Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / تاثیرات برند معماری در صنعت ساختمان


تاثیرات برند معماری در صنعت ساختمان چیست و معماری چگونه ساخت و ساز را تحت تأثیر قرار می دهد؟


در طول تاریخ، معماری به عنوان نماینده ساخت و ساز از جامعه ایستاده است، (برند معماری در صنعت ساختمان) که نشان دهنده ارزش ها، موفقیت ها و تمدن ها در طول زمان است. از سازه های بنای یادبود گرفته تا اقامتگاه ها و ساختمان هایی که بافت یک شهر را تشکیل می دهند می توانیم چیزهای زیادی را در مورد افرادی که مدت ها قبل از زمان ما در آنها سکونت داشتند یاد بگیریم.

با مطالعه محیط ساخته شده در گذشته، همراه با تحقیقات مدرن در مورد روانشناسی و محیط، در حال درک تأثیرات معماری بر روی افراد به روش های کاملا جدیدی هستیم؛ اما فقط معماری چگونه بر ساخت و ساز تأثیر می گذارد؟


اهمیت معماری


ریشه های معماری برای ایجاد محیط فیزیکی که مردم در آن زندگی می کنند وجود دارد، اما معماری چیزی فراتر از محیط ساخته شده، بلکه بخشی از فرهنگ ما است. این به عنوان نمایشی از چگونگی دیدن خود و همچنین چگونگی دیدن جهان است.

سبک ساختمان ها در ابتدا از آب و هوای یک مکان خاص، مواد موجود در دسترس و همچنین ارزش های جامعه ای که آنها را ساخته است شکل گرفته است.  با ارتباط بیشتر و بیشتر جهان، سبک ها تکامل می یابند؛ اما حتی در ساخت و سازهای مدرن، احترام به تفاوت های ظریف فرهنگی در محیط ساخته شده هنوز اهمیت دارد (برند معماری در صنعت ساختمان) .


معماری و ساخت برند شهری-آژانس تبلیغاتی‌مثلث

فراتر از یک ساختمان


برند معماری در صنعت ساختمان بسیار اثر گذار است، اما معماری نه تنها در سطح بالایی بر جامعه و ساخت و ساز آن تأثیر می گذارد بلکه در سطح شخصی تری نیز تأثیر دارد، و می تواند تأثیر بسزایی در ساکنان آن بگذارد. از چیدمان فضا گرفته تا اتمام مواد می تواند به سلامتی، خلق و خوی و بهره وری صاحبان ساختمان ها کمک کند (برند معماری در صنعت ساختمان) .


معماری تجربه به جای تصویری


قبل از این که بتوانیم به سراغ مسئله اصلی برویم تا تأثیر فناوری در معماری فعلی را بررسی کنیم، مهم است که به طور خلاصه ماهیت و ارزش معماری را از روزهای ابتدایی که ایجاد شده است، بررسی و درک کنیم. در طول تاریخ، علی رغم تعداد زیادی تعریف که توسط معماران بی شماری ارائه شده است، پاسخ به ماهیت و ارزش معماری هرگز به نتیجه نرسیده است.

شاید به این دلیل است که روش های متنوعی برای پاسخ دادن به این سوال وجود دارد. یکی از تعاریف بی شماری از معماری که در فرهنگ لغت می توان یافت، به معنی، روش یا سبک ساخت اشاره دارد. به نظر می رسد که این تعریف به درک کمتری منجر می شود که ساختمان فقط یک موضوع زیبایی شناسی بصری است.


نقش اصلی معماری


وظیفه اصلی یک معمار به عنوان بخشی از تیم طراحی ایجاد محیطی است که هم از نظر روانی و هم از نظر فیزیولوژیکی بر مردم تأثیر بگذارد و همچنین بر کارایی عملیاتی ساختمان و اثربخشی استفاده از منابع طبیعی تأثیر داشته باشد. موقعیت، جهت گیری و اجزای ساختمان، آرایش فضاها و ویژگی های محلی آب و هوایی عناصری هستند که تیم طراحی باید به آنها بپردازد تا نتیجه تأثیر متفاوتی بر محیط ساکنان و کارایی ساختمان بگذارد (برند معماری در صنعت ساختمان) .

ساختمان هایی که محیط اطراف خود را با استفاده از اصول طراحی سبز ترکیب می کنند، به طور کلی پروژه ای را با مزایای روانشناختی و فیزیولوژیکی بیشتر برای اهالی ساختمان فراهم می کنند.


