Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / تبلیغات در صنعت ساختمان (Advertising In The Construction Industry)


نقش و تاثیر استراتژی تبلیغات در صنعت ساختمان


جالب است بدانید که با توجه به تحقیقات صورت گرفته، آمار نشان می دهد که تنها در سال ۱۳۹۶ مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان جهت امر ساخت و ساز مسکونی و غیر مسکونی به صورت خصوصی مصرف شده است. از این آمار می شود به این نتیجه رسید که اگر قصد دارید در شغل پیمانکاری مشغول به کار شوید و یا حوزه کاری خود را گسترش دهید می بایست حتما به استراتژی تبلیغات در صنعت ساختمان توجه ویژه ای داشته باشید زیرا امروزه تبلیغات ساختمانی می تواند به طور چشمگیری باعث پیشرفت کاری گردد.

اگر تبلیغات به صورت اصولی باشد باعث افزایش مخاطبان و در نتیجه بالا رفتن سود در امر ساخت و ساز خواهد شد، بنابراین اگر شما نیز قصد دارید در فضای صنعتی، رقیبان خود را پشت سر بگذارید حتما مطالبی که در ادامه خواهد آمد را از دست ندهید.

تاثیرات استراتژی تبلیغات در صنعت ساختمان - گروه تبلیغاتی مثلث
تاثیرات استراتژی تبلیغات در صنعت ساختمان

استراتژی تبلیغات در صنعت ساختمان


در سال های اخیر تبلیغات شرکت ساختمانی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است، زیرا استفاده درست از تبلیغات می تواند مزیت های بسیار زیادی را برای پیمانکاران قدیمی و تازه کار به وجود آورد. تاثیرات امر استراتژی تبلیغات در صنعت ساختمان به اندازه ای است که برخی از شرکت های موفق مبلغ قابل توجهی را به آن اختصاص می دهند زیرا تبلیغات به نوعی سرمایه گذاری بلند مدت به حساب می آید و اگر اصولی انجام شود می تواند سودهای بسیار بیشتری را به همراه داشته باشد.

از این رو شرکت هایی که در حوزه ارائه خدمات مهندسی فعالیت می کنند، بهتر است از شیوه های مختلف تبلیغاتی نظیر کمک گرفتن از فضای مجازی، استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی، استفاده از رسانه های عمومی و… جهت بیشتر شناخته شدن استفاده نمایند تا پس از گذشت مدتی بتوانند به سود مد نظر خود دست پیدا کنند.

یکی از روش های بسیار تاثیر گذار در عصر کنونی ورود صنعتی سازی در امر ساخت و ساز است، زیرا متاسفانه بسیاری از پیمانکاران و کسانی که در امر ساخت و ساز فعالیت می کنند هنوز از روش های کلاسیک و قدیمی برای ساختن ساختمان های مختلف استفاده می کنند. منظور از روش کلاسیک و قدیمی آن است که ساختمان های مختلف ۴ یا ۵ طبقه مختلف با متد ها قدیمی و استادکاران سنتی کار ساخته می شود.

به کار بردن روش های قدیمی باعث می شود مدت زمان اتمام پروژه بسیار طولانی شود؛ به همین خاطر شرکت های پیمانکاری نمی توانند در مدت زمان کوتاه پروژه های زیادی را قبول کنند. اما اگر صنعتی سازی در امر ساخت و ساز مورد استفاده قرار گیرد به راحتی در بازه زمانی مشخص، می توان تعداد زیادی ساختمان را با کیفیت بسیار بالا و استاندارد های قابل قبول به پایان رساند به همین خاطر انبوه سازان می بایست روش های سنتی را کنار گذاشته و با صنعتی سازی، سرعت کاری خود را چند برابر نمایند.

