Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / تاثیر‌ شبکه های اجتماعی در تبلیغات

شبکه های اجتماعی چگونه در تبلیغات تاثیر می گذارد؟

همه ی ما متوجه آن هستیم که با ورود شبکه های اجتماعی، زندگی ها تغیر کرده و تأثیر مهمی را روی آن ها گذاشته است. رسانه های اجتماعی به عنوان روشی برای برقراری ارتباط یا ارتباط مجدد افراد با یکدیگر به وجود آمده اند. اما در حال حاضر نقش شبکه های اجتماعی بسیار بیشتر از آن است.

امروزه شبکه های اجتماعی به عنوان یک ابزار مهم برای رشد کسب و کارها به شمار می رود. موثرترین رویکرد بازاریابی، رویکردی است که بتواند از رسانه های اجتماعی و بازاریابی سنتی در کنار هم استفاده کند. صاحبان مشاغل متوجه شده اند که بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM) تأثیر بسیار مثبتی بر موفقیت کسب و کار دارد.

اگر شما صاحب کسب و کار هستید و به دنبال انجام تبلیغات مناسب، حتما در این مطلب با ما همراه باشید زیرا به این سوال پاسخ خواهیم داد که تاثیر شبکه های اجتماعی در تبلیغات چقدر است.

 رسانه های اجتماعی برای رشد کسب و کار  و ایجاد روابط با افراد دیگر - گروه تبلیغاتی مثلث

تعداد افرادی که به طور منظم از کانال های مختلف رسانه های اجتماعی استفاده می کنند به طور چشمگیری افزایش یافته است. هر روزه افراد بیشتری درگیر رسانه های اجتماعی برای رشد کسب و کار خود و ایجاد روابط با افراد دیگر می شوند. امروزه بدون تردید یکی از ساده‌ترین، کم‌هزینه‌ترین و مؤثرترین راه‌ها برای توسعه کسب و کار، استفاده از شبکه های اجتماعی در کنار بازاریابی سنتی است.

نکاتی که نشان دهنده تاثیر شبکه های اجتماعی در تبلیغات است:

 اگر می‌خواهیم فروش خود را حفظ کنیم و اطمینان حاصل کنیم که یک کسب‌وکار پایدار برای طولانی‌مدت داریم، باید این دلایل را در نظر داشته باشیم و شروع به اجرای تبلیغات رسانه‌های اجتماعی به عنوان بخش اصلی تلاش‌های بازاریابی خود کنیم. تبلیغات رسانه های اجتماعی بسیار مهم است زیرا به ماامکان می دهد تا کاربران خاص را بیش از حد هدف قرار دهیم، یک پایگاه داده مخاطبان بسازیم و مستقیما بازگشت سرمایه خود را پیگیری کنیم.

در میان استفاده اکثر جامعه از رسانه های اجتماعی، در رابطه با بیزینس های B2B رسانه‌های اجتماعی اهمیت بیشتری پیدا کردند. در نظرسنجی LinkedIn در سال ۲۰۲۰ از ۱۲۰۰ بازاریاب، سه نفر از چهار نفر از آنهایی که در بیزینس B2B بودند، کاهش بودجه را تجربه کردند، که آنها را مجبور کردنند تمرکز بیشتری بر عناصر تاکتیکی بازاریابی و سرمایه گذاری های کوتاه مدت داشته باشند که به وضوح نتیجه می دهد. شبکه‌سازی دیجیتالی به کسب و کار ها اجازه می‌دهد تا به روش‌های جدید ارتباط برقرار کنند و اخبار بیزینس ها از طریق شخصی به شخص دیگر منتقل می شود و رویدادهای را بصورت مجازی پخش می کنند.

بازاریابان B2B برای ارتباط با مشتریان نیاز به شبکه های اجتماعی دارند - آژانس تبلیغاتی مثلث

حتی اگر شرکت های B2B به دنبال فروش محصولات و ارائه خدمات به سایر مشاغل هستند، باید بدانند که بازاریابی B2B بر اساس روابط انسانی شکل گرفته است به همین خاطر رسانه‌های اجتماعی مدت‌هاست که برای کمک به رشد این روابط مورد استفاده قرار گرفتند.

