حوزه تجاری شما، می تواند راهگشا باشد تا شرکت حرفه ای تر به نظر برسد.

  • نام تجاری دارای تاریخ است

 حتی غول فناوری مایکروسافت قبل از قرار گرفتن در جدیدترین لوگوی خود در سال ۲۰۱۲ برخی از تکرارهای مشابه را در حوزه استراتژی برندینگ پشت سر گذاشت. پس از سال ها فعالیت در کسب و کار، ممکن است برند شما آن طور که باید، موثر و گیرا نباشد.

لوگوی شما باید از رنگ و تصاویر زیبا و منحصر به فردی استفاده کند تا افراد زیادی جذب آن شوند. مهم است که در مورد دلیل تغییر نام تجاری خود روشن باشید. به این ترتیب شما اطمینان می دهید که تلاش برای تغییر نام تجاری، ارزش آن را دارد و به نتایج مورد انتظار در کسب و کار خود می رسید.

اگر هیچ یک از سناریوهایی که در بالا توضیح داده شد منعکس کننده آنچه در شرکت شما می گذرد نیست، پس یک لحظه به این فکر کنید که چرا قصد تغییر نام تجاری دارید. شاید مشکلی وجود داشته باشد که در شرکت عمیق تر است که با تغییر نام تجاری نمی توان آن را برطرف کرد.


برای ریبرندینگ مقیاس و دامنه ریبرندینگ یا بازسازی برند را تعیین کنید - آژانس تبلیغاتی مثلث
برای ریبرندینگ مقیاس و دامنه ریبرندینگ یا بازسازی برند را تعیین کنید – آژانس تبلیغاتی مثلث

استراتژی و محدوده باز آفرینی در ریبرندینگ یا بازسازی برند

وقتی تصمیم گرفتید که شرکت قطعاً از تغییر نام تجاری سود خواهد برد، وقت آن است که مقیاس و دامنه ریبرندینگ یا بازسازی برند را تعیین کنید. با توجه به دلیل برند که در بالا تعیین کرده اید، در نظر بگیرید که کدام سطح از نام تجاری بیشتر منطقی است.

  • تکرارهای متعدد

این یک تلاش سبک تر و هدفمندتر است. مواردی که در آن یک تازه سازی ساده و منطقی اتفاق افتاده است. عناصر خاصی از برند می توانند از تصویری مدرن تر استفاده کنند، به عنوان مثال لوگو یا بسته بندی محصول، دارای تاریخ هستند. یا اگر پیشرفت هایی در زمینه تجارت ایجاد شده است، به عنوان مثال محصولات جدیدی عرضه شده است، اینجاست که مشخص نمودن برند اهمیت پیدا می کند. به عنوان مثال، لوگوی گوگل در طول سال ها، چندین بار به روز شده است که همه آن ها نسبتاً حاشیه ای و پرتکرار هستند.

  • یک نام تجاری کلی

این یک بازنگری تجاری گسترده و با تلاش زیاد در حوزه برندینگ یک شرکت است. اگر بخش مهمی از تجارت تغییر کرده است، به عنوان مثال شما یک بازار کاملاً جدید را دنبال می کنید، جمعیتی متفاوت را هدف قرار می دهید و یک محصول اصلی جدید را می فروشید یا در حال ادغام فرآیندی هستید، شاید تجدید نظر در کل استراتژی و اجرای برند منطقی باشد. در واقع، روشن بودن دامنه تغییر نام تجاری اولیه، برای برنامه ریزی کارآمد، بودجه بندی و تخصیص منابع ضروری است.


انجام تغییر نام تجاری شامل فرایند های مختلف است - گروه تبلیغاتی مثلث
انجام تغییر نام تجاری شامل فرایند های مختلف است – گروه تبلیغاتی مثلث

فرآیند تغییر نام تجاری از استراتژی سطح بالا تا اجرای دقیق در ریبرندینگ یا بازسازی برند

گفتن یک داستان تجاری در بحث ریبرندینگ یا بازسازی برند که ارزش شرکت شما را دارد و با مشتری شما مطابقت دارد کار ساده ای نیست. به خصوص اگر در حال انجام یک تغییر نام تجاری کامل هستید، این فرآیند باید شامل استراتژی سطح بالا، تحقیقات قابل توجه، برنامه ریزی دقیق و همکاری در سطح تیم باشد.