با کمک بهترین استراتژی تبلیغات در صنعت ساختمان، می توانید با هزینه اندک به نتایج فوق العاده ای دست پیدا کنید. البته همواره در امر تبلیغات نیاز به کمی ریسک کردن دارید زیرا در غیر اینصورت موفقیتی در کار نخواهد بود؛ اما باید در هنگام انتخاب روش تبلیغات برای برند ساختمان سازی دقت لازم را داشته باشید، زیرا اشتباه در این عمل نه تنها برای شما سودی به همراه نخواهد داشت بلکه ممکن است باعث ایجاد زیان های مالی زیادی نیز شود.


بستر تبلیغاتی در صنعت ساختمان - گروه تبلیغاتی مثلث
بستر تبلیغاتی در صنعت ساختمان

موارد مهم در انتخاب شیوه تبلیغات ساختمانی


نکته های مهم در انتخاب استراتژی تبلیغات در صنعت ساختمان

همانطور که در قسمت قبل اشاره شد، استراتژی تبلیغات در صنعت ساختمان می تواند مزیت های زیادی مانند شناخته شدن برند ساختمانی و… داشته باشد؛ به همین خاطر در هنگام انتخاب استراتژی مناسب می بایست یک سری از نکات مهم را مد نظر قرار دهید.


از مهم ترین نکات انتخاب تبلیغات مناسب می توان به موارد زیر اشاره کرد:


 1. توجه به بازار هدف و مخاطب: یکی از اصلی ترین و مهم ترین نکاتی که نباید از آن غافل شوید، توجه به بازار هدف و مخاطبان می باشند؛ زیرا اگر مخاطب هدف خود را نشناسید و تبلیغاتی بدون مخاطب داشته باشید، نمی توانید به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید؛ به همین علت پیشنهاد می شود قبل از انتخاب نوع تبلیغات ابتدا نوع مخاطب خود را انتخاب کنید تا مطابق سلیقه آنها تبلیغات پربازده ای را داشته باشید.
 2. تاکید بر روی تسهیلات ارائه شده و خدمات جانبی: اگر در تبلیغات در نظر گرفته شده بر روی تسهیلات و خدمات جانبی خود تاکید نمایید، به میزان بیشتری در ذهن مخاطب ماندگار خواهید شد. علاوه بر آن با این عمل تمایز خود با رقیبانتان را نیز نشان خواهید داد و در نتیجه آنها را پشت می گذارید.

تبلیغات برای شرکت های ساختمانی


 • استفاده از عکس و تصویر فراموش نشود: پیشنهاد می شود برای آنکه در مدت زمان کوتاهی میان مخاطبان شناخته شوید، یک لوگو اختصاصی طراحی کنید و یا در تبلیغات خود از عکس ها و تصاویر تاثیرگذار به کار ببرید؛ زیرا همانطور که روانشناسان می گویند تاثیر عکس ها و رنگ ها می تواند بیشتر از نوشته ها در حافظه باقی بماند و توجه افراد را به خود جلب کند.
 • از هزینه کردن نترسید: رسیدن به موفقیت یک اتفاق نیست و باید برای آن زحمت بکشید، عده ای خیال می کنند استراتژی تبلیغات در صنعت ساختمان تنها یک امر پرهزینه و بدون کارایی است در صورتی که این نوع هزینه ها نوعی سرمایه گذاری بلند مدت به حساب می آید که در گذر زمان نتیجه آن را خواهید دید.

دقت در تبلیغات صنعت ساختمان - آژانس تبلیغاتی مثلث
دقت در تبلیغات صنعت ساختمان

توصیه های مهم در امر تبلیغات


بایدها و نباید های استراتژی تبلیغات در صنعت ساختمان


امروزه شرکت های ساختمان سازی در تلاشند تا افراد بیشتری با برند ساختمان لوکس و… آشنا شوند، یکی از راه های رسیدن به این هدف آن است که از تبلیغات به صورت درست و کاربردی استفاده کنند اما باید توجه داشت که این امر نیاز به تجربه و دقت زیادی خواهد داشت زیرا در تبلیغات باید اصولی خاصی رعایت شود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود.

