Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / رونق کسب و کار با دیجیتال مارکتینگ


چگونگی رونق کسب و کار با دیجیتال مارکتینگ


رونق کسب و کار با دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتال) به طرز قابل توجهی شیوه کار امروز را تغییر داده است. آژانس های تبلیغاتی به طرز قابل توجهی متفاوت تر از گذشته به تبلیغات پرداخته اند، مشاغل و برند های بزرگ تنها کسانی نیستند که از بازاریابی آنلاین بهره مند می شوند. در واقع، مشاغل کوچک نیز می توانند از دیجیتال مارکتینگ بهره ببرند. از این رو، امروزه مشاغل از دنیای دیجیتال برای ایجاد آگاهی از برند، تأثیرگذاری و جلب مشتری استفاده می کنند. آیا شما تا به حال از آن استفاده کرده اید؟

دیجیتال مارکتینگ تأثیر باورنکردنی بر تعاملات، عادت ها و سبک زندگی افراد دارد. بیایید ببینیم چگونه:

 • با افزایش دسترسی به اینترنت، هر روز تعداد افراد آنلاین افزایش می یابد. از سال ۲۰۱۸، تقریبا ۳.۰۳ میلیارد نفر (که نیمی از جمعیت جهان است) در برخی از رسانه های اجتماعی فعال هستند.
 • موتورهای جستجو حدود ۹۳٪ از کل بازدید وب سایت را ایجاد می کنند.

آمار به وضوح نشان می دهد که تأثیر بازاریابی دیجیتال روز به روز در حال افزایش است. اما، قبل از اینکه ادامه دهیم، بیایید بحث مفصلی از اصطلاح “بازاریابی دیجیتال” داشته باشیم.


دیجیتال مارکتینگ چیست؟ - گروه تبلیغاتی مثلث
دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ چیست؟


دیجیتال مارکتینگ به فعالیت های بازاریابی یک شرکت گفته می شود که از طریق دستگاه های الکترونیکی یا اینترنت انجام می شود. در این نوع بازاریابی از استراتژی های مختلف دیجیتالی توسط مشاغل برای ارتباط با مشتریان استفاده می شود. به عبارت ساده تر، دیجیتال مارکتینگ بازاریابی است که به صورت آنلاین انجام می شود.

انواع روش های رونق کسب و کار با دیجیتال مارکتینگ:

 • بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
 • پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)
 • بازاریابی محتوا
 • بازاریابی شبکه های اجتماعی (SMM)
 • بازاریابی وابسته
 • بازاریابی ایمیلی
 • بازاریابی ورودی

نحوه انجام دیجیتال مارکتینگ برای رونق کسب و کار


خبر خوب در رونق کسب و کار با دیجیتال مارکتینگ این است که، برای اجرای دیجیتال مارکتینگ به عنوان یک نهاد تجاری می توانیم از طریق کانال های مختلف دیجیتال، برای توسعه آگاهی از برند و انجام تبلیغات انتخاب و استفاده کنیم.

عملکرد هر کانال قابل اندازه گیری است و از این رو می توانیم عملکرد شرکت خود را در هر کانال ارزیابی کرده و بهترین تصمیم را بگیریم. با این حال، استراتژی ها و برنامه های بازاریابی دیجیتال بسته به نوع کسب و کار متفاوت خواهد بود.


دیجیتال مارکتینگ از چه طریقی بر روی کسب و کارها تاثیر می گذارد؟


 • ارتباط با مشتری: سیستم عامل های دیجیتال و شبکه های اجتماعی ارتباط آسان و فوری بین برند و مخاطبان را امکان پذیر کرده است. و بهترین چیز این است که به برقراری ارتباط با مخاطبان جهانی کمک می کند.
 • توزیع محتوا: آیا تا به حال به حجم محتوای توزیع شده از طریق بازاریابی دیجیتال فکر کرده اید؟ هر روز یک بیزینس می تواند محتوای بزرگی را از طریق شبکه های اجتماعی، ایمیل، برنامه ها، خبرنامه و … با مخاطبان به اشتراک بگذارد. به این ترتیب بازاریابان می توانند پیام خود را به راحتی به مخاطبان زیادی منتقل کنند.
 • اطلاعات مشتری: با کمک فناوری، شرکت ها می توانند داده های مشتریان را ردیابی کنند. تجزیه و تحلیل داده ها می تواند به کسب و کار ها کمک کند تا علاقه مندی های مشتری را بشناسد. بر اساس آن، می توانند تصمیمات حیاتی را برای کسب و کار خود بگیرند. به عنوان مثال ما می خواهیم یک محصول جدید معرفی کنیم برای این کار به اطلاعات مشتریان مراجعه می کنیم. با دانستن الگوی دنبال شده در داده ها، می توانیم بدانیم کدام محصول عملکرد بهتری در بین آنها داشته است.

دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک - گروه تبلیغاتی مثلث
دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک

دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک


بازاریابی دیجیتال روشی خلاقانه است و به ما کمک می کند تا از روند مشخصی پیروی کنیم!

امروزه مشاغل کوچکی وجود دارند که در بازاریابی دیجیتال فعال هستند، اما در کنار آن کسب و کارهایی نیز وجود دارند که به دلایل مختلفی مانند کمبود وقت، کمبود دانش یا محدود شدن به یک نوع خاص بازاریابی، آن را به تعویق می اندازند. برخی نیز معتقدند که چون یک کسب و کار کوچک هستند، به تعداد کمی مشتری قابل مدیریت نیاز دارند. این روش مناسب نیست و ممکن است مانعی برای رشد آنها شود.

آیا شما از مزایای بازاریابی دیجیتال چشم پوشی می کنید؟ پس بهتر است دیجیتال مارکتینگ را شروع کنید!


۸ دلیل اصلی که به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید


 • فرصت برابر برای هر مشاغل فراهم می کند

 • می توانیم کسب و کار کوچک خود را در حال رشد ببینیم زیرا بازاریابی دیجیتال فرصت های برابر را برای هر مشاغل فراهم می کند (رونق کسب و کار با دیجیتال مارکتینگ). این یک استراتژی نیست که فقط به شرکت های بزرگ یا شرکت های چند ملیتی محدود شود. 

  مشاغل کوچک می توانند در واقع با کمک دیجیتال مارکتینگ از تجارت خود استفاده کنند. آنها می توانند در رقابت کامل با مشاغل مستقر باشند. همچنین، آنها می توانند با درگیر کردن مشتری های مختلف در سیستم عامل های مختلف، از بازاریابی دیجیتال استفاده کامل کنند.

 • شکل مقرون به صرفه بازاریابی
 • دیجیتال مارکتینگ نیاز به سرمایه گذاری هنگفتی ندار و مشاغل کوچک می توانند کانال های دیجیتالی را پیدا کنند و هزینه زیادی برای آنها لازم نیست. از این رو پرتوی امید برای مشاغل کوچک می شود.


  استراتژی موفقیت آمیز دیجیتال مارکتینگ درآمد را افزایش می دهد - گروه تبلیغاتی مثلث
  افزایش درآمد با استراتژی موفقیت آمیز دیجیتال مارکتینگ

 • درآمد را افزایش می دهد
 • یک استراتژی موفقیت آمیز دیجیتال مارکتینگ باعث پیشرفت بیشتر می شود. درآمد نیز در نتیجه نرخ تبدیل بالاتر افزایش می یابد. شرکت هایی که از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند در مقایسه با شرکت هایی که از بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده نمی کنند ۷۸٪ مشاغل بیشتری ایجاد و پیشرفت بیشتری می کنند. ترکیبی از بازاریابی محتوا با سایر استراتژی های بازاریابی با هم واکنش بالایی را به همراه دارد و در نتیجه بر درآمد تأثیر می گذارد (رونق کسب و کار با دیجیتال مارکتینگ).


  بازاریابی دیجیتال بخش خاصی از کسب و کار را هدف قرار می دهد - گروه تبلیغاتی مثلث
  دلایل پیروزی بازاریابی دیجیتال بر بازاریابی سنتی

 • مخاطب مناسب را هدف قرار دهید
 • یکی از دلایل پیروزی بازاریابی دیجیتال بر بازاریابی سنتی این است که به هدف قرار دادن بخشی خاص از کسب و کار کمک می کند. تعاملات انجام شده با مخاطبان هدف نتیجه گرا هستند. آنها به شما برای دستیابی اهداف از پیش تعیین شده کمک می کنند. با بازاریابی از طریق پست الکترونیکی (ایمیل مارکتینگ)، شخص می تواند شخص خاصی را مستقیماً هدف قرار دهد. بنابراین، بازاریابی دیجیتال بالاترین شکل شخصی سازی بازاریابی محسوب می شود.


  دیجیتال مارکتینگ اعتبار برند را افزایش می دهد -آژانس تبلیغاتی مثلث
  افزایش اعتبار برند با بازاریابی دیجیتال

 • شهرت برند را افزایش می دهد
 • هر کسب و کاری با هدف جذب مشتری آغاز به کار می کند. همین مورد درباره بازاریابی دیجیتال نیز صدق می کند. ما می توانیم با هدف به دست آوردن حداکثر کلیک های ممکن در وب سایت ها و سیستم عامل های بازاریابی خود شروع کنیم.