۱. با مأموریت، چشم انداز و ارزش های خود شروع کنید.

 دیدگاه عالی و خلاصه ای از ماموریت، ارزش ها و چشم انداز یک شرکت را بررسی کنید. اگر شرکت شما قبلاً رسالت، چشم انداز و لیست ارزش های مشخصی نداشته است، این زمان بسیار خوبی برای گرد هم آوردن تیم، برای دستیابی به این سنگ بناهای مهم در برندینگ یک شرکت است. این موارد را پیش رو داشته باشید و مدام به آن ها مراجعه کنید تا مطمئن شوید که انتخاب برند درست، با باورهای اصلی شرکت در تطابق است.

۲. یک استراتژی جامع داشته باشید.

تغییر نام تجاری فقط در مورد یک لوگو یا وب سایت جدید نیست، بلکه در مورد کل ظاهر و آرم نام تجاری است که شما به جهان نشان می دهید. اطمینان حاصل کنید که یک استراتژی منسجم و یکپارچه وجود دارد که شامل همه عناصر (لوگو، بسته بندی، علائم، آگهی ها، تبلیغات و غیره) و کانال های نام تجاری شما (دیجیتال، اجتماعی و غیره) باشد.

اگر در حال انجام تغییر نام تجاری جزئی هستید، این را به ویژه باید در نظر داشته باشید، زیرا عناصر نام تجاری جدید که به روز شده اند هنگام ترکیب با موارد موجود باید منطقی باشند. یک لوگو جدید و سرگرم کننده در وب سایت و رسانه های اجتماعی خود ایجاد کنید و در کنار آن ها این محدودیت ها را در نظر بگیرید.

۳. آنچه را که باید نگه دارید و آن چه را که باید از برند فعلی خود کنار بگذارید تجزیه و تحلیل کنید.

در فرآیند تغییر نام تجاری قبل از پرتاب کردن همه چیز، آنچه را که ممکن است در برند شما خوب کار کند را در نظر بگیرید. به طور معمول، ممکن است بخواهید حداقل نام شرکت خود را حفظ کنید. در حالت ایده آل، برخی از عناصر برند فعلی شما حفظ می شود، به طوری که هنگام تغییر نام تجاری، احساس تداوم پیدا می کند و عناصری را که قبلاً برای مخاطبان مورد نظر شما طنین انداز شده اند را از دست نمی دهید.


برای ارتقاء شرکت، باید در مورد رقبای، روندهای بازار  تحقیق کرد - آژانس تبلیغاتی مثلث
برای ارتقاء شرکت، باید در مورد رقبای، روندهای بازار تحقیق کرد – آژانس تبلیغاتی مثلث

۴. بازار و رقابت را تجزیه و تحلیل کنید.

برای اطمینان از ارتقاء آگاهانه شرکت خود، باید در مورد آنچه در میان رقبای شما اتفاق می افتد، روندهای بازار و همچنین روندهای جدید در نام تجاری و انواع تغییر نام تجاری را تحقیق کنید. با این حال، اگر به دنبال ارزش برند و هویت برند نیستید، به دنبال آخرین روند ریبرندینگ یا بازسازی برند نباشید. هدف در اینجا این نیست که یک قدم جلوتر بردارید، بلکه حفظ طول عمر برند شما است.

۵. این کار را به یک فرآیند مشارکتی تبدیل کنید.

از ابتدا ذینفعان کلیدی را برای خرید و بازخورد خود درگیر کنید. همه بخش های شرکت، رهبری، تجارت، طراحی مهندسی و بازاریابی را درگیر کنید و از این به عنوان تمرینی برای تقویت فرهنگ شرکت خود استفاده کنید. شما حتی می توانید با درخواست نظرات مشتریان خود از طریق نظرسنجی، در مورد عناصر مختلف نام تجاری، مانند لوگوها یا برچسب ها، مشتریان خود را درگیر کنید.

