Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / تأثیر بازاریابی دیجیتال بر بیزینس


تأثیر بازاریابی دیجیتال بر رشد کسب و کار


دیجیتال مارکتینگ برای همیشه نحوه عملکرد بیزینس ها و ارتباط با مشتریان خود را تغییر داده است. استفاده از استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ نیز تاثیر مستقیمی بر حاشیه سود و توانایی یک کسب و کار برای رشد داشته است. بدون گنجاندن این سبک از تبلیغات در یک کمپین پیام رسانی گسترده تر، یک برند توانایی خود را برای موفقیت به شدت محدود می کند. کسب‌وکاری که از استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال استقبال نمی‌کند، فرصت‌های رشد کسب‌وکارشان را نیز محدود می‌کند. بیایید به تأثیر بازاریابی دیجیتال بر رشد بیزینس نگاه کنیم:


 1. از طریق سئو مشتریانی را پیدا کنیم که در غیر این صورت هرگز با آنها برخورد نمی کردیم.
 2. بدانیم چه کانال هایی باعث فروش ما می شوند.
 3. محتوا خود را به اشتراک بگذاریم و ارتباط بهتر با مشتریان فعلی و آینده.
 4. حضور آنلاین ایجاد کنیم.
 5. برند خود را شخصی سازی کنیم و پیام ها را کنترل کنیم.
 6. ابزارهایی را ارائه دهیم که به ما امکان دهد مشتریان اصلی خود را بهتر هدف قرار دهیم.
 7. برای مشتریان خود ارزش قائل شویم و محتوایی را که برای آنها مهم است به نمایش بگذاریم.

شانس بیشتر نمایش وب سایت به مخاطبان با بهبود رتبه سئو - گروه تبلیغاتی مثلث
شانس بیشتر نمایش وب سایت به مخاطبان با بهبود رتبه سئو

۱. مشتریانی را پیدا کنیم که هرگز از طریق سئو با آنها برخورد نمی کردیم

اگر درک اولیه ای از بازاریابی دیجیتال داشته باشیم، عبارت و مخفف SEO را شنیده اید که مخفف عبارت Search Engine Optimization است. هدف استفاده از تکنیک های سئو، افزایش رتبه بندی محتوای توسط موتورهای جستجو است.

هرچه رتبه بالاتری داشته باشیم، شانس بیشتری برای نمایش وب سایت و سایر محتوای خود در مقابل مشتریان بالقوه خواهیم داشت. رتبه بندی بسیار مهم است زیرا ۷۵٪ از جستجوگران از صفحه اول نتایج جستجوی گوگل عبور نمی کنند.

ایجاد ترافیک بیشتر برای وب سایت خود به معنای فرصتی برای افزایش تجارت ما است. هر فردی که به سایت ما وارد می شود که مشتری فعلی نیست، فرصتی برای رشد پایگاه داده ما است.

این بازدید کننده می تواند در نهایت به لیست ایمیل بپیوندد یا آن روز از فروشگاه تجارت الکترونیک خرید کند. هر برندی برای بقای خود نیاز به رشد پایگاه مشتری خود دارد. یکی دیگر از دلایل مهم افزایش سئو این است که انجام این کار باعث ایجاد اعتبار در سایت نزد گوگل می شود.


۲. بدانیم چه کانال هایی باعث فروش شرکت می شوند

یکی از بهترین چیزها در مورد تأثیر بازاریابی دیجیتال بر رشد بیزینس این است که می توانیم نتایج را تقریباً در زمان واقعی مشاهده کنیم.

اگر یک کمپین تبلیغاتی راه اندازی می کنیم و شاهد افزایش فروش هستیم، می توانیم این افزایش را به کمپین خود نسبت دهیم. ابزارهایی وجود دارد که می توانیم با استفاده از آنها ببینیم کدام کانال ها و کدام تبلیغات بیشترین ترافیک را برای ما به ارمغان می آورند. همه اینها برای برنامه ریزی برای خرید آگهی بعدی و میزان سرمایه گذاری مفید هستند.

مهمترین کاری که قبل از شروع هر کمپین بازاریابی باید انجام دهیم این است که تصمیم بگیریم چه معیارهایی را می خواهیم مطالعه و اندازه گیری کنیم. هنگامی که هدف را می دانیم، ایجاد آگهی برای رسیدن به نتیجه مطلوب آسان تر است.

اگر می‌خواهیم با جذب فالوورهای بیشتر به کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود، آگاهی از برند را افزایش دهیم، پس از راه‌اندازی کمپین، به اعداد خود توجه کنیم.

برای اینکه کارها کمتر پیچیده شود، از یک برنامه بازاریابی استفاده کنیم تا به ما کمک کند ROI خود را نظارت کنیم و تمام تجزیه و تحلیل های خود را ردیابی کنیم. ابزارهایی وجود دارند که فقط برای ردیابی پلتفرم های خاص ساخته شده اند یا می توانیم از یک CRM کاملاً یکپارچه استفاده کنیم که می تواند تمام نیازهای بازاریابی دیجیتال را برطرف کند.