زمانی که یک کسب و کار به هر دلیلی امکان انجام ارتباط بصورت حضوری با مخاطبان خود را نداشته باشد، در اخر بازاریابان B2B به یک خروجی برای ارتباط با مشتریان احتمالی و شرکا نیاز دارند و آنها دریافتند که می توانند این کار را به بهترین نحو از طریق پلتفرم های اجتماعی انجام دهند.

چند هدف که کسب و کارها بخصوص بیزینس های B2B می توانند از طریق رسانه های اجتماعی به آنها برسند عبارت اند از: ایجاد آگاهی از برند، ساخت اعتبار برند، تولید سرنخ و همچنین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و ابزارهای مدیریتی به ما امکان می‌دهند معیارهای عملکرد کلیدی (KPI) را ردیابی کنیم و امکان خیلی عملکردهای دیگر را می تواند برایمان ایجاد کند.

دلایل مهمی که نشان دهنده تاثیر شبکه های اجتماعی در تبلیغات است:

 اگر می‌خواهیم فروش خود را حفظ کنیم و اطمینان حاصل کنیم که یک کسب‌ و کار پایدار برای طولانی‌مدت داریم، باید این دلایل را در نظر داشته باشیم و شروع به اجرای تبلیغات شبکه های اجتماعی به عنوان بخش اصلی تلاش‌های بازاریابی خود کنیم. تبلیغات رسانه های اجتماعی بسیار مهم است زیرا به ما امکان می دهد تا کاربران خاص را دقیق تر هدف قرار دهیم و یک پایگاه داده مخاطبان بسازیم و مستقیما بازگشت سرمایه خود را پیگیری کنیم.

 کسب‌ و کارها برای استفاده از فواید شبکه اجتماعی اینستاگرام درحال ملحق شدن به ان هستند - آژانس تبلیغاتی مثلث

تبلیغات در اینستاگرام

یکی از شبکه های اجتماعی که در سال های اخیر طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است، اینستاگرام است. این روزها اینستاگرام به رشد خود ادامه می‌دهد و کسب‌ و کارها هم برای بهره بردن از فواید آن درحال ملحق شدن به این اپلیکیشن شگفت‌انگیز هستند.

تبلیغات اینستاگرام کمتر مخاطب هدف را آزار می دهند زیرا در اغلب موارد بیننده حتی متوجه نمی شود که در معرض تبلیغ قرار گرفته است. نرخ تعامل در اینستاگرام بالاتر از نرخ تعامل در هر پلتفرم رسانه اجتماعی دیگری است. اینستاگرام موفقیت کمپین شما را بر اساس ابزارهایی که دارد می سنجد.

اکثر مردم از تلفن های هوشمند خود برای خواندن اخبار، معاشرت یا ارسال عکس های خود در اینستاگرام استفاده می کنند.  اکثر گوشی‌های هوشمند دارای دوربین‌های رده بالایی هستند که می‌توانند عکس‌هایی بگیرند که بلافاصله در اینستاگرام پست شوند. اینستاگرام بهترین کانال برای این نوع رسانه است و به همین دلیل است که اکثر کاربران موبایل دارای اکانت اینستاگرام هستند.

از نظر بازگشت سرمایه و هزینه، بازاریابی اینستاگرام بهترین نتایج را در تبلیغات به همراه دارد. علاوه بر این نسبت به سایر کانال‌های بازاریابی آنلاین بیشترین تاثیر و زمان‌ کمتری می برد.

تبلیغات در تلگرام

تلگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی در دنیا و به ویژه در ایران است. صاحبان کسب و کار می توانند از طریق راه اندازی و پربازدید کردن یک کانال تلگرام مشتریان جدید پیدا کنند و حتی با مشتریان قدیمی خود ارتباطی سریع تر برقرار کنند.

تبلیغات در تلگرام به بازاریابان برندها کمک می کند تا بهتر با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند. امروزه نتایج بررسی ها نشان می دهد، در صورتی که تبلیغات در تلگرام به صورت هوشمندانه ای انجام شود می تواند اثربخشی بسیار زیادی داشته باشد.