باید ها و نباید ها امر تبلیغات در امر ساختمانی به صورت زیر است:

 • از انتخاب بستر های نامناسب خودداری کنید: بستر انتخابی برای تبلیغات باید متناسب با مخاطبان مورد نظر باشد؛ به همین خاطر باید با در نظر گرفتن مخاطبان بستر مناسبی مانند تلویزیون، رادیو، شبکه های مجازی، مجلات و… انتخاب کنید.
 • از شرایط فصلی غافل نشوید: بودجه مشخصی را که برای امر تبلیغات کنار گذاشته اید باید با توجه به شرایط مختلف مانند شرایط فصلی و کاری تغییر دهید تا دچار ضرر و زیان های احتمالی نشوید.
 • از یکنواختی در تبلیغات دوری کنید: به قول معروف تمامی تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید و از امتحان بستر های تبلیغاتی مختلف نترسید و ریسک کنید زیرا استفاده مداوم از یک روش مخاطبان را خسته می کند و دیگر بازدهی کافی را نخواهد داشت.
پیام تبلیغاتی در صنعت ساختمان - آژانس تبلیغاتی مثلث
پیام تبلیغاتی در صنعت ساختمان

تاثیر شناخت بازار هدف در تبلیغات


 • سعی کنید در بازار هدف بدرخشید: اگر تمام تلاش خود را برای جلب نظر همه افراد بگذارید به نتیجه مطلوبی نخواهید رسید؛ به همین دلیل بهتر است انرژی خود را برای بهترین بودن در بازار هدف خود صرف کنید.
 • از واضح بودن پیام خود در تبلیغات اطمینان حاصل کنید: همانطور که می دانید تبلیغات دارای یک پیام خاص برای مخاطبان می باشد، پس قبل از استفاده از استراتژی تبلیغات در صنعت ساختمان بهتر است از روشن بودن پیام درون تبلیغ مورد نظر خود اطمینان پیدا کنید.
 • نتیجه تبلیغات را چک کنید: بعد از استفاده از یک استراتژی خاص، مهم است که نتیجه حاصل از آن را مورد ارزیابی قرار دهید تا بتوانید میزان اثر بخشی آن را اندازه گیری کنید تا در صورت ناکارآمد بودن بتوانید استراتژی و روش خود در تبلیغ را تغییر دهید.
 • به دنبال پیدا کردن مشتری باشید: به ندرت اتفاق می افتد که مشتری به دنبال شما باشد و برای پیدا کردن برند شما تلاش کند، بنابراین باید برای پیدا کردن مشتریان بیشتر باید تلاش کنید و آنها را پیدا کنید.

استفاده بهینه از استراتژی تبلیغات در صنعت ساختمان - آژانس تبلیغاتی مثلث
استفاده بهینه از استراتژی تبلیغات در صنعت ساختمان

خصوصیات مورد نیاز برای داشتن یک تبلیغ خوب


ویژگی های مورد نیاز برای استفاده از استراتژی تبلیغات در صنعت ساختمان:

برای آنکه بتوانید به صورت بهینه از استراتژی تبلیغات در صنعت ساختمان استفاده کنید از یک سری ویژگی های خاص برخوردار باشید.

ویژگی های مورد نیاز برای تبلیغات خدمات ساختمانی عبارت اند از:

 1. قابلیت قلمرو گرایی: شرکت هایی بسیار بزرگ برای حفظ رابطه کاری خود با مشتریان در یک منطقه باید سعی در حفظ راه های ارتباطی داشته باشند.
 2. جستوجو گر باشید: در قسمت قبل نیز به این موضوع اشاره شد که باید برای پیدا نمودن مشتریان خود تلاش کنید، برای موفقیت در این امر باید از جستوجو گر باشید و از ابزارهای مختلف مانند اینترنت برای رسیدن به آن استفاده کنید.
 3. توانایی مدیریت کردن زمان: وقت و زمان در امر تبلیغات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، پس سعی کنید آن را به طور مناسبی مدیریت کنید تا با مشکلات احتمالی مواجه نشوید.

