Mosalas Advertising Group

Demo Reel

خانه مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / بازاریابی محصول و بازاریابی برند (Product Marketing And Brand Marketing)


بازاریابی برند و استراتژی بازاریابی محصول؟ کدام برای بیزینس ما بهتر عمل می کند؟


برندسازی یک اصطلاح بازاریابی است که به تلاش های یک بیزینس برای ایجاد و حفظ یک تصویر یا هویت برند اشاره دارد. بازاریابی محصول زمانی اتفاق می افتد که یک بیزینس پیام های بازاریابی و کمپین هایی را برای تبلیغ یک محصول خاص ارائه می دهد. به طور کلی، برند سازی گسترده‌تر است و تأکید بلندمدتی دارد، در حالی که بازاریابی برای یک محصول خاص اغلب هدف کوتاه‌مدت‌تری دارد. بازاریابی محصول و بازاریابی برند دو روی یک سکه هستند و وقتی صحبت از بازار‌یابی می شود، این جمله غیرقابل انکار است.

تمایز بین این دو بسیار ساده است. محصولات اشیایی هستند که می توان آنها را در ازای پول فروخت، در حالی که برندها شخصیت مجسم شده بیزینس هایی هستند که آنها را می فروشند. علیرغم تلاش برای هدف مشترک، یعنی ایجاد تصویری از یک سازمان در بازار، اغلب می بینید که هر دو بخش در یک بیزینس در مورد اینکه چه چیزی سزاوار برجسته شدن است یا بهتر است بگویم کدام یک بهتر است بخش بزرگ تر بودجه را به خود اختصاص دهند.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در مورد تفاوت بین این دو و نحوه مشارکت هر یک از آنها در تجارت سردرگم می شوند، ما اینجا هستیم تا برای‌تان این ابهام را رفع کنیم. در زیر جزئیات بازاریابی محصول، بازاریابی برند و تفاوت آنها با یکدیگر ذکر شده است.


بازاریابی محصول بر مردم برای تصمیم گیری در مورد خرید یا عدم خرید محصول برمی دارند تمرکز می کند - گروه تبلیغاتی مثلث

بازاریابی محصول چیست؟

بازاریابی محصول همه چیز در مورد تصمیم گیری در مورد موقعیت محصول و ارسال پیام تبلیغاتی، راه اندازی محصول و اطمینان از اینکه فروشنده/مشتری متوجه آنچه محصول ارائه می دهد است. علاوه بر این، شامل درک مخاطبان خاص محصول در سطح عمیق تر و در نتیجه ایجاد پیامی است که برای مخاطب جذاب باشد.

به طور خلاصه، بازاریابی محصول بر هر مرحله ای که مخاطبان برای تصمیم گیری در مورد خرید یا عدم خرید محصول برمی دارند تمرکز می کند و بدون آن، محصول به حداکثر پتانسیل با مخاطب هدف دست نخواهد یافت.

وقتی صحبت از بهترین استراتژی بازاریابی محصول می شود، تبلیغی که توجه زیادی را به خود جلب کرد اتوبوس فولکس واگن است که به خاطر حال و هوای شنگول و صدای سکوتی است که در پس زمینه پخش می شود (که نشان می دهد خودروهای برقی ساکت هستند) .


در زیر به برخی از مزایای ایجاد یک استراتژی بازاریابی موثر محصول اشاره شده است:

• بر مزایای محصول/خدمات تأکید می کند: همانطور که قبلاً گفته شد، بازاریابی محصول همه چیز در مورد محصول، ویژگی های آن، نحوه ایجاد تأثیر در زندگی مشتری و تفاوت آن با رقبا خواهد بود.

• به درک بهتر مشتریان و رقابت ما کمک می کند: از آنجایی که تبلیغ محصول خاص است، به مرور زمان خواهیم فهمید که آیا محصول مورد پسند مخاطبان هدف قرار گرفته است یا خیر. همچنین مشتریان جدیدی را جذب می کند، به خصوص زمانی که یک بیزینس محصولاتی با مزایای جدید اضافه می کند. در نهایت، به ایجاد یک استراتژی موثر در مورد هدف قرار دادن شخصیت های خریدار کمک می کند.


 بازاریابی برند - گروه تبلیغاتی مثلث
پیوند دادن ارزش هویت و شخصیت برند با بازاریابی برند

بازاریابی برند چیست؟

آیا آن زمانی را به خاطر دارید که کوکا کولا کمپین خود را به نام – کوکای خود به اشتراک بگذارید – با جایگزین کردن نام های برند مشتریان خود، برند خود را با خط شکسته آغاز کرد؟ پس از دیدن آنها، بسیاری از دوستان من تقریباً در هر فروشگاهی شروع به جستجوی کوکا کردند، فقط برای اینکه قوطی حلبی را با نام خودشان تهیه کنند. همچنین فروش کلی کوکاکولا ۳ درصد افزایش یافت. خوب، این همان چیزی است که بازاریابی برند در مورد آن است.