برخی از کسب و کارها به دلیل این که زمان مدیریت کانال های تلگرامی خود را ندارند، از رفتن به سراغ این شبکه اجتماعی واهمه دارند. این در حالی است که می توانند به راحتی از چت بات ها استفاده کنند. چت بات یک دستیار آنلاین است که از آن برای ساده کردن مدیریت کانال های تلگرامی استفاده می شود.

تبلیغ هدفمند در فیس بوک، دسترسی به مخاطبان بیشتر - آژانس تبلیغاتی مثلث

تبلیغات در فیسبوک

تا به حال فکر کرده اید که آیا همه تبلیغات فیس بوک که در صفحه خبری خود می بینید واقعاً مؤثر هستند؟ باید در پاسخ به شما بگوییم که، آن‌ها می‌توانند معجزه کنند و اگر صاحب کسب ‌و کار هستیم، باید به فکر ورود به این شبکه اجتماعی باشیم زیرا تبلیغات فیس بوک مهم هستند.

 میلیاردها نفر هستند که هر روز از فیس بوک استفاده می کنند و اگر یک تبلیغ هدفمند را در این پلتفرم قرار دهیم، شانس ما برای دسترسی به آنها افزایش می یابد.

قابلیت‌های هدف‌گیری فیس‌بوک در جذب مخاطبان هدف فراتر از شگفت‌انگیز است. زیرا فیس بوک به خوبی می تواند کاربران خود را دسته بندی کند و تبلیغات ما را در معرض افرادی قرار دهد که بیشتر از سایرین به محصول یا خدمات ما علاقه مند هستند یا به آن نیاز دارند.

به همین دلیل است که امروزه برندهای بزرگ دنیا از این شبکه اجتماعی برای تبلیغات خود استفاده می کنند. زیرا به خوبی می دانند که از طریق فیسبوک موفق خواهند شد تا بهترین نتیجه را از تبیلغات خود بگیرند. البته آن ها برای این کار افرادی را استخدام کرده اند که در این حوزه متخصص هستند و به خوبی کمپین های تبلیغاتی را مدیریت می کنند.

توییتر یک پلت فرم خارق العاده برای بازاریابی است - گروه تبلیغاتی مثلث

تبلیغات در توییتر

توییتر یک پلت فرم خارق العاده برای بازاریابی است. توییتر در سال ۲۰۰۶ به عنوان یک صفحه پیام آنلاین شروع به کار کرد که از طریق پیام متنی به روز می شد. از آن زمان، این شبکه به یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است و بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر دارد که روزانه ۵۰۰ میلیون توییت تولید می‌کنند.

با این حال، بازاریابان در جذب توییتر کند بوده اند. گزارش‌های اخیر تخمین می‌زنند که تنها ۶۵ درصد از کسب‌ و کارها از این پلتفرم برای تبلیغات استفاده می‌کنند، که به شما زمان زیادی می‌دهد تا قبل از رسیدن بقیه رقابت‌ها و راه‌اندازی فروشگاه، پیش بروید.

از جمله شبکه های اجتماعی قوی توییتر است مانند رقبای اصلی خود دارای قابلیت پیام رسانی مستقیم برای مکالمات خصوصی بین دو کاربر است. با این حال، تفاوت اصلی این است که این دو حساب باید به طور متقابل یکدیگر را دنبال کنند و امکان رزرو پیام‌های مستقیم برای افراد متقابل تضمین می‌کند که مکالمات شما ارزشمند، جذاب، شخصی‌شده و معتبر هستند.

اما صاحبان کسب و کار اگر به دنبال این هستند که خود را از طریق توییتر تبلیغ کنند باید توجه داشته باشند که فعالیت در این شبکه اجتماعی، نسبت به سایرین نیاز به وقت بیشتری دارد. زیرا بر اساس داده‌های به‌دست‌ آمده از مطالعات متعدد، توییتر تنها شبکه اجتماعی است که به بازاریابان توصیه می‌شود تا ۱۵ بار در روز پست بگذارند.