افزایش مهارت های تبلیغاتی


 • از نظرات دیگران استفاده کنید: مشورت با افراد با تجربه می تواند به میزان زیادی شما را در داشتن یک انتخاب درست و صحیح یاری کند، بنابراین بهتر است با مشاوران فنی ارتباط برقرار کرده و از نظر آنها برای افزایش سطح کیفی محصولات و خدمات خود استفاده کنید.
 • قابلیت مشتری گرا بودن: شما می بایست طیف مشتریان خود را دسته بندی نمایید تا بتوانید بهترین برخورد را با هر یک داشته باشید.
 • انجام وظیفه به شکل صحیح: جهت به دست آمدن نتیجه دلخواه از استراتژی تبلیغات در صنعت ساختمان باید تمام پرسنل با وظایف خود به خوبی آشنا باشند و آن وظایف را به صورت کامل و صحیح اجرا کنند.

نتیجه گیری


یک نکته قابل توجه آن است که استراتژی تبلیغات در صنعت ساختمان به تنهایی نمی تواند باعث پیشرفت شما شود؛ زیرا در کنار آن می بایست به عوامل مختلف دیگر مانند بالا بردن سطح کیفی خدمات، محصولات و… نیز توجه داشته باشید تا در برنامه بلند مدت بتوانید برند خود را به یک برند شناخته شده در میان مخاطبان تبدیل کنید. برنامه بلند مدت باید درصد خطا بسیار پایینی داشته باشد و به تمام جزییات در آن توجه شده باشد، اما متاسفانه افراد عادی و بدون تجربه در برنامه ریزی های بی نقص بلند مدت دچار مشکل هستند.

اگر شما نیز به دنبال یک برنامه بلند مدت هستید که در آن به تمام جزییات دقت کافی شده باشد می توانید از تیم مشاوره حرفه ای و با تجربه در این زمینه مشورت بگیرید، زیرا آنها با تجربه و مهارتی که در این زمینه دارند می توانند سرعت رسیدن به موفقیت شما را دوچندان نمایند پس علاوه بر توجه به استراتژی تبلیغات در صنعت ساختمان، نباید از برنامه ریزی دقیق نیز غافل شوید و نقش آن را مورد انکار قرار دهید.


مطالب مرتبط :

Construction Company Advertising – ۵ Reasons You Must Try It

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ق.ظ

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت....

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت ظریفی بین این دو وجود دارد. هر دو عملکرد قصد دارند درآمد کسب و کار را افزایش دهند، اما روشی که آنها برای انجام این کار تلاش می کنند متفاوت....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از....

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از ضروریات زندگی روزمره هم تبدیل شده است. بسیاری از مردم در طول روزهای هفته بیشتر زمان خود را به صورت آنلاین سپری می کنند و اینترنت بدون شک مکانی برای....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر....

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر این، اغلب تبلیغات صرف این کالاها برای ایجاد روابط پایدار با مشتریان کافی نیست. ایجاد هویت برند قوی و استفاده از تبلیغات برند، کلید ایجاد چنین اعتماد و دستیابی به....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه....

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه تنها چیزی است که تاثیر به یاد ماندنی را در مصرف کنندگان ایجاد می کند، بلکه به مشتریان و مخاطبان اجازه می دهد تا بدانند که از بیزینس چه انتظاری....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد....

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد و قابل تشخیص توسط مشتریان باشد. برند قوی چیزی است که پشت هر محصول موفق قرار می گیرد. نظرسنجی جهانی نوآوری محصولات جدید نیلسن کشف کرد که تقریباً ۵۹٪ از....
۸:۰۰ ق.ظ