رسانه های اجتماعی بر زندگی افراد تسلط و نقش مهمی در استراتژی بازاریابی دیجیتال دارند - گروه تبلیغاتی مثلث

۳. برای کمک به اشتراک گذاری پیام و ارتباط بهتر با مشتریان، رسانه های اجتماعی را ترکیب کنیم

رسانه های اجتماعی بر بسیاری از جنبه های زندگی افراد عادی تسلط دارند. همچنین باید نقش مهمی در هر استراتژی بازاریابی دیجیتالی که در پیش گرفته ایم ایفا کند. کانال های رسانه های اجتماعی تنها راه دیگری هستند که می توانیم به طور یکسان با مشتریان جدید و قدیمی ارتباط برقرار کنیم. آنها همچنین به ما این فرصت را می دهند که محتوای خود را از کانالی به کانال دیگر تبلیغ کنیم.

 • کسب و کاری که با مشتریان صحیت و تعامل برقرار می کند، به مشتریان کمک می کند احساس کنند که بیزینس برای آنها ارزش قائل است.
 • رسانه های اجتماعی از این منظر که می توان به بازخورد مشتریان سریع واکنش نشان داد و پاسخ سوالات را داد، عالی هستند.
 • می‌توانیم از کانال‌های خود برای زیر نظر گرفتن رقابت استفاده کنیم و ببینیم که آنها چه می‌گویند، چه کاری می‌کنند و مشتریان چگونه به پیام‌هایشان واکنش نشان می‌دهند.
 • می‌توانیم از ابزارهای شنیداری اجتماعی استفاده کنیم تا ببینیم مردم در مورد برند ما چه می‌گویند.

۴. حضور آنلاین داشته باشیم

در دنیای امروز، اگر آنلاین نباشیم، کسی ما را پیدا نخواهد کرد. برای مشاهد تأثیر بازاریابی دیجیتال بر بیزینس، باید یک حضور آنلاین ایجاد کنیم. مشتری مدرن به دفترچه تلفن نگاه نمی کند و بجای آن از گوگل، فیس بوک و … استفاده می کند یا از دوستان خود در رسانه های اجتماعی سوال می کند.

به علت آن که هر فرد به طور متوسط ​​روزانه بیش از دو ساعت در شبکه های اجتماعی وقت خود را سپری می کند ما باید در جایی حضور داشته باشیم که او در حال جستجو است. ایجاد حساب در رسانه های اجتماعی اولین کاری است که یک برند باید هنگام تلاش برای گسترش تأثیر بازاریابی دیجیتال بر بیزینس انجام دهد.

از آنجایی که بخش عمده ای از جستجوها در گوگل انجام می شود، موقعیت مکانی دقیق ما در جستجوی محلی Google و در برنامه نقشه‌های آن‌ها نشان داده می‌شود که کمک می کند تا مشتریان را مستقیماً به درب منزل کسب و کار ما برساند.


کنترل بازخورد مشتریان در جستجوی محلی google - گروه تبلیغاتی مثلث
کنترل بازخورد مشتریان در جستجوی محلی google

5. برند خود را شخصی و پیام رسانی را کنترل کنیم

رسانه دیجیتال مکانی است که بیزینس کنترل کامل پیام و پاسخ به بازخورد مشتریان را در دست دارد. اگر یک خبر در مورد برندمان در فضای دیجیتال ارسال کنیم، نمی توانیم در برابر نظرات و بازخورد‌های مثبت و منفی مخاطبان مقابله کنیم. Google Reviews نمونه فوق‌العاده‌ای از این نکته در عمل است.

افراد می توانند هر چیزی را که می خواهند در Google Reviews یک شرکت پست کنند. برندهای هوشمند پاسخ دادن به این بررسی‌ها را به عنوان فرصتی برای حل مشکلاتی که مشتری تجربه کرده است یا برای رد نظری که غیرقانونی یا نادرست است، نشان می‌دهند.

در اینجا راه های قدرتمند دیگری وجود دارد که بازاریابی دیجیتال می تواند به ما در ایجاد و کنترل پیام برند خود کمک کند:

در صورت امکان، تبلیغات و ایمیل های خود را با نام مشتری یا سایر جزئیات خاص شخصی کنیم.

از شخصیت و اطلاعات مشتری و خریداران خود ایجاد انواع محتوا استفاده کنیم. می توانیم از داده هایی که در طول کمپین های خود به دست می آوریم برای کمک به بهبود تصمیمات آینده خود هم استفاده کنیم.


۶. از ابزارهایی برای هدف قرار دادن مشتریان اصلی خود استفاده کنیم

دلایل زیادی وجود دارد که بازاریابی دیجیتال نسبت به اشکال سنتی بازاریابی برتری دارد که واضح ترین دلیل، ارائه داد‌های ارزشمند از مشتریان به بیزینس‌ها است. هرچه بیشتر در مورد افرادی که با وب سایت و محتوای ما در تعامل هستند بدانیم، بهتر می توانیم خود را برای آینده آماده کنیم.