بازاریابان باید از این فرصت برای ادغام ترکیبی از محتوای متنوع استفاده کنند که دنبال کنندگان توییتر آنها را سرگرم کرده و آموزش دهد و آنها را درگیر نگه دارد.

تبلیغات در لینکدین

رسانه ی اجتماعی linkedIn برای صاحبان کسب و کار، فرصت های خارق العاده بازاریابی فراهم می کند. شاید بیشترین تفاوت بین لینکدین و سایر شبکه های اجتماعی، مخاطبان آن باشد. کاربرانی که در این شبکه هستند تقریبا افرادی هستند که دارای یک بیزینس و یا فعالیتی در کسب و کارها دارند. به عبارتی دیگر می توان گفت لینکدین اجتماع افراد متخصص و دارای شغل است. تبلیغات در این شبکه اجتماعی باید با آگاهی بیشتری انجام شود تا بتواند توجه مخاطبان خود را جلب کند.

 تبلیغات در لینکدین باید با آگاهی بیشتری انجام شود - گروه تبلیغاتی مثلث

ویژگی‌ها و ابزاری در لینکدین وجود دارد که ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی را راحت می‌کند؛ بنابراین صاحبان کسب و کار می توانند بدون هیچ‌گونه مشکلی از تبلیغات در لینکدین برای معرفی محصولات خود و یا برند سازی استفاده کنند. از جمله روش‌های تبلیغاتی در لینکدین می‌توان به محتوای اسپانسری، پیام اسپانسری، تبلیغات متنی، تبلیغات نمایشی و تبلیغات دینامیک اشاره کرد.

صحبت نهایی

میزان موفقیت تبلیغات در شبکه های اجتماعی تا حدودی قابل اندازه گیری است و آن چیزی که شاهدش هستیم این است که آثار بسیار خوبی بر جذب مخاطب داشته است. یکی از تاثیرهای شبکه های اجتماعی در تبلیغات، این بوده است که افراد با بودجه کم نیز می توانند از فرصت های موجود در این بسترها استفاده کنند. باید این را بدانیم که تنها تبلیغات نیست که بر جذب مخاطبان و اثربخشی آن تاثیر می گذارد، داشتن محتوای جذاب و متناسب با کسب و کارمان،تعیین مخاطبان هدف، استفاده از ویدیو های تبلیغاتی که بیشترین تاثیر را روی مخاطب دارد و تحقیق راجب شبکه های اجتماعی مناسب با بیزینس و مخاطبان ما، همه آن ها در مجموع می توانند ما را ه نتیجه تبلیغات و هدف نهایی خود برسانند.

مطالب مرتبط:

The Effects of Social Media on Advertising and Marketing

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ق.ظ

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت....

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت ظریفی بین این دو وجود دارد. هر دو عملکرد قصد دارند درآمد کسب و کار را افزایش دهند، اما روشی که آنها برای انجام این کار تلاش می کنند متفاوت....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از....

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از ضروریات زندگی روزمره هم تبدیل شده است. بسیاری از مردم در طول روزهای هفته بیشتر زمان خود را به صورت آنلاین سپری می کنند و اینترنت بدون شک مکانی برای....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر....

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر این، اغلب تبلیغات صرف این کالاها برای ایجاد روابط پایدار با مشتریان کافی نیست. ایجاد هویت برند قوی و استفاده از تبلیغات برند، کلید ایجاد چنین اعتماد و دستیابی به....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه....

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه تنها چیزی است که تاثیر به یاد ماندنی را در مصرف کنندگان ایجاد می کند، بلکه به مشتریان و مخاطبان اجازه می دهد تا بدانند که از بیزینس چه انتظاری....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد....

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد و قابل تشخیص توسط مشتریان باشد. برند قوی چیزی است که پشت هر محصول موفق قرار می گیرد. نظرسنجی جهانی نوآوری محصولات جدید نیلسن کشف کرد که تقریباً ۵۹٪ از....
۸:۰۰ ق.ظ