بازاریابی برند به نوعی در مورد برجسته کردن برند در حین تبلیغ محصول یا خدمات است. وظیفه اصلی آن پیوند دادن ارزش هویت و شخصیت برند با مخاطب از طریق ارتباط است. با به کارگیری یک استراتژی بازاریابی برند کارآمد، بیزینس ما می‌تواند برندهایی را طراحی کند که بسیار فراتر از نمایش ویژگی‌های محصول و نمایش ارزش‌ها یا چیزهای ناملموس برند هستند.

اگر این کمپین ها به درستی انجام شوند، پاسخ احساسی مشتریان ما را برمی انگیزند که به ایجاد وفاداری و در نتیجه کسب و کار تکراری کمک می کند. در مقایسه با بازاریابی محصول، بازاریابی برند رویکردی کاربردی تر است زیرا به ایجاد ارتباط عاطفی بین برند و محصول کمک می کند.


در زیر به برخی از مزایای بازاریابی برند اشاره شده است که آن را از بازاریابی محصول متمایز می کند:


• شناخت مشتری:

هرگز قدرت آشنایی را تضعیف نکنید. در حین خرید، اگر مشتری برند ما را با بسته‌بندی‌ها/رنگ‌ها/تصاویر برندی که می‌شناسد، بشناسد، احتمالاً نسبت به دریای اجناس و کالاهای دیگرانی که آن را احاطه کرده‌اند، آن محصول را به دست خواهند آورد چرا؟ چون چشم نواز و آشناست. بازاریابی برند برای قرارگیری منحصر به فرد خود در یک فضای شلوغ ایده آل است، به خصوص اگر رقبای زیادی در آن دخیل باشند.


وقتی مشتری پس از خرید،‌ خدمات استثنایی را تجربه کند، ممکن است به برند وفادار شود - گروه تبلیغاتی مثلث
افزایش فروش و وفاداری به برند با تجربه خدمات استثنایی از خرید

• به افزایش فروش موثر و وفاداری مشتری در طول زمان کمک می کند:

وقتی مشتری پس از خرید محصول/خدمت، خدمات استثنایی را تجربه می کند، ممکن است در نهایت به برند ما وفادار شود و بارها و بارها محصول/خدمات شما را انتخاب کند و با دیدن کمپین تبلیغاتی ما در رسانه ها یا کانال های دیجیتال، ارتباط خود را با برند سازماندهی مجدد می کنند و نسبت به تصمیم گیری خرید خود احساس خوشحالی و اطمینان بیشتری می کنند.

• مزیت رقابتی

سازمان اغلب با رقابت‌های سختی از سوی بازیگران موجود و همچنین استارت‌آپ‌های جدید مواجه می‌شود که در آنها محصول/خدمات مشابهی را در بازار ارائه می‌دهند و مخاطبان/بازار هدف نیز مشابه هستند. با این حال، با کمک بازاریابی برند، می‌توانیم هویتی متمایز در بازار ایجاد کنیم که گزاره‌های فروش منحصر به فرد و عوامل متمایزکننده محصول را برجسته می‌کند.


بازاریابی برند چیزی است که ما به آن نیاز داریم و استراتژی بازاریابی محصول همان چیزی است که می خواهیم: تصمیم بگیرید که چه چیزی برای کسب و کار شما بهترین کار را انجام می دهد.

وقتی نوبت به تصمیم گیری می شود که چه چیزی برای کسب و کار ما بهتر است، پاسخ خاصی وجود ندارد. همه چیز به بیزینس بستگی دارد. اما هر چه یک سازمان با محصولات یا رقابت کاملاً تعریف شده قدیمی تر باشد، احتمال بیشتری دارد که به آگاهی از برند وابسته باشند. از طرفی برای استارت آپ ها باید روی آگاهی از محصول کار کرد. با این حال، برخی از بیزینس ها در بین این دو افراط قرار می گیرند.

برخی از استارت‌آپ‌ها با محصولات/خدمات خاصی عرضه می‌شوند که در حال حاضر رقابت زیادی در بازار دارند، بنابراین باید روی متمایز کردن خود از موارد موجود کار کنند. برای آنها بازاریابی برند به اندازه بازاریابی محصول ضروری است. همچنین، بیزینس‌های قدیمی‌تر ممکن است مجبور شوند روی بازاریابی محصول کار کنند تا محصول جدید خود را تعریف کنند.