  به تدریج افراد بیشتری شروع به شناسایی برند و کار ما می کنند و هنگامی که ما دقیقاً همان چیزی را که به دنبال آن هستند را به آنها ارائه می دهیم، اعتبار برندمان افزایش پیدا می کند. این مورد کمک می کند تا اعتماد مشتریان خود را جلب کنیم.

 • تأثیرگذاری در بازاریابی
 • ابزارهای رسانه های اجتماعی مانند یوتیوب، توییتر و اینستاگرام قدرت تأثیرگذاری بر عموم مردم را دارند. گنجاندن ابزارهای شبکه های اجتماعی باعث تأثیرگذاری شده است. این مورد نفوذ گران قدرت باورنکردنی تأثیرگذاری در تصمیم گیری عموم مردم را دارند.

  از این رو، شرکت ها دیگر نیازی به تایید مشاهیر برای افزایش فروش محصول یا خدمات ندارند. زیبایی بازاریابی تأثیرگذار این است که حتی افراد عادی نیز که فاقد اعتبار اضافی هستند نیز می توانند به تأثیرگذار تبدیل شوند و برای میلیون ها نفر علاقه ایجاد کنند.

 • بر خریداران تأثیر می گذار
 • بازاریابی دیجیتال ترکیبی از تکنیک های دیجیتالی است که بر تصمیم مشتریان تأثیر می گذارد. Call-to-Actions یا CTA به کاربران راهنمایی می کند که در مرحله بعدی چه کاری انجام دهند.


  اندازه گیری نتایج پلتفرم های دیجیتال مارکتینگ - جموعه تبلیغاتی مثلث
  اندازه گیری نتایج پلتفرم های دیجیتال مارکتینگ

 • نتایج قابل اندازه گیری می دهد
 • با کمک ابزارهای خاص، به راحتی می توانیم نتایج را برای هر یک از پلتفرم های بازاریابی دیجیتال اندازه گیری کنیم. این ویژگی کمک می کند تا عملکرد خود را ارزیابی کنیم.

  با نگاهی به لیست دلایل بالا، مشاغل کوچک قطعاً باید دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کنند. بسیاری از شرکت های نوپا و کوچک از روش های سنتی بازاریابی استفاده می کنند اما نتایج با روش های سنتی بسیار کند است و فقط در سطح محلی می توانند مشتری را جذب کنند.


  مطالب مرتبط :


  (Digital Marketing and Its Impact on Business Prosperity)

  مشاهده نظرها +
  بستن نظرها -

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جدیدترین مطالب وبلاگ
  ۸:۰۰ ق.ظ

  تفاوت بازاریابی و فروش

  blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت....

  تفاوت بازاریابی و فروش

  blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت ظریفی بین این دو وجود دارد. هر دو عملکرد قصد دارند درآمد کسب و کار را افزایش دهند، اما روشی که آنها برای انجام این کار تلاش می کنند متفاوت....
  ۸:۰۰ ق.ظ
  ۸:۰۰ ق.ظ

  برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

  blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از....

  برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

  blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از ضروریات زندگی روزمره هم تبدیل شده است. بسیاری از مردم در طول روزهای هفته بیشتر زمان خود را به صورت آنلاین سپری می کنند و اینترنت بدون شک مکانی برای....
  ۸:۰۰ ق.ظ
  ۸:۰۰ ق.ظ

  تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

  blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر....

  تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

  blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر این، اغلب تبلیغات صرف این کالاها برای ایجاد روابط پایدار با مشتریان کافی نیست. ایجاد هویت برند قوی و استفاده از تبلیغات برند، کلید ایجاد چنین اعتماد و دستیابی به....
  ۸:۰۰ ق.ظ
  ۸:۰۰ ق.ظ

  اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

  blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه....

  اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

  blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه تنها چیزی است که تاثیر به یاد ماندنی را در مصرف کنندگان ایجاد می کند، بلکه به مشتریان و مخاطبان اجازه می دهد تا بدانند که از بیزینس چه انتظاری....
  ۸:۰۰ ق.ظ
  ۸:۰۰ ق.ظ

  مراحل برند سازی (Branding Stages)

  blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد....

  مراحل برند سازی (Branding Stages)

  blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد و قابل تشخیص توسط مشتریان باشد. برند قوی چیزی است که پشت هر محصول موفق قرار می گیرد. نظرسنجی جهانی نوآوری محصولات جدید نیلسن کشف کرد که تقریباً ۵۹٪ از....
  ۸:۰۰ ق.ظ