برای افزایش مشارکت در نظرسنجی می توانید بخش هایی را به حوزه ریبرندینگ یا بازسازی برند خود اضافه کنید. تیم را دور هم جمع کنید تا در حین تغییر نام تجاری، یک شرکت قوی تر بسازید.

۶. تغییر نام تجاری را از طوفان فکری تا انتشار، مدیریت کنید.

تغییر نام تجاری، به ویژه آن که ظاهر و احساس شما را کاملاً بازنگری کند، می تواند یک فرآیند بسیار وقت گیر و زمان بر باشد. به همین دلیل است که مدیریت پروژه برای تکمیل یک نام‌تجاری موفق در مهلت مقرر و بودجه ضروری است. مدیریت پروژه می تواند به سادگی یک صفحه گسترده باشد که پیش بینی زمان بندی، تحویل، خطرات (با برنامه های کاهش) و مسئولیت های تیم برای هر بسته کاری را مستند می کند.

۷. در مورد نام تجاری منحصر به فرد و جدید خود صحبت کنید.

شما روی این کار سخت کار کرده اید، بنابراین به برند جدید یا تازه خود افتخار کنید. وقتی تغییرات را به نمایش می گذارید، اطمینان حاصل کنید که چرا و چگونه فرآیند تغییر نام تجاری خود را به طور شفاف با مخاطبان هدف خود به اشتراک بگذارید. به این ترتیب شما می توانید مشتریان خود با سردرگمی، گیج کنید و همچنین می توانید با مشارکت آن ها در داستان نام تجاری خود، وفاداری آن ها را نسبت به نام تجاری خود، تقویت کنید.

این که آیا شرکت شما به سادگی نیاز به بررسی انواع تغییر نام تجاری نیاز دارید یا خیر، نیازمند مشاوره و راهنمایی از افراد خبره در این حوزه است. بررسی هویت برند کاملاً جدید برای نشان دادن تکامل خود و تغییر نام‌تجاری در شکل گیری تصور درست مخاطبان نسبت به شما بسیار موثر است.

این امر در روند و همچنین نتیجه نهایی شکل گیری برند ارزش دارد. از تغییر نام تجاری به عنوان فرصتی عالی برای تقویت و تأیید مجدد هویت و ارزش های شرکت خود استفاده کنید، هم در داخل و هم در خارج با مشتریان خود.


برندینگ چیست - شرکت ها نیز برای جذب مشتریان جدید نیاز به تغییر دارند- آژانس تبلیغاتی مثلث
برندینگ چیست – شرکت ها نیز برای جذب مشتریان جدید به تغییر دارند- آژانس تبلیغاتی مثلث

موارد موثر در شکل گیری و شناخت ریبرندینگ یا بازسازی برند

در ریبرندینگ یا بازسازی برند، نام‌تجاری کسب و کار شما، هفت ثانیه فرصت دارد تا اولین تاثیر را روی مخاطب بگذارد. گاهی اوقات برند ها به دلیل استفاده از لوگوی اشتباه، داشتن نام دشوار یا نامناسب یا کار با چشم انداز و ماموریت نامشخص، توجه مشتریان را جلب نمی کنند.

ما در دنیایی زندگی می کنیم که روندها دائماً در حال تحول هستند، بنابراین شرکت ها نیز برای جذب مشتریان جدید نیاز به تغییر دارند. این امر با تغییر نام تجاری امکان پذیر است. شما فقط باید کسب و کار خود را به روز کنید، اطلاعاتی راجب اینکه ریبرندینگ چیست کسب کنید و یک لوگو یا نام جدید را پس از ادغام با یک شرکت دیگر طراحی کنید، یا اهداف، مأموریت یا چشم انداز جدیدی برای تجارت خود تعریف کنید.