تعادل بین بازاریابی محصول و برند و استفاده از آنها برای یک استراتژی - گروه تبلیغاتی مثلث
تعادل بین بازاریابی محصول و برند و استفاده از آنها برای یک استراتژی

نتیجه:

در حال حاضر، باید از این واقعیت آگاه باشیم که بازار‌یابی محصول و بازاریابی برند هر دو باید برای یک استراتژی بازاریابی جامع وجود داشته باشند. باید تعادل کاملی بین هر دو وجود داشته باشد، که در آن شخصیت بیزینس و ارزشی که به کاربران ارائه می‌دهیم، مهم نیست که چه نوع کمپینی را اجرا می‌کنیم.


مطالب مرتبط:

?Brand Marketing vs. Product Marketing: What’s the Difference and Which Should You Invest In

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطالب وبلاگ
۸:۰۰ ب.ظ

تحلیل Analysis Of Swot) SWOT)

blog تجزیه و تحلیل SWOT چیست؟ برای راه اندازی یک کسب و کار موفق، باید به طور منظم فرآیندهای خود را تجزیه و تحلیل کنیم تا....

تحلیل Analysis Of Swot) SWOT)

blog تجزیه و تحلیل SWOT چیست؟ برای راه اندازی یک کسب و کار موفق، باید به طور منظم فرآیندهای خود را تجزیه و تحلیل کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تا حد امکان کارآمد عمل می کنیم. تجزیه و تحلیل SWOT (نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها)، یک فرآیند برنامه‌ریزی است که به بیزینس کمک می‌کند....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

اعتماد به برند (Trust The Brand)

blog اعتماد به برند یک هدف است اعتماد به برند چیزی بیش از اعتماد به محصول برند خوب را تشکیل می دهد. همچنین شامل کل تجربه....

اعتماد به برند (Trust The Brand)

blog اعتماد به برند یک هدف است اعتماد به برند چیزی بیش از اعتماد به محصول برند خوب را تشکیل می دهد. همچنین شامل کل تجربه ای است که مشتریان از خرید تا استفاده از محصول از برند بدست می آورند. هنگامی که مصرف کنندگان به یک برند اعتماد می کنند، سه عامل اصلی برای ایجاد....
۸:۰۰ ق.ظ
۸:۰۰ ب.ظ

روند دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Trends)

blog ۶روند بازاریابی دیجیتال که در سال ۲۰۲۲ اجرا می شود با توجه به اینکه صنعت به سرعت در حال تغییر است، همراهی با روندهای بازاریابی....

روند دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Trends)

blog ۶روند بازاریابی دیجیتال که در سال ۲۰۲۲ اجرا می شود با توجه به اینکه صنعت به سرعت در حال تغییر است، همراهی با روندهای بازاریابی دیجیتال می تواند دشوار باشد و فعالیت های مختلفی برای کمپین یا استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق وجود دارد که همگام شدن با هر جنبه‌ای یک چالش واقعی است به همین....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ب.ظ

نیاز به بازاریابی دیجیتال

blog چرا به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید ما در مباحث قبلی راجب اهمیت بازاریابی دیجیتال صحبت کردیم و حال می خواهیم درباره اینکه چرا بیزینس ها....

نیاز به بازاریابی دیجیتال

blog چرا به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید ما در مباحث قبلی راجب اهمیت بازاریابی دیجیتال صحبت کردیم و حال می خواهیم درباره اینکه چرا بیزینس ها نیاز به بازاریابی دیجیتال دارند را بررسی کنیم. بازاریابی دیجیتال مهم است زیرا یک کسب و کار را با مشتریانش زمانی که آنلاین هستند مرتبط می­کند و در تمام صنایع....
۸:۰۰ ب.ظ
۸:۰۰ ق.ظ

فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال

blog چگونه فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال به فروش کمک می‌کنند؟ فرآیند فروش محصولات و خدمات به دلیل پیشرفت های جدید و در حال توسعه فناوری....

فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال

blog چگونه فروش دیجیتال و بازاریابی دیجیتال به فروش کمک می‌کنند؟ فرآیند فروش محصولات و خدمات به دلیل پیشرفت های جدید و در حال توسعه فناوری تغییر کرده است. اگر به دنبال افزایش فروش برای بیزینس خود هستیم، باید فروش دیجیتال را در نظر بگیریم تا به ما در دستیابی به اهداف درآمدی و ارائه ارزش....
۸:۰۰ ق.ظ