وظیفه یک معمار- تبلیغات مثلث

معماری نمای ساختمان


منظره آزمایشگاه، دفتر کار یا کتابخانه محلی خود را در نظر بگیرید، آنچه در بیرون است می تواند تأثیر زیادی در میزان تمرکز شما داشته باشد. اگر این گیاهان سرسبز مانند مزارع، درختان و بوته ها باشد، احتمالاً تمرکز بیشتری روی وظیفه پیش رو دارید؛ خواه این کار انجام آزمایشگاه باشد یا اینکه متمرکز در یک کتاب خوب شوید(برند معماری در صنعت ساختمان).

به دور از حواس پرتی که فکر می کنید وجود دارد، مطالعات نشان داده اند که نمای مناظر طبیعی در واقع باعث افزایش تمرکز فرد می شود.


منظره و نمای بیرونی معماری در ساختمان
منظره و نمای بیرونی معماری در ساختمان

معماری و رنگ محیط


حتی چیزی به سادگی رنگ داخلی ساختمان می تواند بر روحیه و برداشت ما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، انتخاب های طراحی را در یک رستوران در نظر بگیرید. جایی که شما بخواهید بمانید و آرام لذت ببرید، رنگ های گرم را که در نور ملایم قرار دارند انتخاب می کنید.

بر این اساس، رنگ می تواند روحیه یا احساس خاصی را ایجاد کند. آبی و سفید باعث ایجاد احساس آرامش می شوند، نارنجی تحرک را بیشتر می کند، در حالی که سبز می توانند به کاهش استرس کمک کند (برند معماری در صنعت ساختمان).


روشنایی


به همین ترتیب، نحوه نورپردازی ساختمان احساسات و عواطف ما را نیز تغییر می دهد. به عنوان مثال، چراغ های روشن احساس ما را به دو صورت مثبت و منفی افزایش می دهند. رنگ نور را نیز در نظر بگیرید. سایه های آبی می توانند احساس انرژی و هوشیاری بیشتری در ما ایجاد کنند.

در عین حال، نور طبیعی مزایای بیشتری نیز دارد. آزمایشگاه ها و مکان های کاری که به نور طبیعی خورشید اجازه می دهد جریان داشته باشد نشان داده است که تأثیر مثبت بیشتری بر احساس رفاه کارگران نسبت به مکان های فاقد پنجره دارد. قرار گرفتن در معرض نور طبیعی می تواند میل به ورزش بیشتر را افزایش دهد، خواب شبانه را تقویت کرده و به ریتم شبانه روزی طبیعی بدن کمک کند، به طوری که می دانیم چه موقع باید هوشیار و پرانرژی باشیم.


محیط های کاری سالم تر


در نتیجه تمرکز بر این عوامل محیطی معماری فواید دیگری نیز دارد. به عنوان مثال، کیفیت بهتر هوا در داخل ساختمان و محیط های کاری سالم با استفاده از نور طبیعی بیشتر یا به حداکثر رساندن سطح بهبود گردش هوا در طراحی ساختمان ها. معماران نه تنها ساختمان هایی را طراحی می کنند که از نظر محیط زیست دارای صدای بیشتری باشند بلکه باعث می شود که این افراد برای افراد ساکن و کار در نزدیکی آنها نیز بهتر باشد.


 فضای سبز ایجاد کنید


معماری مدرن با انواع مختلفی از مفاهیم نوآورانه مانند استفاده از دیوارهای خارجی و سقف ها برای ایجاد فضاهای سبز درگیر است، ایده ای که مخصوصاً محبوب است زیرا زیبایی را با اکولوژیکی و کشاورزی کاربردی ترکیب می کند. بنابراین در برابر عناصر محافظت می شوند نه تنها ساختمان ها را حفظ می کنند، بلکه عایق بسیار موثری را ایجاد می کنند که نیاز به حرارت مرکزی مصرف کننده انرژی را کاهش داده یا حتی از بین می برد (برند معماری در صنعت ساختمان).