نتیجه گیری

در مجموع در حین بررسی فرآیند تغییر نام تجاری سعی کنید در ابتدا شناخت درستی در رابطه با برندینگ یک شرکت، شناخت لوگو، شکل گیری شعاری مشخص برای نام تجاری و استفاده از تصاویر و رنگ های مورد توجه برای نام تجاری شرکت خود داشته باشید تا بتوانید با تکیه بر آن ها و با آگاهی کامل، به بررسی و ارائه مناسب و درست نام‌تجاری برای شرکت خود بپردازید. در این گونه موارد سعی کنید آگاهی و اطلاعات خود را در این حوزه افزایش دهید تا درک کاملی از ریبرندینگ یا بازسازی برند خود پیدا کنید. مزیت اصلی تغییر نام تجاری، شانس دستیابی به مخاطبان جدید است. اگر بر مأموریت، چشم انداز و ارزش های شرکت خود تمرکز کنید و با آن ها به درستی ارتباط برقرار کنید، مردم متوجه آن خواهند شد و می توانند با برند شما ارتباط خوبی برقرار کنند.

مطالب مرتبط:

Definition of ‘Rebranding

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ب.ظ

تحلیل Analysis Of Swot) SWOT)

blog تجزیه و تحلیل SWOT چیست؟ برای راه اندازی یک کسب و کار موفق، باید به طور منظم فرآیندهای خود را تجزیه و تحلیل کنیم تا....

تحلیل Analysis Of Swot) SWOT)

blog تجزیه و تحلیل SWOT چیست؟ برای راه اندازی یک کسب و کار موفق، باید به طور منظم فرآیندهای خود را تجزیه و تحلیل کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تا حد امکان کارآمد عمل می کنیم. تجزیه و تحلیل SWOT (نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها)، یک فرآیند برنامه‌ریزی است که به بیزینس کمک می‌کند....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اعتماد به برند (Trust The Brand)

blog اعتماد به برند یک هدف است اعتماد به برند چیزی بیش از اعتماد به محصول برند خوب را تشکیل می دهد. همچنین شامل کل تجربه....

اعتماد به برند (Trust The Brand)

blog اعتماد به برند یک هدف است اعتماد به برند چیزی بیش از اعتماد به محصول برند خوب را تشکیل می دهد. همچنین شامل کل تجربه ای است که مشتریان از خرید تا استفاده از محصول از برند بدست می آورند. هنگامی که مصرف کنندگان به یک برند اعتماد می کنند، سه عامل اصلی برای ایجاد....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ب.ظ

روند دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Trends)

blog ۶روند بازاریابی دیجیتال که در سال ۲۰۲۲ اجرا می شود با توجه به اینکه صنعت به سرعت در حال تغییر است، همراهی با روندهای بازاریابی....

روند دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Trends)

blog ۶روند بازاریابی دیجیتال که در سال ۲۰۲۲ اجرا می شود با توجه به اینکه صنعت به سرعت در حال تغییر است، همراهی با روندهای بازاریابی دیجیتال می تواند دشوار باشد و فعالیت های مختلفی برای کمپین یا استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق وجود دارد که همگام شدن با هر جنبه‌ای یک چالش واقعی است به همین....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ب.ظ

نیاز به بازاریابی دیجیتال

blog چرا به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید ما در مباحث قبلی راجب اهمیت بازاریابی دیجیتال صحبت کردیم و حال می خواهیم درباره اینکه چرا بیزینس ها....

نیاز به بازاریابی دیجیتال

blog چرا به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید ما در مباحث قبلی راجب اهمیت بازاریابی دیجیتال صحبت کردیم و حال می خواهیم درباره اینکه چرا بیزینس ها نیاز به بازاریابی دیجیتال دارند را بررسی کنیم. بازاریابی دیجیتال مهم است زیرا یک کسب و کار را با مشتریانش زمانی که آنلاین هستند مرتبط می­کند و در تمام صنایع....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال

blog چگونه فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال به فروش کمک می‌کنند؟ فرآیند فروش محصولات و خدمات به دلیل پیشرفت های جدید و در حال توسعه فناوری....

فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال

blog چگونه فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال به فروش کمک می‌کنند؟ فرآیند فروش محصولات و خدمات به دلیل پیشرفت های جدید و در حال توسعه فناوری تغییر کرده است. اگر به دنبال افزایش فروش برای بیزینس خود هستیم، باید فروش دیجیتال را در نظر بگیریم تا به ما در دستیابی به اهداف درآمدی و ارائه ارزش....
۸:۰۰ ق.ظ