از طریق تجزیه و تحلیل داده ها، می توانیم بدانیم چه کسی و چه زمانی با محتوای ما تعامل دارد. این بدان معناست که می توانیم محتوای خود و کانال هایی را که برای نمایش آن محتوا استفاده می کنیم بر اساس این اطلاعات تنظیم کنیم.

ایمیل مارکتینگ به طور مداوم بهترین ROI را از هر روش بازاریابی دیجیتال برای فروش محصولات ارائه می دهد، اما ممکن است این موضوع برای سایر صنایع صادق نباشد.


بازاریابی محتوا بخش بزرگی است از استراتژی بازاریابی دیجیتال - گروه تبلیغاتی مثلث
بازاریابی محتوا بخش بزرگی است از استراتژی بازاریابی دیجیتال

۷. برای مشتریان خود ارزش قائل شویم و محتوایی را برای آنها به نمایش بگذاریم

بخش بزرگی از هر استراتژی بازاریابی دیجیتال، بازاریابی محتوا است. محتوا چیزی بیش از کلمات موجود در یک صفحه وب است. محتوا شامل وبلاگ وب سایت‌ها، تارهای اجتماعی و هشتگ ها، ویدئو و حتی عکس است. با ایجاد استراتژی که شامل این اشکال محتوا برای بینندگان می شود، می توانیم مطمئن باشیم که آنچه را که می خواهند ببینند مشتریانمان، به آن‌ها ارائه می دهیم.

به عنوان مثال، اگر یک شرکت صنایع دستی ویدیوهایی را در مورد نحوه تکمیل و انجام صنایع دستی ارائه دهد، برای پایگاه مشتریان آن ارزشمند است.

یکی از دلایلی که ارائه محتوای با ارزش برای بینندگان می تواند برای بیزینس ما سودمند باشد این است که مصرف کنندگان پس از مطالعه یا مشاهده محتوای آموزشی در وب سایت، ۱۳۱ درصد بیشتر از آن برند خرید می کنند.


سخن نهایی

دیجیتال مارکتینگ نحوه ارتباط برندها با مشتریان خود و روشی که مشتریان بیزینسی را برای تجارت با آن پیدا می کنند را کاملاً تغییر داده است. تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر رشد کسب و کار تنها با دیجیتال شدن برندهای بیشتر و بیشتر ادامه خواهد یافت.

اگر بیزینسی فاقد ردپای دیجیتال باشد، توانایی آن در برقراری ارتباط با مشتریان فعلی و یافتن مشتریان جدید را به شدت مختل می کند. عدم حضور دیجیتال همچنین منجر به عدم اعتماد به برند می شود. با این حال، اگر یک بیزینس برنامه بازاریابی دیجیتال قوی را اجرا کند که حوزه‌هایی مانند رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا را پوشش دهد، می‌تواند تاثیر مثبتی بر نتیجه برند داشته باشد.

مطالب مرتبط:

!Digital Marketing Is Bound to Make an Impact on Your Business. Learn Why

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ق.ظ

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت....

تفاوت بازاریابی و فروش

blog تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ مقایسه فروش و مارکتینگ اگرچه بسیاری از مردم از اصطلاحات فروش و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت ظریفی بین این دو وجود دارد. هر دو عملکرد قصد دارند درآمد کسب و کار را افزایش دهند، اما روشی که آنها برای انجام این کار تلاش می کنند متفاوت....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از....

برندسازی دیجیتالی (Digital Branding)

blog برندینگ دیجیتالی چیست؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یکی از ضروریات زندگی روزمره هم تبدیل شده است. بسیاری از مردم در طول روزهای هفته بیشتر زمان خود را به صورت آنلاین سپری می کنند و اینترنت بدون شک مکانی برای....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر....

تبلیغات برند چیست؟ (?What is brand advertising)

blog تبلیغات برند چیست و چگونه کمپین برندینگ را شروع کنیم؟ در بازار رقابتی، به ندرت داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی است. علاوه بر این، اغلب تبلیغات صرف این کالاها برای ایجاد روابط پایدار با مشتریان کافی نیست. ایجاد هویت برند قوی و استفاده از تبلیغات برند، کلید ایجاد چنین اعتماد و دستیابی به....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه....

اهمیت برندینگ (The Importance Of Branding)

blog اهمیت برندینگ (اهمیت برندسازی) چیست؟ در جواب به این که اهمیت برندینگ در چه چیزی است، باید گفت که، اهمیت برندسازی مهم است زیرا نه تنها چیزی است که تاثیر به یاد ماندنی را در مصرف کنندگان ایجاد می کند، بلکه به مشتریان و مخاطبان اجازه می دهد تا بدانند که از بیزینس چه انتظاری....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد....

مراحل برند سازی (Branding Stages)

blog ۶ گام از مراحل برند سازی به دلیل رقابتی که بین بیزینس ها وجود دارد برای متفاوت بودن از بقیه، بیزینس باید منحصر به فرد و قابل تشخیص توسط مشتریان باشد. برند قوی چیزی است که پشت هر محصول موفق قرار می گیرد. نظرسنجی جهانی نوآوری محصولات جدید نیلسن کشف کرد که تقریباً ۵۹٪ از....
۸:۰۰ ق.ظ