فضای سبز و اهمیت آن _ آژانس‌تبلیغاتی مثلث

فراتر از تمرین


در تاثیر برند معماری در صنعت ساختمان، ما به عنوان معمار می توانیم با همکاری در شرکت های ساختمانی نقش مهمی در بهبود رفاه جوامع داشته باشیم. می توانیم آگاهی عمومی را از موضوعات مهم اجتماعی و زیست محیطی افزایش دهیم. ممکن است ادعا شود که ما رشته معماری را انتخاب کرده ایم زیرا ما فراخوان داریم که در تأثیرگذاری بر محیط ساخته شده بیش از عمل خود نقش داشته باشیم.

آموزش معماری توسعه توانایی های تفکر انتقادی را که می تواند برای حل مشکلات و پرداختن به موقعیت های فراتر از طراحی استفاده شود، تسهیل کند. مسئولیت اجتماعی ما محدود به نیازهای مربوط به محیط ساخته شده یا مسائل زیست محیطی نیست.  توانایی های تفکر انتقادی ما همچنین می تواند در طراحی سازمان یا تعیین اهداف استراتژیک و برنامه های اجرایی ارزشمند باشد.

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ب.ظ

تحلیل Analysis Of Swot) SWOT)

blog تجزیه و تحلیل SWOT چیست؟ برای راه اندازی یک کسب و کار موفق، باید به طور منظم فرآیندهای خود را تجزیه و تحلیل کنیم تا....

تحلیل Analysis Of Swot) SWOT)

blog تجزیه و تحلیل SWOT چیست؟ برای راه اندازی یک کسب و کار موفق، باید به طور منظم فرآیندهای خود را تجزیه و تحلیل کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تا حد امکان کارآمد عمل می کنیم. تجزیه و تحلیل SWOT (نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها)، یک فرآیند برنامه‌ریزی است که به بیزینس کمک می‌کند....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اعتماد به برند (Trust The Brand)

blog اعتماد به برند یک هدف است اعتماد به برند چیزی بیش از اعتماد به محصول برند خوب را تشکیل می دهد. همچنین شامل کل تجربه....

اعتماد به برند (Trust The Brand)

blog اعتماد به برند یک هدف است اعتماد به برند چیزی بیش از اعتماد به محصول برند خوب را تشکیل می دهد. همچنین شامل کل تجربه ای است که مشتریان از خرید تا استفاده از محصول از برند بدست می آورند. هنگامی که مصرف کنندگان به یک برند اعتماد می کنند، سه عامل اصلی برای ایجاد....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ب.ظ

روند دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Trends)

blog ۶روند بازاریابی دیجیتال که در سال ۲۰۲۲ اجرا می شود با توجه به اینکه صنعت به سرعت در حال تغییر است، همراهی با روندهای بازاریابی....

روند دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Trends)

blog ۶روند بازاریابی دیجیتال که در سال ۲۰۲۲ اجرا می شود با توجه به اینکه صنعت به سرعت در حال تغییر است، همراهی با روندهای بازاریابی دیجیتال می تواند دشوار باشد و فعالیت های مختلفی برای کمپین یا استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق وجود دارد که همگام شدن با هر جنبه‌ای یک چالش واقعی است به همین....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ب.ظ

نیاز به بازاریابی دیجیتال

blog چرا به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید ما در مباحث قبلی راجب اهمیت بازاریابی دیجیتال صحبت کردیم و حال می خواهیم درباره اینکه چرا بیزینس ها....

نیاز به بازاریابی دیجیتال

blog چرا به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید ما در مباحث قبلی راجب اهمیت بازاریابی دیجیتال صحبت کردیم و حال می خواهیم درباره اینکه چرا بیزینس ها نیاز به بازاریابی دیجیتال دارند را بررسی کنیم. بازاریابی دیجیتال مهم است زیرا یک کسب و کار را با مشتریانش زمانی که آنلاین هستند مرتبط می­کند و در تمام صنایع....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال

blog چگونه فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال به فروش کمک می‌کنند؟ فرآیند فروش محصولات و خدمات به دلیل پیشرفت های جدید و در حال توسعه فناوری....

فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال

blog چگونه فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال به فروش کمک می‌کنند؟ فرآیند فروش محصولات و خدمات به دلیل پیشرفت های جدید و در حال توسعه فناوری تغییر کرده است. اگر به دنبال افزایش فروش برای بیزینس خود هستیم، باید فروش دیجیتال را در نظر بگیریم تا به ما در دستیابی به اهداف درآمدی و ارائه ارزش....
۸:۰۰ ق.ظ